eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Açık Tribünün Üstü Kapatılıyor mu ?

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 172173174175176 252>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Zenci Liste gör
Usta Yazar

Devrim
Online Durum: Offline
  Alıntı Zenci Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Eyl/2010 saat 00:25
Bitince böyle olacak
Eskişehirspor yönetimi açık tribün için hazırlanan uygulama projesini dün Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen´e teslim etti.

Eskişehirspor Kulübü Asbaşkanı Mesut Hoşcan ile yönetim kurulu üyelerinden Ahmet Yalçın, Erdal Şahbaz ve Nihat Çuhadar dün Büyükşehir Belediyesi´nde Başkan Yılmaz Büyükerşen´i ziyaret ederek, açık tribünün üstünün kapatılması için hazırlanan uygulama projesini verdiler.
Daha önce Kulüp yönetimi ile Büyükşehir arasında polemik konusu olan ve kamuoyunda çok tartışılan "Açık Tribünün üstünün kapatılması" için en büyük adım atılmış oldu.
Büyükerşen daha önce kendisine uygulama projesi getirilmediğini söyledi.
Uygulama projesini teslim alan Büyükerşen bu iş için 1 trilyon düşünüldüğünü ancak kendisinin maliyetin yüksek olacağını hesap ederek bütçeye 2 trilyon lira konduğunu ifade etti.
Proje ile ilgili gerekli incelemeler yapıldıktan sonra açık tribünün üstünün kapatılma işi ihaleye çıkarılacak. İyimser bir tahminle ihale süreci Şubat ayına kadar uzayacak. Tribünün üstünün kapatılma işlemi büyük olasılıkla ancak yeni sezona yetişecek.

Yukarı
ForzaEskisehir Liste gör
Usta Yazar

Oğuzhan
Yer: Eskişehir
  Alıntı ForzaEskisehir Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Eyl/2010 saat 01:15
Önce devre arasında bitecek dendi,şimdi yeni sezona deniliyor
Millet o kadar zamanda stad yapar biz yıllardır açığı kapatıcaz
Sadece Eskişehirspor.

YÖNETİM İSTİFA !
Yukarı
disasel Liste gör
Usta Yazar

Said
  Alıntı disasel Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Eyl/2010 saat 01:22
Zaten bu sezona yetişmez yapılacaksa adam gibi bir tribün yapsınlar yaza bitsin...
İstanbul değil ki iki yakayı da sevebilsin bu yürek,bize Eskişehir gibi tek parça sevda gerek...
Yukarı
Zenci Liste gör
Usta Yazar

Devrim
  Alıntı Zenci Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Eyl/2010 saat 01:31
Proje sonunda Büyükşehir’de

Atatürk Stadı açık tribününün üstünün kapatılması konusunda hazırladıkları projeyi Eskişehirspor yönetimi Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e teslim etti. Başkan Büyükerşen, “Arkadaşlarımız projeyi inceleyecek. Ben de en kısa zamanda olmasını istiyorum ama proje geç geldi. Yıl sonu olduğu için ihale işlemleriyle proje önümüzdeki seneye kalabilir” dedi.
Eskişehirspor Asbaşkanı Mesut Hoşcan, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret ederek, Atatürk Stadı açık tribününün üstünün kapatılması için hazırlattıkları projeyi Başkan Büyükerşen’e teslim etti.
Başkan Yılmaz Büyükerşen, yaptığı konuşmada, “Şimdi basının önünde itiraf edin. ‘Biz kalkıp teslim ettik, projeyi beğenmedi’ diyorsunuz. Beğenmediğim, yalan yanlış resimlerdi. Upuzun, elle filan çizilmiş, ölçüleri filan belli olmayan bir taslaktı. Bunlar gibi değildi.
Bu konuyla çok oynanıyor, oynamamak lazım. ‘Statın üstünü kapatayım. 1 milyon TL’ye de çıkabilirim. Projeyi ihaleye çıkacak şekilde yaptırın, getirin’ dedim. 2 milyon TL’ye mecliste ben çıkardım. Arkadaşlardan rica ettim 1 milyon TL daha eklesinler diye. Bana bir kağıt getirdiler, üstüne 24 loca çizilmiş ayrıca, taslak çizim o da. ‘Locaları neden koydunuz?’ deyince, ‘para kazanmak için’ dediler. Herhangi bir ölçü koymamışlar. Deprem olabilir, asansörler gerekir, tuvaletler bile yok locaların orada. Başka statların fotoğraflarını verdim, örneklerini gösterdim, ama uzunca bir süre dönüş olmadı. Sonra “Hoca yapmıyor” gargaraları yapıldı. Halbuki bütçemizde para ayırmışız zaten. O stat yapılırken kapalı olarak yapılmadığı için bütün statiği filan ona göre yapılmış. Çelik konstrüksiyonlarla kapatılması başlı başına bir projedir. Büyük statik hesaplar ister. Statik hesaplar, elektrik projesi, malzemeler… vs… Onlarla topyekün ihaleye çıkılır. 2 milyon TL’yi geçerse masraf bunu nasıl yapacaksınız bilmiyorum. Detay projeler olmadan da ihaleye çıkamazsınız. Ben doğruları söyleyince de bozuluyorlar” dedi.
Başkan Büyükerşen, “Bunu yapmak istiyorum. Arkadaşlarımız bunları inceleyecek. 2 milyon TL’ye çıkıyorsa sorun yok. Ancak 2 milyon TL’yi geçerse sadece o kısmını harcayabiliriz biz. 2 milyon TL’den sonrasını başkasının ihale etmesi gerekir. Sonra kimse bizi suçlamasın” dedi.

“Yıl sonu yaklaştığı için
önümüzdeki yıla kalacak”
Büyükerşen, “Şimdi ihale yıl sonuna kaldığı için proje önümüzdeki yıla kalacak. Kamu ihalelerinde alelacele para harcanmasın diye değişiklik yapıldı. Niye başkan şimdi yapmıyor demesinler. Yıl sonu yaklaşınca bütün kurumlar alelacele ellerindeki paraları harcıyordu. Onun için yeni yasayla yasak getirildi” diye konuştu.
Mesut Hoşcan da, “Eskişehir’in bu noktalara gelmesinde belediye başkanımızın çok büyük payı vardır. Allah kendisinden razı olsun. Hocamızın dediklerine de katılıyorum. Haklı olarak bu projenin sorumluluğunu bize bıraktı. Şehrimizin her şeyidir kendisi. Ama olayların bu noktaya gelmesine de üzüldük. Aslında size bu Eskişehirspor için yeni bir stat yapmak yakışırdı. Bu jestinizi de Eskişehirspor tarihine taşıyacağız” dedi.

“Belki Başbakan da gerisini yaparım der”
Başkan Büyükerşen, “Bunun sorumluluğu çizen mühendis ve mimardadır. Sizde değil. Biz de nasıl ihale edeceğimize bakacağız. Pide sipariş eder gibi olmaz bu işler. Yeni stat yapmak yakışır, dedin. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanını bir telefonla ara. Türkiye’de en büyük spor alanlarını inşa eden belediye hangisiymiş bir sor bakalım. Kaldı ki, kendisi söyledi, ‘Hükümet artık buraya stat yapmak zorunda’ diye. Halil (Ünal) de vardı o zaman. Ben zaman 1 milyon TL üstüne 1 milyon daha koydum. Maliyet çıkarılsın üstümüze düşeni yapalım. Bakarsın belki Başbakan ben de gerisini yaparım, der” diye konuştu.

“Gerisini halledeceğiz”
Mesut Hoşcan, “Kesinlikle 2 milyon TL bu projeye az gelir biliyoruz. 2 milyon TL sağlansın, gerisini de biz halledeceğiz” diye konuştu.

21.09.2010

Yukarı
Berkay ÇİFTER Liste gör
Usta Yazar

Berkay
  Alıntı Berkay ÇİFTER Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Eyl/2010 saat 01:48
Localar var sanırım bide altta ki koltuklar ne anlayamadım yarısı kapanıyo yarısı açık gibi 
Yukarı
milkin0026 Liste gör
Usta Yazar

Mustafa
  Alıntı milkin0026 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Eyl/2010 saat 01:50
alttaki adamla üstteki adam aynı paraya mı izleyecek maçları?
Yukarı
Curva_Eses Liste gör
Usta Yazar

Mert
  Alıntı Curva_Eses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Eyl/2010 saat 01:51
Resimde tam 30 tane loca saydımda resim biraz fazlamı uzun olmuş açık tribüne 30 loca yapılır mıBig%20smile
ESKİŞEHİRSPOR & BORUSSIA DORTMUND
Yukarı
cevcet26 Liste gör
Usta Yazar

cevcet
Yer: eskişehir
  Alıntı cevcet26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Eyl/2010 saat 01:59
yeni sezona kalacak demek neyse ya.Allah bildiği gibi yapsın maden yeni sezona kalcak adam gibi kale arkalarınıda yaptırın bir şekilde üstünü beraber kapatın hiçmi aklınıza gelmiyor
Ecdad tarih yazmış torun okumaktan aciz...
Yukarı
goethe_minder Liste gör
Deneyimli Yazar

MCMLXV
  Alıntı goethe_minder Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Eyl/2010 saat 02:04
localar soldan sağa doğru küçülerek yapılmış. zekice bir dizayn. böylelikle hangi kodaman daha zengin bunu rahatlıkla göreceğiz.
sezer bizim, sezaryen bir doğum çeşidi, jülyen ise bir hıyar doğrama biçimidir. hırvat sırp birer boydur, bunu bilmeyen gameboydur. heleheöeö
Yukarı
ChampioN Liste gör
Usta Yazar

Barış
Yer: [26]
  Alıntı ChampioN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Eyl/2010 saat 02:06
Serdar, Resimde sağ tarafa doğru mesafe uzadığı için küçülüyor olmasın?
Sadece Eskişehirspor!
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 172173174175176 252>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,563 saniyede hazırlanmıştır