eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Bilgi ve İstatistikler

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2324252627 116>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
matt Liste gör
Usta Yazar

M. M. Altintas
Yer: United States
Online Durum: Offline
  Alıntı matt Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Ağu/2010 saat 07:06
Guvenc Kurtar ikinci yarinin basindan sezon sonuna kadar gorevine devam etmis ve sezonun son macinin hemen ardindan istifa etmis. Eger Serdal Eroy o sezon gorev aldiysa muhtemelen Yilmaz Vural'dan sonraki ara donemde gorev almistir. Kendisi Yilmaz Vural'in yardimcilarindan birisi de degildi bildigim kadari ile, Yilmaz Vural'in iki yardimcisi (rahmetli Fatih Eser, Yasar Duran) Yilmaz Vural ile birlikte istifa etmisler.
Mete
Yukarı
26oldcity26 Liste gör
Deneyimli Yazar

kemal
Yer: eskişehir
  Alıntı 26oldcity26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Ağu/2010 saat 07:13
 yanlız ben ismini yanlış biliyormuşum abi özür dileri serdal değil serdar mış
sevgin iliklerime kadar işledi. sığmıyor kalbime senden başka sevda
Yukarı
26oldcity26 Liste gör
Deneyimli Yazar

kemal
  Alıntı 26oldcity26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Ağu/2010 saat 07:24
http://www.tff.org.tr/Default.aspx?pageID=219&antID=4372 federasyon sitesinde böyle bir bilgi var bu bilgiye göre ben yanlış hatırlıyorum gibi gözüküyor
Yukarı
fethi26 Liste gör
Yeni Yazar

feti gürler
Yer: Turkey
  Alıntı fethi26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Ağu/2010 saat 13:41

Sevgili Mete ben de İlhan Mayakan olarak hatırlıyorum.Ama kesin bir bilgi değil benimki de

Yukarı
sebgultenmali26 Liste gör
Yazar

M.ali
  Alıntı sebgultenmali26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Ağu/2010 saat 14:46
yılmaz vural istifa ettikten sonra deplasmanda ki samsun ve evimizdeki trabzon maçlarına takımı ilhan mayakan çıkarmıştır
2225 açık
Yukarı
matt Liste gör
Usta Yazar

M. M. Altintas
  Alıntı matt Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Eyl/2010 saat 13:47
Sevgili Feti bey & M. Ali;
Verdiginiz bilgi icin tesekkur ediyorum, bu durumda tablo tamamlanmis gibi gozukuyor. Ancak bazi celiskili durumlar var, onlari da yazmak istiyorum, genel tabloyu -bu asagidaki konularda bilgi sahibi olan arkadaslarin yorumlarini da aldiktan sonra- olusturmak en dogrusu:
- 1972-73 sezonunda isler biraz karisik, Milliyet gazetesinin yildiz tablolarina gore sezonun ilk 6 macinda Galip Turkkan, sonraki 9 macinda Aydin Begiter, takip eden 3 haftada yine Galip Turkkan cikmislar takimin basinda. Daha sonra Kaloperovic devralmis gorevi sezon sonuna kadar. Kaloperovic oncesi donemde Aydin Begiter teknik direktor, Galip Turkkan ise antrenor olarak listelenmis. Belki de o 18 maclik donemin tumunde (teknik direktor olarak gozuktugu icin) Aydin Begiter'i gostermem gerekirdi takimin basinda ancak Galip Turkkan birkac maclik donemler degil de 6 mac ve 3 mac gibi nispeten uzun sayilabilecek donemlerde takimin basinda sahaya ciktigindan onun da kredisini vermek gerekirdi ve ben her ikisini de 9'ar macta gorev almis olarak gosterdim o sezonda.
- 1976-77 sezonuna Tamer Guney ile baslamis ve bitirmis oldugumuzu yazmistim bir onceki sayfadaki mesajimda. Milliyet gazetesi o sezonun son haftasinda takimin basinda Nihat Atacan'in (teknik direktor olarak degil, antrenor olarak) ciktigini yazmis. Sezon sonunda da ligin tum teknik direktorlerini degerlendirdikleri yildiz tablosunda Tamer Guney'i 30 degil 29 mac uzerinden degerlendirmisler. Tamer Guney sezon sona erdikten 3 gun sonra da Ankaragucu ile sozlesme imzalamis. Ben kendisinin sezonun bitimine sadece 1 mac kala takimdan ayrilmis olabilecegine ihtimal vermedigimden (ve gazetenin o haftaya ait sayilarinda herhangi bir istifa haberine rastlamadigimdan) Tamer Guney'i tum sezonda gorev almis bir teknik direktor olarak gostermeyi tercih ettim. Ayrica Milliyet gazetesi o sezon sondan 4. macimiz olan Adanaspor deplasmaninda da Nihat Atacan'in takimin basinda sahaya ciktigini yazmis, belki ozel bir durumdan (saglik, vs) dolayi Tamer Guney'in yerine o sezon iki macta takimin basinda cikmis olabilir Nihat Atacan diye dusundum.
- Feti bey, siz kitabinizda 1980-81 sezonunda Candan Dumanli'nin 3. hafta sonunda (Zonguldakspor macindan sonra) istifa ettigini yazmissiniz ama Milliyet gazetesi 4. ve 5. haftalarda oynadigimiz maclarin yildiz tablolarinda da Candan Dumanli'yi teknik direktorumuz olarak gostermis. Bu bilgiyi tekrar gozden gecirebilirmisiniz? 
- 1981-82 sezonunun ikinci yarisi baslarken Mitrovic ile anlasilmis ancak Federasyon'dan izin cikmadigi icin Mitrovic sadece son 10 macta resmi olarak takim ile sahaya cikmis. Mitrovic doneminden onceki 11 macta takim ile sahaya cikan Zekai Tabakoglu'nun ismi ne Feti bey'in, ne de Ozgur'un kitaplarinda yeralmiyor, ben bu 11 maci Zekai Tabakoglu'nun hanesine isledim.  
- Feti bey, yine sizin kitabinizda 1988-89 sezonunun son 6 macinda takimin Aydin Begiter nezaretinde maclara ciktigini yazmissiniz ancak Milliyet gazetesi yildiz tablolarinda bu 6 macta da Haldun Girginer'in ismi geciyor. Belki yukarida bahsettigim 1972-73 sezonunda oldugu gibi teknik direktor (A.B.)-antrenor (H.G.) seklinde bir gorev dagilimi vardi ikisi arasinda ama 6 mac ust uste Haldun Girginer'in ismini gorunce bu maclari onun hanesine yazmayi uygun gordum.
**
Eger yukaridaki sezonlara ait (benim yazdiklarimdan) farkli bir bilgilere sahipseniz veya eklemek istedikleriniz varsa bu bilgileri cok gec kalmadan paylasalim ki tablomuz bir an once hazir olsun.
Mete 
Yukarı
matt Liste gör
Usta Yazar

M. M. Altintas
  Alıntı matt Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2010 saat 16:18
Super Lig'de yeraldigimiz 24 sezonda (1966-67...2009-10) takimimizin basinda maclara cikan teknik direktor ve antrenorlerimizin listesini asagidaki tabloda bulabilirsiniz. Bu tabloyu olustururken karsilastigim celiskili durumlari yukaridaki mesajimda ozetlemistim, henuz cevap gelmemis ancak ileriki tarihlerde bahsettigim sezonlara ait bilgi edinirseniz haberdar olmak isterim, o bilgiler isiginda bu tabloyu guncelleriz:

Mete
Yukarı
matt Liste gör
Usta Yazar

M. M. Altintas
  Alıntı matt Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2010 saat 16:38
Asagidaki tabloda ise Super Lig'de yeraldigimiz sezonlarda gorev alan teknik direktor ve antrenorlerimizi takimimizin basinda sahaya ciktiklari "mac sayisi"na gore siraladim. Son iki kolonda yeralan "%Puan" puan ile ayrildigimiz maclarin yuzdesini [100*(G+B)/Mac Sayisi], "%G" ise kazandigimiz maclarin yuzdesini [100*G/Mac Sayisi] gosteriyor (bu tabloya da 2010-11 sezonunda oynadigimiz maclari dahil etmedim):

Mete
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
  Alıntı köfteci Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2010 saat 16:42
Alıntı yapılan 26oldcity26

serdal değil serdar mış
Dogrusu: Serdal.....
Kral hem ciplak,hem gerzek...
Yukarı
26oldcity26 Liste gör
Deneyimli Yazar

kemal
  Alıntı 26oldcity26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2010 saat 16:45
Alıntı yapılan köfteci

Alıntı yapılan 26oldcity26

serdal değil serdar mış
Dogrusu: Serdal.....

abi bende serdal diye hatırlıyordum çok büyük özveri ile çalışan yerel gazetelerimizde serdar yazdığını görünce direk hatayı kendimde aradım haklıymışsın ve haklıymışım serdal mış  
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2324252627 116>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,688 saniyede hazırlanmıştır