eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Açık Tribünün Üstü Kapatılıyor mu ?

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 187188189190191 252>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
wolfalone3839404142 Liste gör
Deneyimli Yazar

Hakan Çitil
Yer: eskişehir
Online Durum: Offline
  Alıntı wolfalone3839404142 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Eyl/2010 saat 12:41

bankasyanın en güzel üstü kapalı stadı bizim olacak.

nerde kalmıştık?
Yukarı
Zenci Liste gör
Usta Yazar

Devrim
  Alıntı Zenci Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Eyl/2010 saat 15:36
“Stadın yerini verin yenisini hemen yapalım” 
26 Eylül 2010 Pazar 

Atatürk Stadyumu Açık tribünün üzerinin Büyükşehir Belediyesi tarafından kapatılması için projenin hazırlanması ile birlikte, şehirde ortaya çıkan polemiklere AKP İl Başkanı Salih Koca cevap verdi.
Başbakan Erdoğan’ın, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i kastederek "O adam maçlara gelmiyormuş" demesi ve ardından gelişen süreçte, Büyükşehir Belediyesi’nin açık tribünü kapatmak için harekete geçmesi çeşitli tartışmalara neden oldu.
Yeni stadyum projesinin rafa kalkması ve Büyükşehir Belediyesi’nin de açık tribünün üzerinin kapatılması projesinde 2 milyon liralık maliyeti karşılayacak olması nedeniyle eleştirilere maruz kalan AKP’nin il başkanı Salih Koca ise bu eleştirilere çarpıcı cevaplar verdi.
Açık tribünün üzerinin kapatılması projesi ile ilgili olarak İstikbal Gazetesi’ne özel beyanatlarda bulunan ve "Biz öyle küçük işlerle uğraşmayız" yorumunu yapan Salih Koca, yeni stadyumun yapılması için Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen’e çağrıda bulundu. Koca, mevcut stat yerinin TOKİ’ye devredilmesi ile Türkiye’de örnekleri olduğu şekliyle yeni stadyumun, Büyükşehir Belediyesi tarafından spor köyü olarak belirlenen bölgeye hemen yapılabileceğini ifade etti.

"BAŞBAKANIMIZ KİMSENİN KÜÇÜK HESAPLARININ BİR PARÇASI OLAMAZ"
AKP İl Başkanı Koca, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamaya, son günlerde ortaya atılan eleştirileri değerlendirerek başladı. Koca şunları söyledi; "Eskişehir’in en renkli yönlerinden biri olan Eskişehirspor ve efsane taraftarının çok daha öncesinden fazlasıyla hak ettiği üstü kapalı bir stadyum için son günlerde basında çıkan haber ve yazıları yakından takip etmekteyiz. Yıllardır kaderine terk edilen Eskişehirspor ve Atatürk stadyumunu seçim zamanlarında hatırlayıp, taraftara oy cambazlığıyla vaatte bulunanların, son günlerde yapmaya çalıştıkları basit hesaplarının da farkında olduğumuzun bilinmesini isteriz. Basınımızın bu konudaki duyarlılığını takdirle karşıladığımız gibi konuyu kendi dünyalarında, aynı ilham kaynakları sayesinde kaleme alanlarda bilmelidirler ki; ülkenin dört bir yanına devasa ve modern stadyumlar yapan başbakanımız, kimsenin küçük hesaplarının bir parçası değildir. Çıkış noktası az çok tahmin edilen yazıların; konuyu amacından çıkararak ‘biz istedik onlar yapmadı’ nakaratına bağlama gayretlerini de üzülerek görmekteyiz. Günü birlik hesaplarla yazılan yazıların, hedef çarpıtmaya yönelik gayretlerinin arkasında farklı hesaplar olduğu açıktır."

"YENİ STAT İÇİN KİMSENİN ENGEL ÇIKARMAYA HAKKI YOKTUR"
Eskişehir için ihtiyacı karşılayacak modern bir stadın, el birliği edilerek çözülmesi gereken bir konu olduğunun da altını çizen İl Başkanı Salih Koca, açıklamalarının devamında şehre yeni bir stat kazandırılması için gerekenleri anlattı. Kimsenin bu konuda engel olmaya veya zorluk çıkarmaya hakkının olmadığını savunan Koca şunları söyledi; "Sayın Büyükerşen’e şu çağrıyı yapıyoruz; Eskişehir halkına modern bir stat kazandırmak isteniyorsa eğer aklın yolu birdir. Daha önce projesi hazırlanan stadyum ve sosyal tesisleri kısacası spor köyü projesini Muttalip yolu üzerindeki 200 dönümlük arazi üzerinde TOKİ marifeti ile gerçekleştirelim. Karşılığında mevcut stadyum alanı için meydanlardan ve Sayın Büyükerşen’in uygun göreceği sosyal donatılardan oluşan bir proje geliştirelim ve orayı TOKİ’ye devredelim. Hem Eskişehir nefes alacağı bir meydana kavuşsun, hem de yeni bir spor köyüne sahip olsun."

GELİN BU İŞİ ELELE YAPALIM. ESES TARAFTARININ DİĞER TAKIMLARDAN NE EKSİĞİ VAR?
Bu işin önünde engel olmayı bırakıp el ele yapmak için Büyükerşen’e çağrıda bulunan AKP İl Başkanı Salih Koca, Türkiye’de son dönemde TOKİ eliyle yapılan projeleri de örnek gösterdi. Koca;. "Eskişehir taraftarının ne Kayseri, nede Galatasaray taraftarından eksik kalır bir yanı yoktur. Aksine taraftarımız en güzeline layıktır. Diğer illerde olduğu gibi TOKİ’nin yaptığı son derece modern statlardan birini de Eskişehir’e kazandırmak için kimse milyon dolarlarda istemiyor. Başbakanımızın da destek vereceğini belirttiği bu konuda kimse daha fazla kendini yorarak, Türkiye’nin Başbakanını basit çıkar düşünceleriyle karalama gayretinin içine girmesin.
Bu zamana kadar kapatıldı kapatılacak diye oyalanarak geçirilen zamanda çağrılarımıza kulak verilmiş olsaydı, değil stadın üstünün kapanması yeni stat tamamlanmış olurdu. Bunun en somut örneği de TOKİ’nin Galatasaray için yaptığı arena stadyumudur." şeklinde konuşarak sözlerini tamamladı. 
Yukarı
sefa26 Liste gör
Yazar

sefa
Yer: Turkey
  Alıntı sefa26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Eyl/2010 saat 22:51

hangi çağda yaşıyoruz kardeşim böyle koca 2 tane direk koymuşlar projeye o kadar para  harca 2 tane direk yakışmaz... o direkler görünüşü ve seyircinin görüşünü çok olumsuz etkiler maç keyfini bozar... sadece 2 tane destek direği olacağı için çok kalın olacaktır ve görüşü etkiler  stadın üstünü kapatmak için kapatıyorlarsa kapatmasınlar kardeşim adam gibi bir proje yapılsın bu ne ya...

es es imi çoook seviyorum
Yukarı
Matador26 Liste gör
Usta Yazar

Ozan Kaan
Yer: İzmir
  Alıntı Matador26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Eyl/2010 saat 23:08
Alıntı yapılan wolfalone3839404142

bankasyanın en güzel üstü kapalı stadı bizim olacak.

Abi lütfen daha ölmedik.
"Dünyayı değiştirmek istemiştik. Ama perişanca yenildik. Şimdiyse değişememek için ben dünyaya direniyorum"
Yukarı
zawur Liste gör
Deneyimli Yazar

yasin dincar
  Alıntı zawur Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Eyl/2010 saat 23:39

açıkcası ben o son yayınlanan resime baktıkça kafam karışıyor iki gündür uzun uzun resime bakıyorum ama hala çözemedim . yanlardaki beton yapıya bakıyorum . alt kısım set hizasında , üst tarafa bakıyorum locaların hizasında bu duruma göre açık tribünün üst kısmını localar kapatıyor . geriye kalan kısımıda yani açığın alt kısımına çatı kapatıyor olmalı . tabi şöyle bir durum var o kadar büyük loca nasıl oluyor diye sorulur .

yine yukarıdaki duruma uygun olarak . setle hemen hemen aynı hizada duran direk , locanın alt kısmına denk gelecek şekilde gösterilmiş .

işin açıkcası ben hala hiç bir şey anlamadım resimi anlayan ve bir sonuç çıkara bilen varsa , bir zahmet açıklayı versin ... kafam allak bullak oldu . 
Yukarı
KOLBÜKEN Liste gör
Deneyimli Yazar

SERKAN
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı KOLBÜKEN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Eyl/2010 saat 00:45
takımı pat dıye dusurdunuz ama lutfen beyler ! bu lafları yazanlar utanabılırler takım toparlanınca
Ayder ruhuyla KIZILCIKLI Gururuyla artık KAPALIDA...
Yukarı
Sephodyrm Liste gör
Usta Yazar

Mehmet
Yer: EStanbul
  Alıntı Sephodyrm Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Eyl/2010 saat 01:48
AKePe'li Salih Koca konuşmuş saçma sapan ama bakalım biz yeni stad istiyormuyuz? Basit tartışmalarınızın bedelini biz ödemeyelim. Kapatın açığımızı yapın kale arkaları..!
BKaldırıŞ - "Sensiz İstanbul'a Düşmanım !"
Yukarı
Zenci Liste gör
Usta Yazar

Devrim
  Alıntı Zenci Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Eyl/2010 saat 00:09

Hakkı Kutlu

Yerini verirseniz, yeni stadı ben de yaparım!

Bugün sizlere, herkesin konuşacağı ‘Rıza Çalımbay’ın gönderilme kararı’ konusunun dışında Eskişehir Atatürk Stadyumu ile ilgili bir yazı yazacaktım. Açık söylemek gerekirse bu konuyu Rıza Çalımbay’ın gönderilmesinden daha önemli buluyorum. Zira kimi günlük işlerle kimi gelecekle ilgilenir. Ben, üstü kapatılmak istenen Açık Tribün’ün yaşanılan büyük depremlerden sonra ne kadar sağlıklı olduğunu sorgulayacaktım, yine sorarız aynı soruları…
Dün, İstikbal gazetesine özel açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Salih Koca’nın açıklamalarını görünce, (gülme krizim bittiğinde) bu konuya değinmeye karar verdim.
Salih Koca, Başkan Yılmaz Büyükerşen’e seslenerek diyor ki, “Verin stadın yerini bize, yeni stadı sizin belirlediğiniz alana yapalım…”
Çok hoşuma gitti…
Ben de buradan açık teklifte bulunuyorum, hemen bir şirket kurayım, gerekli çalışmaları yapayım, mevcut stadın yerini bana versinler ben de yeni ve modern stadın yapımını üstleneyim…
Hodri meydan!..

BAKIN NE DİYOR KOCA
“Basınımızın bu konudaki duyarlılığını takdirle karşıladığımız gibi konuyu kendi dünyalarında, aynı ilham kaynakları sayesinde kaleme alanlar da bilmelidirler ki; ülkenin dört bir yanına devasa ve modern stadyumlar yapan Başbakanımız, kimsenin küçük hesaplarının bir parçası değildir. Çıkış noktası az çok tahmin edilen yazıların; konuyu amacından çıkararak ‘biz istedik onlar yapmadı’ nakaratına bağlama gayretlerini de üzülerek görmekteyiz. Günü birlik hesaplarla yazılan yazıların, hedef çarpıtmaya yönelik gayretlerinin arkasında farklı hesaplar olduğu açıktır.”
Salih Koca bunları söylemiş…
Tahmin ettiğiniz gibi, benim Çarşamba günkü yazıma yanıt veriyor Salih Koca…
Öncelikle kendisine söylemeliyim ki, kendi cenahında olduğu gibi olmuyor bizde işler. Biz yazılarımızı birilerinin yönlendirmesine göre yazmıyoruz. Kendilerine yandaş gazeteciler böyle yapıyor olabilir, ancak bizim taktiğimiz başka. “Bu tarafta” gazetecilik yapanlar, neyi, nasıl yazacaklarını kendileri düşünebiliyorlar. O görüşler bana ve onların adına yazı yazdığım Eskişehir halkının büyük çoğunluğuna aittir. Biz yeni bir stat istiyoruz, bunun kaynağının da “tamamen” devletin karşılamasını istiyoruz. El deymişken bir de salon olursa hiç fena olmaz…

TOKİ YAPACAKMIŞ!..
Salih Koca, Başkan Büyükerşen’e çağrı yapıyor ve “Daha önce projesi hazırlanan stadyum ve sosyal tesisleri kısacası spor köyü projesini Muttalip yolu üzerindeki 200 dönümlük arazi üzerinde TOKİ marifeti ile gerçekleştirelim. Karşılığında mevcut stadyum alanı için meydanlardan ve Sayın Büyükerşen’in uygun göreceği sosyal donatılardan oluşan bir proje geliştirelim ve orayı TOKİ’ye devredelim. Hem Eskişehir nefes alacağı bir meydana kavuşsun, hem de yeni bir spor köyüne sahip olsun. Eskişehir taraftarının ne Kayseri, ne de Galatasaray taraftarından eksik kalır bir yanı yoktur. Bunun en somut örneği de TOKİ’nin Galatasaray için yaptığı arena stadyumudur” diyor.
Köşemin boyutları bitti. Salih Koca’ya çok şey söyleyebilirdim ancak, kısa tutayım…
Birincisi, TOKİ, Koca’nın ve AK Parti’nin malı değil…
İkincisi, Başkan Büyükerşen böyle bir şeyi kabul etse bile Eskişehir halkı kabul etmez…
Üçüncüsü, madem oraya meydan ve sosyal donatı alanı yapılacak TOKİ nereden para kazanacak…
Dördüncüsü, o alan birisine verilecek ve stat yapılacaksa AK Partili Burhan Sakallı da istemişti aynı uygulamayı. Yani bunun için TOKİ’ye gerek yok, Eskişehir yapar bu işi.
Beşincisi, Kayseri’deki stadı TOKİ değil, aynı mantıkla Kayseri Büyükşehir Belediyesi yaptı.
Altıncısı, TOKİ’nin bu sistemle yaptığı tek stat Seyrantepe. Galatasaray ile Eskişehir’i karşılaştırmayalım, biri bir takım diğeri bir şehir…
Yedincisi, Salih Koca bence her gün açıklama yapmalı, ne güzel konu çıkıyor…
hakkikutlu@yahoo.com
27.09.2010
Yukarı
sam@ Liste gör
Yazar

samet
Yer: bahçelievler
  Alıntı sam@ Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Eyl/2010 saat 00:28
seçimler yaklaşıyor seneye için yatırımlar olcaktır.
İNADINA NEFER
Yukarı
eseslix Liste gör
Yazar

ÜMİT
  Alıntı eseslix Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Eyl/2010 saat 08:27
ak partili yöneticiye güzel cevap olmuş
tek ses tek nefes şampiyon ESES
AYDER & NEFER & KIZILCIKLI
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 187188189190191 252>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,641 saniyede hazırlanmıştır