eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKonumuz Sadece Referandum..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 115116117118119 183>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Dorylaion Liste gör
Usta Yazar

Ersin ASLAN
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2010 saat 22:01
Alıntı yapılan hüsnü

Eline sağlık Ali bey, iki kez okudum yazını....
İki kez okuma nedenim, tek seferde anlamadığımdan değil,
eksik varsa tamamlayayım kaygısıdır, varsa da artık başkası tamamlasın..

Thumbs%20Up

Yazının tamamını 2 defa, son paragrafı 3 defa okudum. İnsanlarımızı anlamak gerçekten çok güç. Adam asgari ücretle çalışıyor, insan koysan durmaz biryerde hemde. Hayatında sinemaya tiyatroya gitmemiş, hayatında marka bir elbise almamış kendine, hayatında eşiyle bir tatil yapmamış, hayatında hayatın hiç bir zevkinden faydalanmamış; ama sistemin yılmaz savunucularından. Kendide bilmiyor neyi niçin savunduğunu ama bakıyor bu adam iyi temiz, camiye falan da gidiyor tamamdır. Diğerleri düşman bu adam benim kahramanım. Banner abinin son paragrafta verdiği iki örnekteki kişiler veya aileleri bu düzenin bu sistemin partisine oy vermemişlerse bende neyim.8 yılda Milli Eğitimin ağzına ettiler, öğretmenliği ayaklar altına aldılar, ne yaptıkları belli değil artık diyor bütün öğretmenler. Bakın anket yapılsın öğretmenlerin %99u son senelerdeki eğitim yapılanmasından rahatsız ve mutsuz.Buna rağmen %50 den fazlası bu düzenin partisine oy vermiştir maalesef.İşler gerçekten de çok karıışık.Bizden olmayanı deviririz, bizdeni yükseltiriz devri yaşanıyor.   Yazık gerçekten çok yazık. Recep Tayyip Erdoğan veya Abdullah Gül neyse de Bülent Arınç açık açık belirtmiyor mu kendini. Bülent Arınç'ın söylediklerini içine sindirip 5 dk.izleyebilen varsa beri gelsin.
ŞAMPİYONLUK UZAK DEĞİL...
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2010 saat 22:09
Selahattin kardes,yanilmiyorsam iki önceki mesajindan dolayi seni bir kez daha kutlarim(Malum partideki aktif zamanina ait) fakat maalesef AZ ama ÖZ yazdigim ben gibi takipcin olarak zevkle yazilarini okuyorum Istanbula sevgiler.
Ali seninde yazin icin tesekkürler........
Kral hem ciplak,hem gerzek...
Yukarı
esesim Liste gör
Usta Yazar

Selahattin ERDOĞAN
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2010 saat 22:17
Alıntı yapılan köfteci

Selahattin kardes,yanilmiyorsam iki önceki mesajindan dolayi seni bir kez daha kutlarim(Malum partideki aktif zamanina ait) fakat maalesef AZ ama ÖZ yazdigim ben gibi takipcin olarak zevkle yazilarini okuyorum Istanbula sevgiler.
Ali seninde yazin icin tesekkürler........

Teşekkürler abi...
SENİ TAHTINA OTURTMADAN ÖLMEK, HARAM OLSUN BİZE ESESİM!..

ESKİŞEHİRSPOR YÖNETİMİNDE PAVYONCU ZİHNİYETE SON!
Yukarı
paşalı_26 Liste gör
Deneyimli Yazar

:)
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2010 saat 22:24
o kadar anlattık örnek verdik bu referandum yargıyı ele geçirme referandumu diye ama hala bakar körler var ,hala siyasi idoolojisi için yanlışa doğru diyenler var hatta minareye kılıf uyduranlar da var size bu durumu yzarak heralde anlatamadık şu resim den belki anlarsınız.
    farz edin ki muhalif birisiniz ,sade dürüst namusuyla yaşayan türkiye cumhuriyeti devleti kanunlarına bağlı birsiniz
  ve bir gün evinize polisler sabaha karşı baskın yapıyor ,''özel yetkili''savcılar çıkıp sizi istediği kadar sorguluyor ve  birden ne dediği belli olmayan sözüne ne kadar güvenilirliği olduğu bilinmeyen ''gizli tanıklar '' çıkıyor ve siz 4 metrekare bir hücrede tuvaleti sineklerle dolu elektirik parasını kendinizin ödediği haftada 10 dakika arada cam olan ve telefon aracılığı ile görüşme yaptığınız vede suçunuzun ne olduğunu bilmeden tam 16 ay hapiste yatıyorsunuz .

böyle bir durumu acaba hangimiz kabul ederdi.bir insan olarak elinizi vicdanınıza koyun .

adalet hepimize lazım

Yukarı
kalender 26 Liste gör
Usta Yazar

Kalender
Yer: Bosnia Hercegovina
Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2010 saat 22:32
   Sen ne veriyorsun .? 2 anahtar.
      Sen ne veriyorsun .? 2 ton kömür.
           Sen ne veriyorsun .? 1 çuval patates,1 çuval soğan.
                Sen ne veriyorsun .?  Kış günü,elektiriği olmayan eve 2 tane buzdolabı.
                    Sen ne veriyorsun .? 100 TL. nakit para.

Peki bunların karşılığında  sen neyini veriyorsun . ? Vicdanını.

Bu kadar ucuzmu kardeşim. Seni bu hale düşürenlere, ADAM gibi  söylecek bir sözün yokmu.?

kalender
Yukarı
26_26_26 Liste gör
Usta Yazar

A.Yurtsever
Yer: Eskişehir mrk.
Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2010 saat 23:56

Klavyenin tuşlarına basan parmaklarına sağlık bannerGülümseme. Bknz.sayfa116, 4.cü msj...

Söz Eskişehir'le başlarsa,EsEs'le biter

Yukarı
eskişimşek65 Liste gör
Deneyimli Yazar

YILDIRAY
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 29/Ağu/2010 saat 00:11
eleştirilecek tek parti akp değil,tek adamda erdoğan değil tabii.ne için nasıl neden kimler tarafından chp nin başına getirildiği pek anlaşılamayan gandi kemal saçmaladıkça saçmalamaya devam ediyor.türbana özgürlük söyleminden sonra şimdide genel af yumurtaları yumurtluyor.

gandi kemal sen kimsin arkadaş kimi nasıl affedeceksin.sana af hakkını kim veriyor.bu milletin genel aftan başka derdimi kalmadı.devlet af çıkaracaksa ancak kendisine karşı işlenen suçlara karşı af çıkarabilir.devlet kim oluyorda milletin canını yakan katile,teröriste,hırsıza af çıkarabilir kardeşim.bu genel af soytarılığı başka hangi ülkede var acaba.gandi kemal kendine gel,sen kim oluyorsunda milletin katiline,hırsızına,uğursuzuna af çıkarmaya kalkıyorsun.

yok efendim neymiş bu gandi kemal türbanada af çıkartıp türbanı serbest bırakacakmış.kardeşim bu ülkede türban diye bir sorun olmadığını bilmiyormuş gibi 3-5 oy uğruna irticaya şirin görünen zavallı gandicik seni bu partinin başına kim niye getirdi,amaç CHP yi light AKP haline getirmek olsa gerek gandi kemal şaşırma milletin sabrını taşırma.
Yukarı
yedek_parçacı Liste gör
Yazar

Necati
Yer: tepebaşı/Esk.
Direct Link To This Post Tarih: 29/Ağu/2010 saat 00:16
http://www.ekonorm.com/haber/guncel/139019/evet_colasan_i_nasil_paranoyak_yapti/..

LOLLOLLOL

Emin çölaşan efendi Türkiye de ne kadar belediye nikah memuru varsa hepsini mahkemeye verecekmiş çünkü gelinle damata hemde yüksek sesle EVET dedirtip propaganda yaptırıyorlarmış..
ESKİŞEHİRSPOR BİR DEVRİMDİR EVRİM DEĞİL..
Yukarı
poseidon Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Estanbul
Direct Link To This Post Tarih: 29/Ağu/2010 saat 00:40

Sevgili Müjdat abi öncelikle sana teşekkür ederim yazdığın cevaptan ötürü...

Abi demişsin ki ; ''O zaman Anayasa Mahkemesi AKP'nin iddia ettiği gibi CHP'nin arka bahçesi değil. Hukuk ne diyorsa ona göre hareket ediyor...'' Sende çok güzel söylemişsin,  yani buradan anlıyoruz ki hukuka göre bu anayasa paketinde devletin temel dinamiklerini ya da cumhuriyetin temel ilkilerini tehlikeye atacak herhangi bir madde bulunmuyor... Yani bunun halk oylamasında Evet ya da hayır oyu almasında bir mahzuru bulunmuyor hukuka göre... Bu kararın Türkçesi bu olsa gerek... Şimdi yüksek mahkeme böyle bir karar almışken... Chp başta olmak üzere diğer muhalefet partilerinin buna karşı çıkmasının anlamıda şu olsa gerek '' Biz bu mahkemenin kararında çarpıklık olduğuna inanıyoruz  eğer bu paket geçerse cumhuriyetin ve devletin temel ilkeleri yerle yeksan olacak...'' E şimdi bu ne perhiz bu ne lahana turşusu...? Bir olay mahkemeye gidiyorsa oradan çıkacak karara saygı duymak hukuk devletlerinin temel özelliği değil midir...? Hani hukukun üstünlüğü?  Diğer bu konuda  madem arka bahçesi değil neden değiştirmek istiyor diye bir soru sormuşsun... Abi başta Avrupa ve Amerika olmak üzere Yüksek mahkemeye parlementonun üye atamadığı hiç bir ülke yok... Kaldı ki dünya da  (buraya dikkat) askeri yargıdan yüksek mahkemeye üye atayan tek ülke biziz... Sence demokrasilerde siyasi erki kontrol eden yüksek mahkemede Askeri yargıdan bir hakimin bulunmasının anlamı ne olabilir...?

Diğer ülkelerde parlementonun mahkemeye üye atamasında bir sorun yokken Türkiye'de niye sorun oluyor...? Diğer bir atlanan konu ise Cumhurbaşkanı da artık halk tarafından seçilecek yani Cumhurbaşkanıda siyasi lider gibi oy isteyecek siyasallaşıcak ve halk tarafından ''seçilmiş'' olacak, bu değişiklik olmaz ve aynı kalırsa, seçilmiş bir Cumhurbaşkanı ile seçilmiş bir hükümetin yüksek mahkemeye üye atamasının arasındaki fark nedir...? 
Yani pekala sende Cumhurbaşkanlığına adaylığını koyup kazanabilir ve yüksek mahkemeye istediğin yargıçları atarsın... 

Gelelim Yarsav'a sevgili abim, ben gündemi çok iyi takip ediyorum olup bitenleride gayet iyi biliyorum... Sende biliyorsundur ki Yarsav FAAL hakim ve savcıların temsili gibi bir misyon üslenmektedir... Şimdi FAAL yani karar verebilecek yargıç ve savcıların birliğinden meydana gelen bu teşkilatın hükümetin kimlerden oluştuğu önemli değil ister akp olsun ister chp olsun hiç bir suretle lehinde ya da alehinde beyannatta bulunma gibi bir lüksü yoktur... Bunu yapamaz... He bunu yapıyorsa yani siyasi olaylarda olmulu ya da olumsuz şekilde bir eleştiri getiriyorsa... Sonra da çıkıp yargı baskı altında diyemez... Daha önce böyle olmuyordu demişsin... Yarsav'ın kuruluş tarihine dikkatini çekerim  Yarsav 2006 yılında kurulmuş ne kadar manidar değil mi..? Nasıl ki muvazzaf askerlerin bir derneğe üye olması yasaksa, faal olan yargıç ve savcılarında bir derneğe üye olmamaları gerekir...

Bak sevgili abim Yarsav'ın genel sekreteri M. Önder Tekin ne diyor; Tekin, şunları söyledi: "Hemen ekleyelim, hiç kimse bize, siyaset kurumunun hesaplaşmasının sadece sandıkta yapılacağı gibi çağdışı bir anlayışı dayatmaya kalkmasın. Bugün millet iradesi diye ortaya çıkanlar, bağımsız yargıyı yok etme girişimi ile demokrasiye verdikleri telafisi imkansız zararların her seçim döneminde sandığa giderek hesabını verebileceklerini mi sanıyorlar Cübbelerimizi çıkarmamızı isteyenler bilmelidirler ki laik, demokratik hukuk devleti, yargı bağımsızlığı, yargıç güvencesi ve hukukun üstünlüğü mücadelesinde YARSAV cübbesine daha sıkı sarılacaktır."

Eğer iktidara halk tarafından sandıkta hesap sorulması çağdışılıksa bunun çağiçi olanını ben merak ediyorum...Demokrasilerde İktidarlar seçimle gidip seçimle geliyor diye bize boşuna anlatmışlar o zaman... Ya da Bizim Salak halkımız  sandıkta ne yapacağını bilmiyor illaki birilerinin yönlendirmesine ihtiyaç duyuyor.. Böyle Salak bir halkın önüne sandık koyarsanda işte böyle olur,  illaki bunları gütmesi gereken bir çoban olmalıdır...

Atamalardaki tek kusurun sadece hsyk da olduğunu söylemedim... İktidarında vardır illaki hataları... Ama şimdi Yarsav, savcı hakim atamalarının sadece Hsyk tarafından yapılmasını ve bu hsyk da Adelet bakanı ve müsteşarının olmasını istemiyor... E sevgili abim bu adelet bakanını ve müsteşarının hsyk toplantılarında olması ilk defa bu hükümet tarafından mı yapıldı Ezelden beri bunlar o toplantılarda bulunuyorlar... Eskiden neden sorun olmuyordu... Öneren aynı onaylıyan aynı, şimdi farklı görüşte olduklarından çatışıyorlar bunun açıklaması bu...   Eğer atananlarda bir usulsüzlük varsa bunu mahkemeye taşırsın... Madem hukukun üstünlüğünü savunuyosun, bunu dernek olarak açıklama yapamazsın... Sen işçi değilsin, özel sektörde çalışan bir adam değilsin... Sen yargıçsın elindeki terazi eşit olmak zorunda...

Herkes çok iyi biliyor ki kim başa gelirse gelsin, başa gelen nasıl bir görüşteyse bürokrasisinide o görüşte olanlardan meydana getirir... Chp iktidar olsa müteddeyyin adamları toplamayacağını, Mhp'nin iktidar olduğunda solcuları bürokrasiye getirmeyeceğini sende bende çok iyi biliyoruz... E o zaman bu kadrolaşma denilen meret sadece şimdiki hükümete özgü bir şey mi...?

Olaya tersten bakalım abi, Bu ülkede polis olmak, asker olmak için insanın annesinin başındaki örtüye ne diye bakıyorlar...? 28 Şubattan sonra irtica ile alakası olmayan kaç tane masum adamı sadece namaz kılıyor diye devlet kuruluşlarından attılar...? Hani nerede liyakat nerede işini iyi yapan adam...?

Ben sana dahada vahim bir şey söyleyim dediğin gibi ben okumuş adamım, O ADD, ÇYDD gibi derneklerin burs verirken hangi koşulları gözettiğini sende çok iyi bilirisin bende...  Bu dernekler neden annesinde başörtüsü olan birisne burs vermiyorlar öğrendikleri anda kesiyorlar...

Ben devletten birisinin özel hayatından dolayı iki taraftan da adam atılmasına, adam kayırılmasına sonu kadar karşıyım... Ne içki içen ne de eşinin, annesinin başında örtüsü olan namaz kılan... Kimsenin elinden çalışma hakkı alınamaz... 

Benim söylemek istediğimi umarım anlamışsındır... Bu işler tek taraflı değil abicim... Bende kadro bekliyorum ben içki içiyorum diye kaç hocam bana sırt çevirdi... Ben kaçtane adam gördüm sonuna kadar ümmetçi olupta sırf milliyetçi hocalara yaranmak için milliyetçilik yapan....

Benim şeriat tehlikesi yok dememem aymazlık demişsin abi... Ben orada neden olmayacağını neden böyle bir tehlike olmadığını yazdım... Türk halkı hiç bir zaman radikal olmamıştır... Bu sözümün sonuna kadar arkasındayım... İranlılarda öyle diyordu demişsin, İran halkı tarihinden beridir hep uçlarda yaşamıştır sevgili abicim, Ben sana oradaki mezhepleri saysam nelere inandıklarını saysam ağzın açık kalır...  Ayetullah masumdur yani günahsızdır şiilere göre yani peygamber gibidir... Peygamber gibi özellikleri olan birisinin arkasından gitmelerini çokta şaşırtıcı karşılamamak gerekir...  Bunu Selahattin abiye yazacağım cevapta daha fazla açacağım...

Son paragrafına tamamen katılıyorum... Türkler salak kısmı hariç... Dediğin gibi körü körüne ideolojilerle, partizanlıklarla önümüzdekileri kaçırıyoruz... Bende bunu söylüyorum zaten, her kim iktidar olursa olsun hep kendi hesabına çalıştı, çalışıyor, çalışacak... Kendi yandaşlarına öncelik tanıdı, tanıyor, tanıyacak...

Son olarak benim burada hükümet lehine hamaset yaptığımı, şeriatçı olduğumu, irticacı olduğumu, hükümetten bir faydam olduğunu sananlar vardır, olacaktır... Ben bu güne kadar oy kullandığım hiç bir seçimde akp'ye oy vermedim... Ama iyi yaplan, memleketimin faydasına olan herşeyinde kimin yaptığına bakmadan arkasında dururum...

Eğer haksızlık varsa kime olursa olsun karşısındayım... İster dincisi ister ateisti farketmez...

Benim derdim Türkiye'deki tepe kadroların, medyanın, yargının, parti liderlerinin iki yüzlülüğü ve samimiyetsizliğidir...

Bana Müjdat abi gibi cevap yazacak varsa saygı çerçevesinde seve seve tartışırım... Saygılar....

Yukarı
wolfalone3839404142 Liste gör
Deneyimli Yazar

Hakan Çitil
Yer: eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 29/Ağu/2010 saat 00:40
BEN BU 1982 ANAYASASINI İSTEMİYORUM..
1980 deen önce komünistler filistini kurtarmaya  gidecek kadar vatan severdi... şimdi başörtüsü ve namazda sıkışıp kaldılar... eski devrimciler ülkücüler ve komünistleri mumla arıyor ve
ŞÖYLE DİYORUM: SAĞ SOL TÜM TÜRK VATANDAŞLARIMI İDAM EDENLERİN BU YASALARINI ASLA İSTEMİYORUZ  ÖYLEYSE EVET..

12 Eylül’de idam edilen gençlerin son istekleri bunlar oldu

12 Eylül 1980'de idam edilen 5 gencin son anlarına şahitlik yapan imam o anları anlattı...

12 Eylül'e yargı yolunu açan referandum, darbenin 30. yıldönümüne denk geldi. Darbe sürecinde 50 genç idam edildi.

SAĞCILAR SECCADE SOLCULAR SİGARA ÇAY İSTEDİ
Bu sebeple ülkücü ve solcu gençler için bu referandumun özel bir anlamı var. Buca Cezaevi İmamı Abdullah Tüzüner, idam edilen 5 gencin son anlarına şahitlik etti. Tüzüner, 30 yıl sonra yaşadığı travmayı BUGÜN'e anlattı. Tüzüner, sözlerine 'Allah bir daha yaşatmasın' diyerek başlıyor. "Sağcılar seccade istedi ve namaz kıldı. Solcular ise sigara ve çay talep etti. Sonrası malum. Hepsi bizim çocuklarımızdı, keşke olmasaydı" şeklinde konuşuyor. Tüzüner, gençlerin sağcısıyla solcusuyla aynı toprağın insanı olduğunu vurgularken "Bu duruma kim nasıl getirdi?" diye soruyor.

GECE YARISI KAPIM ÇALINDI
Din görevlisi Tüzüner, bir gece yarısı kapıyı açtığında iki polisle karşılaşmış. Polisler kendisine idam cezalarının infazında 'görevli' olarak bulunması talimatı vermiş. Bir belgeye imza atmış ve 'sakın kimseye söyleme' diye uyarılmış. Ertesi gün katılacağı idamlar için seccade ve bir Kuranı Kerim hazırlamış.

AİLEMİZE SELAM OLSUN
Tüzüner, idamların yaşandığı sabahı şöyle aktarıyor: "İnfaz savcısı deniz albay, 3 gence, imam kabul edip etmediklerini sordu. Solcu kardeşimiz imam istemedi ve orada seyirci kaldım. Bunlar Urfalı, Tokatlı gençlerdi. Son istekleri soruldu. Sigara ve çay istediler. Ailelerine selam gönderiler ve 'kahrolsun faşizm' diye çıktılar idam kürsüsüne."

KELİME-İ TEVHİD'LE GİTTİLER
Tüzüner, iki ülkücü gencin imam istediğini ve bu nedenle resmi kıyafetle 'görevli olarak' infaza katıldığını kaydediyor. Selçuk Duracık ve Halil Esendağ adlı ülkücülerin son anlarında yanında olan Tüzüner, şöyle devam ediyor: "İnfaz savcısı havacı binbaşı gençlere son isteklerini sordu. Onlar da seccade istedi. Namaz kıldılar ve dua ettiler. Namaz kılarken tekbir getirdiler.Sonra ara verildi, ellerini arkadan bağlayarak, yakalarını taktılar. Nereye gittiklerinin farkındalardı ama tereddüt etmeden paniğe kapılmadan 'La ilahe illallah' diyerek gittiler kürsüye. Koca masa kurmuşlardı, sandalyeye biz çıkarız dediler. Sonra ipi taktılar ve şahadet getirerek gittiler."

DARBECİLERE KARŞI 'EVET'
Aradan 30 yıl geçmesine rağmen yaşadıklarını unutamadığını aktaran Tüzüner, idam edilen gençler için 'keşke olmasaydı' diyor. Referandumda darbecilere yargı yolunun açılmasından memnun olduğunu ifade eden emekli imam, referandumda 'evet' diyeceğini söylüyor. Tek temennisi ise bir daha o günlere dönmemek.

EVET 12 EYLÜLDE EVET.
ESKİŞEHİRDE TEK EVETÇİ BEN KALDIM.. AMA EVET.. TUTTUGUM PARTİ HAYIR.. BEN EVET
BİLİNÇSİZ ARASTIRMAYANLAR HAYIR
BEN ARASTIRDIM EVET...
AMA akp ye sonuna kadar hayır..

nerde kalmıştık?
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 115116117118119 183>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,516 saniyede hazırlanmıştır