eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKonumuz Sadece Referandum..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 8485868788 183>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
KIRMIZIŞİMŞEK26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Ali
Yer: Trinidad and Tobago
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 20/Ağu/2010 saat 03:08
Alıntı yapılan Mehmet_Can

BDP ve PKK liyi destekliyen varsa oda CHP ve MHP. CHP nin yolunda giden partidir bu BDP (DTP). Referandumda bunlar hayir vermedimi. CHP mecliste boykot etmisti referandumu, bunlarda secim meydaninda boykot'a basladilar. AKP yanlisiysa BDP (DTP) 367 yani cumhurbaskanligin sorununda evetmi verdi zannediyorsun.

Sen o kamu arastirmalarin linkini ver, bende DTP'li (BDP) vekillerin soylediklerini yada mecliste oylarini gosteren linkleri buluyum. Karsilastirip sonra devam edelim cunku simdi oruc acacam ama benden soylemesi, BDP'nin tavri ile CHP'nin tavri cogu mevzu'da ayni.
367 oylamasında mecliste bdp yoktu ki...ayrıca chp ve mhp gibi türk siyasi tarihinin 2 çok önemli partisine pkk yı destekleyen demek hiç bir vicdan ile bağdaşmaz el insaf..
ESKİŞEHİRSPORLUYUM..
TARAFTARIM...
DOĞRU BİLDİĞİMİ YAZARIM....
Yukarı
frkneses Liste gör
Deneyimli Yazar

Furkan
Yer: Ankara
Direct Link To This Post Tarih: 20/Ağu/2010 saat 03:28
anlamadığım başka bir tuhaflıkta şu, 82 anayasısı, darbe anayasasıdır kötüdür, bazı özgürlükleri kısıtlamıştır, kimse savunmuyor bu anayasayı ama bu anayasa %92 ile kabul edildi. bu referandumun o kadar yüksek bir oy ile kabul edilmesi imkansız %92iyle geçmiş bir anayasayı kaldırıp maksimum %70 ile geçecek bir anayasayı getirip sonra da bu halkın anayasası mı diyceksiniz ? tuhaf insanlarsınız.

ayrıca 82 anayasası oylandığında evet diyenlerin büyük çoğunluğu bugün, darbe anayasasını tarihe gömeceğiz, sivil anayasa geliyor diyor. hem 82 anayasısına hem de bu referanduma evet demek nasıl bir çelişkidir ?
Yukarı
ccigarr Liste gör
Usta Yazar

hakan
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 20/Ağu/2010 saat 03:30
Alıntı yapılan frkneses

anlamadığım başka bir tuhaflıkta şu, 82 anayasısı, darbe anayasasıdır kötüdür, bazı özgürlükleri kısıtlamıştır, kimse savunmuyor bu anayasayı ama bu anayasa %92 ile kabul edildi. bu referandumun o kadar yüksek bir oy ile kabul edilmesi imkansız %92iyle geçmiş bir anayasayı kaldırıp maksimum %70 ile geçecek bir anayasayı getirip sonra da bu halkın anayasası mı diyceksiniz ? tuhaf insanlarsınız.

ayrıca 82 anayasası oylandığında evet diyenlerin büyük çoğunluğu bugün, darbe anayasasını tarihe gömeceğiz, sivil anayasa geliyor diyor. hem 82 anayasısına hem de bu referanduma evet demek nasıl bir çelişkidir ?

Darbe anayasasıydı o evetten başka seçenek asla yoktu Askerin gözetiminde yapılmış bir anayasa o yüzden yüksek oyla kabul edildi
haramilerin saltanatını yıkacağız...
Yukarı
eskişimşek65 Liste gör
Deneyimli Yazar

YILDIRAY
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 20/Ağu/2010 saat 03:38
EĞER 82 Anayasasına hayır denseydi,12 eylül c**ta rejimi kimbilir kaç yıl daha bu ülkenin başında kalacaktı yani eğer c**tadan kurtulmak isteniyorsa milletin bu anayasaya evet demekten başka çaresi yoktu.gerçi anayasanın ne getirip ne götürdüğünü ne dediğini anlayan kaç kişi vardı oda çok tartışılırda.
Yukarı
exespor Liste gör
Deneyimli Yazar

yiğidov26
Direct Link To This Post Tarih: 20/Ağu/2010 saat 04:37
  Herkes neyi oylayacağını çok iyi araştırsın derim ben , o zaman neden hayır denmesi gerektiğini görecektir evetçiler , gerçi hukuki dil var ama yine de sabırla okuyup anlamaya çalışmakta çok ciddi fayda var Wink
es es es gol gol gol , şimşekler çak çak çak...
Yukarı
arslankaya_26 Liste gör
Deneyimli Yazar

ARSLANKAYA
Yer: KIRIM
Direct Link To This Post Tarih: 20/Ağu/2010 saat 05:22

BDP ve PKK liyi destekliyen varsa oda CHP ve MHP. CHP nin yolunda giden partidir bu BDP (DTP). Referandumda bunlar hayir vermedimi. CHP mecliste boykot etmisti referandumu, bunlarda secim meydaninda boykot'a basladilar. AKP yanlisiysa BDP (DTP) 367 yani cumhurbaskanligin sorununda evetmi verdi zannediyorsun.

Sen o kamu arastirmalarin linkini ver, bende DTP'li (BDP) vekillerin soylediklerini yada mecliste oylarini gosteren linkleri buluyum. Karsilastirip sonra devam edelim cunku simdi oruc acacam ama benden soylemesi, BDP'nin tavri ile CHP'nin tavri cogu mevzu'da ayni.

arkadaşın kafa güzel galibaLOL
yaa bu siteye alkollü girmeyin lütfenTongue
ÜNİESES (ANADOLU)
http://www.unieses.org/
Yukarı
esesim Liste gör
Usta Yazar

Selahattin ERDOĞAN
Direct Link To This Post Tarih: 20/Ağu/2010 saat 06:09

BDP ve PKK liyi destekliyen varsa oda CHP ve MHP.

Yazıklar olsun!
Ülkemizde siyaseti bu denkli çirkefleştiren şu söylemi halen burada paylaşıyor olmanız gerçekten artık bu başlık altında bir şeyler paylaşmanın ne kadar anlamsız ve gereksiz olduğunu ortaya koyuyor. Bir gerçek bu kadar mı görmezlikten gelinir. İnsan kendini bu kadar mı görmemek için zorlar.

CHP ve MHP HAYIR diyor. BDP ise BOYKOT!!! Yani ne evet ne de hayır. Son bir iki gündür ise, bdp ve pkk çeşitli açıklamalar yaparak EVET denilebileceğini söylüyor. Terör örgütü lideri çıkıp imralı ve hükümet anlaştı diyor. Bu OYUN oluyor. Diğer tarafta hiç bir söylem, bilgi, belge yok ama onlar aynı safta oluyor. Buna aslında MHP güzel bir sloganla cevap vermiş: ÜLKEN İÇİN BİR OY'UN VAR! HAYIR!!!

Arkadaşlar aklımızı başımıza alalım. Bu ülkede son yıllarda yaşananları şöyle bir takip edelim. Bu ülkede artık tarikatlar hükümette devletin idaresinde yavaş yavaş söz sahibi olmaya başladılar. Cemaatler devletin bir kurumu gibi görüş beyan etmeye basladılar. Birileri artık kendi bayraklarını asmaktan bahsediyor. Birileri çıkıp kürdistanın sınırları çizilmiştir diyor. Birileri ölüleri mezardan çıkarıp evet dedirtmek lazım diyor. Atatürk büstleri, şehit kanlarıyla kutsanmış olan al bayrağımız ateşe veriliyor. Şehitlerimize kelle deniliyor. Devletin bir çok kademesinde cemaatçe kadrolaşma hızla devam ediyor. Polis teşkilatının büyük çoğunluğu cemaat üyesi olmuş. Asker sindirilmeye çalışılıyor ve büyük oranda başarılı olunuyor. Sınır güvenliğini sağlamak için ağır silahlarla donatılacak yeni bir  ORDU kuruluyor. Okullarda kız ve erkek öğrencilerin ayrı ayrı okutulması gündeme geliyor. Yargı denetim altına alınıyor.

Demokrasi bizim için sadece bir araçtır diye bas bas bağırıyorlar ve her geçen gün bu aracı en iyi şekilde kullananların asıl amacı olan, kadınlarımızın arabaların ön koltuğuna oturmasının yasaklanacağı günlere doğru adım adım ilerliyoruz. Arap, Acem, Kürt hayranlığı gün be gün büyürken bu ülkede TÜRKÜM demek neredeyse suç kabul edilecek. Birisi çıkıp ben Kürdüm dediği vakit ayakta alkışlanıyor, ama birileri de çıkıp ben Türküm dediği vakit "Faşist Köpekler" naraları yükseliyor.

Burada ekonomiden, enflasyondan bahseden arkadaşlarımız var. Rakamlarla hükümeti aklamaya çalışan arkadaşlarımız var. Kişi başına düşen milli gelirin iki misli olduğunu söyleyenler var. Benim anlayamadığım bu milli gelirden bize düşen pay nerede? Esnaf kan ağlıyor. Zenginin daha zengin olduğu, hatta yeni zenginlerin türediği şu dönemde ne yazıkki fakir ve dar gelirlilerin durumunda hiçbir düzelme olmamıştır. Devlet ve STK'lar tarafından yapılan yardımlar hiçbir dönemde bu kadar çoğalmamıştır. Ekonomi dediğiniz kadar düzeldiyse bu yardımlar neden en üst düzeye çıkıyor? Cemaat destekli yardım dernekleri bu hükümet döneminde en PARLAK (!) dönemlerini yaşadılar. Yapılan yardımlar için her gün TV programları yapılıyor. İnsanlarımızın ne kadar fakirleştiği bu programlar ile gün ışığına çıkmıyor mu? Borç batağından kurtulmak için basına yansıyan cinnet ve intihar vakalarının yanısıra artık gazetelerin üçüncü sayfalarında dahi yer verilmeyen vakaların ne denli çoğaldığını etrafınızı bir gözlemlerseniz anlarsınız.

Evet hükümet artık zam yapmıyor çünkü zam yapması için bur kurum oluşturuldu. Zamları artık hükümet değil o kurum yapıyor.

Özelleştirme ve el koymalardan elde edilen gelirle küresel krizin etkilerinden belki bir nebze olsun uzak kalabildi hükümet ama bundan sonra satacak bir şey de kalmadı. Devletin gelir sağlayacağı bur kurum da kalmadı. Bundan sonra neler olacak göreceğiz zaman içinde.

Ben Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde bu vatan evlatlarının kanları pahasına kurduğu bu cumhuriyetin ileleset yaşaması için, ülkemizin şeyhler ve müretler ülkesi olmaması için, kadınlarımızın yeniden peçe ve kafesler arkasına mahkum edilmemesi için, ülkemdeki inançlı insanların cemaat ve tarikatların dinini değil, Kur'an ve Sünnet ışığındaki gerçek dinlerini yaşamaları için, farklı mezhep, ırk ve kültürdeki insanlarımızın rahatça yaşayabilmeleri için, ülkemde huzur ortamının sağlanması için AÇ kalmaya razıyım arkadaş.

CUMHURİYET REJİMİ İÇİN BİR HAYIR'ınız olsun...

SENİ TAHTINA OTURTMADAN ÖLMEK, HARAM OLSUN BİZE ESESİM!..

ESKİŞEHİRSPOR YÖNETİMİNDE PAVYONCU ZİHNİYETE SON!
Yukarı
esesserkan26 Liste gör
Usta Yazar

serkan
Direct Link To This Post Tarih: 20/Ağu/2010 saat 09:45
Alıntı yapılan esesim

BDP ve PKK liyi destekliyen varsa oda CHP ve MHP.

Yazıklar olsun!
Ülkemizde siyaseti bu denkli çirkefleştiren şu söylemi halen burada paylaşıyor olmanız gerçekten artık bu başlık altında bir şeyler paylaşmanın ne kadar anlamsız ve gereksiz olduğunu ortaya koyuyor. Bir gerçek bu kadar mı görmezlikten gelinir. İnsan kendini bu kadar mı görmemek için zorlar.

CHP ve MHP HAYIR diyor. BDP ise BOYKOT!!! Yani ne evet ne de hayır. Son bir iki gündür ise, bdp ve pkk çeşitli açıklamalar yaparak EVET denilebileceğini söylüyor. Terör örgütü lideri çıkıp imralı ve hükümet anlaştı diyor. Bu OYUN oluyor. Diğer tarafta hiç bir söylem, bilgi, belge yok ama onlar aynı safta oluyor. Buna aslında MHP güzel bir sloganla cevap vermiş: ÜLKEN İÇİN BİR OY'UN VAR! HAYIR!!!

Arkadaşlar aklımızı başımıza alalım. Bu ülkede son yıllarda yaşananları şöyle bir takip edelim. Bu ülkede artık tarikatlar hükümette devletin idaresinde yavaş yavaş söz sahibi olmaya başladılar. Cemaatler devletin bir kurumu gibi görüş beyan etmeye basladılar. Birileri artık kendi bayraklarını asmaktan bahsediyor. Birileri çıkıp kürdistanın sınırları çizilmiştir diyor. Birileri ölüleri mezardan çıkarıp evet dedirtmek lazım diyor. Atatürk büstleri, şehit kanlarıyla kutsanmış olan al bayrağımız ateşe veriliyor. Şehitlerimize kelle deniliyor. Devletin bir çok kademesinde cemaatçe kadrolaşma hızla devam ediyor. Polis teşkilatının büyük çoğunluğu cemaat üyesi olmuş. Asker sindirilmeye çalışılıyor ve büyük oranda başarılı olunuyor. Sınır güvenliğini sağlamak için ağır silahlarla donatılacak yeni bir  ORDU kuruluyor. Okullarda kız ve erkek öğrencilerin ayrı ayrı okutulması gündeme geliyor. Yargı denetim altına alınıyor.

Demokrasi bizim için sadece bir araçtır diye bas bas bağırıyorlar ve her geçen gün bu aracı en iyi şekilde kullananların asıl amacı olan, kadınlarımızın arabaların ön koltuğuna oturmasının yasaklanacağı günlere doğru adım adım ilerliyoruz. Arap, Acem, Kürt hayranlığı gün be gün büyürken bu ülkede TÜRKÜM demek neredeyse suç kabul edilecek. Birisi çıkıp ben Kürdüm dediği vakit ayakta alkışlanıyor, ama birileri de çıkıp ben Türküm dediği vakit "Faşist Köpekler" naraları yükseliyor.

Burada ekonomiden, enflasyondan bahseden arkadaşlarımız var. Rakamlarla hükümeti aklamaya çalışan arkadaşlarımız var. Kişi başına düşen milli gelirin iki misli olduğunu söyleyenler var. Benim anlayamadığım bu milli gelirden bize düşen pay nerede? Esnaf kan ağlıyor. Zenginin daha zengin olduğu, hatta yeni zenginlerin türediği şu dönemde ne yazıkki fakir ve dar gelirlilerin durumunda hiçbir düzelme olmamıştır. Devlet ve STK'lar tarafından yapılan yardımlar hiçbir dönemde bu kadar çoğalmamıştır. Ekonomi dediğiniz kadar düzeldiyse bu yardımlar neden en üst düzeye çıkıyor? Cemaat destekli yardım dernekleri bu hükümet döneminde en PARLAK (!) dönemlerini yaşadılar. Yapılan yardımlar için her gün TV programları yapılıyor. İnsanlarımızın ne kadar fakirleştiği bu programlar ile gün ışığına çıkmıyor mu? Borç batağından kurtulmak için basına yansıyan cinnet ve intihar vakalarının yanısıra artık gazetelerin üçüncü sayfalarında dahi yer verilmeyen vakaların ne denli çoğaldığını etrafınızı bir gözlemlerseniz anlarsınız.

Evet hükümet artık zam yapmıyor çünkü zam yapması için bur kurum oluşturuldu. Zamları artık hükümet değil o kurum yapıyor.

Özelleştirme ve el koymalardan elde edilen gelirle küresel krizin etkilerinden belki bir nebze olsun uzak kalabildi hükümet ama bundan sonra satacak bir şey de kalmadı. Devletin gelir sağlayacağı bur kurum da kalmadı. Bundan sonra neler olacak göreceğiz zaman içinde.

Ben Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde bu vatan evlatlarının kanları pahasına kurduğu bu cumhuriyetin ileleset yaşaması için, ülkemizin şeyhler ve müretler ülkesi olmaması için, kadınlarımızın yeniden peçe ve kafesler arkasına mahkum edilmemesi için, ülkemdeki inançlı insanların cemaat ve tarikatların dinini değil, Kur'an ve Sünnet ışığındaki gerçek dinlerini yaşamaları için, farklı mezhep, ırk ve kültürdeki insanlarımızın rahatça yaşayabilmeleri için, ülkemde huzur ortamının sağlanması için AÇ kalmaya razıyım arkadaş.

CUMHURİYET REJİMİ İÇİN BİR HAYIR'ınız olsun...

Selahattin abi başımızdaki neki onu destekliyenler ne olsun.Basımızdakı refarandum için miting yapıyor.Halka anayasa paketi ile bigi vereceğine çamur at izi kalsın politikası ile sağa sola sallıyor.Yok kafa tası milliyetçiliği yapıyorlarmış,yok baykal'ın parti başından indirilmesi için kılıcdaroglu oyun oynamıs.Arkadas o kadar yaptıgın anayasa'ya güveniyorsa cıkarsın meydanlara anlatırsın madde madde.Sagındakı solundakı partilere satasmayla,tüsiadı,memuru tehdit ederek EVET dedirtmeye calısmazsın.Sen nasıl bır zıhnıyetsın kı memurlara toplu sözlesme için referandum dan EVET cıksın o zaman görüselım demek acık acık TEHDIT etmek demektir.
  Bdp boykot dıyor ,ımralıdakı terorıst bası EVET diyor.Sımdı kım hangı safta pkk ile cıkıyor ortaya.Bırakın artık camur atmayı.Onunuze bakın sızler.Yanı evet dıyecekler asıl pkk ile aynı safta olan sızlersınız.
ESKİŞEHİRSPOR
Yukarı
kayılı Liste gör
Usta Yazar

ahmet arısoy
Direct Link To This Post Tarih: 20/Ağu/2010 saat 11:40
türkiyede halen icra müdürlüklerinde 14.000.000 (ondörtmilyon) tane açılmış dosya var. ekonomi iyi diyenlere soruyurom, bu borçlular acaba aydanmı geliyor. aydan gelmiyorsa bu kadar kişinin borçlu olduğu bir ekonomi için nasıl iyi denilebilir. 
tartışmaya gerek yok, en büyük ESES
Yukarı
scorpio Liste gör
Deneyimli Yazar

Güçlü
Yer: Ireland
Direct Link To This Post Tarih: 20/Ağu/2010 saat 11:52
Alıntı yapılan esesim

................Özelleştirme ve el koymalardan elde edilen gelirle küresel krizin etkilerinden belki bir nebze olsun uzak kalabildi hükümet ama bundan sonra satacak bir şey de kalmadı. Devletin gelir sağlayacağı bur kurum da kalmadı. Bundan sonra neler olacak göreceğiz zaman içinde.......

Selahattin Abi,

Yazdıklarının  hepsine katılıyorum. Ve küresel kriz için eklemelerde bulunmak istiyorum.  RTE'nin deyimi ile kriz teğet geçti ya...
Aslında ne olursa olsun reel sektörde çok ciddi bir kriz yaşandı ama bankalarımız bu krizden neredeyse hiç etkilenmedi.
Bunun sebebini şöyle açıklayabiliriz.

2001 yılında bildiğiniz üzere özellikle bankacılık sektöründe çok ciddi bir kriz yaşandı. Bankalara devlet el koydu vs... Bunun ardından Ecevit hükümeti ekonominin başına Kemal Derviş'i getirdi.

İlk adım bankacılık sektöründe çok ciddi önlem paketlerini hayata geçirmek oldu. BDDK çok aktif hale geldi. Finansal detaylara girmek istemiyorum ancak o gün bu adımlar atılmasaydı, Türkiye'de bankacılık sektörü 2008-2009 süeci içinde yerle bir olabilirdi.

Ancak o süreçte atılan sağlam adımlar bizim ayakta kalmamızı sağladı. Eskiden yurtdışına eğitime giden bankacılık ve finans sektörü, bugün özellikle Avrupa 'lı bankalara eğitim vermekte. Avrupa'nın bankacılık sektörü Kemal Derviş modelini kendi ülkesinde nasıl hayata geçireceğinin yolunu aramakta.

Krizi teğet geçirip,  ekonomi becerilerini ön plana çıkaranlar , aslında yatıp kalkıp 2001den bu yana gelen Bankacılık sektöründeki düzenlemelere dua etmeliler...Wink
"BAŞKA" DİYE SORANLARA İNAT, SADECE SEN...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 8485868788 183>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,609 saniyede hazırlanmıştır