eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKonumuz Sadece Referandum..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 123124125126127 183>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
esesosman26 Liste gör
Usta Yazar

Osman
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2010 saat 13:49
Bundan 2 yıl önceydi bi tarih dersinde halan darbe anayasasıyla yönetildiğimizi duydum ve bunun böyle olduğuna çok üzüldüm kesin değişmesi gerekir dedim o zamanlar refarandumum R si bile yok...

Birde bu darbe döneminde bunların neler yaptığını duydum okudum. O da refarandumdan önce o zamanda dedimki bu adamlar nasıl bu kadar güçlülerde kimse bunlara ceza veremiyor diye çok sinirlenmiştim.Şimdi bu 2 olayın çözülmesi için önümde bir fırsat var AMA sevdiğim,saydığım çoğu kişinin şiddetle hayır demesi ve bu refarandumu çok güvenmediğim bir partinin yapması, ve çıkıpta maddeleri tek tek açıklamamaları beni bu kullancağım ilk oyda çok kararsız bıraktı bu ilk oyum olacak ve ilerde kötü bir şey olursa kendimi son derece suçlu hissedeceğim.Maddleri 2 defa okudum böyle forumda yazılanlar kadar çok vahim sonuçlar doğuran maddeleri göremedim.Ne yapcağımı bilmiyorumConfused
Bulutlar Birleşmeden Şimşekler Çakmaz
Yukarı
mecek Liste gör
Usta Yazar

ali boydağ
Yer: Ankara
Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2010 saat 13:59
Alıntı yapılan esesosman26

Bundan 2 yıl önceydi bi tarih dersinde halan darbe anayasasıyla yönetildiğimizi duydum ve bunun böyle olduğuna çok üzüldüm kesin değişmesi gerekir dedim o zamanlar refarandumum R si bile yok...

Birde bu darbe döneminde bunların neler yaptığını duydum okudum. O da refarandumdan önce o zamanda dedimki bu adamlar nasıl bu kadar güçlülerde kimse bunlara ceza veremiyor diye çok sinirlenmiştim.Şimdi bu 2 olayın çözülmesi için önümde bir fırsat var AMA sevdiğim,saydığım çoğu kişinin şiddetle hayır demesi ve bu refarandumu çok güvenmediğim bir partinin yapması, ve çıkıpta maddeleri tek tek açıklamamaları beni bu kullancağım ilk oyda çok kararsız bıraktı bu ilk oyum olacak ve ilerde kötü bir şey olursa kendimi son derece suçlu hissedeceğim.Maddleri 2 defa okudum böyle forumda yazılanlar kadar çok vahim sonuçlar doğuran maddeleri göremedim.Ne yapcağımı bilmiyorumConfused

Benim bildiğim bu darbe anayasası tansu çiller ve 3 lü koalisyon zamanında da değişikliğe uğradı ve referanduma ihtiyaç duyulmadı. Herkes o zaman ihtiyaç duyulmayan referanduma şimdi niçin ihtiyaç duyuluyor diye bir soru sorsun kendine. Darbe anayasasının kaldırılmasına hayır diyecek belki % 0,1 kişi çıkar ülkemizde ama genel çoğunluk evet diyecek olmasına rağmen bu değişikliğe hayır diyeceklerin çıkması acaba genel bir kabul görürlük sağlayamayan hükümetin sivil darbe gayreti olmasın.
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2010 saat 14:04
Alıntı yapılan mecek

Alıntı yapılan

hükümetin sivil darbe gayreti olmasın.
Ali,bundan bir süphen kaldimi  abicim......Confused
Kral hem ciplak,hem gerzek...
Yukarı
haydibastıresesim Liste gör
Yazar

Mehmet Yılmaz
Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2010 saat 14:16
Vatanına millletine devletine şehrine "Hayır" lı bir iş yap !
Kalelerde eselim
Yukarı
mecek Liste gör
Usta Yazar

ali boydağ
Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2010 saat 14:39
Alıntı yapılan köfteci

Alıntı yapılan mecek

Alıntı yapılan

hükümetin sivil darbe gayreti olmasın.
Ali,bundan bir süphen kaldimi  abicim......Confused

Hüsnü abim benim şüphem yokda insanlara direk söyleyince yanlış algılıyorlar birde beyinlere sadece şüpheyi sokarak kendi akıllarınca karar vermelerini sağlama yöntemini seçelim dedimWink
Yukarı
esessev Liste gör
Yazar

ahmet kaklıkkaya
Yer: esk.gökmeydan
Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2010 saat 14:45
eskişehir'de %80lere varan hayır oyuna karşılık türkiye genelinde %65lere varan evet oyu çıkacağını tahmın ediyorum. allah ülkemize hayırlı olanı versin... evet veya hayır! kazanan ülkemiz olsun
gökmeydanlı sarı
Yukarı
mr zenco Liste gör
Deneyimli Yazar

Alper Yeşilöz
Yer: Bahrain
Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2010 saat 15:15
Alıntı yapılan köfteci

Insanlar nasil sindirildiklerine güzel bir misal.......
Not :Yazi Yilmaz Özdile aittir........
Fevzi Budak.
Erzurum Milli Eğitim Müdürü...
AKP iktidar oldu, 2003’te görevden alındı, mahkemeye başvurdu, haklı bulundu, Erzurum’a geri döndü. (Bir)

*
Beş gün sonra...
Görevden alındı, Şırnak’a gönderildi, mahkemeye başvurdu, haklı bulundu, Erzurum’a geri döndü. (İki)
*
Bir gün sonra...
Görevden alındı, Ankara’ya gönderildi, mahkemeye başvurdu, haklı bulundu, Erzurum’a geri döndü. (Üç)
*
Bir gün sonra...
Görevden alındı, Muş’a gönderildi, mahkemeye başvurdu, haklı bulundu, Erzurum’a geri döndü. (Dört)
*
Beş gün sonra...
Görevden alındı, Ankara’ya gönderildi, mahkemeye başvurdu, haklı bulundu, Erzurum’a geri döndü. (Beş)
*
Bir ay sonra...
Görevden alındı, Kütahya’ya gönderildi, mahkemeye başvurdu, haklı bulundu, Erzurum’a geri döndü. (Altı)
*
Bir ay sonra...
Görevden alındı, Çanakkale’ye gönderildi, mahkemeye başvurdu, Erzurum’a geri döndü. (Yedi)
*
Üç ay sonra...
Görevden alındı, İstanbul’a gönderildi, mahkemeye başvurdu, haklı bulundu, Erzurum’a geri gönderildi. (Sekiz)
*
(Başbakanımızın askerlik arkadaşı olan AKP milletvekili adayı, üç defa, Fevzi Budak’ın yerine Erzurum Milli Eğitim Müdürü yapıldı... Gözünü budak’tan sakınmayan Fevzi, üç defa mahkemeye başvurdu, başbakanımızın askerlik arkadaşını üç defa görevden aldırdı!)
*
(Fevzi Budak, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Necat Birinci’yi şikayet etti. Yargıtay, Necat Birinci’yi görevini kötüye kullanmaktan beş ay hapis cezasına çarptırdı, para cezasına çevrilerek, ertelendi. Necat Birinci, AKP’den
İstanbul Milletvekili yapıldı.)
*
(Fevzi Budak, Milli Eğitim eski Bakanı Hüseyin Çelik’i altı defa manevi tazminata mahkûm ettirdi. Kazandığı tazminat miktarı, faizleriyle birlikte 100 bin lirayı buldu.)
*
Üç ay sonra...
Görevden alındı, Ankara’ya gönderildi, mahkemeye başvurdu, haklı bulundu, Erzurum’a geri döndü. (Dokuz)
*
Beş ay sonra...
Görevden alındı, İstanbul’a gönderildi, mahkemeye başvurdu, haklı bulundu, Erzurum’a geri döndü. (On)
*
(Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü, kendisini camiada küçük düşürdüğü iddiasıyla Fevzi Budak hakkında soruşturma açtı. Ancak, mevzuata göre, sicil raporunun altı ay birlikte çalıştığı amiri tarafından hazırlanması gerekiyor... Fevzi Budak altı ay bir yerde kalamadığı için, rapor hazırlanamadı! Meslekten atılamadı!)
*
Üç ay sonra...
Görevden alındı, Ankara’ya gönderildi, mahkemeye başvurdu, gene haklı bulundu, gene Erzurum’a geri döndü. (On bir)
*
Dün...
Fevzi Budak tutuklandı!
*
Erzincan Başsavcısı’nı içeri tıkan Erzurum Savcısı tarafından ifadesi alındıktan sonra, dolandırıcılık ve yolsuzluk yaptığı gerekçesiyle hapse gönderildi.
(Aha bu  oniki)
Bu nedir ya Censored  Hakkını arayanın başına birşeyler geldiği ülkedir TürkiyeCry
Cehennemin ateşi buz tutana dek ESES!!!
Yukarı
atropin Liste gör
Deneyimli Yazar

Hakan
Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2010 saat 16:36
Eğer gerçekten 12 Eylül ve onun uzantıları ile hesaplaşılacak ise, 12 Eylülün en büyük uzantılarından olan YÖK için anayasa paketinde neden kaldırılması yönünde bir düzenleme yapılmıyor ve bununla ilgili bir çift kelam edilmiyor ?

Ama artık YÖK ellerinde ve kendi algılarına göre de artık onlardan. O yüzden yıllardır hem öğretim üyelerinin, hem öğrencilerin, hem de yüksek öğretim sisteminin  üzerinde bir baskı unsuru olan YÖK için bir şey yapılmıyor. Artı bu 12 Eylül darbe döneminin ürünü olan YÖK,  Anayasa Mahkemesi'ne 3 üye atayacak.

Hani diyorlar ya bu konuda samimiyiz diye, madem samimisin YÖK ü  kaldıracak düzenlemeyi anayasa paketine neden koymuyorsun da, darbe döneminin bir ürünü olan YÖK'ü daha aktif bir hale getiriyorsun ?

Zaten bu durum samimiyetsizliği apaçık ortaya koyuyor. Hala bunları görüp anlamayacak olanlara pes diyorum, parti fanatizminiz sizi bu kadar mı kör, bu kadar mı anlama yetisinden uzak hale getirdi ?

Bir diğer konu daha var ve bu da çok önemli: Oy verme sırasında hayır a mührü bastıktan sonra, oy pusulasını kesinlikle "dışa doğru" katlayın. Bu sayede henüz kurumamış olan mürekkep diğer tarafa bulaşmamış olacak ve oyunuzun geçersiz ya da evet sayılma riskinden kurtulmuş olacaksınız. Ya da mürekkebin iyice kurumasını bekleyip öyle katlayın ve zarfa yerleştirin.

ankaraESES / Hakan
Yukarı
halit es&es Liste gör
Yazar

halidin
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2010 saat 17:06
Muhalefetin de değiştirilmesi gereken maddeler olduğunu hepimiz biliyoruz. Ama bu şekilde bi oylama ancak bizde olabilir.Zorla güzellik olmaz kardeşim.Chp milletvekili çok güzel bi örnekle şöyle dedi'' 1 kilo dana kıyma alıyosun cok güzel yağsız ancak eve gelince 50 gr domuz eti karıştırıyosun '' yermisin ??? yemezsin kardeşim !!!
hiç anlamıosan böyle düşün .....
Yukarı
eyup_kara26 Liste gör
Yazar

EYÜP KARA
Yer: DENİZLİ
Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2010 saat 17:22
şuan ntv de Eskişehir i gösteriyor referandumla ilgili
ES-ES
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 123124125126127 183>