eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKonumuz Sadece Referandum..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 8384858687 183>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 19/Ağu/2010 saat 20:06
Alıntı yapılan masteresesli

ama ben akp ye iki seçimde de oy vermedim. 
LOLLOL,  Hacim,mübarek günde günaha girme derim....
Kral hem ciplak,hem gerzek...
Yukarı
Mehmet_Can Liste gör
Yazar

Mehmet Can
Yer: United States
Direct Link To This Post Tarih: 19/Ağu/2010 saat 20:20
Alıntı yapılan anil_es

Alıntı yapılan masteresesli

Referandumda gerek evet diyecek olanların gerekse hayır diyecek olanların büyük çoğunluğu ideolojik sebeplerle bu tercihlerini yapıyor. Ancak evet diyenlerin % 60 ı ideolojik, geri kalanı ise gerçekten 12 Eylül anayasasına karşı olduğundan evet diyecek . Fakat hayır diyenlerin %85 i ideolojik geri kalanı ise cehaletten hayır diyecek. Çünkü hayırcıların tamamına yakını anayasa paketi AKP tarafından yapıldığı için hayır dediklerini iddia etmekle birlikte, yeni anayasanın, devlette kendi militanları tarafından işgal ettikleri kurumları , çöreklendikleri köşelerini oraları gerçekten hak eden kişilere kaptırma imkanı verdiğinden rahatsızlar. Yani artık bir moğoltay gelip 5 bin chp li militanı yargıya yerleştiremeyecek. HSYK chp li, militanları hak etmese bile yüksek yargıya atayamayacak. Yani yüksek yargı CHP militanlarının cirit attığı adeta chp nin hukuk bürosu hüviyetinden kurtulacak. Okuyanlardan hayırcılar inanmayacaklar ama ben akp ye iki seçimde de oy vermedim. Ancak yiğidi öldür hakkını yeme bu kadar hizmetten sonra artık başkasına oy vermek olmaz. Birde şu manzaraya bakın şehit cenazelerinde kahrolsun pkk diyenler şimdi pkk ile aynı safta. Yani chp, mhp, ip, pkk , ve onun siyasi uzantısı ile tüm sol partiler ve dernekler vede sağcı görünümlü taşeron partiler aynı safta akp karşı safta. Ben nasıl olurda pkk ile aynı safta olabilirim. Akıl sahipleri düşünmek zorunda…
Chp de ve mhp deki akıl sahibi vatanseverler evet demek için faşist baskıyı kabul etmeyip partilerinden istifa etti. İbret almak isteyenler istifa edenlere baksın...

bence de evet diyenlerin veya genel secimlerde akp'ye oy verenlerin yuzde 80i cehaletten yuzde 20si de ideolojik diyemiyecegim kusura bakmayin teolojik diyeyim. ayrica siz nasil olur da pkk ile ayni safta oluyorsunuz, ben de cok sasirdim simdi.

Cehaletlen ne ilgisi var kardesim. Adamlar 40 sene yapilan yol miktarinda yol yaptirdi 6 sene icinde. her 2 gunde bir zam oldugunu ve enflasyon rakamlarini ya hatirlamiyorsun yada cok gencsin. Kac tane yeni universite yapildigini yada avrupanin en hizli buyuyen ulkesi konumuna kendi kendine mi geldiginimi zannediyorsun. Avrupa'da turizmde ve dis guclerde ne kadar gelismemizi neye bagliyorsun bilmiyorum. Ustelik bunlarin cogunu kuresel kriz zamaninda yapildigini unutmayalim.
 --------------------------------------------------------------------------------------------------
Ve PKK konusunda, BDP evet oylari cikacagindan boykot baslatti. Boykota ragmen oylar cogalinca BDP boykotu azaltti, PKK devletlen is icindeyiz diyerek ateskes ilan etti. Sizce PKK, her AKP'nin birsey yapmaya kalkinca eylemler duzenleyen bir terorist grubu, bu sefer AKPden yana olurmu?  Israili kinama, 367 meselesi, basortusu yasagi, milletvekili secimi ..., bunlarin hepsinde PKK eylemleri artirip ortami germeye ve medyayi baska yone cekmeye calismadimi. Bunlar 20 sene onceki olaylar degil, o yuzden inanmiyorsan kolayliklan arastirabilirsin (gazete arsivleri ve internet haberleri neye duruyor)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Benim gorusum, 12 Eyluldeki yasananlara ceza ve buna benzer olaylari birazcikta olsun onlemek icin, PKKlilari coban zannedenleri sivil mahkemelerde gormek icin, Anayasanin biraz daha tarafsiz olmasi icin (Kimi kim atamis:   simdi: 8+ Sezer, 1 Ozal, ...; sonrasi 9 Sezer/Demirel, 8 Ozal/Gul/Meclis).
Yukarı
KaRa Liste gör
Usta Yazar

KapKaRa
Yer: Yayladan
Direct Link To This Post Tarih: 19/Ağu/2010 saat 20:27
Alıntı yapılan Mehmet_Can

Cehaletlen ne ilgisi var kardesim. Adamlar 40 sene yapilan yol miktarinda yol yaptirdi 6 sene icinde. her 2 gunde bir zam oldugunu ve enflasyon rakamlarini ya hatirlamiyorsun yada cok gencsin. Kac tane yeni universite yapildigini yada avrupanin en hizli buyuyen ulkesi konumuna kendi kendine mi geldiginimi zannediyorsun. Avrupa'da turizmde ve dis guclerde ne kadar gelismemizi neye bagliyorsun bilmiyorum. Ustelik bunlarin cogunu kuresel kriz zamaninda yapildigini unutmayalim.
Cehaletle çok ilgisi var, çok. Bu ilginin her yerde örnekleri mevcut; bakarsanız, görürsünüz. Bu yazıyı okurken burnuzun dibine bakarsanız, orada da görürsünüz.
YÖNETİM İSTİFA! ŞEFFAF MALİ TABLO İSTİYORUZ!
Yukarı
yurtçu_1919 Liste gör
Yeni Yazar

bülent sut
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 19/Ağu/2010 saat 23:07
HAYIR
Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene!
Yukarı
yurtçu_1919 Liste gör
Yeni Yazar

bülent sut
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 19/Ağu/2010 saat 23:28
Göreceksiniz arkadaşlar bdp(pkk) son anda gerçek yüzünü gösterecek.kıvıracak ve seçmenine EVET dedirtecek.şu durumda bu tutumlarını gizliyorlar çünkü biliyorlar ki onlar evet dese bizler hayır diyeceğiz.akp nin içindeki kürtçü pkk lı vekillerle(mehmet mir dengir fırat.abdülkadir aksu.sadullah ergin.başbakan baş danışmanı pkk finansörü cüneyt zapsu.vs.) yaptıkları anlaşmanın gereğini yapıyorlar.pkk lideri murat karayılan açıkladı:HÜKÜMET İMRALIYLA ANLAŞTI BİZDE 20 EYLÜLE KADAR ATEŞKES İLAN ETTİK.çünkü şehit cenazeleri gelmeye devam etseydi bu hayır oylarını artıracaktı.akp rahatça miting yapamayacak gündem rotasından sapacak evet propagandaları fena halde sekteye uğrayacaktı çünkü.pkk evet i istiyor.yani bdp de seçmenide öyle.hükümet istediğini alıncada elbette bedelini ödeyecek.Görmek isteyen herkes bunu görebilir.pkk birşey elde etmeden tek taraflı sözde ateşkes ilan etmez.edemez.sahi ya ne olduda referandum süresince sözde ateşkes ilan ettiler.bi açıklasalarda bizde bilsek dimi!!!
Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene!
Yukarı
Atİ NeFeR Liste gör
Yazar

çağrı çetinoğlu
Yer: sol kapalı
Direct Link To This Post Tarih: 20/Ağu/2010 saat 00:47
teröristlerle aynı safta olmam onun için evet diyenleri konuya bekliyoruz Wink
Hayallerimiz Elbet Bir gün Gerçek Olacak Eskişehir Bayrağı Boğazda Dalgalanacak!!! //inadına nefer
Yukarı
anil_es Liste gör
Usta Yazar

Anıl
Yer: Solhan/Bingol
Direct Link To This Post Tarih: 20/Ağu/2010 saat 01:42
Alıntı yapılan Atİ NeFeR

teröristlerle aynı safta olmam onun için evet diyenleri konuya bekliyoruz Wink

evet benim de en cok merak ettigim konu o. ama eminim onlar yine de evet diyecektir.
KÖRFEZİN KIRMIZI ŞİMŞEKLERİYİZ!!

Yukarı
Mehmet_Can Liste gör
Yazar

Mehmet Can
Direct Link To This Post Tarih: 20/Ağu/2010 saat 02:14

Allah PKK'lilarin oyunlarina kananlarin yada kanmak isteyenlere akil fikir versin.

PKK ve BDP ayni safta. Kurtlerin cogunlugu ve AK parti diger safta. Bu ateskes olayi sadece bir taktik. Boykotlan, ve saldiriyla yenemedigi rakibini, AKP ile anlastik diyip insanlarin oyunu hayira cekmek.

Onceden dedigim gibi: Israili kinama, 367 meselesi, basortusu yasagi, milletvekili secimleri sirasinda saldiri ustune saldiri yapan ve muhalafetin ekmekginin ustune yag suren bir grup nasil olurda onlarla anlastik der.

Bir tek telefon gorusmesi yada belge gosterin PKK-AKP isbirligiyle ilgili, benim oyumda hayir'a gider. Bir iftira'dan baska birsey degildir bu.
Yukarı
frkneses Liste gör
Deneyimli Yazar

Furkan
Yer: Ankara
Direct Link To This Post Tarih: 20/Ağu/2010 saat 02:36
Alıntı yapılan Mehmet_Can

Allah PKK'lilarin oyunlarina kananlarin yada kanmak isteyenlere akil fikir versin.

PKK ve BDP ayni safta. Kurtlerin cogunlugu ve AK parti diger safta. Bu ateskes olayi sadece bir taktik. Boykotlan, ve saldiriyla yenemedigi rakibini, AKP ile anlastik diyip insanlarin oyunu hayira cekmek.

Onceden dedigim gibi: Israili kinama, 367 meselesi, basortusu yasagi, milletvekili secimleri sirasinda saldiri ustune saldiri yapan ve muhalafetin ekmekginin ustune yag suren bir grup nasil olurda onlarla anlastik der.

Bir tek telefon gorusmesi yada belge gosterin PKK-AKP isbirligiyle ilgili, benim oyumda hayir'a gider. Bir iftira'dan baska birsey degildir bu.

muhalefetle bdpnin aynı safta olduğuna dair bir belge de yok, hatta bdpnin oyunun tavan yaptığı yerlerde evet daha fazla çıkıyor kamuoyu araştırmalarında. buna rağmen akp destekçileri hayır diyenler bdp ile aynı safta diyebiliyor rahat rahat. tam tersi söylenince neye dayanarak iftira bu deniliyor ?
Yukarı
Mehmet_Can Liste gör
Yazar

Mehmet Can
Direct Link To This Post Tarih: 20/Ağu/2010 saat 02:49

BDP ve PKK liyi destekliyen varsa oda CHP ve MHP. CHP nin yolunda giden partidir bu BDP (DTP). Referandumda bunlar hayir vermedimi. CHP mecliste boykot etmisti referandumu, bunlarda secim meydaninda boykot'a basladilar. AKP yanlisiysa BDP (DTP) 367 yani cumhurbaskanligin sorununda evetmi verdi zannediyorsun.

Sen o kamu arastirmalarin linkini ver, bende DTP'li (BDP) vekillerin soylediklerini yada mecliste oylarini gosteren linkleri buluyum. Karsilastirip sonra devam edelim cunku simdi oruc acacam ama benden soylemesi, BDP'nin tavri ile CHP'nin tavri cogu mevzu'da ayni.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 8384858687 183>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,516 saniyede hazırlanmıştır