eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKonumuz Sadece Referandum..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 120121122123124 183>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
armani26 Liste gör
Deneyimli Yazar

mert
Yer: eskişehir
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 03/Eyl/2010 saat 13:13
Alıntı yapılan enES26

‎"HAYIR" cılar hayır oyu ile kimlere ve hangi amaca hizmet edip destek verdiklerini görsünler..!!
http://www.sabah.com.tr/Yazarlar/ovur/2010/09/03/ocalana_cok_ihtiyac_var

'Öcalan'a çok ihtiyaç var'

..........................................Birkaç gündür Türkiye, Yüksek Yargı mensuplarının insanı ürküten konuşmalarını tartışıyor.
Daha önce de Eski Adalet Bakanı Seyfi Oktay'la, Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner'le ilgili konuşmalar gündeme gelmişti. Özellikle Cihaner'le ilgili konuşmaların hedefi birebir herkesin gözü önünde yerine getirildi.
Oysa o yasadışı dinlemelerde geçen konuşmaların gerçek olup olmadığıyla ilgili Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker şöyle diyordu:
"Araştırdıktan, gerekli incelemeyi yaptıktan sonra konunun takipçisi olacağım."
Peki, oldu mu?
Hâlâ bir açıklama yok. Yargıtay başkanı verdiği sözün gereğini yapmalı.
Ama ne hazin ki, o konuşmaların gereği yapılmadan bu kez yeni yasadışı kayıtlar ortayı çıktı. Ve bunlar çok daha vahim konuşmalar. Çünkü ortaya saçılan ses kayıtları gerçek anlamda bugünkü yüksek yargının nasıl siyasallaştığını gösteriyor. Referandum paketiyle yargının siyasallaşacağı kaygısı taşıyanların bu ses kayıtlarını birkaç kez dinlemelerinde yarar var.
Şimdi o ses kaydından çok çarpıcı bir bölümü aktarmak istiyorum. Bu kez de karşımızda aynı isim var; Yargıtay 8'inci Ceza Dairesi Üyesi Hamdi Yaver Aktan... Konuştuğu kişi de Yargıtay 8'nci Hukuk Dairesi Başkanı Yusuf Uluç... Araya girip çıkanlar var ve konuştukları şey yargının sorunları veya özel hayatları değil...
Yargı mensupları telaşlı bir biçimde siyaseti dizayn etme derdine düşmüşler. Konuşmaların tümü çok çarpıcı ama boykot kararı alan BDP'yle ilgili olanı vesayetçi zihniyetin neler yapabileceğini göstermesi açısından ders niteliğinde.
Aktan şöyle diyor:
"Kürtleri gözden geçirmek lazım, Kürtlere ihtiyaç var. Abdullah Öcalan'a çok ihtiyaç var şimdi."
Uluç
: Çok çabuk işbirliği içine giriyorlar...
Aktan: Şimdi bak, Kürtler, istediklerini almak için diretecekler. Ulan batıyorlar ya, anayasaya, tam bir kaos olsun, bu kaostan ben yararlanırım. Turgut Bey'e (Kazan) dedik ki ya, Demirtaş'la görüştü, onlar da bir iki açıklama yaptı. Ben birkaç yerde de söyledim, askerlere de söyledim; bunlara ihtiyacımız var. Yani, evet dediği anda gidiyor bu iş!
Şimdi bu konuşmalar ışığında siyasi demeçlere bakalım. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu:
"Hayır deyin, toplumsal mutabakatla, herkese özgürce genel affın yolu açılsın."
DP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk:
"Referandumda BDP boykotu sürdürürse yüzde 60, hatta üstü bile Hayır çıkar."
Kürtleri yok sayan vesayetçi sistem, sıkışınca bir yargıcına bile "Öcalan'a çok ihtiyaç var" dedirtiyor. Ve öylesine pervasız ki bu yargıç, kurdukları statükonun sürmesi için "tam bir kaos olsun" diyebiliyor.
Yalan da değil, geçmişe neler yaptıklarını biliyoruz.
Ama Kürtler daha fazlasını biliyor. Çünkü yaşadılar...

bunları dinleyenleri dinletenleri nabıcan ondan hiç bahsetmiyosunuz...akp demokrasi getirecekmiş hadi ordan..yargıçların askerlerin özellerini girip komplo kurarak onları bu şekilde fişlemek demokrasi oluyor sanırım...
İyi bir adam olamadım ama kimsenin de adamı olmadım...
Yukarı
enES26 Liste gör
Usta Yazar

sinan
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 03/Eyl/2010 saat 13:45

iyikide dinlemişler yoksa kimin ne mal olduğu ortaya çıkmayacakdı..

varsın benide dinlesinler ben hiç gocunmuyorum, gocunanlar varsa kesin vardır korktukları birşeyler..
Yukarı
otomatikkapi Liste gör
Usta Yazar

Selim Demircioglu
Yer: Türkiye
Direct Link To This Post Tarih: 03/Eyl/2010 saat 13:49
Al birini vur ötekine...
Ben ne bu ikili özel telefon görüşmesinde konuşanları nede siyasetçilerin (çoğunun) heryerde alenen konuştuklarını onaylamıyorum...

Atatürkçü olsam putperest oluyorum...
Muhafazakar veya dindar olsam yobaz oluyorum...
Halkçı olsam komünist oluyorum...
Ne mutlu Türküm desem faşist oluyorum...
Masum kürt kökenli vatandaştan yana olsam terörist oluyorum...
PKK düşmanı olsam kafatasçı-ırkçı oluyorum...
Iraktaki masuma üzülsem özgürlük (ABD) düşmanı oluyorum...
11 Eylüle üzülsem Din düşmanı ve ABD yandaşı oluyorum...
Askerime güvensem Balyozcu oluyorum...
Emniyetime güvensem "F" tipçi oluyorum...
Adaletime güvensem arka bahçeci oluyorum...
Bunlara güvenmesem Ergenekoncu oluyorum...
Maliyeye ve Ekonomimize güvensem batıyorum...
Muhalefet olsam halk ve demokrasi düşmanı oluyorum...
İktidara destek olsam halk ve demokrasi düşmanı oluyorum...
Bitaraf olsam Bertaraf oluyorum...

İnsanım be insanım....
Yeter be...
Allah topunuzu davul etsin... 
Geçmişe duyulan özlem ve geleceğe olan umuttur bizi yaşatan...
Yukarı
otomatikkapi Liste gör
Usta Yazar

Selim Demircioglu
Direct Link To This Post Tarih: 03/Eyl/2010 saat 13:51
Ha birde kızıp sandığa gitmesem BDPli oluyordum ama artık onlarda Taraf oldular herhalde...
Yoksa halen anlaşamadılarmı ?...
Bir karar verselerde bizde ne yapacağımız bilsek...

Üç ucu pis değnek...
Evet desek adaletin göbeğine siyaseti oturtacaz...
Hayır desek işçiye!, memura!, kadına, çocuğa, özürlüye, yaşlılara, şehit yakınlarına ihanet edeceğiz...
Boykot etsek imralı uşağı olacağız...
Yukarı
serhattunga Liste gör
Deneyimli Yazar

Serhat
Direct Link To This Post Tarih: 03/Eyl/2010 saat 14:03
   O haberde verilen isimlere ait olduğu öne sürülen ses kayıtlarına göre diyor ve bu ses kayıtlarına ilgilileri inkar ediyor ama kimse inanmıyor.Hanefi Avcı'nında dediği gibi Fetullahçılar dinlemeyle başaramadıkları sesleri teknolojiyi kullanarak elde edip , lazım olan konuşmaları yapıp , servis ediyorlar.
  Referandum öncesi servisler çoğaldı.O hakim böyle dedi , bu yargıç böyle dedi.İnsanları etkilemenin en güzel şekli.İçimize kuşku düşürmek.Genelkurmay Başkanı defalarca ikaz etti.Bizimle yani Türk milletiyle psikolojik savaş halindeler.Kendimize inanmaktan kuşku duyduğumuz an , yıkıldığımız andır.Milli Egemenliğimiz ve yıkılmaz Cumhuriyet temellerimiz için lütfen ABD güdümlü FET ve yandaş medyasının yaydığı kesinleşmemiş haberlere kulak asmayalım.Vakit gazetesi yazarı Üzmezin çocuk tacizi ve istismarcılığı bile kesinken inanmıyan yandaşlar doğru ve namuslu bir müslüman gibi  davranmıyorlar.
  Oyunuz evettir veya hayırdır.Herkesin kendine.Ancak ben eveti 12 Eylül darbecilerine yani komutanlara ve taraflı yargı sistemine karşı yıkmak için kullanıyorum demek , bilmeden hainlerin sesi olmak demektir.Bu anyasa değişikliğine evet demek için çok sebep var ama bunlar değil.Hayır demek içinde çok sebep var.
Varlığım , Türk varlığına feda olsun !
Yukarı
otomatikkapi Liste gör
Usta Yazar

Selim Demircioglu
Direct Link To This Post Tarih: 03/Eyl/2010 saat 14:23

Serhat Bey 12 Eylül diye hatırlatınca, çocukta olsak o günleri yaşadım... Hakikaten kardeş kardeşe düşmüştü. 12 Eylüldeki icraat kaçınılmazdı ve doğruydu ne yazıkki. Siyaset çözüm getirmez veya getirmek istemezse sonucu budur.

Sonrasında uygulamalarda, yasada ( herne kadar %90 üzeri oyla onaylansada ) ve yaşananlarda yanlışlar tabiki vardır. Zaten anayasa 90 defa değişikliğe uğradı. Külliyen yenilene kadarda daha pekçok maddesi elden geçer...

12 Eylüle sebep verenler hesap verdimi ki sonrasında hata yapanlara hesap sorabilelim...
Temizlik siyaset ve adaletten başlar, sonrası sırayla gelir...
Sen temizliğe yanlış yerden başlarsan bunuda siyaset güdümlü yaparsan işler iyice karışır...
Yukarı
enES26 Liste gör
Usta Yazar

sinan
Direct Link To This Post Tarih: 03/Eyl/2010 saat 15:16

ses kayıtları montaj filan değil zaten adamlar kendileride kıvıramadılar açıklamaları okursanız kıvırdıkları son nokta "kendi aralarında fikir alışverişinde bulunmuşlar" türünden sözler..

serhat bey "Evet desek adaletin göbeğine siyaseti oturtacaz..."

demişsiniz, adaletin göbeğine belli malum çevre zaten yıllarıdr çöreklenmiş siyaset yapıyor sadece chp li adalet bakanı moğultay ve seyfi oktay zamanında yargıya 3000 sol görüşlü hakim ve savcı atanmış(isteyene face den gönderirim moğultayın kendi görüntülü açıklamalarını.)
Yukarı
otomatikkapi Liste gör
Usta Yazar

Selim Demircioglu
Direct Link To This Post Tarih: 03/Eyl/2010 saat 23:23
Alıntı yapılan enES26

serhat bey "Evet desek adaletin göbeğine siyaseti oturtacaz..."

demişsiniz, adaletin göbeğine belli malum çevre zaten yıllarıdr çöreklenmiş siyaset yapıyor sadece chp li adalet bakanı moğultay ve seyfi oktay zamanında yargıya 3000 sol görüşlü hakim ve savcı atanmış(isteyene face den gönderirim moğultayın kendi görüntülü açıklamalarını.)
Onu ben dedim Serhat Bey değil...

Eğer adalet sol siyasetin elinde ise bu sağcı siyasetçiler Özaldan buyana nasıl aklanıp duruyor...
Yaşadıklarımız belli, Özaldan bu yana ceza almış kaç siyasetçi var...
Başbakanımız tonla davadan yargılandı İstanbul Belediye Başkanlığından beri bir cezası yok. Ama bir şiir okudu (doğru yanlış tartışmıyorum) küt içerde...
80 öncesi siyasetçiler kan dökülmesine sebep oldu sonra hepsi sırayla başbakan oldu...

Bu sol siyaset güdümlü adaletçiler ya gerçekte sağcı yada çok adil yada başka birşey o zaman. Bence adalet genel olarak siyasetten yeterince etkileniyor. Şimdide iktidarların güdümüne doğru ilerliyor. Sağ yada sol farketmez...

Adalet kurumu tertemiz demedim zaten, bu yasa ilede bu değişmeyecek...
Rüşvet, adam kayırma, geciken adalet, bitmeyen davalar, yanlış sonuçlanan tonla dava, başarısız bilirkişi kurumu v.s. , v.s...
Problem diz boyu. Artık pislikten adil olan hakim ve savcılar da zan altında kalmaya başladı...
Adalet büyük ölçüde güçlüden yana işliyor, gariban allaha emanet...

Bu yasa ilede adalet halkın adaleti olmuyor. İktidarın seçeceği üyeler tüm halkı veya büyük çoğunluğu temsil etmez.

Başbakanın çayını içtim yıl 94-95, ümitliydim kendisinden, ben gibi bir gence tevazu gösterdi muhabbet etti işimi izledi takdir ve teşekkür etti. Sol görüşlü bir idari müdür çantamı toplamıştım bunlar geldiğinde ama göndermediler hayret ettim demişti. Adam uzun zamandır belediyede ve iyi bir belediyeciymiş, kalsın kalmak isterse faydalanalım denmiş...
Ama sonraları işin rengi değişmeye siyasetin dişlileri arasında erimeye başladı...

Ecevit komuşumuzdu çok severiz insan olarak ama 80 öncesi sebebi ile asla kendisini affedemem...

Demirel keza, kendisi hiç çalmadı doğrudur, onuda hem yeğenleri hemde 80 öncesi sebebi ile affedemem...

Bahçeli büyük ümidimdi düzgün insandır, liderlik öncesi parti içi mafya vari tiplere savaş açmıştı, parti gerçek vizyonuna ve misyonuna kavuşacaktı. İktidar ortaklığı ve başarısızlıklar onuda eritti oylarıda. Bakanlarına söz geçiremedi...

Daha çooook lafım varda herbirine, gerçi hepimiz ( gözünü partizanlık bürümüşler hariç ) biliyor ve yaşıyoruz. Hatasız kul olmaz demesin kimse lütfen, hata tabiki yapılacak ama bazı hataların affı yok...

ABD yıllardır gelmiş oturmuş göbeğimize adalet solcu olsa ne yazar sağcı olsa ne yazar...
Yukarı
otomatikkapi Liste gör
Usta Yazar

Selim Demircioglu
Direct Link To This Post Tarih: 03/Eyl/2010 saat 23:28
Bu arada ismi geçenler hiçmi iyi iş yapmadı, belki binlerce, onbinlerce...
Ama bazı sınavlarda 3 yanlış bir doğruyu götürüyor, burada da bazen bir yanlış bin doğruyu götürür...
Yukarı
KOD222COM Liste gör
Deneyimli Yazar

Emre KAÇAR
Yer: Sakarya
Direct Link To This Post Tarih: 03/Eyl/2010 saat 23:40
Anayasa paketinin bütün maddelerini bütün türkiye vatandaslarinin okumasi lazim diye düsünüyorum.Kulaktan duyma tv dan görme haberlere göre oy kullanmak bana göre yanlış.Neden bilmiyorum ama hiç bir tv kanalında anasayasanın değişecek maddeleri tek tek yazlıp tek tek ve kısa kısa tartışılmıyor.Bu maddeleri okuduktan sonra herhagi bir madde bile aklımıza yatmıyorsa bence oyumuz hayır olmalı.Çünkü burda bir yanlış bütün dogruları götürür.Eski anayasa darbecileri korumak icin hazırlandı diyelim.Bende yeni anayasanın siyasetcileri koruma amaclı hatta özellikle akp ve bdp yi korumak amaclı hazırlandıgını düsünüyorum.Parti kapatmak maddesi bana göre degismemesi gereken bir madde.Bir siyasi parti kapatılıyorsa hatalıdır, ve bu partinin siyasi lideri siyete devam edemez.Veyahut bir siyasi yasak varsa bu neden 5 seneden 3 e indirilsin ki? Veya parti kapatmak neden mecliste oylansın?Bu sayede olası akp kapanmasının önüne mi geciliyor.Bu onların anayasası degilde ne?
Bana €Smeyi Anlat, €Sip Gecmeyi Anlat...
Bende insanlar 2 ye ayrılar sevdiklerim ve digerleri,sevdiklerimde 2 ye ayrılır €S-€S liler ve digerleri..
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 120121122123124 183>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,488 saniyede hazırlanmıştır