eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKonumuz Sadece Referandum..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 134135136137138 183>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
KaRa Liste gör
Usta Yazar

KapKaRa
Yer: Yayladan
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 06/Eyl/2010 saat 13:49
Alıntı yapılan yedek_parçacı

kapkara..

bak kendi ağzınla itiraf ediyorsun..

uzlaşmadılar diyorsun ya daha fazla yorum yapmaya gerek yok..uzlaşsalardı niye uzlaşmamışlar sen biliyormusun?

muhalefet olmasaydı diye bişey yok demokrasilerde muhalefet olacakki bunun adı demokrasi olsun..

AYM ve HSYK konusunda neyini açıkalayamıyorum yada sen neyi anlayamıyorsun?

paşalı denen arkadaş neyin cevabını vermiş?

tufan türencin kendi kuyruk acılarıyla varsayımlar üzerine kurduğu sorularla dolu yazıyı kopyla-yapıştır şeklindeki alıntısaylamı?

kasacak bişey yok..ortam da belli anketlerde belli..halkın tokatı 12 eylül günü yasakçı,baskıcı zihniyetin yüzünde patlayacak sen rahat ol..

sen panikte yapma borusu ötecek olan bundan sonra halk iradesi..

biliyorum tahammül edemiyorsun ama maalesef durum böyle..

bende seni düşündüğümden böyle diyorum yani yanlış anlama..
Hala sloganlarla, birilerinin üzerinden konuşuyorsunuz. Sizin tarafınızdan birisi yazarsa, doğrudur; diğer taraftan yazarsa, onlar zaten bellidir, yok kuyruk acısı vardır, yok varsayımdır. Böyle bir zihniyet bana halk iradesi mi anlatacak? Yaptığınız, mevcutları kötüleyip yapılacak değişikliği şirin göstermeye çalışmak. Ancak mevcutlar olmasa, sizin de söyleyecek pek bir şeyiniz kalmıyor gibime geliyor. Onu söylemeye çalışıyorum.

Çıkıp muhalefeti bir kenara koyup paketi anlatmıyorsunuz? Bana özellikle, Anayasa Mahkemesi ve HSYK ile ilgili yapılan düzenlemeleri bir anlatır mısınz? Yeni düzenlemeyle, bu kurumların üye sayısı ne olacak ve ne kadar üye, nereden, nasıl atanacak? Bu atamalar sırasında, yasama ve yürütmenin etkisi ne oranda olacak, yasama ve yürütmenin atadığı üyeler çoğunluğun kaçta kaçını oluşturacak?

Öyle halk iradesi filan yuvarlak söylemlerle geçiştirmeyin. Bu halk iradesi, yeni düzenlemeyle nasıl işleyecek, onu anlatın. Yeni düzenlemeyle, yasama ve yürütmenin söz konusu kurumlar üzerindeki gücü hangi noktaya varıyor, onu anlatın.
YÖNETİM İSTİFA! ŞEFFAF MALİ TABLO İSTİYORUZ!
Yukarı
esesim Liste gör
Usta Yazar

Selahattin ERDOĞAN
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 06/Eyl/2010 saat 14:09
Alıntı yapılan yedek_parçacı

kapkara..

bak kendi ağzınla itiraf ediyorsun..

uzlaşmadılar diyorsun ya daha fazla yorum yapmaya gerek yok..uzlaşsalardı niye uzlaşmamışlar sen biliyormusun?
 ....

Sizin gibiler nedense benim yazdıklarıma bir türlü cevap vermiyorlar. Sizce uzlaşma nedir? İktidar partisinin getirmiş olduğu paketi onaylamak mıdır uzlaşma? Uzlaşma Komisyonu il ilgili zatınıza vermiş olduğum yanıtı halen cevaplamadınız. Uzlaşma için muhalefetin şartı olan dokunulmazlıkların kaldırılması konusuna neden hiç değinmiyorsunuz? Hakkında kalpazanlık dahil bir çok iddianame bulunan başbakan'ın yargılanması için neden gayret göstermiyorsunuz. Askeri yadgılamak için uğraştığınız kadar bugün meclizte haklarında toplam 600 suç dosyası bulunan milletvekillerinin yargılanması için  mevcut pakete dokunulmazlıkları da koyalım diyen muhalefet mi uzlaşmadı yoksa dokunulmazlık kelimesini ağızlarına dahi almaktan korkan iktidar partisi mi uzlaşmadı...

Yasakçı zihniyetin suratında patlayacak demokrasi ve özgürlük tokadınından bahsediyorsun. Pakete evet denildiği takdirde hangi yasaklar kalkacak bir söyler misiniz!? Henüz yolun başında iken "Demokrasi bizim için araçtır asla ve asla amaç olamaz" diyen ve bu yolda emin adımlarla ilerleyin bir zihniyetin daha çok demokrasi ve özgürlük getireceğine gerçekten inanıyor musunuz!?

Aynı paketin içine Dokunulmazlığı da koysalardı %99 EVET çıkardı. Ama bu onların işine gelmez. Onlar önce yargıyı ele geçirecekler, kendilerini aklayacak bir yargı sistemi getirecekler sonra da dokunulmazlıkları kaldırıp kendilerini aklayacaklar. Akide şekerinin içine zehir zerkettiler tatlı tatlı zehirliyorlar insanlarımızı...
SENİ TAHTINA OTURTMADAN ÖLMEK, HARAM OLSUN BİZE ESESİM!..

ESKİŞEHİRSPOR YÖNETİMİNDE PAVYONCU ZİHNİYETE SON!
Yukarı
ES_Kadir Liste gör
Usta Yazar

Kadir Gürcan
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 06/Eyl/2010 saat 14:10
Burda demokrasi için evet diyeceklerini idda edenlere gelsin bu videolar : http://www.youtube.com/watch?v=FIX0DFmB8-E

http://www.youtube.com/watch?v=VepV4Ac_rNM&feature=related
Yukarı
ESESLİ EMRE 26 Liste gör
Usta Yazar

Emre
Yer: altı
Direct Link To This Post Tarih: 06/Eyl/2010 saat 14:30
amatöre düşsende peşindeyiz seninleyiz her zaman her yerde.. biz kötü günde kavgayı seçtik.

Yukarı
PUSULA Liste gör
Yazar

HACINECİPLER
Yer: N - E - S - W
Direct Link To This Post Tarih: 06/Eyl/2010 saat 14:47

DEMOKRASİ için hayır diyecekler gelsin bu videolarda.

hayır cıkması için apoya cok cok ihityaçımız var diyen bi yargıtay.

varan1

http://www.youtube.com/watch?v=Z1yp1cL5oqY

varan 2

http://www.youtube.com/watch?v=cdIW2oJ9QVs

varan 3

http://www.youtube.com/watch?v=bpdMe1RdAlM

varan 4

http://www.youtube.com/watch?v=vqQcq_gQd0I

bu güne kadar laiklik cumhuriyetci maske altında sizleri arkalarına alarak istediklerini içeri alıp istediklerini dışarı cıkardılar. videolda herşey var. milletin yumşak karnı olan laikliği ve cumhuriyeti kendilerine kalkan yaptılar sizleri bizleri kullandılar yetmedimi adaletin hep güçlüden yana işlemesi mazlumu güçsüzü ezmesi...

osmangazinin oğlu orhan gaziye vasiyetindeki gibi (istanbul değil İSLAMBOL)
Yukarı
es_batı Liste gör
Yeni Yazar

ALİ HASAN
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 06/Eyl/2010 saat 15:01
Ya bu hayırcıları anlamak güç akp anayasası yok sivil darbe yahu burda bu kadar hayır proragandası yapıyorsunuz 10 ay sonra genel seçim var indirin hükümeti chp anayasası olsun mhp anayasası olsun bu akp Türkiye Cumhuriyetine kazık çakmıyor ya gücünüz varsa indirin hükümeti he gücünüz yetmiyor %47 oyla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları akp diyorsa saygı duyun ülkenin yarısı akp diyor diye devletin içindeki chp zihniyeti bitecek akp zihniyeti gelecek olay bu kadar basit chp halkdan destek alsın veya mhp onlarda kendi adamlarını koysun yıllarca sizin adamlarınız olduda ne oldu değişim zamanı uyandı artık halk Adnan menderesi astı bu zihniyet Bir ülkenin başbakanını yanında bakanlarıyla beraber turgut özalı zehirledi bu zihniyet alpaslan türkeşi götürdü bu zihniyet muhsin yazıcıoğlunu kaybettirdi bu zihniyet ama 1980 de kardeşi kardeşe kırdırttı bu zihniyet daha bugün eski ülkü ocakları başkanı ramiz ongun evet diyeceğini açıkladı chp millet vekili belediye başkanları açıkladı evet diyeceklerini sırf darbeciler yargılansın diye sadace 1980 darbesini yapanları karakola götürülmesi bizim için yeter diyen chp ve mhp liler var bunları düşündüğüm zaman bu zihniyeti yıkmanın tek şansı şu anda benim elimde sonuna kadar EVET evet EVET evet EVET
Kırmızı şimşekler
Yukarı
nörones Liste gör
Deneyimli Yazar

melih
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 06/Eyl/2010 saat 15:13

Bu ulkenin topraklarina dagdan inen teroristi alkislatan, buda yetmezmis gibi askerimize laf uzatip yan gelip yatma yeri degildir diyen, abd ve imf nin yalakaligini yapan ve yarin bu yaptiklarindan yargilanmamak icin referandum fiyaskosunu cikaran adamin neyine evet diyecegim? Ne chp liyim ne mhp li ilk once TURKum ve bu yuzden milyon kere HAYIR ULAN HAYIR !!!
ANTİ KONSTANTİNAPOLİS , ANTİ PRUSANGORA
Ortasında kalbimin bir yer açtım senin için,
İstersen sonsuza kadar şampiyon olma ES-ES'im
Yukarı
eses esin Liste gör
Deneyimli Yazar

esin varnalı
Yer: eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 06/Eyl/2010 saat 15:19
Alıntı yapılan es_batı

Ya bu hayırcıları anlamak güç akp anayasası yok sivil darbe yahu burda bu kadar hayır proragandası yapıyorsunuz 10 ay sonra genel seçim var indirin hükümeti chp anayasası olsun mhp anayasası olsun bu akp Türkiye Cumhuriyetine kazık çakmıyor ya gücünüz varsa indirin hükümeti he gücünüz yetmiyor %47 oyla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları akp diyorsa saygı duyun ülkenin yarısı akp diyor diye devletin içindeki chp zihniyeti bitecek akp zihniyeti gelecek olay bu kadar basit chp halkdan destek alsın veya mhp onlarda kendi adamlarını koysun yıllarca sizin adamlarınız olduda ne oldu değişim zamanı uyandı artık halk Adnan menderesi astı bu zihniyet Bir ülkenin başbakanını yanında bakanlarıyla beraber turgut özalı zehirledi bu zihniyet alpaslan türkeşi götürdü bu zihniyet muhsin yazıcıoğlunu kaybettirdi bu zihniyet ama 1980 de kardeşi kardeşe kırdırttı bu zihniyet daha bugün eski ülkü ocakları başkanı ramiz ongun evet diyeceğini açıkladı chp millet vekili belediye başkanları açıkladı evet diyeceklerini sırf darbeciler yargılansın diye sadace 1980 darbesini yapanları karakola götürülmesi bizim için yeter diyen chp ve mhp liler var bunları düşündüğüm zaman bu zihniyeti yıkmanın tek şansı şu anda benim elimde sonuna kadar EVET evet EVET evet EVET
      Arkadaşım ben ne akpliyim ne chpliyim ne de mhpli ve ben hiçbir siyasal gücün bağımsız yargının üstünde olmasını istemiyorum.yargı tarafsızlığını korumalı.seçimle gelen ben yaptım oldu mantalitsinden kurtulmalı.unutma ki hitler de seçimle geldi tayyip de.
Yukarı
kayılı Liste gör
Usta Yazar

ahmet arısoy
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 06/Eyl/2010 saat 15:21
Alıntı yapılan sırf darbeciler yargılansın diye sadace 1980 darbesini yapanları karakola götürülmesi bizim için yeter diyen chp ve mhp liler var bunları düşündüğüm zaman bu zihniyeti yıkmanın tek şansı şu anda benim elimde sonuna kadar EVET evet EVET evet EVET[/QUOTE

anayasa değişikliği kabul edilse dahi, 1980 darbesini yapanlar için ceza davası açılması hukuken mümkün değil. çünkü bu kişilerin işledikleri iddia edilen fiillerle ilgili olarak zamanaşımı süresi doldu. dolayısıyla 12 eylülcüler

anayasa değişikliği kabul edilse dahi, 1980 darbesini yapanlar için ceza davası açılması hukuken mümkün değil. çünkü bu kişilerin işledikleri iddia edilen fiillerle ilgili olarak zamanaşımı süresi doldu. dolayısıyla 12 eylülcüler yargılansın diye evet diyecek olanların gerekçeleri sadece havada kalıyor.
tartışmaya gerek yok, en büyük ESES
Yukarı
eses esin Liste gör
Deneyimli Yazar

esin varnalı
Yer: eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 06/Eyl/2010 saat 15:24
      bu şeklyle bu paketi chp de çıkarmış olsa mhp de çıkarmış olsa başka biri de çıkarmış olsa hayır.derdimiz a partisi b partisi ile değil.önemli olan seçilmiş insanların karşısında onları denetleyebilecek bağımsız kurumların olabilmesi...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 134135136137138 183>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,625 saniyede hazırlanmıştır