eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıTürkiye'den Haberler

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 119120121122123 156>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Dorylaion Liste gör
Usta Yazar

Ersin ASLAN
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 21/Eyl/2010 saat 23:39

Geçen seneki polislik sınavından sonra bu sınavı da Fethullah Gülen cemaatinden adamların çaldıkları anlaşıldı. Polislik sınavında kimse ceza almamıştı her nedense, bakalım bunda kim ne ceza alacak. Acaba önceki girdiğimiz Kpss, Ales, Öss,Üds gibi sınavlarda söz konusu cemaat neleri sızdırdı bilemiyoruz. Bütün sene bütün ömür çalış didin hikaye. Eskiden dayınız tanıdığınız varsa sırtınız yere gelmezdi, şimdi cemaatiniz varsa sırtınız yere gelmiyor. (Cemaatlerden olupta bu işlere girmemiş olanları tenzih ederek bu cemaat ve türlerinin çıkar ilişkisinden başka birşey olduğunu düşünmüyorum.) 

Biliyoruzki memurlar.net te birşey yazdı mı kesin çıkar o, çünkü oraya haberlerin bilerek sızdırıldığı doğrudur. Referandumdan sonra sınavın iptal olacağı günler önce yazıldı çizildi orada, hatta kopya iddiaları ve belgelerde oradan çıktı zaten. İsteseler bu olayın üstünü güzelce örterdi herkes ki ben öyle olacağını sanıyordum. Oraya bu tür yardımları yapanların Chp veya Mhp tabanından olmasına imkan yok, bana öyle geliyorki Akp'nin cemaate büyük bir tehdidiydi bu.Çünkü cemaatin Akp'yi tamamen ele geçirip ülkeyi yönetme istekleri ile bu tür pervasızca hareketleri Akp'yi çok rahatsız etmeye başladı. Bakmayın siz kanka olduklarına, karşılıklı çıkar ilişkisi. Doğan'ları nasıl yaktılarsa işleri bitince bakarsınız okyanusötesini de bitirirler eğer işine yaramayacak pozisyona gelirse.Olan binlerce öğretmen adayına olmuştur. Sınav iptal edilse bir dert edilmese başka dertti. Allah herkesin yardımcısı olsun.

Not: Bu seneden sonra öğretmen adaylarına sınavı MEB yapacakmış. Meb yapsında sınavı kopya nasıl yakalanmadan çektirilir görsün herkes.
ŞAMPİYONLUK UZAK DEĞİL...
Yukarı
alikula Liste gör
Deneyimli Yazar

Ali KULA
Direct Link To This Post Tarih: 22/Eyl/2010 saat 08:40
Türkiye'nin eğitim sistemi çok egoist. İlkokul dan başlıyarak üniversitede doktora aşamasına hatta akaedemik kariyer yapanlarda profesörlüğe kadar tüm eğitim sistemimiz öğrenciyi egoist olarak yetiştirme yönünde, maalesef bilim-ilim-irfan-yaratıcı düşünme falan öğretilmiyor, sadece kişisel ego nasıl korunur o öğretiliyor, kendinden başkasını düşünmeyen bencil insan yetiştiriyor bu sistem,  sonra sıkıntılar ortaya çıkıyor.

Eğitim sistemimizi egoist düşünceden arındırmak lazım, egoist düşünceye sahip olan eğitimcilerin ya görevden uzaklaştırılması veya pasif görevlere atanması lazım. Bu nasıl anlaşılır çok zor ama bir şekilde bunun yapılması lazım, yoksa iş kötüye gidiyor söyleyeyim.
Yukarı
esesozgur Liste gör
Usta Yazar

ozgur
Yer: Lİ
Direct Link To This Post Tarih: 22/Eyl/2010 saat 09:36
Alıntı yapılan Dorylaion

Geçen seneki polislik sınavından sonra bu sınavı da Fethullah Gülen cemaatinden adamların çaldıkları anlaşıldı. Polislik sınavında kimse ceza almamıştı her nedense, bakalım bunda kim ne ceza alacak. Acaba önceki girdiğimiz Kpss, Ales, Öss,Üds gibi sınavlarda söz konusu cemaat neleri sızdırdı bilemiyoruz. Bütün sene bütün ömür çalış didin hikaye. Eskiden dayınız tanıdığınız varsa sırtınız yere gelmezdi, şimdi cemaatiniz varsa sırtınız yere gelmiyor. (Cemaatlerden olupta bu işlere girmemiş olanları tenzih ederek bu cemaat ve türlerinin çıkar ilişkisinden başka birşey olduğunu düşünmüyorum.) 

Biliyoruzki memurlar.net te birşey yazdı mı kesin çıkar o, çünkü oraya haberlerin bilerek sızdırıldığı doğrudur. Referandumdan sonra sınavın iptal olacağı günler önce yazıldı çizildi orada, hatta kopya iddiaları ve belgelerde oradan çıktı zaten. İsteseler bu olayın üstünü güzelce örterdi herkes ki ben öyle olacağını sanıyordum. Oraya bu tür yardımları yapanların Chp veya Mhp tabanından olmasına imkan yok, bana öyle geliyorki Akp'nin cemaate büyük bir tehdidiydi bu.Çünkü cemaatin Akp'yi tamamen ele geçirip ülkeyi yönetme istekleri ile bu tür pervasızca hareketleri Akp'yi çok rahatsız etmeye başladı. Bakmayın siz kanka olduklarına, karşılıklı çıkar ilişkisi. Doğan'ları nasıl yaktılarsa işleri bitince bakarsınız okyanusötesini de bitirirler eğer işine yaramayacak pozisyona gelirse.Olan binlerce öğretmen adayına olmuştur. Sınav iptal edilse bir dert edilmese başka dertti. Allah herkesin yardımcısı olsun.

Not: Bu seneden sonra öğretmen adaylarına sınavı MEB yapacakmış. Meb yapsında sınavı kopya nasıl yakalanmadan çektirilir görsün herkes.

Refarandum başlığı burayamı taşındı..Dead

Ersin bey refarandum başlığında kaldığınız yerden devam ediyorsunuz.Bu site o başlık sayesinde siyasetten soğudu.İnsanlar birbirini kırdı kaç kişi forumdan uzaklaştırıldı bu mesajınızla yine birşeyleri körüklemek üzeresiniz.Yeter artık siyaseti siyasetçilere bırakalım.
Hayatta 2 şeye güvenirim;biri aynaya baktığımda gördüğüme diğeri yukarı baktığımda göremediğime..
Sagopa
Yukarı
oner Liste gör
Usta Yazar

öner
Yer: Doktorlar
Direct Link To This Post Tarih: 22/Eyl/2010 saat 12:52
Yahu Ersin insanları kışkırtacak bir şey yazmamış hem doğruları da yazmış, bırakın da o kadarda yazalım. Onların yarattığı bu skandal için az bile gelir.
Cennettir Bu Dünya Seni Sevene, Gerçek Olur Her Rüya ES-ES'liyim Diyene...
Yukarı
askavesevgiyedair Liste gör
Yazar

recep
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 22/Eyl/2010 saat 17:57

VATAN, KPSS ve birçok sınavda kopya olayını organize ettikleri gerekçesi ile tutuklanan 4 kişiyi araştırdı. Bu kişilerden Oruç Ali Uğur, Zülfü Biçer ve Soner Gökgül’ün Ülkü Ocakları’na üye oldukları ortaya çıktı. Biçer’in ayrıca 2007’de MHP’den milletvekili adayı olduğu Gökgül’ün ise cinayet suçundan 4 yıl hapis yattığı belirlendi

Kenan BUTAKIN / VATAN HABER MERKEZİ

Araştırma görevlisi lider

* Oruç Ali Uğur: 1998- 2000 yılları arasında MHP Genel Merkezi’nde büro memuru olarak çalıştı. Kadrosu Karaman’da Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nde bulunan Uğur, Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor yüksek Okulu’nda araştırma görevlisi olarak çalışıyor.

Uğur ifadesinde, Kadirlili bir hemşerisinin sınava girmek için Ankara’ya geldiğini, bazı kişilerin sınav sorularını elde ederek, tanıdıkları kişilere dağıttıklarını söylediğini belirtti ve şunları söyledi, “Soner Gökgül ve Zülfü Biçer’i ülkü ocaklarından tanıyorum. Daha önce MHP Genel Merkezi’nde görev yaptığım için arkadaşlarım bana ‘reis’ diye hitap ederler. Evimde ele geçen ruhsatsız silah bana ait. Polis Meslek Yüksekokulları öğrenci adaylığının iptalini sağladığım yönündeki suçlama da kısmen doğrudur. Ancak soruları ben çalmadım. Kadirli’de olan bir hemşerim bu sınava girmek için Ankara’ya geldiğinde beni buldu.”

‘Bakarız dediklerimin hiçbiri başarılı olamadı’

* Zülfü Biçer: Eski Ülkü Ocakları Başkanı ve milletvekili adayı

2007 genel seçimlerinde MHP’den Elazığ Milletvekili adayı oldu. 1968 doğumlu olan Biçer, Elazığ Ülkü Ocakları Başkanlığı görevinde de bulundu. Halen Fırat Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışan Biçer, ifadesinde, “MHP milletvekili adayı olduğum için çevremden bir kısım hizmetler talep edilmekte. Sınavlar için yardım isteyen ‘bakarız’ diye cevap verdiğim şahıslar araştırılsın. Bu şahısların hiçbir sınavda başarılı olamadıkları görülecektir” diye konuştu.

Üniversiteliyi bıçakla öldürdü

* Soner Gökgül: 1997 yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde Kenan Mak adlı öğrenciyi bıçaklayarak öldürerek 15 yıl ağır hapis cezasına çarptırıldı. İşlediği cinayetten sonra 4 yıl 2 ay hapis yatan Gökgül, Af Yasası’ndan yararlanarak serbest bırakıldı. Gökgül aynı zamanda bir süre, Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nde yöneticilik görevinde de bulundu.

Türk-Eğitim Sen üyesi çıktı

* Özgür Fidan: Türk Eğitim-Sen Bursa Şubesi’ne üye olan Fidan, 2008 yılından 2010 yılı Ağustos ayına kadar Bursa’da Nurettin-Gülten Kutlucan İlköğretim Okulu’nda çalıştı. Ardından Ankara’ya yerleşen Fidan, Gazi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı.

Vatan

Yukarı
ESESLİ EMRE 26 Liste gör
Usta Yazar

Emre
Yer: altı
Direct Link To This Post Tarih: 22/Eyl/2010 saat 18:13
Cemaat çaldı soruları..
amatöre düşsende peşindeyiz seninleyiz her zaman her yerde.. biz kötü günde kavgayı seçtik.

Yukarı
alikula Liste gör
Deneyimli Yazar

Ali KULA
Direct Link To This Post Tarih: 22/Eyl/2010 saat 18:30
Alıntı yapılan milkin0026

Okulun ilk gününde kan aktı

Okulun%20ilk%20gününde%20kan%20aktı

Eskişehir’de lise öğrencisine bıçaklı saldırı

Eskişehir'de Atatürk Endüstri Meslek Lisesi son sınıf öğrencisiyle öğrenci olup olmadığı belirlenemeyen bir grup genç arasında okulda tartışma çıktı.

Eskişehir'de bıçaklı saldırıya uğrayan lise öğrencisi yaralandı.

Atatürk Endüstri Meslek Lisesi son sınıf öğrencisi M.A. (16) ile öğrenci olup olmadığı belirlenemeyen bir grup genç arasında okulda tartışma çıktı.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu gruptan bir kişi M.A'yı kalçasından bıçakla yaralandı.

M.A, 112 Acil Servis ekiplerince Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı.

M.A'nın durumunun iyi olduğu bildirildi.

Zanlıların yakalanması için çalışma başlatıldı.

AA

Bu çetelerden ve grup kavgalarından ben özellikle Ortaokul da çok çektim. Bizim zamanımızda Eskişehir gençlik çeteleri ile dolu idi, günümüzde pek kalmadığını düşünüyordum ki bu haberi gördüm. Ama buna benzer bir olay ben de yaşadım, aradan seneler geçtiği için açık açık yazmamda bir sakınca yoktur sanırım, varsa site yöneticileri silebilirler. O zaman çoğu liselilerden oluşan "Mastika Çetesi" diye bir grup vardı, devamlı çeşitli oklulların önlerinde ortaokul ve ilkokul öğrencilerini rahatsız ediyorlardı, bizim okula da musallat olmuşlardı, zaman zaman haraç kesiyorlardı zaman zaman zevk için yol kesiyorlardı, ben birgün dayanamadım isyan ettim, vay sen misin isyan eden herif bıçak çekti(çetenin liderlerinden H. B. diye bir çocuk), az kalsın saplıyordu zor kurtuldum, can havli ile en yakın polis noktasına gittim(eski çarşı karakolu) şikayet ettim babamı aradım geldi, o sırada çocuğu yakaladılar getirdiler, ama herifin dayısı mı amcası mı ne Anadolu Üniversitesi'nde saygın bir konumda çalışıyordu, başka bir akrabası da emliyette üst düzeyde bir amirdi, hiçbirşey yapamadılar, herif elini kolunu sallaya sallaya çıktı, sonra ev telefonumu bulmuşlar eve tehdit telefonları gelmeye başladı, onu da şikayet ettik, savcılığa dilekçe verdik inanılmaz şekilde bir sonuç çıkmadı, arkası sağlamdı çünkü ben o zaman orta son da idim, neyse ki okulun soın günleri idi tatilin gelmesi ile rahatladık ben Meslek Lisesi sınavlarında İstanbul'u kazandım ve gittim, açtığımız davalar, yaptığımız şikayetler havada kaldı, sonra biz de uğraşmadık "allahından bulsunlar" dedik bir daha da hiç ilgilenmedik.

Şimdi bu haberi okuyunca o günler geldi aklıma. Eskişehir Yılmaz Hoca nın yaptıkları ile birçok güzelliğe kavuştu, çirkinlikler azaldı, aman gençlerimize sahip çıkalım, Eskişehir eski çirkinliklerine dönmesin lütfen, veliler çocuklarına sahip çıksın biz vatandaşlar da daha duyarlı olalım, lütfen suç işleyen de hakettiği cezayı alsın burada da kolluk kuvvetlerimize büyük görevler düşüyor.
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
Direct Link To This Post Tarih: 22/Eyl/2010 saat 20:28
Alıntı yapılan ESESLİ EMRE 26

Cemaat çaldı soruları..
Tövbe,tövbe gökten kafaniza mürit düsse cemaatten bileceksinizDead.......
Kral hem ciplak,hem gerzek...
Yukarı
alikula Liste gör
Deneyimli Yazar

Ali KULA
Direct Link To This Post Tarih: 25/Eyl/2010 saat 08:49
Aslında Türkiye den bir haber değil İngiltere'den, ama Türkiye deki adalet sistemi ile müthiş alakalı:

--------------------------------
İngiliz yargıç,gece yarısı parktan geçen kızı korkutan adama 7 yıl 7 gün hapis verince,şaşıran gazeteciler sormuşlar:"Adam kıza elini bile süremedi.Kızın çığlıklarına yetişenler de, adamı yakaladılar.7 yıl, 7 gün çok değil mi?"Yargıcın yanıtı hukuk tarihidir!"Kızı korkutmanın karşılığı 7 gündür. 7 yıl, Ingiliz kızlarının gece yarısı parkta dolaşma özgürlüklerİne saldırmanın cezasıdır"
--------------------------------

Şu bizim Tophane deki olayda demek ki İngiliz yargıç baksa, hem insnların içki içme özgürlüğü, hem kaldırımda durma özgürlüğüne müdahaleden hem de insanları boş yere korkutmaktan demek ki saldırganlara müebbet veya İDAM kararı verecekti. Bizim adalet sistemimiz ne yaptı saldırganları serbest bıraktı. Vay vay vaaayAngry
Yukarı
ESESLİ EMRE 26 Liste gör
Usta Yazar

Emre
Yer: altı
Direct Link To This Post Tarih: 25/Eyl/2010 saat 11:27
Alıntı yapılan köfteci

Alıntı yapılan ESESLİ EMRE 26

Cemaat çaldı soruları..
Tövbe,tövbe gökten kafaniza mürit düsse cemaatten bileceksinizDead.......
Sende mi abi Tongue
amatöre düşsende peşindeyiz seninleyiz her zaman her yerde.. biz kötü günde kavgayı seçtik.

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 119120121122123 156>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,500 saniyede hazırlanmıştır