eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKonumuz Sadece Referandum..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 139140141142143 183>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
samich_backtash Liste gör
Usta Yazar

Semih Bektaş
Yer: Jamaica
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2010 saat 00:01

Şu başlığa şu güne kadar tek bir şey yazmadım...Fakat o kadar çok yazıp yazıp sildim ki...

Herkesin ortak fikri şimdi ki anayasanın değişmesi gerektiği..Fakat Akp'nin dayattığı anayasanın bundan daha antidemokratik, faşist yapıda olduğunu düşünenler Hayır, sözde demokratik olacağını düşünenler Evet diyecek...Sormak istediğim EVETçilerden bir tanesi konunun başından beri hayırcılara laf atmaktansa birkaç şeyi açıklayabilirler mi?

Mesela bana HSYK ile ilgili maddeye neden evet dediklerini yazabilirler mi?

Veya toplu iş sözleşmesi hakkı ile ilgili 53. maddeye neden evet dediklerini açıklayabilirler mi?

Lütfen kısa ve öz şekilde laf salatası yapmadan,anayasa ile ilgisiz Akp'nin yaptığı icraatları anlatmadan, Chp'ye Mhp'ye alakasız laf atmadan net bir şekilde anlatırsanız sevinirim.. 

Şu linki de veriyim genel olarak değişecek meddelerin başlıkları.Çoğu kişi ilk defa okuyacaktır belki de...

http://cm.ntvmsnbc.com/dl/pdf/AnayasaDegisikligiKarsilastirmaliTeklifTablosu.pdf

SOMA Anısına

"Dünyada her millet, icraatına tahammül ettiği hükümetin mesuliyetine ortak sayılır." K.ATATÜRK
Yukarı
Ventisei Liste gör
Deneyimli Yazar

sertackaan
Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2010 saat 00:13
Topyekün değilde madde madde oylamaya sunulsaydı 'evet' diyeceğimiz maddeler olacaktı.
Ancak şu durumda kararımız 'hayır' olacak.

Yukarı
yedek_parçacı Liste gör
Yazar

Necati
Yer: tepebaşı/Esk.
Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2010 saat 00:43
Alıntı yapılan PsycoO

'' Ortadogu da çoğu ülkenin başı israil ve abd ile beladayken , aradan sadece Türkiye gibi bir ülkenin sıyrılmasına izin verir mi bu güçler?  Üstelik Türkiye ortadoğunun en güçlü ülkesiyken . Sizin mantığınız alıyormu bunu .Dünya'ya  açık açık boyun eğdiren İsrail devleti akpnin ayağını kaydıramıyor mu? tayyip erdoğan'ın israil aleyhine sarfettiği sözler , davos'taki kriz tamamen bir düzmece olamazmı?  Binbir türlü dolabın döndüğü şu dünya da göstermelik bi olay gerçekleştirilemez mi . '' Yahu arkadaş ben dahil bir çok vatandaşımız akp nin ilk iktidar olduğu dönemde tayyip erdoğan'a gerçekten ülkeyi kalkındıracak bi lider gözüyle baktık. Ancak bir süre sonra gelişen olaylar, yapılan hamleler gösterdi ki bu ülkemiz büyük bir komplonun içine sürükleniyor. Allah aşkına uyanın kardeşim, hadi kendini düşünmüyorsun yolu yarılamış kendini kurtarmışsın çoluğunu çocugunu da mı düşünmüyorsun . Abd ve İsrail'in büyük planı tıkır tıkır işlerken hala gelişmekte olan bi ülkenin tüm planı alt üst etmesine izin verirlermi mantığınız alıyormu bunu . Referandum süreci sonun başlangıcı, referandum sonrası ülkede yaşanak karışıklığı merakla bekliyorum. Artık dogu batı değil evetciler hayır cılar olarak da bölünmüş durumdayız . Ve ileride yaşanacak olan karışıklıklar doguda kurmayı planladıkları kürt devletinin de zeminini hazırlayacak . Hatta referandum kesinlikle bu yapının temelidir.  Referandumdan evet de çıksa hayır da çıksa bu iktidar istediğini almış olacak, öyle karışacak ki ülke ve eminim ardı arkası kesilmeyecek bu millet yoruldu bu milletin ömründen ömür aldılar . Allah yardımcımız olsun. Yeni nesili çok zor günler bekliyor.

yav arkadaş bu nasıl bir mantıktır?

bu şerefsiz israil ve abd bu coğrafyada yıllardır var ve yıllardır bizim altımızı oymak için uğraşıyorlar..

ve yıllardırda bu ülke insanı başbakan olsun cumhurbaşkanı olsun  bir çok insan gördü geçirdi o halde onlarda bu israil şerefsizine çaılıştı senin yürüttüğün bu mantığa göre..çünkü esas o dinozor siyasetçilerin zamanında bu ülke bir gram yol alamadı ve 70 cente muhtaç hale getirildi..

aslında sizin hastalığınızın teşhisi çok baist:

akp korkusu sizde paronaya olmuş..bilinçaltınızda nefret var..

davos düzmece olamazmı,göstermelik bişey olamazmı gibi kendininde cevabını bilmediğin bu garip garip sorularla nasıl olurda kesin bir yargıya varırsın..

hani desenki davos düzmece,göstermelik bir şey diye belki anlıyacam ama sen diyorsunki..o olamazmı, bu olamazmı.. cevabın ne?yok ..çünkü cevabını kendinde bilmiyorsun..

bu ülkeyi ne zaman mütedeyyin insanlar yönetmeye kalksa her türlü komplo teorisini uydurup hayata geçiren asıl bu israil şerefsizi..

evet uyanık olmakta fayda var fakat uyanık olduğunu sanıpta horul horul uyuyanları uyandırmak gerek öncelikle..

ESKİŞEHİRSPOR BİR DEVRİMDİR EVRİM DEĞİL..
Yukarı
ES_Kadir Liste gör
Usta Yazar

Kadir Gürcan
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2010 saat 00:51
Ya zaten Tayyip kendi ağız ile Bop eşbaşkanıyım dedi İsrail'e hizmet ettiği çok açık İsrail lobisi tarafından madalya bile aldı . Feytullah'ta son İsrail saldırısında İsrail haklı demişti . Bop nedir ABD ve İsrail'in ortak planıdır . Ülkemizinde içinde bulunduğu birçok ülkenin sınırları değiştirilmek isteniyor . Tayyip'te bunları tıkır tıkır işletiyor adam kendi ağız ile diyor zaten Bop eş başkanıyım diye daha ne olsun  . Bu hükümet döneminde pkk yeninden güçlendi tepemize çıkarıldılar . Teröristler sınırda davullarla zurnalarla karşılandı şehitlerimizin kemikleri sızlatıldı . Elbet bunların hesabı sorulacak .
Yukarı
Atİ NeFeR Liste gör
Yazar

çağrı çetinoğlu
Yer: sol kapalı
Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2010 saat 00:56
Alıntı yapılan askavesevgiyedair

Alıntı yapılan ESESLİ EMRE 26

Alıntı yapılan PUSULA

bu güne kadar laiklik cumhuriyetci maske altında sizleri arkalarına alarak istediklerini içeri alıp istediklerini dışarı cıkardılar. videolda herşey var. milletin yumşak karnı olan laikliği ve cumhuriyeti kendilerine kalkan yaptılar sizleri bizleri kullandılar yetmedimi adaletin hep güçlüden yana işlemesi mazlumu güçsüzü ezmesi...

Yetmedi mi dini sömürdüğünüz ? Yüce dinimiz İSLAMİYET'İ sanki size gönderilmiş gibi tekelinize almaya çalışmadınız mı ? Akp veya saadet partili olmayanları dinsizmiş gibi gösterdiğiniz yetmedi mi ? Türk milletinin inançlarını sömürerek daha ne kadar oy araklayacaksınız ?  Çıkarın ağzınızdaki baklayı artık...Biz şeriat istiyoruz deyin ATATÜRK'Ü ve cumhuriyeti kabul etmiyoruz deyin.Laik olmak dinsiz olmak diyin..2 dakika delikanlı olun ve bunları söyleyin!

Yetmedimi Atatürk'ü sömürdüğünüz? Yetmedimi yüce dinimiz İslam deyipte içten içe islamiyet düşmanlığı yaptığınız? Yetmedimi Chp li olmayanı şeriatçı,Mhp li olmayanı vatan haini şerefsiz yaptığınız? Laikliği ve Atatürkçülüğü dine karşılık bir siper olarak kullandığınız,arkasına saklandığınız yetmedimi? Sizde çıkın açıkça söyleyin biz ,bizim gibi düşünmeyenleri istemiyoruz.
Bugüne kadar çoğu yazdığınızı yanıtladım ama siz benim hiç bir yazıma yanıt veremediniz. Laiklikten bahsetmişsin sizin çok sevdiğiniz boşbakan söylemedimi hem laik hem müslüman olunmaz diye???
Böyle 2 yüzlü iki yüzlü bir başbakanımız var ne yazıkki.
Allah aşkına şu videoları izleyinde bu iki yüzlü boşbakanın güttüğü EVETçileri izleyin. Taksimdeki ATATÜRK anıtında ATATÜRK'ün eline evet bayrağı vermek nasıl bir saygısızlıktır bunu açıklayın bana.
Hayallerimiz Elbet Bir gün Gerçek Olacak Eskişehir Bayrağı Boğazda Dalgalanacak!!! //inadına nefer
Yukarı
ES_Kadir Liste gör
Usta Yazar

Kadir Gürcan
Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2010 saat 00:58
Sana mı yazdım o cevabı da atlıyorsun . PsyCoo adlı arkadaşı onaylamak için yazdım ortada alıntı falan yok triplere girme Wink
Yukarı
Erman Liste gör
Usta Yazar

Erman Kayışdağ
Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2010 saat 00:58
AKP'nin demokrasi anlayışı kendilerine göre.

Muğla'da bir gazimiz açlıktan öldü,geçen ay bir gazimizin kızı hastane hastane gezdirildi.Kamudaki 55 bin engelli kadrosu boş.Kendine muhtıra veren generale üstün hizmet madalyası veriliyor.

Yukarıdaki yazdıklarım anayasaya engel değildi ki 12 Eylül anayasa değişikliği ile düzelsin.

AKP samimi değil.At gözlüğü ile olaylara bakmayanlarbunu çok rahat görebilir.
Es Es/ermanka26

www.unieses.org    
Yukarı
ES ES ES Liste gör
Usta Yazar

Mustafa Aydoğdu
Yer: ESkişehir
Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2010 saat 01:09

Sonar’ın son seçim anketindeki il il analiz:

3ES - 3Kİ - 2ESKİ - 1ES      ▒▓ E ▓ S ▓ K ▓ İ ▓ Ş ▓ E ▓ H ▓ İ ▓ R ▓ S ▓ P ▓ O ▓ R ▓▒
Yukarı
Erman Liste gör
Usta Yazar

Erman Kayışdağ
Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2010 saat 01:13
Bu anket gösteriyor ki doğu-batı ciddi şekilde bölünmüş.Eğer sonuç evet çıkarsa bu doğu ve güneydoğudan dolayı olacak.

Alıntı yapılan ES ES ES

Sonar’ın son seçim anketindeki il il analiz:

Es Es/ermanka26

www.unieses.org    
Yukarı
eskişimşek65 Liste gör
Deneyimli Yazar

YILDIRAY
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2010 saat 01:32
evet çi arkadaşlardan biri zahmet olmazsa açıklayabilirmi.sözkonusu olan 26 maddeden 24 üne chp ve mhp de destek verip gelin bunları meclisten hepberaber geçirelim derken acaba akp bunu neden kabul etmeyip bu 24 maddeyi,asıl amacı yargıyı kontrol altına almak olan o malum iki maddeyi süslemede kullandılarda bu maddeleri meclisten geçirmediler.lütfen bir yanıt verin.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 139140141142143 183>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,906 saniyede hazırlanmıştır