eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKonumuz Sadece Referandum..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 106107108109110 183>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
alikula Liste gör
Deneyimli Yazar

Ali KULA
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 25/Ağu/2010 saat 04:29
Alıntı yapılan köfteci

LDP li arkadaslar,partinin sitesine girmek kolayda cikana kadar imanim gevredi ....

Ondan kolay ne var, sağ üst köşedeki "x" işaretine tıklayarak rahatça çıkıyorsunuz LOL

Bu APO ile görüşüldü, görüşülmedi meselesi suçlusu mahkeme tarafındn alınan İDAM kararını uygulamayan zamane hükümetidir.

Neden ülkemizde mahkeme kararlarına saygı yoktur, neden devamlı Ankara adaletin işine karışmaktadır.

Yıllarca popilist amaçlarla çıkarılan AF yasaları suçluyu mağdur, mağduru suçlu gibi göstermiştir, adalet mekanizmasının yanlış çalışmasını sağlamıştır. O kadar afçı toplum olduk ki inanılmaz. İnsn hayatını hiçe sayıp, sırf kendi egosunu tatmin için hareket edip, karşısındaki insanın veya insanların malına ve canına bilerek ve isteyerek zarar verenlere hep kader mahkumu gözü ile baktık, hükümetlere "af" için yalvardık, hükümetler de bunu oy karşılığı kullandı.

Hadi suç işlemişi bırtakın, en basit zamanında başarılı olmadığı için okulundan atılmış, okuyamamaış üniversitelere çıkarılan aflara ne demeli?  Eğitimde okulunu bitirenler kadar okulu bitiremeyip atılanların olması çok doğaldır, her ne kadar diploma sahibi olmak pozitif bir erdemse, atılmak ta mutlak olarak negatif bir erdemdir. Atılan insana şu mesaj verilir: "Kardeşim eğitim hayatında başarılı olamadın belki ama sen hayatta başarılı olabilirsin, burada daha fazla zaman kaybetme yolun açık olsun." Ama bizim ülkemizde öyle değil, okulundan atılmış insan hemen AF beklentisine girer, Ankara AF çıkaracak da ben okula geri dönecem, bu alıştırıldı bu ülkede.

O yüzden bugün terörist başına neden AF istiyorlar, neden işsizlik çok fazla diye ağlamamıza gerek yok. Terör örgütü yandaşları APO yu kader mahkumu olarak görüyor, sen yıllarca katillere, canilere "kader mahkumu" dur deyip af çıkartırsan, bugün terörist başı için böyle konularla uğraşırsın. Neden işsizlik fazla, sen her atılana af çıkartır herkesi üniversite mezunu yaparsan, işsizlik tabi ki fazlalaşır.

Hiç bugünkü ülkenin geldiği noktaya üzülmeyelim. Bunun böyle olmasını biz istedik, bugünleri de yaşıyoruz.

Önümüzdeki günlerde oy kullanacağız, bu referandum bunu değiştirecek mi? HAYIR. Tam tersine hükümet adalet üzerinde daha da etkin olacak,  istediği zaman AF çıkaracak, istediği suçluyu içeri attırmayacak, istediği masumu içeri tıktırtabilecek.
Yukarı
esesim Liste gör
Usta Yazar

Selahattin ERDOĞAN
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 25/Ağu/2010 saat 06:07
Alıntı yapılan askavesevgiyedair

Bahçeli'nin Bakanı: 'Mesut Yılmaz ve Bahçeli ÖCALAN'LA GÖRÜŞTÜ'

http://www.internethaber.com/bu-aciklama-bahceliyi-cok-terletecek-285756h.htm

Hadi bakalım başbakana çamur atanlar sizleri görelim bakalım..

"Ben Bahçeli hükümeti döneminde terör örgütü militanı idim. Kandil kampında bir akşam arkadaşlarla saklambaç oynarken bir haber aldık. Bahçeli kampa gelip bizimle görüşmek istiyormuş. Siz de hemen oyunumuzu kesip sabaha kadar hazırlık yaptık. Ertesi gün Bahçeli'yi karşılamak ve onunla barış görüşmesi yapmak için belgelerimzi anlaşma metnini hazırladık....."

Smile

Yukarıdaki paragrafı biraz ayrıntılandırıp, süsleyerek yandaş medyanın kapısına dayanırsanız ertesi gün tüm yazılı ve görsel medyada bu hikaye manşet olur, tavana vurur. Adamın kimliğini açıklamak gibi bir sorun da yok Gizli Tanık denilir geçilir.

Hatırlarsınız Bahçeli, bir yağlı urgan atmıştı meydana. O olayın yani ip atma olayının sırrını halen çözemediler bazıları. Ben bir kere daha buradan söyleyeyim. Bahçeli şunu demek istedi: "Tamam arkadaş biz Apo'yu asamadık. Gücümüz yetmedi. Ama şimdi sizin tek başınıza Apo'yu asmaya gücünüz yeter. Anayasa'yı değiştirmeye gücünüz yeter. E ne duruyorsnuz o zaman değiştirin şu anayasayı da asın bu adamı. O zaman Apo'nun asılmasına mani olduğunuz oylarınızla bugün kendiniz asın. Yağlı urgan almaya paranız yoksa alın ipiniz de benden olsun"

Karanlıkta toplu iğne aramaya gerek yok. Bugün referandum yapılıyor. EVET oylarının daha yüksek olacağı iddia ediliyor. Eğer böylesi bir oylamada EVET cephesi yani RTE cephesi önde gidiyor ise idam cezasının yeniden getirilmesi için yapılacak oylamada %90 civarında bir destek gelir. Eğer MHP komisyonda samimiyetsizlik yaptıysa, komisyonda AKP'liler samimi davrandılarsa, mecliste alenen HAYIR diyenler ne yapmıştır, alenen EVET diyenler ne yapmıştır?

Tüm bunlar bir kafa karıştırma operasyonudur. RTE'nin USA bandrollü danışman ekibinin oluşturduğu kafa karıştırma operasyonu. Kendi iktidarları dönemini konuşmak yerine İsmet İnönü hükümetini eleştiriyorlar. Hatta kendi hükümetleri döneminde yapılanları dahi eleştiriyorlar. Sanki adamlar iktidar partisi değil de muhalefet partisi. Öylesine büyük bir kafa karıştırma operasyonu var ki, halka şu referandumun içeriği bile daha net olarak anlatılamadı. Öylesine kurnazca gündemler oluşturuluyor ki, kimse anayasa değişiklik paketine odaklanamıyor. Her gün yeni bir polemik her gün yeni bir tartışma konusu.

Şu noktadan sonra hiç kimse bu referandumun anayasa referandumu olduğunu iddia edemez. Artık bu oylama tamamen bir güvenoylaması haline gelmiştir. Bu güzel memleketin yeniden şeyhler ve müritler ülkesi olmaması için HAYIR diyeceğiz. Yedi düvele karşı göğüs göğüse savaşarak bu memleketi kurtaran ve bu cumhuriyeti kuran şanlı bir neslin torunları olarak biz, Atatürk'ü kendilerine kalkan eden sözde Atatürkçü yobazlara da, dini kendilerine kalkan edinen din bezirganlarına da bu ülkeyi teslim etmeyeceğiz. Ne İmralı'nın ne de Pensilvanya'nın gücü bu ülkeyi bölmeye yetmeyecektir....

SENİ TAHTINA OTURTMADAN ÖLMEK, HARAM OLSUN BİZE ESESİM!..

ESKİŞEHİRSPOR YÖNETİMİNDE PAVYONCU ZİHNİYETE SON!
Yukarı
eskişimşek65 Liste gör
Deneyimli Yazar

YILDIRAY
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 25/Ağu/2010 saat 06:27
Alıntı yapılan old city

Alıntı yapılan eskişimşek65

başbakan pkk ile apo ile görüşüldüğünü itiraf ediyor kimsenin umurunda değil diyoruzda şehitlere kelle,apo ya sayın diyen başbakan bu değilmiydi.bu halkın bu kadar duyarsız olması çok şaşırtıcı gerçekten.

eger teror sorunu apoyla gorusmeyle bıtıcekse basbakan apoylada gorusur bunda bı sakınca yok bu sorunun sılahla cozulemedıgı acıkca ortada bırde dıploması denensın ızın verırsenız...
bu sorunu silahla çözmeyi denedinizmiki çözülemediği ortada diyorsunuz.dağbaşı karakollarında gelsin pkk beni vursun diye bekle ondan sonra silahla çözemedik de.birde biz pkk nın yaptığını yapsak bir gece ansızın kandilin tepesine çöküversek bak nasıl çözülüyor olay.koskoca TSK ki 700 binlik personeliyle dünyanın bilmem kaçıncı ordusu 5000lik çapulcununmu hakkından gelemeyecek,güldürmeyin insanı.ama bizde o kandile gidecek irade yok o kararı alacak siyasi irade yok.

ha bölgenin başka birçok sorunu var tabiiki onlarında çözümü gerekli ama önce devlete çekilen silah onu çekenlerin bir tarafına sokulacak,teröre ödün vererek bir yere varamazsınız.terörist silahtan anlar ancak.böyle açılımmış,dilmiş,özgürlükmüş derseniz işte karşınıza ikinci bayrakla çıkarlar,önce özerklik sonra bağımsızlık diye çıkarlar.

yoksa sizde o bölgenin gariban vatandaşının okullarda kürtçe öğrenemediği için,kürtçe konuşamadığı için,anayasaya kürt sözcüğünü sokmadığımız içinmi ayaklandığını zannedenlerdenmisiniz.o bölgede yaşayan gariban vatandaşımın karnı aç karnı yoksa kimin uğrunda kürtçe okulmuş,anayasada kürt sözü geçmiyormuş akıllarından bile geçmiyor.ama şu anda orada devlet otoritesinin yerini pkk aldığı için onlarda zorunlu olarak bu işlere alet oluyorlar.eğer devlet biraz devletliğini göstersin bakın bakalım pkk o bölge insanından destek görebiliyormu.

bu işin askeri çözümünün olmadığını söylemek saflıktır.koskoca TSK srilanka ordusu kadardamı değil,biliyorsanız srilanka ordusu tamil gerillalarını toptan yoketti,son birkaç örneğinide müze gibi kamplarda ibreti alem için sergiledi.
Yukarı
alikula Liste gör
Deneyimli Yazar

Ali KULA
Direct Link To This Post Tarih: 25/Ağu/2010 saat 16:36
Alın bir HAYIRlık haber daha:

HAYIRdır inşallah, önce TRT'nin Ali TEZEL e tavrı, sonra Iğdır valisinin sözleri, hakkımızda HAYIRlısı.
Yukarı
anil_es Liste gör
Usta Yazar

Anıl
Yer: Solhan/Bingol
Direct Link To This Post Tarih: 25/Ağu/2010 saat 17:16
bugun yunusemre caddesinde akp milletvekili -sanirim adi murat mercan'di- yaninda referanduma evet yazan genclerle birlikte dukkan dukkan dolasip oy istiyordu. tayyip bu isi ciidiye aliyor, diger partilerin de bunu yapmasi lazim.
KÖRFEZİN KIRMIZI ŞİMŞEKLERİYİZ!!

Yukarı
Darkevil_26 Liste gör
Usta Yazar

Erkan
Yer: Hamamyolu
Direct Link To This Post Tarih: 25/Ağu/2010 saat 17:24
Hayret o adam eskişirin yolunu bilirmiydi.. gudubet herif anca işi düşünce hatırlar eskişehiri
Biz sahadaki sen;
Sen tribündeki biz..
Yukarı
ESESLİ EMRE 26 Liste gör
Usta Yazar

Emre
Yer: altı
Direct Link To This Post Tarih: 25/Ağu/2010 saat 19:09
Alıntı yapılan old city

başbakan pkk ile apo ile görüşüldüğünü itiraf ediyor kimsenin umurunda değil diyoruzda şehitlere kelle,apo ya sayın diyen başbakan bu değilmiydi.bu halkın bu kadar duyarsız olması çok şaşırtıcı gerçekten.

eger teror sorunu apoyla gorusmeyle bıtıcekse basbakan apoylada gorusur bunda bı sakınca yok bu sorunun sılahla cozulemedıgı acıkca ortada bırde dıploması denensın ızın verırsenız...
Vay canına 30 bin şehidimin katili imralı canisinle masaya oturmak mı ? BDP eskişehir il temsilcimisiniz siz ? O itoğlu it ile kimse görüşemez o köpek klubesinde oturacak yavaş yavaş geberecek..Devlet bir itoğlu iti muhatap alıp masaya oturmaz.Bahçeli apo ile msaya oturdu diyenlerde destur çeksin..Gökkuşağı koalisyonunda kaç tane AKP milletvekili var gitsin baksın..MHP bütün milletvekillerinle İDAM'ın kaldırılmasına RET oyu veren TEK partidir.

amatöre düşsende peşindeyiz seninleyiz her zaman her yerde.. biz kötü günde kavgayı seçtik.

Yukarı
mkan_26 Liste gör
Usta Yazar

MuRaT
Direct Link To This Post Tarih: 25/Ağu/2010 saat 20:38
Alıntı yapılan old city

Yazıklar olsun size başkada hiçbirşey demiyorum.Bir sürü askerimizi şehit eden onca cana kıyan onca ailenin ocağına ateş düşüren hain sürüsüyle Koskoca Türkiye Cumhuriyeti devleti masaya otursun diplomasi ile çözülsün gerekirse başbakan bebek katiliylede görüşür diyosunuz  ya gerçekten yazıklar olsun.Bu günleri görmemeliydik bu durumlara düşmemeliydik.Pkk ile mücadele tek yol vardır  oda o pisliklerin dağda hakettiği gibi temizlenmeleridir.Ve şuanda gerçekten bitirrmek için uğraşılsa inanın çoktan biterdi ama işte..Birtakım güçler varki hop kardeşim sen dur diyor askere vurma emir yok geri çekil..Geri çekil ki benimde işimi bozma çıkarlarımı yoketme..
 Ben 20 yaşını doldurmuş ve askere gitme hazırlığı yapan bir TÜRK GENCİ olarak Bu şerefli ve kutsal vazifem başında siz ve sizin gibi düşünenlere HAKKIMI HELAL ETMİYORUM..BU VATAN 3-5 KUPONA KAZANILMADI DEDELERİMİZ ATALARIMIZ BİZLER İÇİN CANLARINI KANLARINI  DÖKTÜLER.NE İÇİN BU VATAN İÇİN.BİZİM İÇİN.ŞUNU DİYEREK ONCA ŞEHİTLERİMİZDEN VE ASKERE GİDECEK BEN VE BENİM GİBİ ARKADAŞLARIMDAN UTANMIYOSANIZ BALİ BU VATAN İÇİN KANLARINI DÖKMÜŞ ATALARIMIZ DEDELERİMİZDEN UTANIN...
Yanımdaki Şiir Yazarken Kız Arkadaşına , Ben EsEs Yazdım Defterimin Sayfalarına..
Yukarı
paşalı_26 Liste gör
Deneyimli Yazar

:)
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 25/Ağu/2010 saat 21:00

terör silahla çözülmez diyenlerin bakırköy akıl hastanesinde randevu almasını salık veririm.

silahla , kanla çözülür haftada 4 -5 şehit vermektense 1 defada 50 100 şehit verilir bu iş biter ,

ohal durumunu getirirsin savaş ilan eder gibi girersin 5 sene 10 sene de orda kalırsın çatlak sesleride susturursun hiç te zor değil bu durum sadece '' SİYASİ İRADE 'İSTEYEN BİR ŞEY

Eğer siyasi irade olsaydı köpek sürüleri bu gün rahatça karşımıza çıkıp bana burayı ver buda benim bayrağım olsun diyemezdi.Televizyon başına geçince sinir krizi geçiriyoru(z)m.adam TÜRKİYE CUMHURİYETİNE Has.....tir diyor .
  Lan çakal sen kimsin de konuşuyon ,şu anda şunları yazarken aklıma geldikçe çıldırıyorum.
bana ve aziz türk milletine bunları yaşatanların allah belasını versin.
 bir takım yandaşlar bir takım menfaatçi godoşlar siyasi prim peşinde koşan milletvekili liboşlar çıkmışlar; demokrasi insan hakları diyerek iktidara yalanıyorlar,istanbulda otobüse atılan molotof sonucu daha 18 yaşında can veren serap kardeşimizi ,çapulcuların attıklşarı taşlar sonucu yaralanan polis mensuplarını ,haburda yapılan mobil mahkeme rezaletini unutmadık .
   hiç bir akp linin (siyasilerin)çıkıpta biz terörün karşısındayız demesi biz türk milletine inandırıcı gelmemektedir gerçekler gün gibi ortadadır pkk ile resmen pazarlık yapılmıştır .
  yazdığklarımın arkasındayım doğruya doğru eğriye eğri

“Bir ülkede namuslular da en az
namussuzlar kadar cesur olmalı…”
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
Direct Link To This Post Tarih: 25/Ağu/2010 saat 21:11
Hasan Mezarci daha gelmemis buranin tadi pek yok.........
Kral hem ciplak,hem gerzek...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 106107108109110 183>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,578 saniyede hazırlanmıştır