eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKonumuz Sadece Referandum..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 101102103104105 183>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
esesozgur Liste gör
Usta Yazar

ozgur
Yer: Lİ
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 24/Ağu/2010 saat 10:39
Sandıktan evet çıkarsa ne olacak veya hayır çıkarsa ne olacak bunu açıklayacak varmı?Yoksa Bu refarandum seçim öncesi partilerin kamuoyu yoklamasıdır.
Hayatta 2 şeye güvenirim;biri aynaya baktığımda gördüğüme diğeri yukarı baktığımda göremediğime..
Sagopa
Yukarı
kayılı Liste gör
Usta Yazar

ahmet arısoy
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 24/Ağu/2010 saat 10:44
anayasa mahkemesinin üç görevi vardır. bir kanunların anayasaya uygunluğunu denetler, iki parti kapatma davalarına bakar ve sonuncusuda yüce divan sıfatıyla başbakan ve bakanları yargılar.

referandum ile anayasa mahkemesine yeni üyelerin seçilmesi sağlanacak. yeni üyelerde kendilerin seçenleri 5-10 sene sonra yargılayacak.

sizce yeni seçilecek üyeler kendilerini seçenler için mahkumiyet kararı verirmi.
tartışmaya gerek yok, en büyük ESES
Yukarı
es_bil Liste gör
Usta Yazar

Mehmet Ergim İMAN
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 24/Ağu/2010 saat 10:44
Alıntı yapılan alikula

Bana çok kişi kızıyor, "oğlum ne buluyorsun bunlarda, ne diye destekiliyor oy veriyorsun, attığın oy boşa gidiyor" dese de, ben inatla bu partinin ne demek istediğini yazacağım. Herkes AKPARTi, CHP, MHP şunu dedil, bunu dedi, bunu yaptı diye yazıyor çiziyor, iyi de Türk siyaseti bu bu 3 partiden ibaret değildir.

Bir de şu var, size "hangi takımı tutuyorsunuz?" diye soru sorulduğunda "Eskişehirspor'luyum" dediğiniz de, "onu sormadım 3 büyüklerden kimi tutuyorsunuz?" diye tekrar sorduklarında bozulmuyor muydunuz? "ESES'ten başka tutmuyorum" diye çıkışmadınız mı, peki neden siyaset konusunda AKP-CHP-MHP den başka partileri görmezden geliyorsunuz, "oy boşa gider mantığı" ile yaklaşıyorsunuz, onların dediğini, yaptıklrını kaale almıyorsunuz anlamak mümkün değil.

İşte Liberal Demokrat Parti(LDP) lideri Cem TOKER'in kişisel facebook sayfasında yazdığı son ileti:

"‎1980'DE ASKER DARBE YAPTIĞINDA GÖRDÜĞÜ İŞKENCEDEN "BİR JİLET BULSAYDIM, İNTİHAR EDECEKTİM" DİYEN İNSAN BİLE "HAYIR" OYU VERECEĞİNİ SÖYLERKEN, O GÜNLERDE KURŞUN ASKERLE OYNAYAN BEBELER DARBECİLERİN YARGILANDIĞINI GÖRMEK İSTEDİKLERİNDEN, "EVET" DİYECEKLERMİŞ.  AKIL VE SAĞDUYUNUN BİTTİĞİ NOKTADAYIZ ..."

Ayrıca, Liberal Demokrat Parti, 12 Eylülde yapılacak olan referandumla ilgili kararını açık ve net olarak ortaya koymuştur. Bu karar yapılan MKYK toplantısında, bir tek "EVET" oyuna karşılık tüm diğer üyelerin "HAYIR" tercihleriyle alınmıştır. O "EVET" oyu veren üyenin fikri halen EVET tir, kendisi hakkında ne bir ihraç kararı alınmıştır, ne de kınama yapılmıştır, o şahış yine EVET kullanacaktır, ayrıca LDP li olup ta "EVET" diye oy kullanacaklar da vardır, kimse kimseyi dışlamamakta, kimse kimseye soruşturma açmamıştır. CHP ve MHP nin yaptığını yapmamıştır LDP.

LDP'nin referandum için bastırdığı ilan da bu şekildedir:

Ayrıca LDP bu anayasa referandumunun anayasaya aykırı olduğunu, anayasa değişiklik için referandum kararını meclisin vereceğini ama bu referandum için son kararın meclis tarafından değil Anayasa Mahkemesi tarafından verildiğini, bunun da Anayasaya aykırı olduğunu, bu yüzden Referandumun ertelenmesi gerektiğini söyleyen ve referandum iptali için YSK ya başvuran tek partidir. Tabi ki bu YSK nın işine gelmemiş, talebi reddetmiştir. 

Özellikle de genç arkadaşlara LDP yi takip etmelerini öneririm. "İşi gücü bırakın, bu partinin peşinden gidin" demiyorum, ama siyasetin AKP-CHP-MHP den ibaret olmadığını anlayın yeter,

bu konuda Cem TOKER'in söylediği çok güzel bir söz daha var:

DİNİMİZİ YAŞAMAK İÇİN AKP YE, ÜLKEMİZİ SEVMEK İÇİN MHP YE, ATATÜRK'E SAYGI DUYMAK İÇİN CHP'YE İHTİYACIMIZ YOK. BU 3 DEĞERİMİZE DE BU 3 PARTİ OLMADAN SAHİP ÇIKABİLİRİZ.

Olay bu kadar basit ve nettir aslında.

LDP'nin resmi web sitesi için tıklayınız:

Ben de bu konuda yanlızım diyordum, benim gibi düşünen birisini görmek güzel.

Uzun uzadıya yazmaya gerek yok, aynen katılıyorum...Smile
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
Direct Link To This Post Tarih: 24/Ağu/2010 saat 11:02
LDP li arkadaslar,partinin sitesine girmek kolayda cikana kadar imanim gevredi ....
Kral hem ciplak,hem gerzek...
Yukarı
twenty6 Liste gör
Deneyimli Yazar

Emrah
Yer: İstanbul
Direct Link To This Post Tarih: 24/Ağu/2010 saat 13:14
Smile
Alıntı yapılan santi

Forumda şu ana kadar evet diyen dört arkadaş var gibi duruyor;
enES26
mermerciresit
yedek_parca
twenty_6
bu arkadaşların kararına saygılıyım ama galiba bazı maddeleri okumamışlar kendi kararları değil sanki bu Referandum AKP-CHP-MHP olayı değil hukuk için, kendimiz için bi oylamadır.

bir kere değil 1000 kere HAYIR
orda sanırım twenty_6 derken beni kasdetmediniz. ben hayırın en büyük savunucularındanım. böyle bi adama evet vercek kadar aklımı peynir ekmekle yemedim. gerçi benim nickimde twenty6. yani 6 dan önce çizgi yok. belki yanlış yazmışsınızdır diye söyleme gereği duydum. eğer öyle bi nickli arkadaş varsa ve ona hitaben yazmışsanız ben özür dilerim yanlış anladığım için Smile
Boğazın Kırmızı Şimşekleri
Yukarı
alikula Liste gör
Deneyimli Yazar

Ali KULA
Direct Link To This Post Tarih: 24/Ağu/2010 saat 13:33
Sırf şu haber bile HAYIR demeye yeter:

&#8220;Evet%20demeyince%20vazgeçtiler&#8221;

“Evet demeyince vazgeçtiler”

Ali Tezel, TRT ekibinin neden kendisiyle röportajdan vazgeçtiğini açıkladı.

Sosyal güvenlik uzmanı Ali Tezel 12 Eylül günü halk oyuna sunulacak olan anayasa değişikliğinde yer alan “işçilerin birden fazla sendikaya üye olabilmesine” olanak sağlayan maddeyle ile ilgili kendisiyle röportaj yapmaya gelen TRT ekibine, maddenin işçilerin aleyhinde olacağını söylediğini bunun üzerine ekibin çekimden vazgeçtiğini söyledi.

Tezel yaptığı açıklama şöyle dedi: “Cuma günü TRT 1'den geldiler ve spiker gibi yorum yapmadan yeni Anayasa Paketi'ndeki ‘Artık tüm işçiler birden çok sendikaya üye olabilecekler’ dememi istediler. Ben de bu değişikliğin, işçilerin aleyhine olacağını, kaos yaratacağını söyleyince, çekimden vazgeçip gittiler.”

Haberin orjinali: http://haber.mynet.com/detay/guncel/evet-demeyince-vazgectiler/528833?utm_source=mynet&utm_medium=www&utm_campaign=home_haber_image

Ya şu TRT kapatılsa, tüm çalışanlarına(yönetimden-en alt kademeki hizmetlisine kadar) dense ki: "size yine maaş ödenmeye devam edecek, her ay bankamatiğinize maaş yatacak, ama siz artık işe gelmeyin, evinizde oturun." dense, inanın bu ülke kazanır.

TRT'nin o devasa binalarının elektrik-su-boya-badana-temizlik giderleri düşünüldüğünde, yayın giderleri düşünüldüğünde, elektrik faturalarından alınan pay, bandrol ücretleri düşünüldüğünde, bir de TRT'deki "iktidar yalakalığı" zihniyeti düşünüldüğünde, maddi-manevi bu kurumun bu ülkeye zararı çok fazla. TRT çalışanlarına aynı maaşları ödensin, ama işe gelmesinler, evde otursunlar, isteyene özel kanallarda çalışmasına da izin verilsin, ama yeter ki şu TRT yayın yapmasın artık.

İnanın böylesi daha HAYIRlı olacaktır.
Yukarı
nörones Liste gör
Deneyimli Yazar

melih
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 24/Ağu/2010 saat 13:41

Buyukersen in bilbordlardaki afisleride hayli igneleyici. Ramazan dolayisiyla yazilmis koca koca HAYIRLI ramazanlar, bir HAYIR binlerce dua.. Gibi alttan alttan dokunduruyor.
ANTİ KONSTANTİNAPOLİS , ANTİ PRUSANGORA
Ortasında kalbimin bir yer açtım senin için,
İstersen sonsuza kadar şampiyon olma ES-ES'im
Yukarı
otomatikkapi Liste gör
Usta Yazar

Selim Demircioglu
Yer: Türkiye
Direct Link To This Post Tarih: 24/Ağu/2010 saat 15:23
Alıntı yapılan AhmetTarik

Soru şu:

Aynı anayasa paketini CHP önerse ne oy verirdiniz?

Aynı anayasa paketini MHP önerse ne oy verirdiniz?

EVET diyen de HAYIR diyen de paketin içeriğinden ziyade oy verdiği partinin eğilimleri yönünde karar veriyor. Ama MHP ve DTP tabanının kafası karışık. Özellikle MHP bu konuda sağlam bir söylem geliştiremedi. Kemal Kılıçdaroğlu'da Erdoğan'ın kendisini çektiği boy, soy gibi saçma tartışmalara balıklama dalarak kendini yıpratıyor. Sanırım sandıktan evet çıkacak.
Cevap:

CHP ye hiçbir genel seçimde oy veremedim...
Şu anda da hiçbir parti beni mecliste veya meclis dışında %100 temsil edemiyor...

Referandumda da ne yazık ki birkaç madde sebebi ile "Hayır" oyu vereceğim...
Bu tip durumlarda "ne yapalım canım bir iki madde de böyle oluversin" denilmez.
Bir yanlış bütün doğruları götürür...
Hükümeterin takdir ettiğim çok sayıda icraatı var. Ama siyaset uğruna yaptıkları çoook büyük hataları da (çoook sayıda demedim) var...
Geçmişe duyulan özlem ve geleceğe olan umuttur bizi yaşatan...
Yukarı
26-ES Liste gör
Yazar

İsimsiz
Yer: Germany
Direct Link To This Post Tarih: 24/Ağu/2010 saat 16:37
Alıntı yapılan otomatikkapi

Alıntı yapılan AhmetTarik

Soru şu:

Aynı anayasa paketini CHP önerse ne oy verirdiniz?

Aynı anayasa paketini MHP önerse ne oy verirdiniz?

EVET diyen de HAYIR diyen de paketin içeriğinden ziyade oy verdiği partinin eğilimleri yönünde karar veriyor. Ama MHP ve DTP tabanının kafası karışık. Özellikle MHP bu konuda sağlam bir söylem geliştiremedi. Kemal Kılıçdaroğlu'da Erdoğan'ın kendisini çektiği boy, soy gibi saçma tartışmalara balıklama dalarak kendini yıpratıyor. Sanırım sandıktan evet çıkacak.
Cevap:

CHP ye hiçbir genel seçimde oy veremedim...
Şu anda da hiçbir parti beni mecliste veya meclis dışında %100 temsil edemiyor...

Referandumda da ne yazık ki birkaç madde sebebi ile "Hayır" oyu vereceğim...
Bu tip durumlarda "ne yapalım canım bir iki madde de böyle oluversin" denilmez.
Bir yanlış bütün doğruları götürür...
Hükümeterin takdir ettiğim çok sayıda icraatı var. Ama siyaset uğruna yaptıkları çoook büyük hataları da (çoook sayıda demedim) var...

hangi maddeleri kasdediyorsun.
hata dedigin neler.

Yukarı
Murat Diri Liste gör
Deneyimli Yazar

Murat Diri
Direct Link To This Post Tarih: 24/Ağu/2010 saat 18:41
BDP neden boykottan vazgeçti ?
Karayılan neden ateşkes ilan etti ?
Apo neden evet demeye ikna oldu ?
Ahmet türk neden evetçi oldu ?
Bunlara ne sözü verildi de 180 derece dönüp AKePenin ''RUH İKİZİ'' oldular ?
...EVET'çiler siz bilirsiniz neyin karşılığında uzlaşmaya varıldı??....

Hala bazı şeyleri görmekten kendimizi alamıyoruz adamlar dalga geçer gibi birde referandum tarihini bü ülkenin tarihinde kara sayfalarında yer alan kardeşin kardeşe kırdırıldığı bir tarihi seçiyor bizimle alay ediyorlar resmen milli duygularımız ayaklar altına alınıyor.

Umarım Türkiye Cumhuriyeti olarak gereken cevabı vereceğiz unutmayalım ki herkes kendi kaderini yaşar koyun gibi yaşamaya razıysak böyle bir çoban geçer başımıza gerçi versen iki sığırı güdemezler ama işte mecburen saygı duyuyorsun mecburen derken zorla değil aldığımız terbiye ve vatan sevgisinden sadece saygımız o makama...
ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 101102103104105 183>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,441 saniyede hazırlanmıştır