eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKonumuz Sadece Referandum..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 144145146147148 183>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Mehmet_Can Liste gör
Yazar

Mehmet Can
Yer: United States
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2010 saat 17:06

HSYK maddesi ile ilgili cok fazla bilgim yok ama bildiklerimi paylasayimki sizde kendiniz arastirin ne kadar dogru ne kadar yanlis.

HSYK'da 1 hafta once cikan ses kaydini belki duymusunuzdur belki duymamisinizdir. Bildigim 4-5 tane degisik ses kaydi cikti ama en son cikan bu:
HSYK ust uyesi diyor ki bu referandumda hayir oyu sart. Ve diyorki PKK ve BDP ile isbirligi yapmamiz lazim. Ve hatta "Abdullah Ocalan'a cok ihtiyac var simdi" diyor. Ses kaydi youtube'da mevcut ama turkiyede girme imkanin varmi bilmiyorum ama tavsiye ederim hepsini dinle (girebiliyorsan. Savcilar kurulunun nasil tiplerden olustugunu ogren. 

Referandumdaki madde HSYK uyelerinin tek bir kesimden gelmesini engelleyecek ve bu gibi vatan hainlerini zamanla kadiracak. Simdiki sistem, her HSYK alt kuruldaki bir oy verip ust uye seciyorlar. Ikinci ve ucuncu uye atanmasi icin tekrar ayni kisiler ayri oy kullaniyorlar. Yani HSYK'da %51 bul, 3 uyeyide sen ata hesabi var. Degisiklikte HSYK'ta her uye bir oy atacak ve en cok 3 oy alan sahis atanacak. Ele gecirilmis HSYKyi, bundan sonra kendi kendilerini atamayi biraz olsun engelliyecek.

Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2010 saat 17:10
Mehmet Can,eger özele girmesse Amerikadami yasiyorsun?.....
Kral hem ciplak,hem gerzek...
Yukarı
Mehmet_Can Liste gör
Yazar

Mehmet Can
Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2010 saat 17:16
Evet, Amerikanin New York eyaletinde. 7 yasinda geldim buraya.
Yukarı
kalender 26 Liste gör
Usta Yazar

Kalender
Yer: Bosnia Hercegovina
Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2010 saat 17:29
    Referandumdan " HAYIR " çıkarsa ekonomi zora girecekmiş, faturayıda vatandaş ödeyecekmiş.

Daha yeni elektirik faturasını ödedim kardeşim, para kalmadı. Faturayı Referanduma 150 trilyon harcayanlar ödesin.
kalender
Yukarı
Atİ NeFeR Liste gör
Yazar

çağrı çetinoğlu
Yer: sol kapalı
Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2010 saat 17:40
Alıntı yapılan Atİ NeFeR

Alıntı yapılan askavesevgiyedair

Alıntı yapılan ESESLİ EMRE 26

Alıntı yapılan PUSULA

bu güne kadar laiklik cumhuriyetci maske altında sizleri arkalarına alarak istediklerini içeri alıp istediklerini dışarı cıkardılar. videolda herşey var. milletin yumşak karnı olan laikliği ve cumhuriyeti kendilerine kalkan yaptılar sizleri bizleri kullandılar yetmedimi adaletin hep güçlüden yana işlemesi mazlumu güçsüzü ezmesi...

Yetmedi mi dini sömürdüğünüz ? Yüce dinimiz İSLAMİYET'İ sanki size gönderilmiş gibi tekelinize almaya çalışmadınız mı ? Akp veya saadet partili olmayanları dinsizmiş gibi gösterdiğiniz yetmedi mi ? Türk milletinin inançlarını sömürerek daha ne kadar oy araklayacaksınız ?  Çıkarın ağzınızdaki baklayı artık...Biz şeriat istiyoruz deyin ATATÜRK'Ü ve cumhuriyeti kabul etmiyoruz deyin.Laik olmak dinsiz olmak diyin..2 dakika delikanlı olun ve bunları söyleyin!

Yetmedimi Atatürk'ü sömürdüğünüz? Yetmedimi yüce dinimiz İslam deyipte içten içe islamiyet düşmanlığı yaptığınız? Yetmedimi Chp li olmayanı şeriatçı,Mhp li olmayanı vatan haini şerefsiz yaptığınız? Laikliği ve Atatürkçülüğü dine karşılık bir siper olarak kullandığınız,arkasına saklandığınız yetmedimi? Sizde çıkın açıkça söyleyin biz ,bizim gibi düşünmeyenleri istemiyoruz.
Bugüne kadar çoğu yazdığınızı yanıtladım ama siz benim hiç bir yazıma yanıt veremediniz. Laiklikten bahsetmişsin sizin çok sevdiğiniz boşbakan söylemedimi hem laik hem müslüman olunmaz diye???
Böyle 2 yüzlü iki yüzlü bir başbakanımız var ne yazıkki.
Allah aşkına şu videoları izleyinde bu iki yüzlü boşbakanın güttüğü EVETçileri izleyin. Taksimdeki ATATÜRK anıtında ATATÜRK'ün eline evet bayrağı vermek nasıl bir saygısızlıktır bunu açıklayın bana.
Hala açıklama bekliyorum.
Hayallerimiz Elbet Bir gün Gerçek Olacak Eskişehir Bayrağı Boğazda Dalgalanacak!!! //inadına nefer
Yukarı
ascolak Liste gör
Yazar

Ahmet Serhat
Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2010 saat 18:11
Alıntı yapılan samich_backtash

Alıntı yapılan samich_backtash

Şu başlığa şu güne kadar tek bir şey yazmadım...Fakat o kadar çok yazıp yazıp sildim ki...

Herkesin ortak fikri şimdi ki anayasanın değişmesi gerektiği..Fakat Akp'nin dayattığı anayasanın bundan daha antidemokratik, faşist yapıda olduğunu düşünenler Hayır, sözde demokratik olacağını düşünenler Evet diyecek...Sormak istediğim EVETçilerden bir tanesi konunun başından beri hayırcılara laf atmaktansa birkaç şeyi açıklayabilirler mi?

Mesela bana HSYK ile ilgili maddeye neden evet dediklerini yazabilirler mi?

Veya toplu iş sözleşmesi hakkı ile ilgili 53. maddeye neden evet dediklerini açıklayabilirler mi?

Lütfen kısa ve öz şekilde laf salatası yapmadan,anayasa ile ilgisiz Akp'nin yaptığı icraatları anlatmadan, Chp'ye Mhp'ye alakasız laf atmadan net bir şekilde anlatırsanız sevinirim.. 

Şu linki de veriyim genel olarak değişecek meddelerin başlıkları.Çoğu kişi ilk defa okuyacaktır belki de...

http://cm.ntvmsnbc.com/dl/pdf/AnayasaDegisikligiKarsilastirmaliTeklifTablosu.pdf

Evet diyenlerden tek istediğim sadece şu 2 madde için beni ikna etmeleriydi veya en azından bu iki maddenin ne şekilde demokratik maddeler olduğu hakkındaki bilgileriydi. O kabiliyet ve bilgi sahibi kimse yok galiba veya asıl amaçları farklı..

şimdiki anayasada ki 53. maddede toplu sözleşme görüşmelerinde mutabakat sağlandıktan sonra son kararın bakanlar kurulunun vereceğini belirtiyor kısacası masada alınan kararın uygulanmama ihtimali söz konusu şimdiki anayasaya göre bu direk kaldırılıyor ayrıca anlaşılamaması durumunda uzlaştırma kurulunun kararı kesin uygulanır denilmektedir bu haliyle yeni toplu sözleşme kanunu tamamıyla memurların yanındadır.

159. maddeye gelince ilk olarak kurulda bulunacak üye sayısı arttırılıyor ve bunların arasına şuanda görevli olan hakim ve savcıların ve öğretim üyerlerinin girmesi sağlanıyor diğer üyeler gene eskisi gibi atanmaya devam edecek böylelikle kurul hem bilimsellik kazanıyor hemde hakim ve savcılar kendilerini yöneten kurumda kendileride söz hakkına sahip olacaklar
bir başka değişiklik kurulun eski görevinin yanına denetlemede getirilmektedir böylelikle HSYKnın işlevselliği artmaktadır
hakim ve savcılara aldıkları cezaları(meslekten atılma hariç kınama ve maaş kesintisi gibi) yargıya götürme hakkı tanıyor

bunlar umarım istediğim gibi olmuştur

Yukarı
ascolak Liste gör
Yazar

Ahmet Serhat
Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2010 saat 18:11
pardon işstediğin gibi olmuştur olacak özür
Yukarı
serhat2626 Liste gör
Usta Yazar

Serhat
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2010 saat 18:44
Alıntı yapılan Atİ NeFeR

Alıntı yapılan Atİ NeFeR

Alıntı yapılan askavesevgiyedair

Alıntı yapılan ESESLİ EMRE 26

Alıntı yapılan PUSULA

bu güne kadar laiklik cumhuriyetci maske altında sizleri arkalarına alarak istediklerini içeri alıp istediklerini dışarı cıkardılar. videolda herşey var. milletin yumşak karnı olan laikliği ve cumhuriyeti kendilerine kalkan yaptılar sizleri bizleri kullandılar yetmedimi adaletin hep güçlüden yana işlemesi mazlumu güçsüzü ezmesi...

Yetmedi mi dini sömürdüğünüz ? Yüce dinimiz İSLAMİYET'İ sanki size gönderilmiş gibi tekelinize almaya çalışmadınız mı ? Akp veya saadet partili olmayanları dinsizmiş gibi gösterdiğiniz yetmedi mi ? Türk milletinin inançlarını sömürerek daha ne kadar oy araklayacaksınız ?  Çıkarın ağzınızdaki baklayı artık...Biz şeriat istiyoruz deyin ATATÜRK'Ü ve cumhuriyeti kabul etmiyoruz deyin.Laik olmak dinsiz olmak diyin..2 dakika delikanlı olun ve bunları söyleyin!

Yetmedimi Atatürk'ü sömürdüğünüz? Yetmedimi yüce dinimiz İslam deyipte içten içe islamiyet düşmanlığı yaptığınız? Yetmedimi Chp li olmayanı şeriatçı,Mhp li olmayanı vatan haini şerefsiz yaptığınız? Laikliği ve Atatürkçülüğü dine karşılık bir siper olarak kullandığınız,arkasına saklandığınız yetmedimi? Sizde çıkın açıkça söyleyin biz ,bizim gibi düşünmeyenleri istemiyoruz.
Bugüne kadar çoğu yazdığınızı yanıtladım ama siz benim hiç bir yazıma yanıt veremediniz. Laiklikten bahsetmişsin sizin çok sevdiğiniz boşbakan söylemedimi hem laik hem müslüman olunmaz diye???
Böyle 2 yüzlü iki yüzlü bir başbakanımız var ne yazıkki.
Allah aşkına şu videoları izleyinde bu iki yüzlü boşbakanın güttüğü EVETçileri izleyin. Taksimdeki ATATÜRK anıtında ATATÜRK'ün eline evet bayrağı vermek nasıl bir saygısızlıktır bunu açıklayın bana.
Hala açıklama bekliyorum.

Ayrıca egemenlik kayıtsız şartsız milletindir sözüne yalan böyle bir şey yok diyip aradan bir süre geçtikten sonra konuşmasında ATATÜRK ün bu sözünü söylemesine nasıl biri olduğunu açıkça gösteriyor sayın başbakanımızın. Mitinglerde atıp tutmak kolay yandaş medyanın karşısına çıkmak istediğin soruları sordurup cevaplamakta kolay Kemal Kılıçdaroğlu ve sayın başbakanımız her mitingde birbirlerine bir şeyler söyluyorlar. Kemal Kılıçdaroğlu canlı yayında konuşalım karşılıklı neden hayır neden evet derken ne yazıkki başbakanımız bu fikre sıcak bakmıyor. Mitinglerde kendi yandaşlarına istediklerini söylemek daha kolay tabi
başka diye soranlara inat sadece ESKİŞEHİRSPOR
Yukarı
Mehmet_Can Liste gör
Yazar

Mehmet Can
Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2010 saat 19:06

Madem partileri karistiriyorsunuz, iki yuzlulukten bahsetmisken CHPyi hatirlayalim.

*videolarin cogu youtube.
Yukarı
Fanatik26 Liste gör
Usta Yazar

Münür
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2010 saat 19:08
Alıntı yapılan Mehmet_Can

<FONT style=": #000000">Madem partileri karistiriyorsunuz, iki yuzlulukten bahsetmisken CHPyi hatirlayalim.

Rozet takma (Baykal), sonra carsafli kadini otobusten atma, basortulu vekil getirecegiz diye propaganda yapmak (yerel secim oncesi), universitedeki yasagi delen yasayi anayasa mahkemesine goturmek, turban sorusunu biz duzeltecegiz demek (referandum oncesi Kemal), afis asip turbanlilari rahibelere benzetmek (hatta bunu basbakan asti iftirasi atmasi).

İkiyüzlülük ve chp bence konusu bile olmaz açık ara önde gider hatta kimseye kaptırmaz chp bu konuda olayı

Y Ö N E T İ M    İ S T İ F A
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 144145146147148 183>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,500 saniyede hazırlanmıştır