eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKonumuz Sadece Referandum..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 130131132133134 183>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
mecek Liste gör
Usta Yazar

ali boydağ
Yer: Ankara
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 05/Eyl/2010 saat 23:25
Arkadaşlar evet-hayır işlemi bir demokrasi gereğidir. Bu sebeble birbirimizi kıracak söylemlerden kaçınalım. Şimdi babam evetçi diye ve bana sandıkta evet atacaksın baskısı yapıyor diye onun kalbinmi kıracağım. Elbette ona evet attım diyerek aklımın ve vicdanımın kararını vererek oy kullancağım. Ne evet diyenleri nede hayır diyenleri vatan haini ilan edemeyiz ama şahsen şehide kelle teröriste sayın diyen düşünceye evet demek benim vicdanıma sığmıyor.
Yukarı
eseray Liste gör
Yazar

erman
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 05/Eyl/2010 saat 23:29

chp ,mhp, dsp,ödp,emep,dp,kısacası sağcısı solcusu bir zamanlar birbirlerine kominist yada faşist diyenler hep bir ağızdan aynı teraneyi savunuyorlar.1980 öncesi öğrenci idim ve o dönemlerde anayasanın burjuva anayasası olduğunu değişmesi gerektiğini savunanlardanım.İşte sizler oliğarşiyi savunanlar olarak hala bu anayasa değişmesin demeniz gayet normal.Aman bu düzen böyle gitsin ne olur ne olmaz değişim devrim olmasın o beylerde istediği gibi at koştursun.sömürü düzenini savunmaya devam edin, bir gün belki sizlerde bu sömürü düzeninden payınızı alırsınız

Yukarı
esaf Liste gör
Deneyimli Yazar

Fatih
Yer: Memleket...
Direct Link To This Post Tarih: 05/Eyl/2010 saat 23:47
Alıntı yapılan eseray

chp ,mhp, dsp,ödp,emep,dp,kısacası sağcısı solcusu bir zamanlar birbirlerine kominist yada faşist diyenler hep bir ağızdan aynı teraneyi savunuyorlar.1980 öncesi öğrenci idim ve o dönemlerde anayasanın burjuva anayasası olduğunu değişmesi gerektiğini savunanlardanım.İşte sizler oliğarşiyi savunanlar olarak hala bu anayasa değişmesin demeniz gayet normal.Aman bu düzen böyle gitsin ne olur ne olmaz değişim devrim olmasın o beylerde istediği gibi at koştursun.sömürü düzenini savunmaya devam edin, bir gün belki sizlerde bu sömürü düzeninden payınızı alırsınız

Bir yanlış bilgi daha... Bu referandum sonucuna göre Anayasamız degişmeyecek... bundan once 16 kere yapıldıgı gibi anayasanın içerisindeki bazı maddeler degişecek. Ayrıca "O beyler istedigi gibi at koşturmasın" diye Bu beylerin istedigi gibi koşturmasına rıza gösterecek degilim.

Degiştirelim seçim kanunu yapalım dar bolgeli seçimi. Parti liderlerinin degil halkın istedigi mebuslar seçilsin. Toplumsal mutabakatla kökten degiştirelim 30 sene once Halkın %92 ile kabul ettigi Anayasayı...

Ne Zaman Gelecek O Büyük Gece?
Yukarı
26_26_26 Liste gör
Usta Yazar

A.Yurtsever
Yer: Eskişehir mrk.
Direct Link To This Post Tarih: 05/Eyl/2010 saat 23:47

Söz Eskişehir'le başlarsa,EsEs'le biter

Yukarı
askavesevgiyedair Liste gör
Yazar

recep
Direct Link To This Post Tarih: 05/Eyl/2010 saat 23:54
Alıntı yapılan esaf

Alıntı yapılan askavesevgiyedair

Alıntı yapılan esaf

Alıntı yapılan askavesevgiyedair

Üyelik tarihime bakarsan ne zamandan beri buralarda olduğumu görürsün..Merak etme o zamanda saygı ve sevgi çerçevesinde tartışmaya devam ederiz..

Ben baktım daha once yazdıgın mesajlarada baktım 120 mesajın en az 80i 90ı Akpyi ve politikalarını oven mesajlar. Dolayısıyla senin fake bi uyelik oldugunu Eskişehirsporla "Eskişehirsporlulara Akp propagandası yapmak" dışında bi ilgin olmadıgını düşünüyorum....

İyi geçen seneki tahmin yarışması vs o sıralamayada bi baksaydın.Bende sana şu düşüncemi söyleyeyim bu ülkede sadece senin görüşünden olanlar yok.Bunu da ne zaman anlıyacaksınız merak ediyorum ve ben senin görüşünden olmak zorundada değilim.Ama doğru senin görüşünden değilsem satılmış,vatan hainiyim değilmi?
Demogoji demogoji demoji... Bütün işiniz bu ama hakkınız teslim etmek lazım bunu Çook iyi yapıyorsunuz.

Forumda Evet oyu verecegini paylaşan birsürü insan olmuş farkettiysen hepiniz vs gibi bi genelleme yapmadım özellikle senin şahsın hakkında yaptım yorumumu. yoksa Evet oyu veren vatan hainidir vs gibi bişey soylemedim soyleyememde çunku benim ailemde bile evet oyu verecek cok sayıda insan var. Ki farkettiysen sana bile vatan haini demedim o senin kendi hüsnü kuruntun.

Şunuda eklemeden geçemeyecem tahmin yarışması ornegi vermende gerçekten çok güzel olmuş. İnsanların dini duygularını sömürerek iktidara gelen senin siyasi çizgin İddaa oyunu ile dinimizce katiyyen haram olan kumarın vebahsin toplumun her köşesine yayılmasını sagladı. Şu an 7den 77 herkes mahallesinden dahi dışarı cıkmadan köşe başında rahatça kumarını oynayabiliyor. Alın size samimiyet ahlak dürüstlük testi yorumlarınızı bekliyorum muhakkak...

Vay be demogoji yapıyor diyene bak tahmin yarışmasını oynayanlar kumarbazmı oldu şimdi..Bunu neye dayanarak söylüyorsun?Ortada bir para veya çıkarmı mevcut?Neyse sana burda akıl verecek değilim.Ancak iddaa haramsa oynamazsın olur biter.Şimdi iddaa yasaklansa dersinizki gerici hükümet,baskıcı hükümet vs..Serbest oldumu da böyle bir yorum yaparsınız.İşte mantığınız bu.Ne yapılırsa yapılsın olumlu veya olumsuz farketmez kötülemek sizin şiarınız olmuş.
Yukarı
buonanotte Liste gör
Deneyimli Yazar

diego
Yer: Argentina
Direct Link To This Post Tarih: 05/Eyl/2010 saat 23:54
Referandumun özeti akp'nin yargıyı ele geçirmek istemesidir tek amaç budur geri kalan maddeler tırışkadan fasa fiso göz boyama maddeleridir..yok çoçuk ıstsmarı yok kadın hakları vs vs..kimsenin ona itiraz ettiği yok ama sen kalkıp da bunların arasında anayasa mahkemesi ve hsyk maddelerini sıkıştırıverirsen olmaz kaldı ki 82 anayasası ilk günkü gibi değil değişen bir sürü maddesi var...bu referandum bu haliyle türk halkına yapılan bir saygızılıktır...ya hepsine evet ya hepsine hayır demek kadar saçma bişey olamaz ayrıca referandumu bayram tatili haftasına koymaları ayrı bir saygısızlıktır...oy kullanamayacak insanlar olacak maalesef inşallah durumu etkilemez..şahsi fikrim referandum sonucunda evet cıkarsa Türkiyemizi zor ve karanlık günler bekliyor diye düşünüyorum..oyum hayır olacak...vatana millete de hayırlı olur inşallah..bu mübarek gece de dualarımızı kabul eyle ya rabbim...
ŞİMŞEK GİBİ ÇAKARIZ !
Yukarı
esaf Liste gör
Deneyimli Yazar

Fatih
Yer: Memleket...
Direct Link To This Post Tarih: 06/Eyl/2010 saat 00:02

@askavesevgiyedair
Buradaki tahmin oyunu haram falan demedim çarpıtma laflarımı. İddaa oyunu haramdır. Bu oyunu ülkemize getiren yasallaştıran halka yayan kendisine islam dinini rehber edindigini iddaa eden Akapedir diyorum. varmı buna bi itirazın varsa onun üzerindne konuşalım.

Yasaklanınca şoyle dersin serbest olunca boyle gibi onyargılarındanda kurtul. Benim düşüncelerim bunlar ben bunları soylüyorum başka herhangibiri bu konuda başka fikir beyan edebilir Akapeye muhalif olan herkes aynı şeyi soyluyor saplantısından kurtulun...

Ne Zaman Gelecek O Büyük Gece?
Yukarı
Abdullah Palaz Liste gör
Deneyimli Yazar

S.F.
Yer: İstanbul
Direct Link To This Post Tarih: 06/Eyl/2010 saat 00:07
26 maddenin tamamına evet ya da hayır demek zorunda bırakılmak bir demokrasi ayıbı değil midir?
bu 26 madde arasından bana seçme hakkı vermeyenler, haktan hukuktan demokrasiden nasıl bahsedebiliyorlar?

http://www.youtube.com/watch?v=nmLL84pvtOA
Yukarı
armani26 Liste gör
Deneyimli Yazar

mert
Yer: eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 06/Eyl/2010 saat 00:15

Evet çıkarsa demokrasi gelecekmiş kandırmaya bak..demokrasi istiyosan ilk bas dokunulmazlığı kaldırın ve seçim barajını indirin o zaman..halkı böyle kandırmayın..kadın hakları faln filan onlar zaten anayasa da var...bunlarla karışık millete yutturmaya çalışıyorlar...bu refarandumun mimarı amerikadır uygulamak isteyende akp dir...bu anayasa değişikliği ülkemizin varlığını birliğini Türkiye Cumhuriyetini yıkmak için yapılan bir düzendir...basbakan kendi yargısını kurup bütün istediği maddeleri anayasa mahkemesinden geçirmek istemedektedir...yüce divandan kaçmak için yapılan bir oyundur..bu oyuna gelmeyelim..eğer evet çıkarsa başbakanlık sistemi getircekler o zaman işte padişahlık sistemi gelmiş demektir...o yüzden oyum HAYIR...

İyi bir adam olamadım ama kimsenin de adamı olmadım...
Yukarı
Volkan Liste gör
Usta Yazar

Volkan
Direct Link To This Post Tarih: 06/Eyl/2010 saat 00:29
Bu paketin içinde olumlu baktığım 3-4 madde var..
Ancak CHP Yalova Milletvekili'nin de dediği gibi "1 Kilo kıyma var 100 gramı domuz eti olunca bunu Türk Halkı yemez .. İçinde domuz eti var diye bi kenara koyar"..
Aynı bu şekilde 2-3 madde için asla EVET demiyeceğim ..
İlk oyumu Anayasa referandumunda kullanacağım ve oyum HAYIR olacak ..

Eskisehirspor

YÖNETİM İSTİFA !
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 130131132133134 183>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,563 saniyede hazırlanmıştır