eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKonumuz Sadece Referandum..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 9091929394 183>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
oner Liste gör
Usta Yazar

öner
Yer: Doktorlar
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 22/Ağu/2010 saat 00:54
Alıntı yapılan Dorylaion

Bu sene Kpss'nin direkt olarak iptal olması gerekir, yada kopya çeken kişilerin bulunup yargılanması. Sizce olacak mı? Ben size söyleyeyim, hiç bir şey olmayacak ne onlara ne onların dershanelerine ne de başlarındaki adamlara. En çok etkilenen 300bin öğretmen adayından bir kişi bile bu bozuk adalet sisteminin daha çok bozulmasına EVET derse bu ülke insanına diyecek birşey bulamam.

Ersin sınavın iptal edilme ihtimali ne kadar sence en son gelişmelerden sonra ? Baya köşeye sıkıştılar gibi. Delil yok diyorlardı ama delilin en babası da bulundu.
Cennettir Bu Dünya Seni Sevene, Gerçek Olur Her Rüya ES-ES'liyim Diyene...
Yukarı
d0rli0n Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Direct Link To This Post Tarih: 22/Ağu/2010 saat 00:56
bu siyaset yapma tarzıyla sandıktan hayır çıkmasını dileyenlerin kaybetmekten başka çaresi yok.

geçen gün hüseyin çelik yanılmıyorsam habertürk'te "biz özelleştirmeleri daha hızlı yapmak istiyoruz, danıştay/yargıtay engel çıkarıyor" tarzında açıklamalarda bulundu. yani diyor ki evet çıkarsa eskiden zaten iyi satıyorduk artık daha da hızlı satacağız. adam açık açık bunu söylerken, halen laiklik-dincilik ekseninde siyaset yapılmaya devam ediliyor. "şehide kelle dedi" , "bağımsız yargı", "teröristler bayramla karşılandı", "bdp'liler hükümet lehine manevra yapıyor, bu yüzden hayır demelisiniz" şeklinde siyaset yapma anlayışı sürdürülüyor. hem bu forumda hem de kılıçdaroğlu-bahçeli ikilisinin herhangi bir mitinginde özelleştirme karşıtlığı üzerine bir politik kelam duymadım. duyamam da zaten. onlar da aynı geminin yolcusu.

aynı şekilde abd büyükelçisi boğaziçi üniversitesine toplamış ülkemin biliminsanlarını, diyor ki "tayyip bey ülkenizi demokratikleştirmeye çalışıyor. bu konuda ona destek olmalısınız". sözde bağımsız bir ülkeyiz. başka bir ülkenin büyükelçisi, bilim insanlarına akıl veriyor. var mı bunu dillendiren, buna karşı duran . bu da yok. yine aynı geminin yolcusu olmakla ilgili olsa gerek. 

türkiye cumhuriyeti iktidarı ve sözde muhalefetiyle referandum gibi politik bir olguyu da apolitize etmeyi başardı. insanlar evet'li, hayır'lı söz oyunları ile politika yapar hale geldi. böyle saçma sapan bir siyasi ortamda da ancak mevcut durum korunur.
sar tribünleri haykır öfkeni bizans yenilecek zafer yakında.
Yukarı
KIRMIZIŞİMŞEK26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Ali
Yer: Trinidad and Tobago
Direct Link To This Post Tarih: 22/Ağu/2010 saat 01:15
Alıntı yapılan d0rli0n

bu siyaset yapma tarzıyla sandıktan hayır çıkmasını dileyenlerin kaybetmekten başka çaresi yok.

geçen gün hüseyin çelik yanılmıyorsam habertürk'te "biz özelleştirmeleri daha hızlı yapmak istiyoruz, danıştay/yargıtay engel çıkarıyor" tarzında açıklamalarda bulundu. yani diyor ki evet çıkarsa eskiden zaten iyi satıyorduk artık daha da hızlı satacağız. adam açık açık bunu söylerken, halen laiklik-dincilik ekseninde siyaset yapılmaya devam ediliyor. "şehide kelle dedi" , "bağımsız yargı", "teröristler bayramla karşılandı", "bdp'liler hükümet lehine manevra yapıyor, bu yüzden hayır demelisiniz" şeklinde siyaset yapma anlayışı sürdürülüyor. hem bu forumda hem de kılıçdaroğlu-bahçeli ikilisinin herhangi bir mitinginde özelleştirme karşıtlığı üzerine bir politik kelam duymadım. duyamam da zaten. onlar da aynı geminin yolcusu.

aynı şekilde abd büyükelçisi boğaziçi üniversitesine toplamış ülkemin biliminsanlarını, diyor ki "tayyip bey ülkenizi demokratikleştirmeye çalışıyor. bu konuda ona destek olmalısınız". sözde bağımsız bir ülkeyiz. başka bir ülkenin büyükelçisi, bilim insanlarına akıl veriyor. var mı bunu dillendiren, buna karşı duran . bu da yok. yine aynı geminin yolcusu olmakla ilgili olsa gerek. 

türkiye cumhuriyeti iktidarı ve sözde muhalefetiyle referandum gibi politik bir olguyu da apolitize etmeyi başardı. insanlar evet'li, hayır'lı söz oyunları ile politika yapar hale geldi. böyle saçma sapan bir siyasi ortamda da ancak mevcut durum korunur.
 bu kadar ümitsiz olmayın sandığa gidin ve HAYIR lı bir iş yapın göreceksiniz...
ümitSİZSİNİZ...
ESKİŞEHİRSPORLUYUM..
TARAFTARIM...
DOĞRU BİLDİĞİMİ YAZARIM....
Yukarı
esaf Liste gör
Deneyimli Yazar

Fatih
Yer: Memleket...
Direct Link To This Post Tarih: 22/Ağu/2010 saat 01:24
Alıntı yapılan KIRMIZIŞİMŞEK26

Alıntı yapılan d0rli0n

ümitSİZSİNİZ...
İroni olsa gerek diye düşünüyorum....

Ne Zaman Gelecek O Büyük Gece?
Yukarı
KIRMIZIŞİMŞEK26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Ali
Yer: Trinidad and Tobago
Direct Link To This Post Tarih: 22/Ağu/2010 saat 01:32
Alıntı yapılan esaf

Alıntı yapılan KIRMIZIŞİMŞEK26

Alıntı yapılan d0rli0n

ümitSİZSİNİZ...

İroni olsa gerek diye düşünüyorum....

Yoo değil referandumla ilgili en iyi söz oyunu olsun diye yazdımmSmile 

ESKİŞEHİRSPORLUYUM..
TARAFTARIM...
DOĞRU BİLDİĞİMİ YAZARIM....
Yukarı
ESPANA Liste gör
Usta Yazar

ÖMER
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 22/Ağu/2010 saat 12:00
Konu açıldığından beri bu sayfaya hiç yazmadım sadece iki video paylaşmak istiyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=bpqRiT_rLZc

http://www.youtube.com/watch?v=zbnCWfzfaiY
FATİHİN İSTANBUL'U FETHETTİĞİ YAŞTASIN

https://twitter.com/#!/ESPANAA
Yukarı
KaRa Liste gör
Usta Yazar

KapKaRa
Yer: Yayladan
Direct Link To This Post Tarih: 22/Ağu/2010 saat 12:29
Alıntı yapılan enES26

Alıntı yapılan KaRa

Alıntı yapılan enES26

işte bu çamur at izi kalsın hesabı zihniyetinin son bulması için "EVET" diyoruz..
Evet dedikten sonra, o zihniyet nasıl son bulacakmış, hangi maddede yapılan hangi değişikle bu mümkün olacakmış, anlatır mısınız?
1- anayasa mahkemesi üye sayısı arttırılacak üye sayısı 11 den 17 ye çıkacak )
şuan sadece sol ve darbe zihniyetine hizmet eden anayasa mahkemesi üyelerini seçilmiş bir hükümet üye atayarak azda olsa adil hale gelmiş olacak)
2- hsyk yapısı değiştirilerek burada üyelerin seçiminde sadece belli bir zümrenin hegemonyasından kurtarılarakl tüm hakim ve savcıların katılımıyla oylanarak seçimler yapılacak..
bunlar benim için yeterli sebepler EVET demem için..
Bağışlayın ama Anayasa mahkemesi ve HSYK'da yapılacak değişikliklerle, çamur at izi kalsın hesabı zihniyetinin nasıl son bulacağını, ben hala çözemedim.

Yeni düzenlemeyle anayasa mahkemesinin 17 üyesinin kaçta kaçını, yani ne kadar üyesini kim atayacak? Yasama, yürütme ve cumhurbaşkanının atayacağı üyeler, 17 üyeden kaç tanesi olacak? Anayasa mahkemesinin yeni yapısında  yasama ve yürütmenin etkisi ne oranda olacak? Bunları da açıklar mısınız? Seçilmiş hükümetin üye atayarak mahkemenin az da olsa adil hale gelmesini sağlamasına ise diyecek bir şey bulamıyorum. Aynı şekilde, HSYK'da tüm hakim ve savcıların katılımıyla oylanarak yapılacak seçimlerden çıkacak üye sayısı kaç olacak? HSYK'nın tüm üyeleri mi bu şekilde seçilecek? Ayrıca Adalet Bakanı ve müsteşarının kuruldaki devam eden varlığının sebebini ve bakanın kuruldaki yetkilerini de yazar mısınız?

Yani böyle sol zihniyeti, darbe zihniyeti, belirli zümrenin hegemonyası, artık kurtuluyoruz filan böyle sözlerle bizi kandırmaya çalışmayın. Rahat olun, yazın da rahatlayın. Avni Doğan gibi açık açık söyleyin; 40 yıl onlar fişledi, şimdi biz fişliyoruz, deyin. Dediklerinizin doğru olduğunu varsayarak, bugüne kadar sol, darbe, belirli bir zümre hegemonyası vardı, şimdi bizim hegemonyamız hüküm sürecek, deyin. Hiç boşuna kasmayın.
YÖNETİM İSTİFA! ŞEFFAF MALİ TABLO İSTİYORUZ!
Yukarı
Baba Liste gör
Usta Yazar

Alper Uruş
Yer: EStanbul:)
Direct Link To This Post Tarih: 22/Ağu/2010 saat 13:24
''Eskişehir halkı, seçkin özelliklerle bezenmiş bir halktır'' (M.K.ATATÜRK) sözünün gereğini yapacaktır. Herkes maddelerine kadar olaya vakıf zaten. 
KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...
Yukarı
curva_sud Liste gör
Deneyimli Yazar

Murat
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 22/Ağu/2010 saat 13:29
Eskişehirin sonucu belli bakalım Ülkenin sonucu ne olacak
Yukarı
ESESiM026 Liste gör
Deneyimli Yazar

nafız
Direct Link To This Post Tarih: 22/Ağu/2010 saat 13:30
Referandumda ‘evet’e karşı çıktı
Kıtalararası Sanayici ve İş adamları Derneği Genel Başkanı Kaya Kanpolat, Milli Dergah’a yaptığı açıklamada, referandumda “evet’e karşı çıktı. AKP’nin Türkiyeyi çıkmaza sürüklediğini savunan Kanpolat, “İktidar, sıkıştığı anlarda mazlum rolü oynayarak gemisinin yol almasını sağladı  Referandum çıkışıyla, yine iki kutuplu bir ortamın oluşmasını başaran AKP, bu durumu lehine kullanarak karlı çıkmayı amaçlamaktadır” dedi

Ülkücüleri tuzağına düşürdü
AKP’nin, referandum politikasıyla ülkücüler arasına nifak sokmayı da başardığını kaydeden Kanpolat, “Bu fitnenin farkına varamayan Ülkücü Hareket’in mensupları AKP’nin tuzağına düşerek, birbirlerine hakaretler etmekte, hatta hainlikle suçlamaktadırlar” diye konuştu. Şu anda ülkemizdeki tek sorunun Türklük sorunu olduğunu belirten Kanpolat, “Toplum her geçen gün kaos ortamına sürüklenirken, çözüm üretilememektedir” diye konuştu.

‘Evet’ demem imkansız
Kürt açılımı sürecinde AKP’den istifa eden eski bakanlardan Murat Başesgioğlu, Anayasa değişiklik paketine hayır diyeceğini belirterek, “Korkakların çoğunlukta olduğu bir ülkede demokrasi gelişmez” dedi

Haber: Fatih ERBOZ
AKP’den istifa eden eski bakanlardan Murat Başesgioğlu, referandumda “evet” demesinin mümkün olmadığını söyledi.  Kürt açılımı sürecinde AKP’den kopan Murat Başesgioğlu istifasının ardından ilk kez Akşam gazetesine konuştu. İstifasının gerekçelerini ve referandum sürecinde terörle mücadele eden Türkiye’ye ilişkin kaygılarını anlatan Başesgioğlu, “Referandum, demokrasinin araçlarından biri. Ancak zamanlama açısından uygun bir zamana denk gelmedi. Şu anda Türkiye’nin en sıcak konusu etnik ayrımcılığın geldiği nokta. Ama siyaset kurumumuz tüm enerjisini referanduma seferber etmiş durumda” dedi.

‘Sen çöz’ demek kolaycılık
Referandumun genel seçimle  birlikte yapılabileceğini kaydeden Başesgioğlu, şöyle devam etti: “Bugünden yarına kaçan bir şey yok. Neticede HSYK ile Anayasa Mahkemesi’nin yapısı değişecek. Diğer konular herkesin üzerinde mutabık olduğu konular. Vatandaşın bir sürü hayat sıkıntısı varken ’hadi ben siyaset kurumu olarak bunun içinden çıkamadım, sen çöz’demek kolaycılıktır. Bu konuları vatandaşa havale etmemek lazım. Bunca itirazdan sonra bu referanduma evet demem mümkün değil. Her ne kadar içindeki birçok maddeyi kabul etsem bile tümü itibarıyla evet demem mümkün değil.”

Hukuk ilkesi zedelenecek
Çok az farkla evet çıksa bile, Anayasa Mahkemesi ve HSYK gibi anayasal kurumların meşruiyetinin, tarafsızlığının ve idarenin bunlar üzerindeki baskısının sürekli sorgulanacağını kaydeden Başesgioğlu, “Hukuk devleti ilkesi zedelenecek” dedi.  Anayasa değişikliklerinin, toplumun temel sözleşmesi olduğunu vurgulayan Başesgioğlu, sözlerini söyle sürdürdü: “Geniş bir mutabakat gerekir. Bu yapılamadı. Onun için çekişmeli bir propaganda süreci yaşanıyor. Uzun süredir Türkiye gerçek gündemini yaşamıyor, gerçek gündemiyle yüzleşmiyor. Toplumun geleceği açısından endişe verici. Terör Anadolu’nun iç merkezlerine yayılmış durumda. Doğu ve Güneydoğu’da yaşananlar iç savaş manzarası gibi. Hep diyorduk bu siyasallaşacak, kitleselleşecek ve etnik ayrımcılık Türkiye’nin gündemine gelecek. Son zamanlardaki beyanlar da bunu gösteriyor. Demokratik özerklik ve Türk bayrağının yanına ikinci bir bayrak deniyor. Uluslararası ipotekler girerse meseleyi bizim çözmemiz mümkün olmaz. Türk ve Kürt kökenli vatandaşlar dış dinamiklerden arınmış şekilde, diz dize oturup bu sorunu çözmemiz lazım.”

Cesur aydına ihtiyaç var
Türkiye’ni son dönemde bir korku imparatorluğuna dönüştüğünü kaydeden eski AKP’li Murat Başesgioğlu, “Korkakların çoğunlukta olduğu bir ülkede demokrasi gelişmez. En başta aydınların daha cesur olması lazım. Üniversitelerin sesini yükseltmesi lazım. Herkes siyasetin arka bahçesinde kendine biçilen rolü oynamaya çalışıyor.  Evrensel aydın bu değil. Aydın, muhalif olan ve ülkedeki hak ve özgürlüklerin gelişmesi konusunda mücadele veren insan demektir. Türkiye’nin tam da bu noktada cesur aydınlara ihtiyacı var” şeklinde konuştu.

500 kişilik konvoy karşılamıştı
AKP’den istifa eden eski bakanlardan Murat Başesgioğlu, 6 Ağustos’ta memleketi Kastamonu’da, AKP, DP ve MHP’li 2 bin kişi tarafından karşılanmıştı. “Murat Bey nerede biz oradayız”, “Kastamonu ve Türkiye seninle gurur duyuyor” pankartları taşıyan kalabalık nedeniyle Kastamonu Ankara yolunun şehre giriş bölümü bir süre trafiğe kapanmıştı. Kendisini karşılamaya gelen hemşehrileriyle tek tek tokalaşan Başesgioğlu  “Ben de AKP’den ayrılmak zorunda kaldım. Bu asla şahsi sebeplerden değildir. Biz, ülkemizin temel meseleleri konusunda görüş ayrılığına düştük” diye konuşmuştu.

İktidar da felakete sürüklenecek
Vatan gazetesi yazarı Güngör Mengi, 1 Ağustos tarihli “Büyük düşünün” başlıklı yazısında okuyucularını şöyle uyarıyor:  “Gerçek liderler toplumlarına daima ” büyük düşünün “ öğüdü veriyorlar. Keşke bu disipline milletçe sahip olabilseydik. Çünkü o zaman 12 Eylül’de referanduma sunulacak hukuki düzenlemelerin, yazılı metinleri çok aşan sonuçlara kapı aralayacağını görebilirdik.Bilinçle kendimizi korurduk.Yargıyı bağımsız bir erk olmaktan çıkarıp siyasi iktidarın iradesine teslim etme kastı güden Anayasa değişikliklerine bir çok ” tuhaf eylem ve beyan “ eşlik ediyor. AKP geldiği günden beri yaşam biçimi empoze ediyor. Bu dayatma referansını genellikle dinden alıyor. Artık siyasetçilerin tesettürlü eşlerine alıştık. Kamuda yüksek mevkilere erişmenin ön şartı türbanlı bir eşe sahip olmaktır.

Sadece eksen mi kayar?
Geçenlerde Ortadoğu tarihçilerinin en saygını olan Bernard Lewis, on yıl içinde Atatürk’ün kurduğu cumhuriyetin İran’a dönüşebileceğinden söz etmiş, bu değerlendirmeyi Wall Street Journal gazetesindeki köşesine koyan yazar şöyle bir yorum yapmıştı: ” Erdoğan tarzı İslamcılık acaba ılımlı bir sosyal ve siyasi çerçevede mi kalacak yoksa agresif ve radikal bir tutum mu izleyecek? “

Endişelenmemek hata olur
Amerikalı yazara göre şimdiden tahminde bulunmak zor olur ama olasılıklar konusunda endişelenmemek de hata olur! Türkiye’de rejimin güvenliği maalesef pamuk ipliğine bağlı durumdadır. Kuşatılan yargı, 12 Eylül’de düşürülecek olursa Cumhuriyetin kendini savunma kabiliyeti iyice zayıflayacaktır. Yargı iktidarın niyetlerine karşı korunmalıdır. Çünkü EVET çıkarsa ülkeyle beraber iktidar da felâkete sürüklenecektir. Ne yazık ki referandumun propaganda günleri ilgisiz tartışmalarla ziyan ediliyor. Muhalefet saygın hukukçulardan yardım istemeli, bir yandan da hile ihtimaline karşı sandıkları güven altına alacak örgütlenmeyi tamamlamalıdır. ” Oylar çalındı “ şikâyeti dinlemek istemiyoruz!

VATANDAŞ 
SEN DE KONUŞ

12 Eylül’de yapılacak Anayasa referandumuna niçin HAYIR dememiz gerektiğini ifade eden görüşlerinizi

referandum@yenicaggazetesi.com.tr
adresine gönderirseniz bu sütunlarda
yayınlanacaktır.

Hayır diyorum ÇÜNKÜ
Halk hiç kimsenin
oyuncağı değildir
Cemal Lüleci (Emlak Müşaviri):
Ülkeyi sansasyonlarla çatışmaya sürüklemek istedikleri şu günlerde gerçekten milleti galeyana getirmek için güzel bir yöntem bulmuşlar sayın kabine üyeleri. Türkiye tek bir bütündür. Devlet ve bu devletin toprakları üzerinde yaşayan halk da hiç kimsenin oyuncağı değildir. İşte bu yüzdendir ki 12 Eylül tarihinde yapılacak referandumda bizim kararımız sandık başında hayır olacaktır. Tüm duyarlı vatandaşların da bizim gibi AKP’nin dayattığı bu Anayasa değişiklik paketine hayır diyeceğini umuyorum.

Hayır diyorum ÇÜNKÜ
Türk insanını
uyutmaya çalışıyorlar
Ergün Küçükoğlu:
Yıllardır Türk analarının dökmüş olduğu gözyaşlarının, feryatlarının dinmesini beklerken, bitsin bu isyan, bitsin bu karmaşa derken, ne oldu da birden bire adamlar inlerinden çıktı. Kucak açıldı ve bu zamana kadar yaptıkları neredeyse madalya ile ödüllendirildi. Şimdi ise vakit kazanmak için silah bırakma oyunları ile Türk insanını uyutmaya çalışıyorlar. Artık yeter. Bu oyunun son bulmasını istiyorum. Onun için sandık başında kocaman bir hayır diyeceğim.

Hayır diyorum ÇÜNKÜ
Sivil darbeye
imkan sağlanıyor
Ergün Küçükoğlu:
Yıllardır Türk analarının dökmüş olduğu gözyaşlarının, feryatlarının dinmesini beklerken, bitsin bu isyan, bitsin bu karmaşa derken, ne oldu da birden bire adamlar inlerinden çıktı. Kucak açıldı ve bu zamana kadar yaptıkları neredeyse madalya ile ödüllendirildi. Şimdi ise vakit kazanmak için silah bırakma oyunları ile Türk insanını uyutmaya çalışıyorlar. Artık yeter. Bu oyunun son bulmasını istiyorum. Onun için sandık başında kocaman bir hayır diyeceğim. 

Hayır diyorum ÇÜNKÜ
Kürdistan girişimine
ses çıkarmıyorlar
Sehri Doğruöz (Emekli öğretmen):
Aklı başında ve kendini bu ülkenin vatandaşı hisseden kişiler, hiç üniter devletin olmazsa olmazı ve bağımsızlığın simgesi olan bayrağın yakıldığı bir yerde “demokratik özerklik” adı altında bir Kürdistan kurma girişimine ses çıkarmayan bir hükümetin hazırladığı anayasa değişikliğine “hayır” demez misiniz? Doğu ve Güneydoğu yangın yerine dönerken, Diyarbakır Belediye Başkanı’nın demokratik özerklik adıyla andığı ayrılma istemlerine sessiz kalan bir iktidarın hazırlattığı anayasa değişikliğine elbette hayır.
ESESIM SADECE SEN VARSIN
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 9091929394 183>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,805 saniyede hazırlanmıştır