eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKonumuz Sadece Referandum..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 8586878889 183>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
alikula Liste gör
Deneyimli Yazar

Ali KULA
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 20/Ağu/2010 saat 11:57
Bugünleri yaşamamızın en büyük sorumlusu maalesef Kenan EVREN'dir.

Darbe yaptın tamam ama o darbeden sonra kendini sultan gibi gösterdin. O yapılan referandumda çıkan % 92 kabul oyu kimseyi yanıltmasın, o % 92 oy namluların gölgesinde alınmış oydur, o % 8 ret çıkan oy oranı aslında daha fazla olacağı, ama ret etmek isteyen kesimin çoğu sandığa gidemediği, bir şekilde bunlar engellendiği, sandık başına gidebilenlere de resmen aba altından sopa gösterildiği, bazı oy kullanma kabinlerinin yanında askerler silahla beklediği ve göz ucuyla kim ne oy kullanmış baktıkları ve ret oyu kullananların da referandum sonrası başlarına inanılmaz şeylerin geldiği o günleri görmüş büyüklerimiz tarafından anlatılıyor. Ret oyu çoğunlukta çıkan köy, kasaba, ilçe ve şehirler uzun süre hizmet göremediği, özellikle köylerde inanılmaz şeyler yaşandığı da anlatılıyor.

Kenan EVREN ve c**ta hükümeti 3 kesime 3 farklı davranış gösterdi görevde kaldığı sürede:

- Cemaatçi tayfaya,yeşil sermayeye, ılımlı islamcılara hiç dokunmadı, hatta bazı yapılanlarda onları kullandı
- Milliyetçilerin kolunu kırdı
- Solcuları özellikle de aşırı solcuları resmen biçti

Bugün aşırı sol örgütler ülkenin başına bela ise, onların içinde yatan "rövanş" alma psikolojisindendir. Bu psikolojiyi Kenan EVREN yarattı, PKK nın kurulmasını sağlayan ortamı o hazırladı. Milliyetçilerde de içlerinde kalan biraz ukte yüzünden çok da aşırı olmasa da "rövanş alma" duygusu, psikolojisi halen var. Yeşil sermaye ise o günlerden en karlı çıkan grup, onu anlatmaya gerek yok bugün yaşadıklarımız ortada.

Kenan EVREN bununla da kalmadı, herşeyi kendi istediği şekile soktu, insanlara bunu dayattı, biz 80'lerin sonu ve 90 ların başında ilköğretim çağında okuyanlar, genellikle, dayakçı, anlayışsız, ezberci, yeniliğe açık olmayan öğretmenler tarafındn eğitildik maalesef, arada iyi diyebileceğimiz öğretmenler de çıkıyordu elbet ama onlar ya pusturuluyordu yada sürgüne gönderiliyorlardı, sorgulamayan, düşünmeyen, yaratıcı olmayan bir nesil yetiştirildi, o günlerde bu eğitimden geçenler bugün büyüdüler, işte sonuç. Sorunlarla dolu bir Türkiye yarattı Kenan Paşa.

Kenan EVREN'in her yaptığı affedilebilir, ama yaptığı öyle birşey var ki o affedilmez işte, başta "öyle bir şey yok" deniyordu ama artık böyle bir şeyin olduğu biliniyor, çünkü Kenan EVREN önce "yok öyle birşey" demiş, ama sonra "evet var ama o kadar önemli değil" diye itiraf etmiş, bu "Atatürk'ün gizli vasiyeti"

Atamız ölümünden 2 ay önce Beyoğlu 6. noterini çağırtmış ona bir zarf vermiş, ’Bu kapalı zarfta vasiyetlerim var. İcap ettiği vakit gerekeni yaparsınız’ demiş, çeşitli hukuki işlemler yapılmış, 3 yerinden kırmızı bal mumu döktürüp, mühürletmiş ve notere teslim etiş. Mühürlü büyük zarf Atamızın ölümünden sonra Ankara 3. Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından, 28 Kasım 1938’de bir heyet huzurunda açılmış. O zarfın içinden küçük bir zarf daha çıkmış, o zarfta ise "ölümümden 50 sene sonra açınız" şeklinde bir yazı olduğunu görmüşler, o küçük zarf bu zarf da Ankara 3. Sulh Hukuk Hakimi Osman Selçuk ve görevli bir heyet tarafından 5 Ocak 1939 ‘da Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü Merkez Şubedeki özel bir kasaya konmuş. Bu zarf mahkeme kayıt altına alınmış, kasaların gününden önce açılmasını engellemek maksadı ile 50 yıllık süreç için kasaların kapısı özellikle bir kaynakla tutturulmuş.

Gel zaman git zaman tam 50 sene sonra, 10 Kasım 1988 de Kenan EVREN, zamanın Genelkurmay üst kademesi, zamanın başbakanı Turgut ÖZAL ve kabinedeki birkaç bakan anma törenerinden sonra hep beraber Ziraat Bankası Genel Müdürlüğüne gizlice giderler, o zaman medyada tek kanal TRT idi ve TRT ye de hiçbir açıklama yapılmamıştı yani ülkede çok kişinin bundan haberi yoktu, Kenan EVREN paşa cumhurbaşkanı sıfatı ile zarfı açar, okur ve hemen kapatır, "Türk milleti buna hazır değil" der ve vasiyetin açılmasına 25 yıllık daha ek ysak koyar.

O vasiyette ne yazıldığı konusunda çeşitli söylentiler var, kesin bilgi yok, ama vasiyet hakkında, sonraki genelkurmay başkanlarının haberi olduğu, hatta Hilmi ÖZKÖK ün bunu Tayyip ERDOĞAN a anlattığı da konuşuluyor(o ERDOĞAN'ın "mezara kadar gidecek" dediği meşhur Dolmabahçe toplantısında konuşulduğu söyleniyor).

Vasiyette ne olursa olsun, Kenan EVREN in bunu zamanında açıklamaması herşeyden önce ATAmızın maneviyatına saygısızlık, kendince 25 senelik ek süre koyması tam bir bencillik, kendini bir şey sanmadır. O vasiyet ogün açıklasa idi Kenan EVREN belki de bugün çok daha farklı bir ülkede yaşıyor olacaktır, daha gelişmiş, daha özgür, daha az sorunlu, daha zengin, ne terör olurdu ne ekonomik sorunlar, ben öyle düşünüyorum.

Şimdi tüm bu yazdıklarımın referandumla ne alakası var, madem konumuz sadece referandum, şöyle bağlayacağım: Kenan EVREN in vasiyete koyduğu ek 25 senelik yasak 10 Kasım 2013 senesinde bitiyor, halen Ziraat Bankası kasasında o vasiyet duruyor, bu yasak nedeniyle kimse onu açamıyor ve açıkca açıklayamıyor, çünkü anayasa gereği 80 darbesini yapan komutanların dokunulmazlıkları var ve koydukları yasaklar delinemez. Şimdi referandum gidiyoruz ve oylayacağımız maddelerden birisi de bu. Referandumda evet çıktığı taktirde, 80 drbecilerinin dokunulmazlıkları ve koydukları yasaklar ortadan kalkıyor, en önemlisi de vasiyetin açıklanması yasağı, yani 10 Kasım 2013 ü beklemeye gerek kalmayacak, referandumdan EVET çıkarsa, daha sonra Tayyip ERDOĞAN veya Cumhurbaşkanı sıfatı ile Abdullah GÜL TV karşısına geçip bunu duyurabilir.

Ama nasıl duyurur, aynen olduğu gibi okurlar mı, yoksa değişiklikler yaparlar mı bilemiyorum, yani kendi işlerine geldiği gibi açıklarlarsa iş zor, ülke kargaşaya sürüklenebilir, aynen açıklarlrsa da bazı kesimler buna inanmayabilir, işte yine karışıklık çıkabilir, zaten ülke bugünlerde karışık daha da beter duruma gelebiliriz. Kenan EVREN boşuna "referandumdan EVET çıkarsa kendimi intiar ederim" diye beyanat vermiyor, Kendisinin yargılanamayacağını o da biliyor çünkü zaman aşımı var, ama bu vasiyeti gizlemenin sorumluluğunu taşıyamaz. Referandumdan HAYIR çıkarsa da, yasak devam eder bu vasiyet 10 Kasım 2013 te açıklanacak, o zaman da benzer şeyler yaşanacak gibi, o zaman hükümette kim olur belli değil, ama o zaman da benzer şeyler yaşanacak.

O yüzden Kenan EVREN yaptığı herşey affedilir ama bu yaptığı affedilmez, önce "yok öyle birşey" dedi, sonra "var ama önemli değil" dedi, madem önemli değildi niye açıklamadın o zaman, 25 senelik ek yasak koydun, işte bu affedilemez.
Yukarı
MoribunD Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: BilecikEsEs
Direct Link To This Post Tarih: 20/Ağu/2010 saat 11:59
Yukarı
Baba Liste gör
Usta Yazar

Alper Uruş
Yer: EStanbul:)
Direct Link To This Post Tarih: 20/Ağu/2010 saat 12:06
Buradaki bilinç ve duyarlılığın ESKİŞEHİR'de ve tüm yurtta sandıklara yansıması dileğiyle, duasıyla...
KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...
Yukarı
Dorylaion Liste gör
Usta Yazar

Ersin ASLAN
Direct Link To This Post Tarih: 20/Ağu/2010 saat 12:17
         Benim asıl merak ettiğim sandıktan HAYIR çıkarsa ne olacağı. Evet çıkarsa zaten belli. Akp byükzafer kazanmıl olup günlerce kutlama yapacak. 1-2 ay içinde adamlarını yerleştiremedikleri yüksek mahkemelere adamlarını yerleştirecek ve herşey güllük gülistanlıkmıl gibi devam edecek. Ya HAYIR çıkarsa? Acaba referandum kaç trilyona mal olacak, bunun hesabını Akp kendi cebinden mi verecek.Hükümet istifa mı edecek, erken seçim mi isteyecek, yoksa birşey olmamış gibi devam mı edecekler, çok merak ediyorum.
ŞAMPİYONLUK UZAK DEĞİL...
Yukarı
ŞenolESES Liste gör
Deneyimli Yazar

Şenol
Yer: T.C. Ankara
Direct Link To This Post Tarih: 20/Ağu/2010 saat 12:20

AKP ve RTE kadroları sadece bu memleketi düşündükleri içinmi bagajlarını yırtıyolar?H A Y I I I I IR R R R R

TÜRKİYE CUMHURİYETİ
Damarımda Kanımsın Bedenimde Canımsın ESES im
Yukarı
enES26 Liste gör
Usta Yazar

sinan
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 20/Ağu/2010 saat 15:03
Alıntı yapılan ŞenolESES

AKP ve RTE kadroları sadece bu memleketi düşündükleri içinmi bagajlarını yırtıyolar?H A Y I I I I IR R R R R

yırtınanlar belli oluyor.. Big%20smile
Yukarı
EryamanlıESES Liste gör
Yazar

Fatih Başar Yüzer
Yer: Şimdilik Sivas
Direct Link To This Post Tarih: 20/Ağu/2010 saat 15:05
Alıntı yapılan enES26

Alıntı yapılan ŞenolESES

Sen de yırtınsan iyi olur,biz bu ülke için yırtınıyoruz ya sen?
Sivas'ın Kırmızı Şimşekleri (SivKŞ)
Yukarı
enES26 Liste gör
Usta Yazar

sinan
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 20/Ağu/2010 saat 15:09
Alıntı yapılan EryamanlıESES

Alıntı yapılan enES26

Alıntı yapılan ŞenolESES

ben rahatım vatanım milletim için EVET oyu vereceğim, bunun içinde yırtınmam gerekmiyor.
ülkemi bundan sonra (taraflı)anayasa mahkemesinin-(taraflı)hsyk ların askeriyenin yönetmesini değil sadece seçilmişlerin yönetmesini istiyorum..
Yukarı
Onur26 Liste gör
Usta Yazar

Onur
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 20/Ağu/2010 saat 15:10
seviye yerlerde vallaha billaha 42 yaşındaki abimiz 47 yaşındaki abimize neler diyor 21 yaşındaki arkadaşımız ise babası yaşındaki abimize neler diyor kaç gün kaldı şu referanduma bitsede forumdaki saygı seviyesi tekrar üst seviyelere ulaşsa
Bir gün mutlaka güler şehrine ihanet etmeyenler...
Yukarı
EryamanlıESES Liste gör
Yazar

Fatih Başar Yüzer
Yer: Şimdilik Sivas
Direct Link To This Post Tarih: 20/Ağu/2010 saat 15:16
Alıntı yapılan enES26

Alıntı yapılan EryamanlıESES

Alıntı yapılan enES26

Alıntı yapılan ŞenolESES

ben rahatım vatanım milletim için EVET oyu vereceğim, bunun içinde yırtınmam gerekmiyor.
ülkemi bundan sonra (taraflı)anayasa mahkemesinin-(taraflı)hsyk ların askeriyenin yönetmesini değil sadece seçilmişlerin yönetmesini istiyorum..

Bunlar görünen maddeler Sinan abi, elinden hangi haklar alınıyor farkında mısın? Artık her hastaneye gidişinde para vereceksin. Birazdan hepsini paylaşırım. Bu arada Onur arkadaşım, yukarıdaki mesajda ne seviyesizlik gördün? Ve de küçükler büyüklere siyaset yapamaz diye bir kural var da ben mi bilmiyorum?
Sivas'ın Kırmızı Şimşekleri (SivKŞ)
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 8586878889 183>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,532 saniyede hazırlanmıştır