eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKonumuz Sadece Referandum..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 111112113114115 183>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
ESESLİ EMRE 26 Liste gör
Usta Yazar

Emre
Yer: altı
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 27/Ağu/2010 saat 18:07
Recep esesliysen diğer konularada yorum yap o zaman tek bu konu ile bağlı kalma!
amatöre düşsende peşindeyiz seninleyiz her zaman her yerde.. biz kötü günde kavgayı seçtik.

Yukarı
serdareses Liste gör
Usta Yazar

serdar
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 27/Ağu/2010 saat 18:10
Alıntı yapılan askavesevgiyedair

Alıntı yapılan serdareses

Ak parti iktidara geldiğinde sallama yapmadı kimse doğruları söyleyerek millete telkinde bulundular ve ak partinin devleti milleti herşeyde kutuplaştırdıgı gibi bölünmenin bir önceki aşaması olan anayasanın sonucları ortadadır.Yukarıda paylaştıgım videoda akp nin koyunlaştıdıgı insanlarda ortadadır bir meydanda 50 000 kişi koyun gibi ezberlediği tek cümleyi herşeye söylüyorsa onlar kandırılmış cahil insanlardır sizde bu katagoridesiniz papağan gibi 3 kelimeyi ezberlediniz yola devam ediyosunuz.
7 şehit verdiğimiz gün 30 yıl öncesini kurtarmaya çalışan 30 sene önce su anayasa söle oldu böle geçti diye milleti kandırmaya çalışan adamın yolundan giden koyundur şehitlerin yasını tutanlara bile saygısı yok bu insanların.
Ve öylesine zavallı olmuşki akp liler Daha dün kafatasçı deyip faşist deyip aşagıladıgı ülkücülerin 12 eylülde şehit olmus neferlerininin mektuplarından medet umar olmuslar
sonuna kadar hayır..
MEMLEKETİ SATAMAYACAKSINIZ..
Senin bahsettiğin ülkücülerle şimdiki ülkücüler arasında dağlar kadar fark var.O insanlar ülkeye komünizm gelmesin diye mücadele verdiler şimdi kendini ülkücü zannedenler ise onlarla kolkola.Onlar türk-islam ülküsünü savundular şimdiki sahte ülkücüler gibi kafatsçılık yapmadılar.Vatan bütündür dediler,Kürt kardeşlerimizde bu ülkenin bir ferdidir dediler,Şimdi ülkücüleri temsil ettiğini sanan Mhp lideri daha diyarbakıra gidemiyor.Esas ülkeyi bölmeye çalışanlar ülkenin doğusu yokmuş gibi o tarafa gidemiyorlar.Koyun diye tabir edilenler günümüz kendini ülkücü sanan çapulcularıdır.Nerde sokak başını bekleyen it kopuk varsa ülkücüyüm diye geçiniyor.Ama gerçek ülkücüler herşeyiyle bellidir.Gerçek ülkücüler zaten Mhp den ayrılarak kendi yollarını çizdiler..Bana göre gerisi zaten faso fiso..Zaten Mhp nin hızla kan kaybetmesi devam ediyor ve böyle gidersede devam edecek zaten..
meydanlarda kurulmuş oyuncak gibi herşeye biz evet demiyoruz allah muhafaza tayyip analarına sövse bile evet diyecek adamlar kurma kollarından kurulmuş koyunlar mhp heryerde var merak etme sen hakkaride il binasının önüne akp nin kum torbası yıgıldı mevzi yapıldı mhp nin değil
KI KI KIZILCIKLI...
Yukarı
şampiyones Liste gör
Yazar

sercan
Yer: pancar koop
Direct Link To This Post Tarih: 27/Ağu/2010 saat 18:15
Alıntı yapılan Enigma1965

İ

Sanki Hasan Sabbah'ın afyonla uyuşturulan Alamut Kalesi  fedailerine benziyorsun.  

Hasan SABBAH büyük alevi lideridir. zalimlere karşı savaşın bayraktarıdır.kendisine yapılan iftiralardan bir taneside afyon kullananlar anlamıda haşşasi demişlerdir. kelimenin aslı ASSASİN dir yani bekçi sır bekçileri anlamına gelir . kirli siyasetine ve cahilliğine diyecek kelime yok . özür bekliyoruz . terbiyesizliğin bu kadarına pes.

-ESKİŞEHİR ŞEKER FABRİKASI PANCAR KOOP A VERİLSİN!
Yukarı
Enigma1965 Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
Yer: Dorylaion
Direct Link To This Post Tarih: 27/Ağu/2010 saat 18:47
Alıntı yapılan şampiyones

Alıntı yapılan Enigma1965

İ

Sanki Hasan Sabbah'ın afyonla uyuşturulan Alamut Kalesi  fedailerine benziyorsun.  

Hasan SABBAH büyük alevi lideridir. zalimlere karşı savaşın bayraktarıdır.kendisine yapılan iftiralardan bir taneside afyon kullananlar anlamıda haşşasi demişlerdir. kelimenin aslı ASSASİN dir yani bekçi sır bekçileri anlamına gelir . kirli siyasetine ve cahilliğine diyecek kelime yok . özür bekliyoruz . terbiyesizliğin bu kadarına pes.

Burada ne alevilere ne de sünnilere  hakaret içeren ve özrü gerektiren bir şey yok.. Konuyu saptırma. Bu sadece bir teşbih yani benzetme. Bu kadar alınganlığa hiç gerek yok. Bu ülkedeki alevi vatandaşlarımızın  Cumhuriyete ve Atatürk ilkelerine ne kadar bağlı olduğu herkesçe bilinmektedir.  19 yaşın verdiği pervasızlıkla ve yanlış anlaşılmalara  neden olacak konulara girme. Çok istiyorsan Tarihçileri ara ve onları aydınlat..

HİÇBİR ŞEY İNSAN KADAR YÜKSELEMEZ VE ONUN KADAR DA ALÇALAMAZ...
Yukarı
poseidon Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Estanbul
Direct Link To This Post Tarih: 27/Ağu/2010 saat 18:59
Konu dışı olacak ama yanlış bilgilendirme olmasın  diye  yazayım...

Hasan Sabbah ile ilgili yazdığınız bilgiler yanlış, Alevi değildir... Şii'liğin bir kolu olan İsmailliye kolundandır.. Haşhaşi kelimesinin kökü Assassin değil... Assassin kelimesinin kökü Haşhaşidir...
Yukarı
şampiyones Liste gör
Yazar

sercan
Direct Link To This Post Tarih: 27/Ağu/2010 saat 19:00
   mesjını düzelt
Yukarı
şampiyones Liste gör
Yazar

sercan
Direct Link To This Post Tarih: 27/Ağu/2010 saat 19:02
Alıntı yapılan poseidon

Konu dışı olacak ama yanlış bilgilendirme olmasın  diye  yazayım...

Hasan Sabbah ile ilgili yazdığınız bilgiler yanlış, Alevi değildir... Şii'liğin bir kolu olan İsmailliye kolundandır.. Haşhaşi kelimesinin kökü Assassin değil... Assassin kelimesinin kökü Haşhaşidir...
 Hasan sabbahın müritlerine assasin derler. düşmanları ise benzer kelime hassaşi kullanır kökleri aynı değildir sadece köklerini oraya dayandırarak iftiraya devam ediyorlar.
Yukarı
poseidon Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Estanbul
Direct Link To This Post Tarih: 27/Ağu/2010 saat 19:08
Sevgili Sercan, assassin kelimesi ingilizce bir kelime, suikastçi, kiralık katil anlamına gelir, assassin yabancıların Hasan Sabbah'ın fedailerine verdiği isimdir.. Bu da Haşhaşilerden gelir... Bunu daha iyi araştırmanı öneririm... Daha fazla konu dışına çıkmayalım...
Yukarı
LIONES Liste gör
Yazar

liones
Yer: dorLIONESkişehi
Direct Link To This Post Tarih: 27/Ağu/2010 saat 19:26
(Enigma1965, önceki sayfadaki analiz ve A.K. Partisi'nin bu forum için görevlendirilmiş sanal avukatına verdiğiniz cevap için tebrik ediyorum ve teşekkür ediyorum.)

Bu referandumun konuşulacak tek maddesi HSYK'yı düzenleyen maddesidir. Diğer maddeler kenar süsü olarak konulmuştur. (Zaten göze hoş gelen maddelerin bir kısmının anayasada bulunmasına gerek bile yoktur, kanunla düzenlenebilir konulardır.)

HSYK'nın düzenlemesi bu şekilde kabul edilirse, kuvvetler ayrılığı diye bir şey kalmaz. Bütün gücün tek elde toplandığı bir ülkede demokrasiden bahsedilemez. Dolayısıyla bu maddelerin referandumda kabul edilmesi demek, demokrasinin sonu demektir. Karşı devrimin bayrağının çekilmesi demektir.

Sonucun hayırlı olacağından umudum var mı? Malesef yok.

Bunun birinci sebebi, yazık ki milletimizin cahil olduğunun, algısının kolay yönetilebildiğinin farkındayım.

İkinci sebebi de, seçimi boykot edeceği söylenen DTP seçmenin organize ya da bireysel olarak evet oyu kullanacağına şüphe yoktur.
Yukarı
SoLdat Liste gör
Usta Yazar

Cihat
Yer: Bağlar
Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2010 saat 16:26
Belediye başkanlığı döneminde

''Elhamdülillah şeriatçıyız.'' (21.11.1994, Milliye...t)

''Ben tekke değil dergaha gittim.''(22.1.1997, Gözcü)

''Ata'ya saygı duruşunda sap gibi ayakta durmaya gerek yok''(12.5.1994 ,Hürriyet)

''Sadece imamlar resmi nikah kıysın''(9.5.1995 Milliyet)

''Her 10 Kasım'da yaygara kopartılıyor.(14.11.1994 Hürriyet)

''Ben Millet Meclisi'nin de dua ile açılmasından yanayım''(8.1.1996 Milliyet)

''Cumhurbaşkanı'nın imam hatipli olacağı günler yakındır.''(5.2.1996 Akit)

''Türkiye'nin kendine din olarak Kemalizmi almış ve başka hiç dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir.''

''Camiler kışla, minareler süngü, kubbeler miğfer, müminler askerimizdir.''

''Refaransımız İslamdır. Tek hedefimiz İslam devletidir.''

''Demokrasi bizim için tramvaydır. İstediğimiz durağa gelince ineriz.''

''Demokrasi bizim amaç değil, araçtır. Amacımıza ulaşana kadar demokrasiye bağlıyız.''

''Türkiye'nin yarınında artık Kemalizme ve Kemalizm benzeri rejimlere, sistemlere yor yoktur.Kemalizmin yeniden kendini üretmesi söz konusu değildir. Bizim için en üst belirleyici, İslamın etkileridir. Her şey ona göre belirlenir.''

Başbakanlık Döneminde

'' Türkiye'yi pazarlıyorum. Bizim için verilecek para önemlidir. Her şeyi pazarlar satarız, parayı veren düdüğü çalar.''

''Bir tutturmuşlar laiklik elden gidiyor diye, Millet isterse tabi gider be.''

'' Kadın nere istersen otur. Sana be yaa! Ayıp yaa !'' ( Kıbırıs'ta AKP toplantısında kadınlarla erkeklerin ayrı yerlerde oturulmasını eleştiren gazeteciye)

'' Bana verilen maaş çok düşük, yetmiyor. Sen ne kadar maaş alıyorsun? '' ( Almanya Başbakanı'na )

'' PKK cenaze töreninde bayrağını açması da, F-16'ların alçaktan uçuş yapması da yanlış. İki tarafında yapmış olduğu yanlış.''

'' Suriye'yi Lübnan'dan çıkardıkları gibi, bizide Kıbrıs'tan çıkartırlar. Birileri bize çık der, kuzu kuzu çıkarız.''

'' Ben Müslümanım diyenin aynı zamanda ben laikim demesi mümkün değil.''

'' Yahu, bu millet kalkıp yatı size mi çalışacak.'' ( Erzurum'da çiftçilere sesleniyor.)

'' Efendi sen kim oluyorsun, buna mecelle (şeriat hukuku) karar verir.'' (Danıştay'ın türban kararı konusunda)

'' Ne konuşucam ben o kadınla yahu!'' (Şehit annesine)

'' Askerlik yan gelip yatma yeri değil. (Şehit yakınlarına)

'' Sanki maçta bağırıp çağırıyorlar., ( Türkiye laiktir laik kalacak) diye, bunlar hoş şeyler değil.'' AKP Genel kongresi'nde)

'' ABD'de özgürlük anlayışı var benim ülkemde yok.( ABD gezisinde ülkesini Amerikalılara şikayet ediyor.)

'' Kendisine kefilim, Babam gibi güveniyorum. Ona kendime inandığım gibi inanıyorum. ( Birleşmiş Milletler tarafından tüm dünya da terörist ilan edilen ve aranan El kadı hakkında)

2002 Seçimlerinden Hemen Önce ve Başbakan Olunca

'' Ben gelişerek değiştim.''

''Ben hiç bir zaman değişmedim. İslami fikirler değişmez. (Başbakanlığı'nın 4. yılında)

Ve Diğerleri...

- Şerefsizler

- Kes ulan sesini.

- Bizim çocuklar açmı kalsın be!

- Otur ulan oturduğun yerde, her şeye burnunu sokma.

HAYIR HAYIR HAYIR !!!
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 111112113114115 183>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,532 saniyede hazırlanmıştır