eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKonumuz Sadece Referandum..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 140141142143144 183>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
ES ES ES Liste gör
Usta Yazar

Mustafa Aydoğdu
Yer: ESkişehir
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2010 saat 01:47
Alıntı yapılan eskişimşek65

evet çi arkadaşlardan biri zahmet olmazsa açıklayabilirmi.sözkonusu olan 26 maddeden 24 üne chp ve mhp de destek verip gelin bunları meclisten hepberaber geçirelim derken acaba akp bunu neden kabul etmeyip bu 24 maddeyi,asıl amacı yargıyı kontrol altına almak olan o malum iki maddeyi süslemede kullandılarda bu maddeleri meclisten geçirmediler.lütfen bir yanıt verin.

(EVET çi arkadaşlar belki meşguldur.)Yıldıray Abi aslında sordugun sorunun cevabını başbakan yaklaşık 5 ay önce vermişti.Bu paketi HAP GİBİ YUTTURMAK için kimsenin muhalefet etmedigi o 24 maddeye ihtiyaçları var.Bu millet bu HAP ı yutacak mı - yutmayacak mı onuda 12 Eylül de hep beraber görecegiz.Yanlız bu HAP , aç karına mı - tok karına mı yutulacak onu belirtmemişler.Yut da ,nasıl yutarsan yut hesabı...

AKP Genel Merkezi’nde düzenlenen Yerel Yönetimler Sempozyumu’nda konuşan Başbakan, “Birisi diyor ki, ‘Getirin görelim, seçimden sonra yapalım’, bir diğeri, ‘Hayır bunları tek tek oylayalım’ diyor. Bir defa referandum mantığına ters, böyle bir şey olmaz. Milletin vekilleri zaten bunu tek tek oyluyor, Parlamento’da bütün değerlendirmesini yapıyor, milletin huzuruna bunu hazır olarak getiriyor, ön çalışma bu Parlamento’da bitiyor, bittikten sonra da bunu adeta bir hap gibi, tablet gibi sunuyor” dedi.(30 mart 2010)

http://www.milliyet.com.tr/hap-gibi-sunacagiz/siyaset/haberdetay/30.03.2010/1218096/default.htm
3ES - 3Kİ - 2ESKİ - 1ES      ▒▓ E ▓ S ▓ K ▓ İ ▓ Ş ▓ E ▓ H ▓ İ ▓ R ▓ S ▓ P ▓ O ▓ R ▓▒
Yukarı
asaka Liste gör
Yeni Yazar

Adem SAKA
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2010 saat 01:59

Referandumda değiştirilmesi düşünülen anayasa maddelerinin tamamını birkaç kez okudum. Evet diyen ve hayır diyen arkadaşların görüşlerininde pekçoğunu okudum.

Her iktidar gibi Akp iktidarıda elbet birgün son bulacak ve görevi başka iktidarlar teslim alacak. Referandumda onaylamadığımız maddeler var ise yeni iktidar veya sonraki iktidarlar bu maddeleri pekala değiştirebilir veya daha iyisini getirebilir. Hsyk'nında Anayasa Mahkemesininde yapısı ve diğer maddelerde tekrar tekrar değiştirilebilir. Bunları toplum zaman içinde ihtiyacına göre şekillendirecektir.

Zaman içinde tekrar değiştirmenin çok zor olduğu şey Akp iktidarının bilerek veya bilmeyerek ülkeyi hızlı bir şekilde iç savaşa ve bölünmeye götürdüğü gerçeğidir. Bu gerçek 8 yıllık hükümet süresince yaptığı çok sayıda olumlu icraatı benim gözümde alıp götürmektedir. Hükümetin son 8 yılda teröre prim veren sözde demokrasi anlayışı ve ülkede ciddi ayrışmaya sebebiyet veren uygulamaları eğer Evet çıkarsa artarak devam edecektir. Bu yüzden referandumdaki pek çok maddenin iyi veya kötü olması anlamını kaybetmektedir. Çünkü benim için önemli olan değerlerin yanında Anayasa Mahkemesi'nin yapısını tartışmak abestle iştigaldir.

Pek çoğumuzun bildiği tarihten bir alıntıyla aktarıyorum :

''Doğu Akdeniz ticaretinin selameti, deniz yoluyla kutsal topraklara giden hacı adaylarının güvenilir bir biçimde bu yerlere ulaşmaları ve Akdeniz'de siyasi ve askeri üstünlüğü ele geçirmek için alınması zaruri olan Kıbrıs; II. Selim'in padişah, Sokullu Mehmet Paşa'nın sadrazam olduğu dönemde, Lala Mustafa Paşa'nın üstün gayretleriyle alınmıştı.

Akdeniz ticaretinin üstünlüğünü kaybetmek istemeyen İtalyan şehir devleti Venedik, Osmanlı'nın bu zaferini sindiremedi. Avrupa'dan aldığı destekle, bugünkü Yunanistan'ın batısında bulunan, o zaman bir Osmanlı liman şehri olan İnebahtı'daki donanmamızı yaktı. Çok sayıda şehit verdiğimiz bu olayda daha fazla kayıp vermemek için Kılıç Ali Paşa 40 gemi ile İstanbul'a döndü.

Bu mağlubiyetin acısını çıkartmak için sadece bir kış süresince, eski donanmanın gücüne ulaşacak büyüklükte yeni bir donanma oluşturuldu. Ve tekrar Akdeniz hakimiyeti için yola çıkıldı. Üç padişaha sadrazamlık yapmış olan Sokullu Mehmet Paşa, Venedik elçisine şu tarihi konuşmayı yaptı:

- "Biz, Kıbrıs'ı almakla sizin kolunuzu kestik; siz, İnebahtı'da donanmamızı yakarak bizim sadece sakalımızı tıraş ettiniz. Kırılan kol bir daha yerine gelmez; fakat tıraş edilen sakal daha gür çıkar.''

Saygılarımla,

Yukarı
eskişimşek65 Liste gör
Deneyimli Yazar

YILDIRAY
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2010 saat 02:20
Arınç ı dinliyorum tv lerde,hayretle.be arkadaş bu ülkede meclis başkanlığına kadar yükselmişsin nasıl insanların daha doğrusu benim cahil insanlarımın gözüne baka baka yalan söylüyorsun.neymişm efendim evet çıkarsa askerlikle ilişkisi olmayan suçlara sivil mahkemeler bakacakmış.Allahallah şimdi bu ergenekondu,balyozdu bilmemneydi diye yargılanan muazzafıyla emeklisiyle askerler benim bildiğim sivil mahkemece yargılanmıyormu.silivrideki mahkemeler falan askeri mahkememi,savcı öz falan askeri savcımı.atmayalım be kardeşim bu kadar hepimiz müslümanız yapmayın sayın arınç atmayın bu kadar.cahil cühela vatandaş kadar bizim gibi yarım akıllılarda izliyor bazen sizleri.
Yukarı
PUSULA Liste gör
Yazar

HACINECİPLER
Yer: N - E - S - W
Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2010 saat 02:51
Alıntı yapılan askavesevgiyedair

Alıntı yapılan ESESLİ EMRE 26

Alıntı yapılan PUSULA

bu güne kadar laiklik cumhuriyetci maske altında sizleri arkalarına alarak istediklerini içeri alıp istediklerini dışarı cıkardılar. videolda herşey var. milletin yumşak karnı olan laikliği ve cumhuriyeti kendilerine kalkan yaptılar sizleri bizleri kullandılar yetmedimi adaletin hep güçlüden yana işlemesi mazlumu güçsüzü ezmesi...

Yetmedi mi dini sömürdüğünüz ? Yüce dinimiz İSLAMİYET'İ sanki size gönderilmiş gibi tekelinize almaya çalışmadınız mı ? Akp veya saadet partili olmayanları dinsizmiş gibi gösterdiğiniz yetmedi mi ? Türk milletinin inançlarını sömürerek daha ne kadar oy araklayacaksınız ?  Çıkarın ağzınızdaki baklayı artık...Biz şeriat istiyoruz deyin ATATÜRK'Ü ve cumhuriyeti kabul etmiyoruz deyin.Laik olmak dinsiz olmak diyin..2 dakika delikanlı olun ve bunları söyleyin!

Yetmedimi Atatürk'ü sömürdüğünüz? Yetmedimi yüce dinimiz İslam deyipte içten içe islamiyet düşmanlığı yaptığınız? Yetmedimi Chp li olmayanı şeriatçı,Mhp li olmayanı vatan haini şerefsiz yaptığınız? Laikliği ve Atatürkçülüğü dine karşılık bir siper olarak kullandığınız,arkasına saklandığınız yetmedimi? Sizde çıkın açıkça söyleyin biz ,bizim gibi düşünmeyenleri istemiyoruz.

Siz ikinizde ne saçmalıyorsunuz. msjımada islamcılıktan laiklik karşıtından bahseden kim aklında kurduğun şeyleri benimmiş gibi yazma her görüşe saygım vardır ama saygı çerçevesinde. 

hani sizi ilgilendirmezde gene yazayım. öğretmen bir annenin ve mühendis bir babanın büyük oğluyum. annemin başı açık. dini görevlerimi burada övünülecek bişey değil hatta yüz kızartılacak bişey hiç birini yerine getirmiyorum. + yılmaz büyükerşena oy verdim bi seçim daha olsun gene oy veririm. 

hacınecipler adım sizi yanıltmasın bu soyadı kanunu cıkmadan önce soyumun lakabıdır. papaznecip veya hristiyannecip yazmadığı içinde kusura bakmayın.

benim kimsenin hayırını evete ; evetini hayıra çevirmek gibi bi niyetim yok istediğiniz oyu kullanın benim paylaştığım videoları izleyinde ondan sora kime atarsanız atın 

yargıtay üyesi diyor HAYIR İÇİN APOYA COK COK İHTİYACIMIZ VAR. sonrada bu yargının apoyu idam etmesinimi bekliyorsunuz. şuanki hakimler savcılar zengini kollar güçsüzü ezer zengin baron avukatına ne oldu bizim dava der avukatıda ankaradan bağladık der. sende bi yerlerini yırtarsın acaba kazanırmıyım diye. en son ne zaman gördünüz hukuğun zengini mahkum ettiğini. eğer bu anayasa geçerse ilk batacak kuyruğu sıkışacak kişi aydın doğandır çünkü şuanki hsyk kendisine itaat ediyor aslında kendi içlerindeki bi oluşuma itaat ediyor. 

akp için demiyorum hangi başakan olursan ol. git abdnin elini sık ama her türlü oyunuda çaktırmadan yap. zaten abd. AB. bunu yapmıyormu bize yüzümüze gülüyorlar elimizi sıkıyorlar sırtımızdan vuruyorlar sonra el sıkan başbakan suçlu işte bende diyorumki sende onlar gibi yap yüzlerine gül ellerini sık sonra alaşağı et.

bu yaşıma kadar yaklaşık 10 kere falan yurt dışına cıktım. bana nasıl baktıklarını cok iyi bilirim hem istemiyorlar dışlıyorlar korkuyorlar hep bi mesafeliler. türkiye ister iktidar akp olsun ister chp olsun ister mhp ister başka bi parti. AB ye hiç bir zaman giremicek istediğiniz kadar anayasa değiştirin istediğiniz kadar uyum yasası yapın. türkiyenin AB ye girmesi ikinci bi istanbul fethidir. avrupa bunu böyle görüyor girdiğimiz anda artık AB diye bişey kalmayacak zamanla yiyip bitireceğiz.

ben kimsenin hayırına ne hayırmı sen vatan hainisin pkklısın vs. demiyorum biz evet dedikmi ne hainliğimiz kalıyor ne atatürk düşmalığımız kalıyor ne şeriatçılığımız kalıyor. hakkatten demokratik duruşunuza hayran kalıyorum. her görüşe saygınız var.

osmangazinin oğlu orhan gaziye vasiyetindeki gibi (istanbul değil İSLAMBOL)
Yukarı
esaf Liste gör
Deneyimli Yazar

Fatih
Yer: Memleket...
Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2010 saat 03:07
Şu anki hukuk sisteminden rahatsız olabilirsiniz. Ki benimde oldugum cok kararı var. Ancak rahatsız oldugum sistemi adeletsizliginden zerre derecede süphem olmayan Akapeye teslim edecek degilim.

Hadi bütün herşeyi boşverinde Akpnin yargıyı kendi tarafına cekince neler yapacagını gecen sene gormedikmi? Haburda teroristlerin ayagına savcı goturen kimdi? abdullah ocalan onderimizin emriyle geldik diyenleri pişmanlık yasasından yararlandıran kimdi?

Şu tablodan memnun olan varsa yargıyı akapeye teslim edebilir...

Ne Zaman Gelecek O Büyük Gece?
Yukarı
dj_daghan Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
Yer: ist/eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2010 saat 03:08

tabikide hayır...

Siyah ile Kırmızı Karışır...
Yukarı
PUSULA Liste gör
Yazar

HACINECİPLER
Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2010 saat 03:17

Alıntı yapılan eskişimşek65

Arınç ı dinliyorum tv lerde,hayretle.be arkadaş bu ülkede meclis başkanlığına kadar yükselmişsin nasıl insanların daha doğrusu benim cahil insanlarımın gözüne baka baka yalan söylüyorsun.neymişm efendim evet çıkarsa askerlikle ilişkisi olmayan suçlara sivil mahkemeler bakacakmış.Allahallah şimdi bu ergenekondu,balyozdu bilmemneydi diye yargılanan muazzafıyla emeklisiyle askerler benim bildiğim sivil mahkemece yargılanmıyormu.silivrideki mahkemeler falan askeri mahkememi,savcı öz falan askeri savcımı.atmayalım be kardeşim bu kadar hepimiz müslümanız yapmayın sayın arınç atmayın bu kadar.cahil cühela vatandaş kadar bizim gibi yarım akıllılarda izliyor bazen sizleri.

abi bu soruna cevap olabilir. asker sivillerle oratk işledikleri şuçlarda sivil mahkemelerde yargılanabilir.

ama şu var bi örnek vererek anlatayım.  Şemdinli’de bir kitabevine bomba atan astsubayları yargılama yetkisi bulunduğuna hükmederek yaptığı yargılamada sanıklar hakkında adam öldürmek, çete kurmak ve adam öldürmeye teşebbüs suçlarından yaklaşık 40 yıl  hapis cezası vermişti. Bu karar temyiz için Yargıtay Ceza Dairesi’nin önüne gelmiş, Kurul  Mayıs 2007’de verdiği kararda yerel mahkeme kararını usul yönünden bozarken sanıkların üzerine atılı suçun askeri mahkemenin görev alanına girdiğine de hükmetmişti. Van Ağır Ceza Mahkemesi Yargıtay kararından sonra ‘askeri suç - askeri mahal’ kavramlarına dayanarak, direnmek yerine dosyayı Van Kolordu Askeri Mahkemesi’ne göndermişti.

sivil yargı, tutuklu yargıladığı sanıklara yaklaşık 40 yıl hapis cezası verdi. Askeri mahkeme ise daha ikinci duruşmada sanıkları serbest bıraktı.

söyle bi kanı oluştu. sivillere karşı işlenen suçlarda askeri personeli koruduğu görüşü.

Askerler hangi mahkemelerde yargılanabilir?
Muvazzaf askerler, görevleri sırasında işledikleri suçlardan dolayı (askeri ihale yolsuzluğu, casusluk, emre itaatsizlik, disiplinsizlik vs) askeri mahkemelerde yargılanıyor. Atabeyler çetesi, Söylemezler çetesi ve Ergenekon gibi örneklerdeki gibi, sivillerle birlikte suç işleyen askeri personel, DGM’lerin yerine kurulan özel yetkili ağır ceza mahkemelerinde yargılanabiliyor.

Yukarı
PUSULA Liste gör
Yazar

HACINECİPLER
Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2010 saat 03:24
Alıntı yapılan esaf

Şu anki hukuk sisteminden rahatsız olabilirsiniz. Ki benimde oldugum cok kararı var. Ancak rahatsız oldugum sistemi adeletsizliginden zerre derecede süphem olmayan Akapeye teslim edecek degilim.

Hadi bütün herşeyi boşverinde Akpnin yargıyı kendi tarafına cekince neler yapacagını gecen sene gormedikmi? Haburda teroristlerin ayagına savcı goturen kimdi? abdullah ocalan onderimizin emriyle geldik diyenleri pişmanlık yasasından yararlandıran kimdi?

şu tablodan hangi türk milliyetcisi memnun olabilirki. ama lütfen bişeyi unutmayın siz yanlı medya (amerika medyası) olark buraya 40 kamera gönderir bunlara şhow yaptırırsanız bunlarda bunu en iyi şekilde kullanır. burda hiç kamera olmasaydı bunlar geldikleri gibi geri gider davulu tokmağa bir kere bile vurmazdı. iki şeyi bir birinden ayırmak lazım genelkurmay başkanı bile dedi. "haber yapmak vardır ülkeyi bölmek vardır bu iki bir birinden alakasız şeyi öyle bi harmanlayıyorlar ki şüphe duyuyoruz".

buraya 10 larça kamera yollayıp kazanmış galip gelmiş havası yaratan show yaptıran medya suçlu değilmi?

Yukarı
Atİ NeFeR Liste gör
Yazar

çağrı çetinoğlu
Yer: sol kapalı
Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2010 saat 03:52
Evet  '' EVET ''  demek bir başlangıçtır ama sonun başlangıcı!!
Hayallerimiz Elbet Bir gün Gerçek Olacak Eskişehir Bayrağı Boğazda Dalgalanacak!!! //inadına nefer
Yukarı
haydibastıresesim Liste gör
Yazar

Mehmet Yılmaz
Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2010 saat 04:29
Alıntı yapılan PUSULA

Alıntı yapılan esaf

şu tablodan hangi türk milliyetcisi memnun olabilirki. ama lütfen bişeyi unutmayın siz yanlı medya (amerika medyası) olark buraya 40 kamera gönderir bunlara şhow yaptırırsanız bunlarda bunu en iyi şekilde kullanır. burda hiç kamera olmasaydı bunlar geldikleri gibi geri gider davulu tokmağa bir kere bile vurmazdı. iki şeyi bir birinden ayırmak lazım genelkurmay başkanı bile dedi. "haber yapmak vardır ülkeyi bölmek vardır bu iki bir birinden alakasız şeyi öyle bi harmanlayıyorlar ki şüphe duyuyoruz".

buraya 10 larça kamera yollayıp kazanmış galip gelmiş havası yaratan show yaptıran medya suçlu değilmi?

Sizin beyin fonksiyonlarınız nasıl çalışıyor gerçekten çok merak ediyorum.

Yani üstte arkadaşın yolladığı fotoğraf ve açıkça görülen rezalet tablosundan tuta tuta medyayı mı sorumlu tuttunuz ? valla helal olsun. Allah size nasıl bir beyin bahşetmiş hergün şükretmeniz lazım.

neymiş medya 40 kamera getirmiş ondan öyle olmuş...oraya 40 değil 40 bin tane kamera getirsen bu vatanda terörist şov yapamaz kardeşim. ama onlara şov yaptıran, 7'şer dakikada hepsini sözde yargılayıp serbest bırakan pek "namuslu" idareciler var bu ülkede.
Bu idarecilere küfür etme hakkımı şimdilik erteliyorum. hele bir iktidardan düşsünler...
Kalelerde eselim
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 140141142143144 183>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,641 saniyede hazırlanmıştır