eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKonumuz Sadece Referandum..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 121122123124125 183>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
KOD222COM Liste gör
Deneyimli Yazar

Emre KAÇAR
Yer: Sakarya
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 03/Eyl/2010 saat 23:47
Birde bu anayasa teklifinin mecliste oylanırken kimler dirsek temasına gecildigi aklıma geldi bir an? Akp neden her gittigi yerde ölü siyaseti yapıyor? eskişehir de polatkan sivasta yazıcıoğlu bugünde d.bakırda baskalari.Sanirim cevap veremeyeceklerinde...Şehiire göre konusmak bu olsa gerek...
Bana €Smeyi Anlat, €Sip Gecmeyi Anlat...
Bende insanlar 2 ye ayrılar sevdiklerim ve digerleri,sevdiklerimde 2 ye ayrılır €S-€S liler ve digerleri..
Yukarı
askavesevgiyedair Liste gör
Yazar

recep
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2010 saat 00:19
Alıntı yapılan KOD222COM

Anayasa paketinin bütün maddelerini bütün türkiye vatandaslarinin okumasi lazim diye düsünüyorum.Kulaktan duyma tv dan görme haberlere göre oy kullanmak bana göre yanlış.Neden bilmiyorum ama hiç bir tv kanalında anasayasanın değişecek maddeleri tek tek yazlıp tek tek ve kısa kısa tartışılmıyor.Bu maddeleri okuduktan sonra herhagi bir madde bile aklımıza yatmıyorsa bence oyumuz hayır olmalı.Çünkü burda bir yanlış bütün dogruları götürür.Eski anayasa darbecileri korumak icin hazırlandı diyelim.Bende yeni anayasanın siyasetcileri koruma amaclı hatta özellikle akp ve bdp yi korumak amaclı hazırlandıgını düsünüyorum.Parti kapatmak maddesi bana göre degismemesi gereken bir madde.Bir siyasi parti kapatılıyorsa hatalıdır, ve bu partinin siyasi lideri siyete devam edemez.Veyahut bir siyasi yasak varsa bu neden 5 seneden 3 e indirilsin ki? Veya parti kapatmak neden mecliste oylansın?Bu sayede olası akp kapanmasının önüne mi geciliyor.Bu onların anayasası degilde ne?
Bence en tv de çıkmasını bekleme internete gir araştır.Hem eleştirdiğin parti kapatma maddesi zaten anayasa paketinde yok.Tamam sen hayır de ama iyice araştır ondan sonra de.Bide evetçiler neye evet diyeceğini bilmiyolarmışta hayırcılar biliyormuş diyenler varBig%20smileBig%20smile
Yukarı
KOD222COM Liste gör
Deneyimli Yazar

Emre KAÇAR
Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2010 saat 00:26
Alıntı yapılan askavesevgiyedair

Alıntı yapılan KOD222COM

Anayasa paketinin bütün maddelerini bütün türkiye vatandaslarinin okumasi lazim diye düsünüyorum.Kulaktan duyma tv dan görme haberlere göre oy kullanmak bana göre yanlış.Neden bilmiyorum ama hiç bir tv kanalında anasayasanın değişecek maddeleri tek tek yazlıp tek tek ve kısa kısa tartışılmıyor.Bu maddeleri okuduktan sonra herhagi bir madde bile aklımıza yatmıyorsa bence oyumuz hayır olmalı.Çünkü burda bir yanlış bütün dogruları götürür.Eski anayasa darbecileri korumak icin hazırlandı diyelim.Bende yeni anayasanın siyasetcileri koruma amaclı hatta özellikle akp ve bdp yi korumak amaclı hazırlandıgını düsünüyorum.Parti kapatmak maddesi bana göre degismemesi gereken bir madde.Bir siyasi parti kapatılıyorsa hatalıdır, ve bu partinin siyasi lideri siyete devam edemez.Veyahut bir siyasi yasak varsa bu neden 5 seneden 3 e indirilsin ki? Veya parti kapatmak neden mecliste oylansın?Bu sayede olası akp kapanmasının önüne mi geciliyor.Bu onların anayasası degilde ne?
Bence en tv de çıkmasını bekleme internete gir araştır.Hem eleştirdiğin parti kapatma maddesi zaten anayasa paketinde yok.Tamam sen hayır de ama iyice araştır ondan sonra de.Bide evetçiler neye evet diyeceğini bilmiyolarmışta hayırcılar biliyormuş diyenler varBig%20smileBig%20smile

Partisinin kapatılmasına neden olan milletvekilinin milletvekilliğinin sona ermesi uygulaması kalkıyor.

Aysel Tuğluk ve Ahmet Türk’e aktif siyasi olasılığı

Anayasa Paketi, partisinin kapatılmasına neden olan milletvekilinin üyeliğinin düşmemesini de öngörüyor. Bu konudaki son örnek, DTP’nin kapatılması. Anayasa Mahkemesi’nin DTP’nin kapatılmasına ilişkin verdiği karar ile, Türk ve Tuğluk, milletvekili sıfatını kaybetmişti. Anayasa değişikliğinin geçmesi halinde, iki eski vekil Anayasa mahkemesine başvurup lehte düzenleme isteyerek milletvekilliklerinin iadesini talep edebilecekler

PARTİ KAPATMA

- Parti kapatma davası ancak TBMM izniyle açılabiliyor.
- Partisinin kapatılmasına neden olan vekilin milletvekilliği düşmüyor
- Meclis’te yapılan konuşmalar, Meclis’in izni olmadan kapatma davasına konu yapılamayacak
- Partilerin “temelli” kapatılmasının önü kesiliyor. Kapatılan partinin yeniden açılmasının önü açılıyor.
- Siyasi yasaklar 5 yıldan üç yıla iniyor

Internettendir
Bende insanlar 2 ye ayrılar sevdiklerim ve digerleri,sevdiklerimde 2 ye ayrılır €S-€S liler ve digerleri..
Yukarı
KOD222COM Liste gör
Deneyimli Yazar

Emre KAÇAR
Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2010 saat 00:46
Bu arada NTV ye yada baska herhangi bir yandas medyanın kanalında zaten acıklama yapılmayacagını bildigim icin arastırdımda yazdım.Farkımız biz okuruz:D HAYIR'lı işler
Yukarı
ES_Kadir Liste gör
Usta Yazar

Kadir Gürcan
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2010 saat 03:03
Tayyip'in TBMM'de 100'lerce bekleyen suç dosyası var amacı kendini ve yandaşlarını kurtarmak yargıyı tamamen ele geçirmek . Burda şehitlere kelle , İmralı'dakine sayın demiş , laikliğe , Atatürk'e dil uzatmış bu adamı savunanlara söyleyecek söz yok aynen devam edin . Elbet birgün biz Atatürkçü gençler bunların başına yıkacağız yaptıkları oyunları . Faşist Akp'ye de onun faşist anayasasına da HAYIR HAYIR HAYIR . 
Yukarı
eskişimşek65 Liste gör
Deneyimli Yazar

YILDIRAY
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2010 saat 03:19
akp 2011 de seçimi kazanıp tekrar iktidar olduklarında zaten yepyeni bir anayasanın yapılacağını belirtiyor.o zaman bu kargaşa,bu gerginlik,bu çaba neyin nesi.ülkenin tek derdi anayasa değişikliğiymiş gibi,aç,susuz,işsiz,bölünme tehlikesi yaşayan gariban memleketim bu gündem değişiklikleriyle nasıl oyalanıp nasıl meşgul ediliyor hayretki ne hayret...
Yukarı
oner Liste gör
Usta Yazar

öner
Yer: Doktorlar
Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2010 saat 03:22
Kpss skandalı hakkında tek kelime etmeyen, olayı örtbas etmeye çalışan hükümet ve Recep Bey..

İllaki HAYIR..
Cennettir Bu Dünya Seni Sevene, Gerçek Olur Her Rüya ES-ES'liyim Diyene...
Yukarı
ayyıldız Liste gör
Deneyimli Yazar

Tuğra SANCAKTEPE
Yer: Warendorf
Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2010 saat 03:35
Akp'lilerin çoğu EVET
Chp ve Mhp'lerin çoğu HAYIR

diyorlar nedenini sorsan belki de bilmezler..Anayasayı mı oyluyoruz yoksa partileri mi belli değil..Wacko
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2010 saat 04:06
Kral hem ciplak,hem gerzek...
Yukarı
ESESLİ EMRE 26 Liste gör
Usta Yazar

Emre
Yer: altı
Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2010 saat 10:33
Alıntı yapılan ayyıldız

Akp'lilerin çoğu EVET
Chp ve Mhp'lerin çoğu HAYIR

diyorlar nedenini sorsan belki de bilmezler..Anayasayı mı oyluyoruz yoksa partileri mi belli değil..Wacko
Biz koyun değiliz çoban ne derse onu yapacağız..Hür özgür irademizle HAYIR veriyoruz.Parti kimliğimizi bir yana bırakarak vatanın menfaatlerini düşünerek oyluyoruz.
amatöre düşsende peşindeyiz seninleyiz her zaman her yerde.. biz kötü günde kavgayı seçtik.

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 121122123124125 183>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,578 saniyede hazırlanmıştır