eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Açık Tribünün Üstü Kapatılıyor mu ?

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 188189190191192 252>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
güven Liste gör
Deneyimli Yazar

güven
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı güven Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Eyl/2010 saat 11:09
Alıntı yapılan wolfalone3839404142

bankasyanın en güzel üstü kapalı stadı bizim olacak.

daha neler siz şimdiden pes etmişinsiz
ESKİŞEHİRSPORLU OLMAK GURURDUR
Yukarı
ayk26 Liste gör
Deneyimli Yazar

İsmail Ayeken
Yer: Eskişehir
  Alıntı ayk26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Eyl/2010 saat 12:51
[QUOTE=wolfalone3839404142]

bankasyanın en güzel üstü kapalı stadı bizim olacak.

Latife olsun diye mi yazdınız anlamadım ama eğer düşüncenizi yazdıysanız kınıyorum sizi. Daha 6 hafta oldu ayrıca bu takım bankasya dada olsa amatörde de olsa değişmeyecek tek şey var o da ESKİŞEHİRSPOR luluğumuz! Son olarak "gölge etme başka ihsan istemez"
" seni bizim kadar seven oldu mu? "
Yukarı
es_sargin Liste gör
Yazar

Erkan S.
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı es_sargin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Eyl/2010 saat 20:17
eski açık Wink masaüstü güzel duruyor. Ama ben bu projeyı istemiyorum kale arkası ve açık kapansın !!

AşK-ı ŞeHiR
Yukarı
ESPANA Liste gör
Usta Yazar

ÖMER
  Alıntı ESPANA Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Eyl/2010 saat 20:37
Alıntı yapılan Hakkı Kutlu

Yerini verirseniz, yeni stadı ben de yaparım!

Bugün sizlere, herkesin konuşacağı ‘Rıza Çalımbay’ın gönderilme kararı’ konusunun dışında Eskişehir Atatürk Stadyumu ile ilgili bir yazı yazacaktım. Açık söylemek gerekirse bu konuyu Rıza Çalımbay’ın gönderilmesinden daha önemli buluyorum. Zira kimi günlük işlerle kimi gelecekle ilgilenir. Ben, üstü kapatılmak istenen Açık Tribün’ün yaşanılan büyük depremlerden sonra ne kadar sağlıklı olduğunu sorgulayacaktım, yine sorarız aynı soruları…
Dün, İstikbal gazetesine özel açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Salih Koca’nın açıklamalarını görünce, (gülme krizim bittiğinde) bu konuya değinmeye karar verdim.
Salih Koca, Başkan Yılmaz Büyükerşen’e seslenerek diyor ki, “Verin stadın yerini bize, yeni stadı sizin belirlediğiniz alana yapalım…”
Çok hoşuma gitti…
Ben de buradan açık teklifte bulunuyorum, hemen bir şirket kurayım, gerekli çalışmaları yapayım, mevcut stadın yerini bana versinler ben de yeni ve modern stadın yapımını üstleneyim…
Hodri meydan!..

BAKIN NE DİYOR KOCA
“Basınımızın bu konudaki duyarlılığını takdirle karşıladığımız gibi konuyu kendi dünyalarında, aynı ilham kaynakları sayesinde kaleme alanlar da bilmelidirler ki; ülkenin dört bir yanına devasa ve modern stadyumlar yapan Başbakanımız, kimsenin küçük hesaplarının bir parçası değildir. Çıkış noktası az çok tahmin edilen yazıların; konuyu amacından çıkararak ‘biz istedik onlar yapmadı’ nakaratına bağlama gayretlerini de üzülerek görmekteyiz. Günü birlik hesaplarla yazılan yazıların, hedef çarpıtmaya yönelik gayretlerinin arkasında farklı hesaplar olduğu açıktır.”
Salih Koca bunları söylemiş…
Tahmin ettiğiniz gibi, benim Çarşamba günkü yazıma yanıt veriyor Salih Koca…
Öncelikle kendisine söylemeliyim ki, kendi cenahında olduğu gibi olmuyor bizde işler. Biz yazılarımızı birilerinin yönlendirmesine göre yazmıyoruz. Kendilerine yandaş gazeteciler böyle yapıyor olabilir, ancak bizim taktiğimiz başka. “Bu tarafta” gazetecilik yapanlar, neyi, nasıl yazacaklarını kendileri düşünebiliyorlar. O görüşler bana ve onların adına yazı yazdığım Eskişehir halkının büyük çoğunluğuna aittir. Biz yeni bir stat istiyoruz, bunun kaynağının da “tamamen” devletin karşılamasını istiyoruz. El deymişken bir de salon olursa hiç fena olmaz…

TOKİ YAPACAKMIŞ!..
Salih Koca, Başkan Büyükerşen’e çağrı yapıyor ve “Daha önce projesi hazırlanan stadyum ve sosyal tesisleri kısacası spor köyü projesini Muttalip yolu üzerindeki 200 dönümlük arazi üzerinde TOKİ marifeti ile gerçekleştirelim. Karşılığında mevcut stadyum alanı için meydanlardan ve Sayın Büyükerşen’in uygun göreceği sosyal donatılardan oluşan bir proje geliştirelim ve orayı TOKİ’ye devredelim. Hem Eskişehir nefes alacağı bir meydana kavuşsun, hem de yeni bir spor köyüne sahip olsun. Eskişehir taraftarının ne Kayseri, ne de Galatasaray taraftarından eksik kalır bir yanı yoktur. Bunun en somut örneği de TOKİ’nin Galatasaray için yaptığı arena stadyumudur” diyor.
Köşemin boyutları bitti. Salih Koca’ya çok şey söyleyebilirdim ancak, kısa tutayım…
Birincisi, TOKİ, Koca’nın ve AK Parti’nin malı değil…
İkincisi, Başkan Büyükerşen böyle bir şeyi kabul etse bile Eskişehir halkı kabul etmez…
Üçüncüsü, madem oraya meydan ve sosyal donatı alanı yapılacak TOKİ nereden para kazanacak…
Dördüncüsü, o alan birisine verilecek ve stat yapılacaksa AK Partili Burhan Sakallı da istemişti aynı uygulamayı. Yani bunun için TOKİ’ye gerek yok, Eskişehir yapar bu işi.
Beşincisi, Kayseri’deki stadı TOKİ değil, aynı mantıkla Kayseri Büyükşehir Belediyesi yaptı.
Altıncısı, TOKİ’nin bu sistemle yaptığı tek stat Seyrantepe. Galatasaray ile Eskişehir’i karşılaştırmayalım, biri bir takım diğeri bir şehir…
Yedincisi, Salih Koca bence her gün açıklama yapmalı, ne güzel konu çıkıyor…

hakkikutlu@yahoo.com

Hakkı Bey'i tebrik ederim.Müthiş bir yazı olmuş.

Özellikle yazının şu kısmına bayıldım.

"Galatasaray ile Eskişehir’i karşılaştırmayalım, biri bir takım diğeri bir ŞEHİR."

FATİHİN İSTANBUL'U FETHETTİĞİ YAŞTASIN

https://twitter.com/#!/ESPANAA
Yukarı
Zenci Liste gör
Usta Yazar

Devrim
  Alıntı Zenci Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Eyl/2010 saat 00:14
Al işte sana boyundan da büyük bir iş!

“Biz küçük işlerle uğraşmayız” diyen AKP İl Başkanı Salih Koca’ya yanıt, DSP İl Başkanı Nihat Çuhadar’dan, ‘Al işte sana senin boyundan ve yeteneğinden de büyük bir iş’ diye geldi: TOKİ, hem Muttalıp’a konut yapsın hem de stadyum.

DSP İl Başkanı Nihat Çuhadar, AKP İl Başkanı Salih Koca’nın Atatürk Stadyumu hakkındaki son açıklaması ile “iyice şaşırttığını” söyledi. Çuhadar, “Eğer siyaset anlayışları halkı aldatmak, olayları çarpıtmak değilse son söyledikleri tam bir şaşkınlık alametidir. AKP'li bazı yerel siyasetçilerin öteden-beri Atatürk'ün adım taşıyan bu stadın arazisine, şüphesiz ki yandaşlara yarayacak, alışveriş merkezi ve beton yığını apartmanları TOKİ'ye yaptırıp, arazinin değeri karşılığında başka yerde yeni stadyum yaptırma istekleri olduğu biliniyor. Bir kere Salih Koca, Atatürk Stadyumu’nun Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile Hazine'nin malı olduğunu ve içinin Eskişehirspor'a kullanım amaçlı kiralandığını, diğer bir deyişle Büyükşehir'in stadyumla hiçbir mülkiyet ilişkisi olmadığım bilmiyor” dedi.

“Koca, Hükümetin yeni stat sözünü teyit ediyor”

Çuhadar, “Ancak Eskişehirlilerin bildiği bir başka husus var, UEFA'nın Avrupa Futbol Şampiyonası’na aday olan Türkiye'de, maçlara ev sahipliği yapacak iller arasında Eskişehir'in de oluşu ve Hükümet’in bu illere yeni stadyumlar yapmayı taahhüt etmesidir. Hatta şampiyona Türkiye'ye verilmese bile, gelecekte hükümetin bu illere yeni stadyumları yapma kararında olduğu çeşitli şekillerde dile getirilmiştir. Kaldı ki, Salih Koca da ‘Başbakan’ın bu çerçevede Eskişehir'e stadyum yapılması sözü verdiğini’ de teyit ediyor” diye konuştu. Çuhadar, “Fakat daha sonra, hükümetin bu vaadinden nedense vazgeçilmiştir. Koca, bu konuya hiç dokunmuyor. Başbakan’ın referandum öncesi geldiği Eskişehir'de Valilik Makamında ‘TOKİ karşılığını almadan hiçbir yatırım yapmaz’ dediğinin basında yer aldığını da bu arada hatırlatırım” dedi. Çuhadar, “Şimdi ise AKP İl Başkanı, TOKİ'ye, karşı değer olarak, Atatürk Stadyumu'nun arazisini ileri sürmekte ve buraya yapılacak tesislerle yenisinin maliyetinin çıkacağına işaret etmektedir” diye konuştu.

“TOKİ, Muttalıp’ta yeni stadyumla yeni konutlar da yapabilir”

Muttalip Bölgesi'nde kurulması öngörülen ve imar planlarında spor tesislerinin olduğu yere, Koca'nın da belirttiği yeni stadyumu, TOKİ’nin bedelini de elde ederek yapma imkanına sahip olduğunu savunan Çuhadar, “Şöyle ki, kentin kuzey yarısını kapsayan Muttalip Bölgesi'nde, mahalle olması nedeniyle, hayvancılık yasaklanmaktadır. Burada çok geniş mera alanları ve hazine arazileri bulunmaktadır. Bir kararla bu yerlerin mera vasfı kaldırılarak Hazine Malı olarak, Toplu Konut yatırımlarında olduğu gibi, TOKİ'ye verilerek buralara yeni konutlar yaptırılabilir” dedi.

“Böylece Muttalıp da modernleşir”

Çuhadar, “Böylece şehrin Muttalip Mahallesi de modem bir kent bölgesi haline getirilerek, köy görüntüsünden kurtarılır, prestijli bir yaşam bölgesine dönüştürülebilir, geliştirilebilir.
Kaldı ki, yıllardan beri Eskişehir'in doğu - batı yönündeki gelişimi yerine şehircilik açısından her yönü ile diğer bölgelere göre üstünlükleri olan Muttalip meraları, hazine arazileri ile Orman’a ait arazilerin bulunduğu Bozdağ etekleri doğru bir şehircilik anlayışına örnek teşkil eder.Salih Koca ‘bizim küçük projelerle işimiz yok’ diyor. Al işte sana senin boyundan ve yeteneğinden de büyük bir iş” diye konuştu.

28.09.2010

Yukarı
emremix26 Liste gör
Deneyimli Yazar

emre çalışır
  Alıntı emremix26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Eyl/2010 saat 00:33
Alıntı yapılan es_sargin

eski açık Wink masaüstü güzel duruyor. Ama ben bu projeyı istemiyorum kale arkası ve açık kapansın !!

direkleri yanlış yere koymuşsun...

direkler projede tribun girişlerinin sağlandığı yani resimde vakıfbank reklamlarının yer aldığı kısımda olacak...

ayrıca orası kapandığında koreolarda yanımızda ışıklandırma için bir şeyler bulundurmamız şart olacak zira orası bence baya bir karanlık duracak.
haykırdığım aşkım yalnızca senindir esesim...
Yukarı
Onur26 Liste gör
Usta Yazar

Onur
Yer: Eskişehir
  Alıntı Onur26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Eyl/2010 saat 01:01
o direkler o kadar kalın olursa orda oturanlar hiç birşey göremez
Bir gün mutlaka güler şehrine ihanet etmeyenler...
Yukarı
EjderHudsy Liste gör
Deneyimli Yazar

Ejder
Yer: Frankfurt
  Alıntı EjderHudsy Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Eyl/2010 saat 07:54
eeee insaat ne zaman basliyor?
Yukarı
cevcet26 Liste gör
Usta Yazar

cevcet
Yer: eskişehir
  Alıntı cevcet26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Eyl/2010 saat 11:02
ne inşaatı bunlar hiçbirşeyi beceremez ve ayrıca yapmaya niyeti olan çokdan yapardı yani ortada yine koca bir hiç var.birbirleriyle atışıyolar laf çok icraat yok halbuki kazanan eskişehir olacak.yeni stad falan yapmasınlar kale arkalarını yapsınlar yeter bize şahsı görüşüm
Ecdad tarih yazmış torun okumaktan aciz...
Yukarı
eserkan26 Liste gör
Usta Yazar

Erkan
  Alıntı eserkan26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Eyl/2010 saat 11:04
Salih Kocaya arka arkaya iki kapak hediye edilmi hayırlı olsun.
NEFER
Değmesin MABED'imin Göğsüne Namahrem Eli !!!
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 188189190191192 252>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,594 saniyede hazırlanmıştır