eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKonumuz Sadece Referandum..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 122123124125126 183>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
since65 Liste gör
Usta Yazar

vehbi
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2010 saat 11:09
 Referandumda sonuç ne çıkarsa çıksın amacına ulaşmış olacak.Türkiye nin doğusunda yoğunlaşan "evet", batısında yoğunlaşan"hayır" oyları Türkiye'nin bölünmesinin bir aşamasını gerçekleştirecek.Ülkemizi bölmeye çalışanlar işlerini öyle güzel yapıyorlar ki, biz "evet","hayır" diye birbirimizi yerken onlar yazdıkları senaryoyu adım adım uyguluyorlar.
 Ülkemizdeki işbirlikçilerini de öyle güzel seçmişler,kuyumuzu kazmaya çalışanların eline kazma küreği biz veriyoruz.
since1965
Yukarı
mito_es Liste gör
Yazar

Mithat
Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2010 saat 11:34
Alıntı yapılan ESESLİ EMRE 26

Alıntı yapılan ayyıldız

Akp'lilerin çoğu EVET
Chp ve Mhp'lerin çoğu HAYIR

diyorlar nedenini sorsan belki de bilmezler..Anayasayı mı oyluyoruz yoksa partileri mi belli değil..Wacko
Biz koyun değiliz çoban ne derse onu yapacağız..Hür özgür irademizle HAYIR veriyoruz.Parti kimliğimizi bir yana bırakarak vatanın menfaatlerini düşünerek oyluyoruz.
Doğru bir tespit 1980 dönemini yaşayan hakim karşısına çıkan cezaevi gören çoğu chp'li ve mhp'liler partilerin hayır mührünü basın demelerine rağmen evet diyeceklerini açıkladılar ülkemiz artık araştırıyor okuyor yaşadıklarını hayata yansıtıyor kalkınma olacaksa böyle olur zaten özgür ifadeyle.
sen dünyanın 1.harikasısın esesim
Yukarı
armani26 Liste gör
Deneyimli Yazar

mert
Yer: eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2010 saat 11:40
Hayır çıkarsa Türkiye kurtulacaktır,evet çıkarsa tayip kurtulacaktır...refarundumun özeti bu..Eskişehir halkının büyük bir kesmi kendini geliştimiş,kültürlü insanlardan kuruludur.O yüzden yapılan hataları sorgular,araştırır,okur ona göre oyunu verir.Belli bir azınlık var Eskişehir de onlarda "oyunuzu suraya atın "dedimi hiç kırmadan atarlar,neyin ne olduğunu bilmezler.Eskişehir de büyük bir ara HAYIR çıkacağını tahmin ediyorum.Türkiye genelinde de böyle olması dileğiyle...tabi sandıklarada sahip çıkmak gerekiyor..sandıklarda oyun yapabilirler....
İyi bir adam olamadım ama kimsenin de adamı olmadım...
Yukarı
sedefes Liste gör
Deneyimli Yazar

özer sedef akyazı
Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2010 saat 11:55
bu anayasa değişikliğini CHP yapsaydı evet mührünü çakardım %90 bu anayasa değişikliği iyi diyen CHP li adamıda gördüm...Bu anayasa değişikliğini CHP yapsaydı hayır oyu verirdim diyen AKP liyide gördüm...Kimse burda edebiyat parçalamasın kültürden araştırmadan sorgulamadan ve MHP nin eskilerinden  ..bu referandum güvenoylamasıdır bu kadar basit..Türkiyede herkes takım tutar gibi parti tutuyor...Etrafınızda hiç gördünüzmü bi seçim CHP li diğer seçim AKP l, diğerinde MHP li...Varsada  binde 1..anayasa değişikliği bahane oylama şahane....Kısacası herkes partisine göre oy verecek referandumu bu işi iyi bilen bilinçli insanlarla yani bu anayasa değişikliği ülke için iyi deyip evet verenler veya bu anayasa değişikliği ülke için iyi değil diyen hayır verenler vede kararsızlar yani  yönlendirilen k.yun tabir edilen insanlar belirleyecek..hadi hayırlısı liderlerden biri iyi bir şamar yiyecek ama hangisi...
Yukarı
esesim Liste gör
Usta Yazar

Selahattin ERDOĞAN
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2010 saat 11:57
Alıntı yapılan mito_es

Alıntı yapılan ESESLİ EMRE 26

Alıntı yapılan ayyıldız

Akp'lilerin çoğu EVET
Chp ve Mhp'lerin çoğu HAYIR

diyorlar nedenini sorsan belki de bilmezler..Anayasayı mı oyluyoruz yoksa partileri mi belli değil..Wacko
Biz koyun değiliz çoban ne derse onu yapacağız..Hür özgür irademizle HAYIR veriyoruz.Parti kimliğimizi bir yana bırakarak vatanın menfaatlerini düşünerek oyluyoruz.
Doğru bir tespit 1980 dönemini yaşayan hakim karşısına çıkan cezaevi gören çoğu chp'li ve mhp'liler partilerin hayır mührünü basın demelerine rağmen evet diyeceklerini açıkladılar ülkemiz artık araştırıyor okuyor yaşadıklarını hayata yansıtıyor kalkınma olacaksa böyle olur zaten özgür ifadeyle.

Yahu arkadaşlar, ben 12 Eylül'de ceza meza yatmadım. Çocuk yaşta gözümün önünde insanların öldürülmesini seyrettim. Kurşun yedim 15 yaşımda. O günlerin acısını çok iyi bilirim. Şildi Evet cephesi feveran edip duruyor. O kadar sordum soruşturdum. Bu anayasa değişimliği yapıldığı vakit benim ve benim gibi olanlarla benden daha çok o acıları hissedenlere bu değişiklik paketinde ne fayda var. O acıları dindirecek nasıl bir sihidli pakettir bu. O acıları yaşayanlara tazminat falan mı ödenecek!? Varsa öyle bir durum bizde başımızı vuralım bir yerlere.

Anlayamadığım bir şey daha var. 12 Eylül Anayasa'sını değiştiriyoruz diye feryadı figan ediliyor. Kulaktan dolma bilgilere göre bu hükümet öncesinde 64 madde değiştirilmiş zaten. O değişiklikledi yapanlar Patagonya Cumhuriyetinin anayasasını mı değiştirdiler. Onlar niye bu kadar gürültü koparmadılar. Yahu 94 yaşındaki Netekim Paşayı yargılasan nolur yargılamasan nolur!? 15 yaşındaki çocuğun kıçından yediği mermilerin acısını bu yargılamamı dindirecek!? Adam belki de 13 Eylül'ü göremeden gidecek.

Kim ne derse desin bu hükümet için bir güvenoylamasıdır. 2011 seçimleri öncesinde hükümet anketlerde düşen oylarını her zaman yaptığı gibi suyu bulandırarak yeniden toparlamaya ve 2011 seçimlerine sağlam girmeye zemin hazırlıyor. "Demokrasi bizim için amaç değil ancak ve ancak araç olabilir" diyen bir zihniyetin bu ülkeye daha fazla demokrasi ve özgürlük getireceğine inanmak akla ziyan bir durumdur.

Aklınızı başınıza alın arkadaşlar. Takıyyeye kurban gitmeyin. Bu memleketi bu kolay kolay harcamalarına fırsat vermeyin. Bakınız ortalıkta Kürt Özerk Cumhuriyeti'nden sonra, Dersim Özerk Cumhuriyeti lafları dolaşmaya başladı. Yakın bir zamanda Hatay Özerk Cumhuriyeti lafları da dolaşmaya başlarsa hiç şaşırmayın.

Hükümet tüm rejim karşıtları ve ayrılıkçılarla pazarlık ve işbirliği içinde. Cemaatler, tarikatlar , şeyhler, müritler artık ülke yönetiminde söz sahibi oldular. Baş müzakereci Eğemen Bağış'ın aşiretinin pkk'nin en büyük destekçisi, Kandil'in sponsoru olduğu çeşitli kaynaklarca belirtiliyor. Tüm bu zıt kutuplar belli amaçlar uğruna şu an işbirliği ve mutabakat içindeler. Bundan daha kötüsü amaca yaklaşıldığı vakit bu mutabakatın bozulmaya başyadığı dönemlerde olacaktır. Belki de çıkarların son noktaya geldiği yerde bir iç savaş patlayacak memleketimizde.

SENİ TAHTINA OTURTMADAN ÖLMEK, HARAM OLSUN BİZE ESESİM!..

ESKİŞEHİRSPOR YÖNETİMİNDE PAVYONCU ZİHNİYETE SON!
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2010 saat 12:39
Insanlar nasil sindirildiklerine güzel bir misal.......
Not :Yazi Yilmaz Özdile aittir........
Fevzi Budak.
Erzurum Milli Eğitim Müdürü...
AKP iktidar oldu, 2003’te görevden alındı, mahkemeye başvurdu, haklı bulundu, Erzurum’a geri döndü. (Bir)

*
Beş gün sonra...
Görevden alındı, Şırnak’a gönderildi, mahkemeye başvurdu, haklı bulundu, Erzurum’a geri döndü. (İki)
*
Bir gün sonra...
Görevden alındı, Ankara’ya gönderildi, mahkemeye başvurdu, haklı bulundu, Erzurum’a geri döndü. (Üç)
*
Bir gün sonra...
Görevden alındı, Muş’a gönderildi, mahkemeye başvurdu, haklı bulundu, Erzurum’a geri döndü. (Dört)
*
Beş gün sonra...
Görevden alındı, Ankara’ya gönderildi, mahkemeye başvurdu, haklı bulundu, Erzurum’a geri döndü. (Beş)
*
Bir ay sonra...
Görevden alındı, Kütahya’ya gönderildi, mahkemeye başvurdu, haklı bulundu, Erzurum’a geri döndü. (Altı)
*
Bir ay sonra...
Görevden alındı, Çanakkale’ye gönderildi, mahkemeye başvurdu, Erzurum’a geri döndü. (Yedi)
*
Üç ay sonra...
Görevden alındı, İstanbul’a gönderildi, mahkemeye başvurdu, haklı bulundu, Erzurum’a geri gönderildi. (Sekiz)
*
(Başbakanımızın askerlik arkadaşı olan AKP milletvekili adayı, üç defa, Fevzi Budak’ın yerine Erzurum Milli Eğitim Müdürü yapıldı... Gözünü budak’tan sakınmayan Fevzi, üç defa mahkemeye başvurdu, başbakanımızın askerlik arkadaşını üç defa görevden aldırdı!)
*
(Fevzi Budak, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Necat Birinci’yi şikayet etti. Yargıtay, Necat Birinci’yi görevini kötüye kullanmaktan beş ay hapis cezasına çarptırdı, para cezasına çevrilerek, ertelendi. Necat Birinci, AKP’den
İstanbul Milletvekili yapıldı.)
*
(Fevzi Budak, Milli Eğitim eski Bakanı Hüseyin Çelik’i altı defa manevi tazminata mahkûm ettirdi. Kazandığı tazminat miktarı, faizleriyle birlikte 100 bin lirayı buldu.)
*
Üç ay sonra...
Görevden alındı, Ankara’ya gönderildi, mahkemeye başvurdu, haklı bulundu, Erzurum’a geri döndü. (Dokuz)
*
Beş ay sonra...
Görevden alındı, İstanbul’a gönderildi, mahkemeye başvurdu, haklı bulundu, Erzurum’a geri döndü. (On)
*
(Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü, kendisini camiada küçük düşürdüğü iddiasıyla Fevzi Budak hakkında soruşturma açtı. Ancak, mevzuata göre, sicil raporunun altı ay birlikte çalıştığı amiri tarafından hazırlanması gerekiyor... Fevzi Budak altı ay bir yerde kalamadığı için, rapor hazırlanamadı! Meslekten atılamadı!)
*
Üç ay sonra...
Görevden alındı, Ankara’ya gönderildi, mahkemeye başvurdu, gene haklı bulundu, gene Erzurum’a geri döndü. (On bir)
*
Dün...
Fevzi Budak tutuklandı!
*
Erzincan Başsavcısı’nı içeri tıkan Erzurum Savcısı tarafından ifadesi alındıktan sonra, dolandırıcılık ve yolsuzluk yaptığı gerekçesiyle hapse gönderildi.
(Aha bu  oniki)
Kral hem ciplak,hem gerzek...
Yukarı
oner Liste gör
Usta Yazar

öner
Yer: Doktorlar
Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2010 saat 12:43
Alıntı yapılan köfteci

Feto,Emreyide transfer etmis....

Abi Emre eski fetullahçılardandır zaten. Arif, Hakan Ünsal, Emre, Hakan Şükür vs..
Cennettir Bu Dünya Seni Sevene, Gerçek Olur Her Rüya ES-ES'liyim Diyene...
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2010 saat 12:46
Öner,saydigin müritler zaten asina ,fakat Emreyi bilmiyordum .....Bilmedigimiz kim bilir kimler varAngry........
Kral hem ciplak,hem gerzek...
Yukarı
Esparta _yigit Liste gör
Usta Yazar

Ygt
Yer: Yıldıztepe Loj.
Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2010 saat 12:56
İster Evet desin, ister Hayır desin umurumda değil , her ne şartta olursa olsun, bir futbolcunun siyasetle alakalı demeç vermesinden nefret ediyorum.Senin işin futbol ey Emre, sanane siyasetten Confused
ÇUFF ÇUFF HEEY..
Yukarı
KOD222COM Liste gör
Deneyimli Yazar

Emre KAÇAR
Yer: Sakarya
Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2010 saat 13:03
Devlet televizyon kanalı TRT de yorum yapan Hakan ŞÜKÜR de dün diyarbakırda tay-yeep leydi:D
Bana €Smeyi Anlat, €Sip Gecmeyi Anlat...
Bende insanlar 2 ye ayrılar sevdiklerim ve digerleri,sevdiklerimde 2 ye ayrılır €S-€S liler ve digerleri..
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 122123124125126 183>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,719 saniyede hazırlanmıştır