eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKonumuz Sadece Referandum..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 145146147148149 183>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
serhat2626 Liste gör
Usta Yazar

Serhat
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2010 saat 19:17
Mehmet abi ikisinde iki partininde pek çok yanlışı vardır. Partileri kıyaslamak için dememiştim aslında şunu söylemek istedim ama anlatamadım. Biri diyorki sen şöyle yaptın diğeri yanlış yapmışım özür dilerim tarzı bir cevap vermesi gerekirken diyorki yok sende bunları yaptın. Bu yüzden tarafsız bir kanalda ikisininde kendi doğrularını söylemesi şu yüzden evet şu yüzden hayır demesi hem halkımızında bilinçlenmesini için daha iyi olur. Yok Akp evet diyor bende evet diyim yok Mhp Chp hayır diyor bende hayır diyim içinde bulunduğumuz durumu açık açık gösteriyor. Bu yüzden benim tepki gösterdiğim konu Kemal Kılıçdaroğlu başbakanımızla bu tarz bir konuşma yapmak isterken başbakanımız bu konuya duyarsız kalması genel seçim varmış gibi mitingler yapıp çoğunluk maddeleri bile bilmezken evet ya da hayır oyu istenmesi böyle bir referandumun anayasayı oyladığı söylemek garip olur herhalde neyse konumuz referandum ikili tartışmaya da gerek yok iyi günler Mehmet abi
başka diye soranlara inat sadece ESKİŞEHİRSPOR
Yukarı
Mehmet_Can Liste gör
Yazar

Mehmet Can
Yer: United States
Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2010 saat 19:30
Katiliyorum, bu zamanki secimler gercekler degil taraflarin didismelerinden baska birsey olmuyor. Bencede konulari ele almak daha muhim ama katilmadigim Kilicdaroglunun samimi olarak Basbakanla gorusup tartismak istemesi. Cunku Kilicdaroglu yeni anayasa cikacak dedigi an hayir diyecez dedi (daha madde/konu hic belli degilken). Maddeler belli olmaya baslatiktan sonra Basbakan'da konusma talep etti CHP, MHP, BBP, BDP'den ama hic biri kabul etmedi.

Yani bende o parti boyle bu parti boyle tartismasi yerine anayasanin icerigini konusma isterdim (zaten onceki yazilarimda sadece yeni anayasayi konusmaya calistim) ama bazilari Erdogan'i seytan, Gandi'yi melek onun icin hayir kullanin diyor. Iki tarafin kusuru cok olabilir ama biraz daha 25-30+ yaslari arasindakiler bilirki son 6+ senede Turkiye cok daha iyiye gitti (asfalt yol, ekonomi, konut, zam konusu, yeni kopruler, dis-itibar, universite sayisi...)
Yukarı
26esesliburak26 Liste gör
Yazar

Burak
Yer: BURHANİYE
Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2010 saat 20:24
chp şunu bilmeliki inaçlı insanları kucaklamadığı sürece iktidar olamaz.bunu anlıyolarmı aceba.yoksa sittin sene böyle muhalefette kalırlar hep olduğu gibi..
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2010 saat 20:30
Bir hakimin feryadi............

Ağır Ceza Hakimi Çetin Canbazoğlu, Facebook’taki kişisel sayfasında ‘Bir hakimin feryadı’ başlıklı yazısında en büyük nimeti olan hür ve özgür iradesi ile vicdani kanaatinin 12 Eylül günü elinden alınmak istendiğini ileri sürdü.

Evetci , kararsizlar  ve boykotcular icin yazinin devami......
Kral hem ciplak,hem gerzek...
Yukarı
samich_backtash Liste gör
Usta Yazar

Semih Bektaş
Yer: Jamaica
Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2010 saat 22:59

Öncelikle diğer evet diyenlere bakıldığında sizin göstermiş olduğunuz (aslında forumda olması gereken)  usluptan dolayı teşekkür ederim.Fakat hiç uygun gelmedi bana evet demek sizin cevabınızdan sonra da..Ve Evet diyeceklerden aşağıda açıklamalı olarak yazdığım maddeleri tekrar yorumlamalarını istiyorum.Hala evet demenin mantıklı en ufak bir tarafını bulmuş değilim.Rica ediyorum bütün EVETcilerden, bir açıklarlarsa..

Alıntı yapılan ascolak

şimdiki anayasada ki 53. maddede toplu sözleşme görüşmelerinde mutabakat sağlandıktan sonra son kararın bakanlar kurulunun vereceğini belirtiyor kısacası masada alınan kararın uygulanmama ihtimali söz konusu şimdiki anayasaya göre bu direk kaldırılıyor ayrıca anlaşılamaması durumunda uzlaştırma kurulunun kararı kesin uygulanır denilmektedir bu haliyle yeni toplu sözleşme kanunu tamamıyla memurların yanındadır.

159. maddeye gelince ilk olarak kurulda bulunacak üye sayısı arttırılıyor ve bunların arasına şuanda görevli olan hakim ve savcıların ve öğretim üyerlerinin girmesi sağlanıyor diğer üyeler gene eskisi gibi atanmaya devam edecek böylelikle kurul hem bilimsellik kazanıyor hemde hakim ve savcılar kendilerini yöneten kurumda kendileride söz hakkına sahip olacaklar
bir başka değişiklik kurulun eski görevinin yanına denetlemede getirilmektedir böylelikle HSYKnın işlevselliği artmaktadır
hakim ve savcılara aldıkları cezaları(meslekten atılma hariç kınama ve maaş kesintisi gibi) yargıya götürme hakkı tanıyor

bunlar umarım istediğim gibi olmuştur

53.Madde “memurlar ve diğer kamu görevlileri, toplu sözleşme yapma hakkına sahiptirler.
toplu sözleşme yapılması sırasında uyuşmazlık çıkması halinde taraflar kamu görevlileri hakem kuruluna başvurabilir.
kamu görevlileri hakem kurulu kararları kesindir ve toplu sözleşme hükmündedir.
toplu sözleşme hakkının kapsamı, istisnaları, toplu sözleşmeden yararlanacaklar, toplu sözleşmenin yapılma şekli, usulü ve yürürlüğü, toplu sözleşme hükümlerinin emeklilere yansıtılması, kamu görevlileri hakem kurulunun teşkili, çalışma usul ve esasları ile diğer hususlar kanunla düzenlenir.”

şu madde nasıl memurun yanında olur anlamış değilim.eskiden hükümetle anlaşamazsan grev hakkına sahipsin.şimdi hükümetin güdümündeki kurula itiraz bile edemeden kabul etmek zorunda kalacaksın.üstelik grev hakkın da yok.

"28 inci maddenin ilk fıkrası
kapsamına giren kamu görevlilerinin kanunla kendi
aralarında kurmalarına cevaz verilecek olan ve bu maddenin
birinci ve ikinci fıkraları ile 54 üncü madde hükümlerine tabi
olmayan sendikalar ve üst kuruluşları, üyeleri adına yargı
mercilerine başvurabilir."

Kanunun burası da kaldırıldı.Yani artık sendikalar üyelerini savunmak için dava açamayacak.Sendikalar işlevini yitirecek. RTE'nin biz çok demokratiğiz herkes istediği sendikaya üye olabilir lafı sizce komik kaçmıyor mu bu maddeden sonra?

--> Anayasa mahkemesi ve Hsyk ile ilgili maddeyi tamamen benim düşündüğüm şekilde yazılmış bir sözlük yazarından alıntı yapayım.

<< “madde 146 – anayasa mahkemesi onyedi üyeden kurulur.
türkiye büyük millet meclisi; iki üyeyi sayıştay genel kurulunun kendi başkan ve üyeleri arasından, her boş yer için gösterecekleri üçer aday içinden, bir üyeyi ise baro başkanlarının serbest avukatlar arasından gösterecekleri üç aday içinden yapacağı gizli oylamayla seçer. türkiye büyük millet meclisinde yapılacak bu seçimde, her boş üyelik için ilk oylamada üye tam sayısının üçte iki ve ikinci oylamada üye tam sayısının salt çoğunluğu aranır. ikinci oylamada salt çoğunluk sağlanamazsa, bu oylamada en çok oy alan iki aday için üçüncü oylama yapılır; üçüncü oylamada en fazla oy alan aday üye seçilmiş olur.
cumhurbaşkanı; üç üyeyi yargıtay, iki üyeyi danıştay, bir üyeyi askerî yargıtay, bir üyeyi askerî yüksek idare mahkemesi genel kurullarınca kendi başkan ve üyeleri arasından her boş yer için gösterecekleri üçer aday içinden; en az ikisi hukukçu olmak üzere üç üyeyi yükseköğretim kurulunun kendi üyesi olmayan yükseköğretim kurumlarının hukuk, iktisat ve siyasal bilimler dallarında görev yapan öğretim üyeleri arasından göstereceği üçer aday içinden; dört üyeyi üst kademe yöneticileri, serbest avukatlar, birinci sınıf hâkim ve savcılar ile en az beş yıl raportörlük yapmış anayasa mahkemesi raportörleri arasından seçer.>>

özetle, anayasa mahkemesi'nin 17 üyesinden 3'ünü meclis, 14'ünü de cumhurbaşkanı seçecek. cumhurbaşkanı'nın 4 üyeyi üst kademe yöneticileri, serbest avukatlar, birinci sınıf hâkim ve savcılar ile en az beş yıl raportörlük yapmış anayasa mahkemesi raportörleri arasından oldukça serbest bir biçimde seçebildiğini görüyoruz. bu, şu anki meclis oranlarıyla bakarsak 3 üyenin akp, 4 üyenin de abdullah gül tarafından seçilmesi anlamına geliyor. yök de hükümetten bağımsız olmadığına göre, bu kurumun göstereceği adaylar içinden seçilecek 3 üye de cabası. bu da haliyle, anayasa mahkemesi'nin yarıdan fazlasının mutlak suretle hükümet ile aykırı düşmeyecek insanlardan seçilebilmesine imkan verilmesi demek oluyor. bu düzenleme 17 üyenin 10'unu şaibe altına sokuyor.

yargı'nın, yasama ve yürütme'den bağımsızlığına bir darbe de hsyk hakkındaki düzenlemeler ile vuruluyor.

<<hâkimler ve savcılar yüksek kurulu, mahkemelerin bağımsızlığı ve hâkimlik teminatı esaslarına göre kurulur ve görev yapar.
hâkimler ve savcılar yüksek kurulu yirmiiki asıl ve oniki yedek üyeden oluşur; üç daire halinde çalışır.
kurulun başkanı adalet bakanıdır. adalet bakanlığı müsteşarı kurulun tabiî üyesidir. kurulun, dört asıl üyesi, nitelikleri kanunda belirtilen; yükseköğretim kurumlarının hukuk, iktisat ve siyasal bilimler dallarında görev yapan öğretim üyeleri, üst kademe yöneticileri ile avukatlar arasından cumhurbaşkanınca, üç asıl ve üç yedek üyesi yargıtay üyeleri arasından yargıtay genel kurulunca, iki asıl ve iki yedek üyesi danıştay üyeleri arasından danıştay genel kurulunca, bir asıl ve bir yedek üyesi türkiye adalet akademisi genel kurulunca kendi üyeleri arasından, yedi asıl ve dört yedek üyesi birinci sınıf olup, birinci sınıfa ayrılmayı gerektiren nitelikleri yitirmemiş adlî yargı hâkim ve savcıları arasından adlî yargı hâkim ve savcılarınca, üç asıl ve iki yedek üyesi birinci sınıf olup, birinci sınıfa ayrılmayı gerektiren nitelikleri yitirmemiş idarî yargı hâkim ve savcıları arasından idarî yargı hâkim ve savcılarınca, dört yıl için seçilir. süresi biten üyeler yeniden seçilebilir.
>>

yine özetle diyor ki; yargı bağımsızlığını sağlama görevi bulunan hsyk'nın 22 üyesinden 1'i adalet bakanı'dır ve bu kurulun başkanıdır. (bu başkanın yargı bağımsızlığına halel getirici aşırı yetkileri de var bu arada) 1'i de adalet bakanlığı müsteşarıdır. 4'ünü de cumhurbaşkanı tarafından gayet serbest bir biçimde seçilir.

peki kurul ne iş yaparmış bir bakalım:

<<kurul, adlî ve idarî yargı hâkim ve savcılarını mesleğe kabul etme, atama ve nakletme, geçici yetki verme, yükselme ve birinci sınıfa ayırma, kadro dağıtma, meslekte kalmaları uygun görülmeyenler hakkında karar verme, disiplin cezası verme, görevden uzaklaştırma işlemlerini yapar; adalet bakanlığının, bir mahkemenin kaldırılması veya yargı çevresinin değiştirilmesi konusundaki tekliflerini karara bağlar; ayrıca, anayasa ve kanunlarla verilen diğer görevleri yerine getirir.>>

hayati derecede görevleri bulunan bu kuruldaki 22 üyenin 6'sını doğrudan belirleme potansiyelinin hükümete ve cumhurbaşkanı'na verilmesinin yargı bağımsızlığı açısından arzettiği tehlike açıktır. hatta seçim yapan diğer kurumların da temelde siyasi irade tarafından belirlendiği dikkate alınırsa, durumun ciddiyeti çok daha artar. hele, hsyk'ya seçilen hakimlerin, buradaki görevleri bittikten sonra da adalet bakanının denetiminde olacağını unutmamak gerekiyor. bu şartlardaki bir hakim, adalet bakanıyla ters düşmeyi ne kadar göze alabilir? ama ne var ki bunlarla da bitmiyor:

<<hâkim ve savcıların görevlerini; kanun, tüzük, yönetmeliklere ve genelgelere (hâkimler için idarî nitelikteki genelgelere) uygun olarak yapıp yapmadıklarını denetleme; görevlerinden dolayı veya görevleri sırasında suç işleyip işlemediklerini, hal ve eylemlerinin sıfat ve görevleri icaplarına uyup uymadığını araştırma ve gerektiğinde haklarında inceleme ve soruşturma işlemleri, ilgili dairenin teklifi ve hâkimler ve savcılar yüksek kurulu başkanının oluru ile kurul müfettişlerine yaptırılır. soruşturma ve inceleme işlemleri, hakkında soruşturma ve inceleme yapılacak olandan daha kıdemli hâkim veya savcı eliyle de yaptırılabilir.>>

mesela günün birinde allah korusun kötü niyetli bir adalet bakanı işbaşına gelirse, canını sıkan hakim ve savcıyı ilgili dairenin bir teklifi ile kurul müfettişlerine inceletebilir ve soruşturtabilir. peki bu müfettişler nasıl seçilir:

<<adalet bakanlığının merkez, bağlı ve ilgili kuruluşlarında geçici veya sürekli olarak çalıştırılacak hâkim ve savcılar ile adalet müfettişlerini ve hâkim ve savcı mesleğinden olan iç denetçileri, muvafakatlerini alarak atama yetkisi adalet bakanına aittir.>>

peki bu hayali ama olası kötü niyetli adalet bakanının başkanlığındaki bu kurulun yaptığı hukuksuzluklar yanına kar kalır mı?

<<kurulun meslekten çıkarma cezasına ilişkin olanlar dışındaki kararlarına karşı yargı mercilerine başvurulamaz.>>

şimdiki anayasa'da bakanlık müsteşarı hariç üyelerin hepsi yargıtay ve danıştay genel kurullarının gösterdikleri adaylardan seçiliyorlar. yani paketteki gibi cumhurbaşkanı'nın serbest bir seçim yapabilme durumu yok. bunun dışında adalet bakanı'nın yukarıda bahsedilen yetkileri de mevcut anayasa'da yok.

ve daha başka birçok yargı bağımsızlığına gölge düşüren ayrıntı da sözkonusu. düşünün şimdi ki şu mevcut durumda bile yargı ne kadar bağımsız? bu anayasa geçerse durum ne olur?

SOMA Anısına

"Dünyada her millet, icraatına tahammül ettiği hükümetin mesuliyetine ortak sayılır." K.ATATÜRK
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2010 saat 23:56
ShowTv de Siyaset Meydani var suan......
Kral hem ciplak,hem gerzek...
Yukarı
deniz_hakan Liste gör
Yazar

Hakan
Direct Link To This Post Tarih: 08/Eyl/2010 saat 00:24
Hiç düşünmeden "evet" deyin,

Düşünebilirseniz, zaten "HAYIR" diyeceksiniz!!!

paranın saltanatı varsa, halkın Es-Es'i var
Yukarı
mlhkrcy Liste gör
Yazar

melih karaçay
Direct Link To This Post Tarih: 08/Eyl/2010 saat 00:53
Hala partiler ve partilerin yaptıkları tartışılıyor. Karalama kampanyaları devam ediyor. ben chp ya da mhp için değil , kendim ve milletim için HAYIR oyu kullancağım.
KARACAY 26
Yukarı
PsycoO Liste gör
Deneyimli Yazar

ersin
Yer: eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 08/Eyl/2010 saat 02:00
Alıntı yapılan yedek_parçacı

Alıntı yapılan PsycoO

'' Ortadogu da çoğu ülkenin başı israil ve abd ile beladayken , aradan sadece Türkiye gibi bir ülkenin sıyrılmasına izin verir mi bu güçler?  Üstelik Türkiye ortadoğunun en güçlü ülkesiyken . Sizin mantığınız alıyormu bunu .Dünya'ya  açık açık boyun eğdiren İsrail devleti akpnin ayağını kaydıramıyor mu? tayyip erdoğan'ın israil aleyhine sarfettiği sözler , davos'taki kriz tamamen bir düzmece olamazmı?  Binbir türlü dolabın döndüğü şu dünya da göstermelik bi olay gerçekleştirilemez mi . '' Yahu arkadaş ben dahil bir çok vatandaşımız akp nin ilk iktidar olduğu dönemde tayyip erdoğan'a gerçekten ülkeyi kalkındıracak bi lider gözüyle baktık. Ancak bir süre sonra gelişen olaylar, yapılan hamleler gösterdi ki bu ülkemiz büyük bir komplonun içine sürükleniyor. Allah aşkına uyanın kardeşim, hadi kendini düşünmüyorsun yolu yarılamış kendini kurtarmışsın çoluğunu çocugunu da mı düşünmüyorsun . Abd ve İsrail'in büyük planı tıkır tıkır işlerken hala gelişmekte olan bi ülkenin tüm planı alt üst etmesine izin verirlermi mantığınız alıyormu bunu . Referandum süreci sonun başlangıcı, referandum sonrası ülkede yaşanak karışıklığı merakla bekliyorum. Artık dogu batı değil evetciler hayır cılar olarak da bölünmüş durumdayız . Ve ileride yaşanacak olan karışıklıklar doguda kurmayı planladıkları kürt devletinin de zeminini hazırlayacak . Hatta referandum kesinlikle bu yapının temelidir.  Referandumdan evet de çıksa hayır da çıksa bu iktidar istediğini almış olacak, öyle karışacak ki ülke ve eminim ardı arkası kesilmeyecek bu millet yoruldu bu milletin ömründen ömür aldılar . Allah yardımcımız olsun. Yeni nesili çok zor günler bekliyor.

yav arkadaş bu nasıl bir mantıktır?

bu şerefsiz israil ve abd bu coğrafyada yıllardır var ve yıllardır bizim altımızı oymak için uğraşıyorlar..

ve yıllardırda bu ülke insanı başbakan olsun cumhurbaşkanı olsun  bir çok insan gördü geçirdi o halde onlarda bu israil şerefsizine çaılıştı senin yürüttüğün bu mantığa göre..çünkü esas o dinozor siyasetçilerin zamanında bu ülke bir gram yol alamadı ve 70 cente muhtaç hale getirildi..

aslında sizin hastalığınızın teşhisi çok baist:

akp korkusu sizde paronaya olmuş..bilinçaltınızda nefret var..

davos düzmece olamazmı,göstermelik bişey olamazmı gibi kendininde cevabını bilmediğin bu garip garip sorularla nasıl olurda kesin bir yargıya varırsın..

hani desenki davos düzmece,göstermelik bir şey diye belki anlıyacam ama sen diyorsunki..o olamazmı, bu olamazmı.. cevabın ne?yok ..çünkü cevabını kendinde bilmiyorsun..

bu ülkeyi ne zaman mütedeyyin insanlar yönetmeye kalksa her türlü komplo teorisini uydurup hayata geçiren asıl bu israil şerefsizi..

evet uyanık olmakta fayda var fakat uyanık olduğunu sanıpta horul horul uyuyanları uyandırmak gerek öncelikle..

Yaşınıza rağmen akp ile daha eski iktidarlar arasındaki farkı görememniz ilginç. Eski hükümetler akp kadar zeki değillerdi, eskiden kulaktan kulaga söylenemeyen sözler , günümüzde mecliste bağıra çağıra söylenebiliyor. Adamlar o şerefsiz bebek katiline  sayın diyebiliyor , özerklik isteyebiliyor tsk ya dil uzatabiliyor siyasilere hakaret edebiliyor . Eskiden bu tip şeyler oluyormuydu sevgili abim . Ama akp o kadar güzel  yürüttü ki bu işi artık herşeyi duymaya alışkınız ve tepki gösteremiyoruz .Habur sınır kapısında yaşanılan rezelet eskiden olsa 3-5 bin insanın toplanıpta protesto ettiği bi tepkimi olurdu yoksa ülke karışırmıydı ? akp milletimizi resmen hipnoz etti . Akp yi takdir ediyorum gerçekten alkışlanası bir hükümet , ama becerilerini ülkenin hayrına kullanmış olsaydılar şuan gerçekten huzur ve refah içinde olabilirdik. Bu hükümet öyle bi hükümet alkışlamak lazım . 50  milyon seçmen varsa yarısını  resmen hipnoz etti. Ben de o insanların arasındaydım ancak 2. seçime kadar.
       Davos düzmece olamaz mı demiş olmam da kendim bilmediğim için değiş düşündürmek içindir ama siz oturup düşünme zahmetinde bulunamayacak kadar bağlanmışsınız başbakana. Ayrıca israil bi komplo üretmiş olsaydı , çoktan hayata geçmişti . Tam üstüne basmışsınız bende onu söylemeye çalışmıştım bir önceki yorumumda. Neden israil ülkemizin gelişmesine ön ayak olan partiye müdale edemiyor o zaman, çekiniyormu akp den, yoksa işinemi geliyor?Madem ki sizinde söylediğiniz gibi İsrail ve abd bizim altımızı oymaya çalışıyor , madem ki akp ülkemiz için hayırlı işler yapıyor koca israil ile abd planından vazmı geçti de akp elini kolunu sallaya sallaya istediğini yapıyor ?  Şimdi siz yine bu soruların cevabını bilmediğim şeklinde yorumlarsınız.
        Herkesin görüşü kendinedir benim görüşümü paranoyaklığa bağlayamazsanız . Ne sizin sözünüzle görüşüm değişir nede ben sizin görüşünüzü değiştirebilirim . Olup biten onca şeye rağmen hala akp yi savunabiliyo olmanız hiçkimsenin görüşünüzü değiştiremeyeceği anlamını taşıyor, kimsede öyle bir düşünce içerisinde değil . Herkes düşüncelerini ifade ediyor. Size yönelik konuşmuş olmam sizin benim görüşümü yorumlamanızdan ötürüdür, yoksa kimseyle burada ne akp ne chp için tartışamam bana göre hepsi çıkarcı hepsi düzenbaz. Son olarak şunu söylemek istiyorum üstüne basa basa ... eğer akp gerçekten ülkemizin refahı için uğraşıyo olsaydı akp muhalefet ile değil abd ile israil ile uğraşıyo olurdu . Ufak tefek sorunlar var elbet koltuk krizi davos Filistine yardım götüren masum insanların katledildiği olay. Ortada büyük hesaplar var ise ölen masum insanların da önemi yok onlar için. Hepsi birer düzmece , nitekim insansız uçak krizi de bunun bi göstergesiydi büyük hesaplar uğruna birçok şehit verdik.
Hepimiz Kızılcıklı , hepimiz Ayder hepimiz Altes , hepimiz Nefer'iz..Biz büyük bir aileyiz...
Yukarı
PUSULA Liste gör
Yazar

HACINECİPLER
Yer: N - E - S - W
Direct Link To This Post Tarih: 08/Eyl/2010 saat 03:01
Alıntı yapılan Atİ NeFeR

Alıntı yapılan askavesevgiyedair

Alıntı yapılan ESESLİ EMRE 26

Alıntı yapılan PUSULA

bu güne kadar laiklik cumhuriyetci maske altında sizleri arkalarına alarak istediklerini içeri alıp istediklerini dışarı cıkardılar. videolda herşey var. milletin yumşak karnı olan laikliği ve cumhuriyeti kendilerine kalkan yaptılar sizleri bizleri kullandılar yetmedimi adaletin hep güçlüden yana işlemesi mazlumu güçsüzü ezmesi...

Yetmedi mi dini sömürdüğünüz ? Yüce dinimiz İSLAMİYET'İ sanki size gönderilmiş gibi tekelinize almaya çalışmadınız mı ? Akp veya saadet partili olmayanları dinsizmiş gibi gösterdiğiniz yetmedi mi ? Türk milletinin inançlarını sömürerek daha ne kadar oy araklayacaksınız ?  Çıkarın ağzınızdaki baklayı artık...Biz şeriat istiyoruz deyin ATATÜRK'Ü ve cumhuriyeti kabul etmiyoruz deyin.Laik olmak dinsiz olmak diyin..2 dakika delikanlı olun ve bunları söyleyin!

Yetmedimi Atatürk'ü sömürdüğünüz? Yetmedimi yüce dinimiz İslam deyipte içten içe islamiyet düşmanlığı yaptığınız? Yetmedimi Chp li olmayanı şeriatçı,Mhp li olmayanı vatan haini şerefsiz yaptığınız? Laikliği ve Atatürkçülüğü dine karşılık bir siper olarak kullandığınız,arkasına saklandığınız yetmedimi? Sizde çıkın açıkça söyleyin biz ,bizim gibi düşünmeyenleri istemiyoruz.
Bugüne kadar çoğu yazdığınızı yanıtladım ama siz benim hiç bir yazıma yanıt veremediniz. Laiklikten bahsetmişsin sizin çok sevdiğiniz boşbakan söylemedimi hem laik hem müslüman olunmaz diye???
Böyle 2 yüzlü iki yüzlü bir başbakanımız var ne yazıkki.
Allah aşkına şu videoları izleyinde bu iki yüzlü boşbakanın güttüğü EVETçileri izleyin. Taksimdeki ATATÜRK anıtında ATATÜRK'ün eline evet bayrağı vermek nasıl bir saygısızlıktır bunu açıklayın bana.

daha önceki sayfalarda bu konuyla ilgili görüşümü yazmıştım. geçmiş sayfalara bakarsan göreceksin aslında ama bide senin için yazayım.

erdoğanın söylediği söze bi yerde sordular. "geçmişe yönelik hatalarım vardır" değiştim dedi. bu ne kadar inandırıcı herkes kendi karar verir inanın demiyorum. bakarsınız aynı sözleri devam mı ettiriyor  ettirmiyormu. 

herkes için diyorum bugün "a"düşüncesindeysen okudukca gördükce yaşadıkca düşüncen "b"ye kayabilir. kendiminden de bilirim. ama herkesin bildiği bi örnek söylemem gerekirsede.

antalya altın kelebek ödüllerinde ahmet kayaya kürtçe konuşuğu için çatal bıçak atıp ahmet kayayı yurt dışına çıkışına sebep olan serdar ortaç daha geçenlerde bu davranışımın ne kadar yanlış olduğunu şimdi anlıyorum ve özür diliyorum dedi. hepimiz insanız ve hepimiz bir robot gibi sabit bi siyasi düşünceye programlı değiliz. yaşadıkca gördükçe değişiriz.

osmangazinin oğlu orhan gaziye vasiyetindeki gibi (istanbul değil İSLAMBOL)
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 145146147148149 183>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,578 saniyede hazırlanmıştır