eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKonumuz Sadece Referandum..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 116117118119120 183>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 29/Ağu/2010 saat 01:21
Kral hem ciplak,hem gerzek...
Yukarı
Sessizlik İyidir Liste gör
Yazar

S.A.
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 29/Ağu/2010 saat 01:23

darbecilerin yargılanması için önümüze tek bir madde çıkarın sizden çok çalışayım evet toplamak için ama 23 madde var kardeşim iyice araştırın iyice öğrenin ondan sonra cevap verin bilinçsizce iş yapmayın hala farkında değilsiniz sanırım dün şehitlerimizin arkasında durduğumuzda şehit üzerinden siyaset yapmayın diyen akp şimdi aynı şeyi kendisi yapıyor ebedi dünyaya intigal edenlerin üstünden siyaset yapıyor onlar şehit olurken sen neredeydin denmez mi insana eğer insansa???

DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPAN akepeye HAYIR
Onların Ki Sevmekse Bizim ki İbadettir (ESKİŞEHİRSPOR)
Yukarı
deniz_hakan Liste gör
Yazar

Hakan
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 29/Ağu/2010 saat 01:40
arkadaşlar, sadece HAYIR demekle kalmayalım,
sandıklara da sahip çıkalım, bu iktidarın sandıklar konusundaki sicili biliniyor.

Haramilerin saltanatı yıkılsın artık!...
paranın saltanatı varsa, halkın Es-Es'i var
Yukarı
esaf Liste gör
Deneyimli Yazar

Fatih
Yer: Memleket...
Direct Link To This Post Tarih: 29/Ağu/2010 saat 01:50
Alıntı yapılan poseidon

başta Avrupa ve Amerika olmak üzere Yüksek mahkemeye parlementonun üye atamadığı hiç bir ülke yok... Kaldı ki dünya da  (buraya dikkat) askeri yargıdan yüksek mahkemeye üye atayan tek ülke biziz... Sence demokrasilerde siyasi erki kontrol eden yüksek mahkemede Askeri yargıdan bir hakimin bulunmasının anlamı ne olabilir...?

Diğer ülkelerde parlementonun mahkemeye üye atamasında bir sorun yokken Türkiye'de niye sorun oluyor...?  

Alıntı yapılan poseidon

Yarsav'ın kuruluş tarihine dikkatini çekerim  Yarsav 2006 yılında kurulmuş ne kadar manidar değil mi..? Nasıl ki muvazzaf askerlerin bir derneğe üye olması yasaksa, faal olan yargıç ve savcılarında bir derneğe üye olmamaları gerekir...

Bu Akp nin olayları saptırma kabiliyetine hayranım. işlerine gelene yurt dısındada bçyle diyorlar işlerine gelmeyince böyle şey olurmu diyolar. Yurt dısında birçok ülkede yargıçar derneklere üye olabiliyorlar.İşin bu kısmı işlerine gelmedikleri için bunu halka anlatmıyorlar.

Hiçbir meselede temel kıstasım bu iş avrupada nası oluyor degil bizim ülkemize en uygunu nasıl olur kısmıdır sizede aynısını tavsiye ederim...

Ne Zaman Gelecek O Büyük Gece?
Yukarı
otomatikkapi Liste gör
Usta Yazar

Selim Demircioglu
Yer: Türkiye
Direct Link To This Post Tarih: 29/Ağu/2010 saat 02:04
Alıntı yapılan poseidon

Son olarak benim burada hükümet lehine hamaset yaptığımı, şeriatçı olduğumu, irticacı olduğumu, hükümetten bir faydam olduğunu sananlar vardır, olacaktır... Ben bu güne kadar oy kullandığım hiç bir seçimde akp'ye oy vermedim... Ama iyi yaplan, memleketimin faydasına olan herşeyinde kimin yaptığına bakmadan arkasında dururum...

Eğer haksızlık varsa kime olursa olsun karşısındayım... İster dincisi ister ateisti farketmez...

Benim derdim Türkiye'deki tepe kadroların, medyanın, yargının, parti liderlerinin iki yüzlülüğü ve samimiyetsizliğidir...

Bana Müjdat abi gibi cevap yazacak varsa saygı çerçevesinde seve seve tartışırım... Saygılar.... 

Konu başlığı sadece referandum olduğundan , sadece referandum ile ilgili görüşlerini ifade ettiğini düşünüyorum veya anlıyorum.
Ama gerçek ne yazıkki altını çizdiğim sözlerindeki gibi...
Böyle olduğu içinde konu sadece referandum değil ne yazıkki...
Çirkin siyaset yine, samimiyetsiz, halktan uzak...
Geçmişe duyulan özlem ve geleceğe olan umuttur bizi yaşatan...
Yukarı
poseidon Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Estanbul
Direct Link To This Post Tarih: 29/Ağu/2010 saat 02:07
Selahattin abiye;

Sevgili Selahattin abi kusura bakma ama bu yazdıklarının neresinden tutsam elimde kalır neresini düzelteyim...? Ama ben yazdığın her paragrafa cevap vereceğim...

''Osmanlı dönemindeki tasavvuf gerçek anlamda Türk tasavvufu idi. Hoca Ahmet  Yesevi'nin Horasan'daki dergahından Alparslan Anadolu'yu henüz fethetmemişken Aradolu'nun İslamlaştırılması için gönderilen ve tarihe Horasan Erenleri olarak geçen tahmini 450 kişilik bir Yesevi topluluğunun Anadolu'ya yerleştirdiği ve Selçuklu Devleti'nin hüküm sürdüğü yollar boyunca Anadolu'ya yerleşen Türk - İslam anlayışı Arap tarikatları tamamen uzak İslam'ın özünü alabilen bir yapıya sahiptir.''  demişsin...

Ahmet Yesevi'ye bağlı dervişlerin Alparslandan önce Anadolu'ya gelmesini ben anlamadım... Kaynaklar da Ahmet Yesevi'nin doğum tarihi ihtilaflıdır ve tam olarak bilinmemektedir... Ama ölüm tarihi kesindir 1166'dır, Anadolu'nun fethinin tarihini 1071 olarak alırsak bu konu burada kapanmıştır... Horasan erenleri dediğinizse Moğal istalısında kaçarak horosandan göçen dervişlerdir bunların teşkilatlanmasıda 1250 leri bulur. Silsilelerini Yeseviliğe bağlarlar. (bknz: Fuad Köprülü; ''Türk edebiyatınında ilk mutasavvıflar'', Ahmet Yaşar Ocak ''Türk Sufiliğine Bakışlar'')

Osmanlının duraklama ve gerileme döneminde etki etmiş olan arap tarikatlarını çok merak ettim lütfen sayarmısınız...? İstisna olarak, 17. yy da bir kadızadeler harekteti vardır radikal bir tarikat olarak ,minereleri,çatal kaşığı bidat sayan, buda Köprülü Mehmet paşa tarafından bu tarikata bağlı olanların yine aynı yüzyıl içerisinde Kıbrıs'a sürülmeleri ile son bulmuştur...

Osmanlıdan örnek vermem daha doğrusu tarihten örnek vermemi anlamanızı beklerdim... Binlerce yıldır taasuplaşmamış bir milletin bu saatten sonrada taasuplaşmayacağını anlatmak istedim, çünkü bu bir devamlılıktır... Bazı gelenek görenekler değişmez.... Merak etmeyin 25-30 sene öncesine kadar söylenenleride biliyorum, Cumhuriyetin ilk yıllarında olan isyanlarıda biliyorum... Dikkatinizi çekmiştir belki Cumhuriyet döneminde olan gerici isyanların hiç biri bütün memleketi sarmamış bölgesel olarak kalmış ve bastırılmıştır... Bu bile radikalleşmeye karşı Türk milletinin bakış açısını yansıtması bakımından yeterli bir örnektir...

Orada bir soru daha sormuştum Türkler İslamiyete girdikten sonra neden şafii,maliki ya da hanbeli mezhebini resmi mezheb olarak kabul etmemişte devlet olarak, Hanefi mezhebini kabul etmiş? diye bir soruydu tesadüfi mi yoksa böyle denk gelmiş bırakın kalsın  mantığıyla mı sizce...? Bu mezhebleri birazcık araştırırsanız neden hanefi mezhebi olduğu anlarsınız...

Türk tarikatları her zaman arap taasupluğuna karşı direnmişlerdir şimdide direnmektedirler... Bana şu anda kökeni horasandan gelen ve sonradan araplaşan bir tarikat söylemenizi bekliyorum... Nakşibendilik mi, Mevlevilik mi, Kadirilik mi, Bektaşilik mi, Halvetilik mi...? hangisi...?

Ben neden camide nikah kıyılmıyor diye dem vurmadım keşke kıyılsa da demedim... Ben bir karşılaştırma yaptım... Eğer laiklikse, laiklikliğin sadece İslam dini için geçerli olmadığını dikkat çekmek için bu karşılaştırmayı yaptım..Bu gün o çok özenilen '' gelişmişliğin'' timsali avrupada böyleyken bizde böyle neyin şeriatından bahsediyosunuz diye söyledim... Karşılaştırmak size mantıksız gelmiş olabilir ama karşılaştırma yapılmadan sağlıklı bir analiz yapamazsınız..

Evet düğün vardır yapılırda kadınların süslenmeside peygamberimiz tarafından hoş karşılanmıştır... Bunda bir sorun yok...

Ama dinimizde dini nikah yoktur demişsiniz neye dayanarak bunu söylüyorsunuz...? Kaynağınız nedir...?

Kişilerin evlenmesi için dini ritüellerin sadece İslam dinine has bir şey olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz... Eski Türk inancında da diğer inançlarda da Evlilik törenleri kişilerin mensup oldukları dini ritüeller uygulanırdı...

Tekrar söylüyorum Türk Milletinin yapısına  taasupluk aykırıdır... Genlerine uymaz... Tarih boyuncada bu böyle olmuştur bundan sonrada böyle olacaktır...

Son olarak bir örnek daha vereyim; Şimdiki iktidar dediğiniz gibi geçmişte daha radikal bir parti içindeydiler... Refah partisi... Refah partisinin 1. parti çıktığı 95 seçimlerinde oy oranı % 21.38 iken aynı partiden ayrılan ve görüşünün değiştiğini söyleyen kadronun kurduğu parti girdiği ilk seçimde % 34 ikinci seçiminde %47 ... Siz böyle bir tablodan nasıl bir çıkarımda bulunursunuz...? Türk milletinin taasupluğa bakış açısı konusunda...?

Konunun dışında yazılar olduğuiçin diğer forum ahalisinden özür dilerim... Saygılar...

Yukarı
exespor Liste gör
Deneyimli Yazar

yiğidov26
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 29/Ağu/2010 saat 02:17
Alıntı yapılan deniz_hakan

arkadaşlar, sadece HAYIR demekle kalmayalım,
sandıklara da sahip çıkalım, bu iktidarın sandıklar konusundaki sicili biliniyor.

Haramilerin saltanatı yıkılsın artık!...

KPSS DE de görduk rezillikleri aynen her yola başvuran bir yapı var akp de ne acıdır ki
es es es gol gol gol , şimşekler çak çak çak...
Yukarı
Atİ NeFeR Liste gör
Yazar

çağrı çetinoğlu
Yer: sol kapalı
Direct Link To This Post Tarih: 29/Ağu/2010 saat 02:32

Bakın ne düşünmeye başladım ;

Bu referandumdan evet çıksın. Memurların grev hakları elerinden alınsın.Bu milletin hakkını hukukunu gasp edenleri sorgulayacak Anayasa Mahkemesine istediklerini, kendilerine yakın olanları getirsinler.Açılımlar devam etsin, bölücü başıyla masaya oturulmaya devam edilsin...(!)
Belki o zaman bazılarının aklı başına gelirde 2011 seçimlerinde tayyip ve yandaşlarının saltanatına son verirler. Yoksa bu milletin akıllanacağı yok.
Hayallerimiz Elbet Bir gün Gerçek Olacak Eskişehir Bayrağı Boğazda Dalgalanacak!!! //inadına nefer
Yukarı
yedek_parçacı Liste gör
Yazar

Necati
Yer: tepebaşı/Esk.
Direct Link To This Post Tarih: 29/Ağu/2010 saat 02:43
yıllardır zümrelerin çıkarları için çalışan,halk iradesini hiçe sayan,kendilerini halktan üstün gören,zaten gırtlağına kadar siyasete bulaşan yargının ağababaları artık yumurta kapıya dayandı tüm bu çırpınışlarınız bu yüzden..

iddia ettiğiniz gibi bu referandumda  çıkacak evet sizi iktidarın eksenine sokmuyor bunu bal gibi biliyorsunuz fakat yalanla dolanla gerçekleri çarpıtıp aksi iddialarınız için somut deliller sunamıyorsunuz halkın önüne..

niye demiyorsunuz:biz şu anki yasalar gereği şu halimizle daha fazla iktidarın bağımlısıyız..yeni anayasa paketi onaylanırsa en azından genel sekreterlik yapısı verilmekte,şu anda sürekli bir kurum binamız bile yokken bizlere bina ve kendimize özgü bir bütçe tahsis edilecek böylelikle daha özgür ve bağımsız bir çalışma ortamı bulacağız diye..

niye diyemiyorsunuz:bu anayasa değişikliği kabul edilirse HSYK üyeleri için bakanlık tarafından soruşturma başlatabilmesi yetkinin yine HSYK tarafından verilecek olmasıdır diye..buda yargının bağımsızlığını dahada güçlendirecek bir unsurdur diye..

niye diyemiyorsunuz ve kapı kapı dolaşıp hayır oyu istiyorsunuz insanlardan:siz bu pakete hayır deyin yeni anayasayı biz yaparız gibi komik ve çürük söylemlerle milletin kafasını karıştırıyorsunuz?sanki evet denilirse yeni bir anayasa yapmak zor olacak..aksine  AYM ve HSYK nın yapısının değişmesi bunu kolaylaştıran bir unsur olacak..

ikide bir bu paket AKP dayatması olacak diyenler biraz araştırın ve öyle atın atacaksanız..

2007 yılında TBMM de  kurulan anayasa değişikliği  uzlaşma komisyonuna mecliste grubu bulunan partilere hemde ikişer üye vermesi çağrısında bulunmuştu..yani komisyonda 2 iktidar 6 muhalefet milletvekili olacaktı.. fakat her daim ne olursa olsun ben muhalefetimi yaparım  zihniyetindeki CHP isim dahi vermezken, MHP ise uzlaşalım fakat oylamayı seçimden sonraki meclise bırakalım diyerek kıvırmıştı..muhalefet olmayınca bu komisyon kurulamadı ve bugünkü iktidar en azından sözümüzü yerine getirelim diyerek anayasada bazı değişiklikleri yapmak riskini tek başına aldı..

maksat üzüm yemek değil sevgili arkadaşlar bağcıyı dövmek..

muhalefet tek bir ağız olmış hayır deyin..deyinki AKP yi gönderin..değişiklik maddelerinden somut delillerle şu olanı sakıncalıdır diyen yok..tek bildikleri AKP nin gizli niyeti var..

ulan sormazlarmı adama madem böyle gizli niyetleri var bir gecedemi bu ülkenin rejimini değişterecekler?..

rejimi değiştirecek olan adam bunun zeminini bu anayasa değişiklik paketinde geçirmeye kalkmazmı?varmı bununiçin somut delilleriniz?yok.. varsa yoksa işkembeden sallamak..

benim ben bu değişiklikleri beğenmedim o yüzden hayır vereceğim diyene saygım sonsuz..ancak bu değişiklikler demokrasi yolunda bizi geriye götürür diyen arkadaşlarada şunu söylerim varsa somut delilleriniz koyun ortaya..

yada anayasa manayasa bizi tınlamaz bizim tek bir hedefimiz var iktidarı düşürmek deyinde o çok böbürlendiğiniz dürüst siyaset yapılmış olsun....
ESKİŞEHİRSPOR BİR DEVRİMDİR EVRİM DEĞİL..
Yukarı
otomatikkapi Liste gör
Usta Yazar

Selim Demircioglu
Yer: Türkiye
Direct Link To This Post Tarih: 29/Ağu/2010 saat 03:10
Alıntı yapılan yedek_parçacı

maksat üzüm yemek değil sevgili arkadaşlar bağcıyı dövmek..

Sizin hiç bağcı hakkında eleştiriniz yokmu, herşey kusursuzmu, öz eleştiri yaparmısınız ?..
Geçmişe duyulan özlem ve geleceğe olan umuttur bizi yaşatan...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 116117118119120 183>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,516 saniyede hazırlanmıştır