eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKonumuz Sadece Referandum..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 7879808182 183>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
ES ES ES Liste gör
Usta Yazar

Mustafa Aydoğdu
Yer: ESkişehir
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 18/Ağu/2010 saat 23:47
ta amerikalar dan ölüleri bile 'evet' demeye çagıranlar varken durup düşünmek lazım.
2007 de seçmen sayısı 42 milyon 533 bin 41
2010 da seçmen sayısı 49 milyon 446 bin 269
3 yılda seçmen sayısı 7 milyon artdı mı ? yoksa birileri çoktan ölüleri  seçmen olarak mı kaydetdi ?
İyi düşünmek lazım , toplama - çıkarma yapmak lazım .pkk -bdp ile HAYIR diyenleri aynı safta gösterenlere Ateşkesin nasıl ilan edildigini ,habur da kimlerin kimlerle kolkola olduklarını sormak lazım
Habur daki rezaletden sonra 'Habur Sınır Kapısı'nda yaşanan manzara karşısında umutlanmamak mümkün mü? Bu bir umuttur. Türkiye'de iyi güzel şeyler umut verici gelişmeler oluyor. Bunu son derece olumlu ve sevindirici bir gelişme olarak gördüğümü ifade etmek istiyorum.' diyen kimdir diye düşünmek lazım.
Bütün bunlardan sonra da HAYIR lısı olsun demek lazım.
3ES - 3Kİ - 2ESKİ - 1ES      ▒▓ E ▓ S ▓ K ▓ İ ▓ Ş ▓ E ▓ H ▓ İ ▓ R ▓ S ▓ P ▓ O ▓ R ▓▒
Yukarı
gürcan Liste gör
Deneyimli Yazar

gürcan
Yer: Gökmeydan
Direct Link To This Post Tarih: 18/Ağu/2010 saat 23:53
Alıntı yapılan ES ES ES

ta amerikalar dan ölüleri bile 'evet' demeye çagıranlar varken durup düşünmek lazım.
2007 de seçmen sayısı 42 milyon 533 bin 41
2010 da seçmen sayısı 49 milyon 446 bin 269
3 yılda seçmen sayısı 7 milyon artdı mı ? yoksa birileri çoktan ölüleri  seçmen olarak mı kaydetdi ?
İyi düşünmek lazım , toplama - çıkarma yapmak lazım .pkk -bdp ile HAYIR diyenleri aynı safta gösterenlere Ateşkesin nasıl ilan edildigini ,habur da kimlerin kimlerle kolkola olduklarını sormak lazım
Habur daki rezaletden sonra 'Habur Sınır Kapısı'nda yaşanan manzara karşısında umutlanmamak mümkün mü? Bu bir umuttur. Türkiye'de iyi güzel şeyler umut verici gelişmeler oluyor. Bunu son derece olumlu ve sevindirici bir gelişme olarak gördüğümü ifade etmek istiyorum.' diyen kimdir diye düşünmek lazım.
Bütün bunlardan sonra da HAYIR lısı olsun demek lazım.
ClapClap akepe+bdp+pkk+açılım hepsine HAYIR...
Yukarı
ccigarr Liste gör
Usta Yazar

hakan
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 18/Ağu/2010 saat 23:54
Alıntı yapılan twenty6

renkdaşlarım benim sözlerimi alıntı yapmışlar. öncelikle olayı başka yerlere çekmeyin. Atatürk ölünceye kadar ne söylemişse doğru söylemiştir. bu ülkenin en değerli halkı halen köylüdür. ANCAAAAAAAAAAK.... işte olay burda başlıyo. benim yazımı anlamak istemeyenler hemen bana cephe almışlar. köylü vatandaşlarımızın saf,temiz duygularıyla oynanarak ve din istismar edilerek (hepiniz bilirsinizki köylü ninelerimiz,dedelerimiz biz şehirde yaşayanlara nazaran daha dinlerine bağlıdırlar) kandırılmıştır ve halen kandırılmaktadırlar. bu tayyip denen başbakan işte dini araya sokarak köylümüzün gözünde 'bu adam dinci bundan zarar gelmez, bunun yaptıkları doğrudur denerek' oy toplamıştır ve halen toplamaktadır. Benim eleştirdiğim nokta bu referandumda evetçilerin neden evet oyu verecekleri değil, anketlerde şu anda seçim olsa 1. parti %41 ile akp çıkması eleştirisidir. ha şöylede bişey var şu anda akp nin yanında destek verecek bir diğer partide bdp dir. burda sanırım ne demek istediğimi anladınız. sakın beni bilgisizlikle suçlayıp falanca ismin kitaplarını oku demekle nasihat çekmeyin. yaşınız gereği saygı duyuyorum ama ben bi üniversite öğrencisiyim ve hukuk, anayasa, siyasi olaylar vb konularla çok ilgiliyim. yani ne yaptığımı biliyorum. evet halen de diyorum ki at gözlüğü takmış bi milletiz ve ben bu ülke vatandaşlarına güvenmiyorum. hala ama hala bazı şeyleri görmekte güçlük çekiyoruz ya da hiç göremiyoruz...

Saygılar...

Kardeşim demokrasilerde her oy eşittir insanlar vicdani özgürlüklerince karar verir politikanın amacıda seçmeni bir şekilde kandırmaktır. Diğer partiler daha fazla anlatarak o bahsettiğin kesimi kendilerine oy vermeleri konusunda ikna edebilmeliler.

Edemediler diye seçmene aptal muamelesi yapmak doğru değil.

haramilerin saltanatını yıkacağız...
Yukarı
erman26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Erman
Direct Link To This Post Tarih: 18/Ağu/2010 saat 23:59
birde bu yazıyı okuyalım bakalım...

Hasan yedi yaşında.

Kapının önünde oturmuş karpuz yiyor. O koca karpuz dilimi onun ellerine sığmıyordur, kara bir kuzu gibi kafasını karpuza gömmüş sularını bileklerinden akıtarak ısırıp, çekirdeklerini de bitirim bitirim dişlerinin arasından kaldırıma tükürüyordur.

Bir şeyler düşünüyor olmalı o sırada.

Ya bir mahalle maçını, ya jantları nikelajlı bir bisikleti, ya da kimbilir belki de sınıfta saçını çeken o yaramaz kızı.

Aniden sokağa koşarak birileri giriyor, peşlerinde korkutucu kara kasklarıyla, elleri coplu polisler.

Hasan korkup evin içine kaçıyor.

Ama korkusuna rağmen yarısı ısırılmış karpuzu da elinden bırakmıyor.

Polisler de peşinden giriyorlar Hasanların evinin avlusuna.

“Terörist” Hasan’ın kendilerine “taş attığından” ya da “örgüt üyesi olduğundan” şüpheleniyorlar demek ki.

O sırada içeride uyuyan babası oğlunun sesine uyanıp dışarı fırlıyor.

Polislerle karşı karşıya geliyor.

Oğlunun korktuğunu görünce çok hiddetlenmiş olmalı, polislere “ne yapıyorsunuz” diye bağırıyor herhalde.

Polislerden biri de silahını doğrultup Hasan’ın babasını alnından vuruyor.

Baba, şimdi komada.

Alnından vurulan baba, kardeşi öldürüldüğü için Güneydoğu’dan Mersin’e göç etmiş.

Ama bu ülkede onun gibilere kurtuluş yok.

Onlar sahipsizler.

Onlar gazetelere haber olmayanlar.

Onlar hesabı sorulmayanlar.

Onları bir mezrada roketle patlatabilir, bir piknikte ensesinden vurabilir, bahçesinde tarayabilir, bir hapishane avlusunda basket potasına asabilirsiniz.

Kimse aldırmaz.

Zengin değiller, ünlü değiller, bir bildikleri, tanıdıkları yok.

Cenazelerine bir iki akrabadan başkası katılmaz.

Gömülür ve unutulurlar.

Biz, onları unutturmayız.

Biz onları unutmayız.

Bu ülkede bir çocuğa dokunulduğunda, bir çocuğa kötülük yapıldığında, bir çocuk öldürüldüğünde, korkutulduğunda, biz varız.

Biz aslında sadece bunun için varız.

O sahipsizler için varız.

Elimizin yettiği, gözümüzün gördüğü, kulağımızın duyduğu her vahşetin peşine düşeriz.

Birisi bir çocuğa, bir sahipsize, bir kimsesize kötülük ettiğinde, kötülük etmeyi düşündüğünde korksun istiyoruz, “bunu şimdi yazarlar” diye içlerine bir korku düşsün istiyoruz.

Kötülük eden her kim olursa olsun, ne kadar güçlü olursa olsun, karanlıkların içine saklanmakta ne kadar mahir olursa olsun, onu bulup ortaya çıkartmak, hesabını sormak istiyoruz.

Bu ülkenin sahipsiz insanları, başlarına bir dert geldiğinde bizi arasın istiyoruz.

“Taraf diye bir gazete varmış, kimsenin sahip çıkmadıklarına sahip çıkarmış” desin istiyoruz.

Bizim hayalimiz, isteğimiz, varlık nedenimiz bu.

Sahipsizlere kimsenin dokunamayacağı bir ülke olsun burası istiyoruz.

Hasan oturmuş karpuz yiyormuş.

Yedi yaşında bir oğlancık.

Babasını vurmuşlar.

Anayasa’nın değişmesini, barışın olmasını, demokrasinin gelmesini, ordunun ve yargının vesayetinin sona ermesini bunun için, bu sahipsiz insanlar, bu sahipsiz çocuklar sahipsiz kalmasınlar diye istiyoruz.

Kimse onları korkutamasın, canlarını yakamasın, öldüremesin diye istiyoruz.

Canı yanan bir çocuğun haberini eğer bir gün bir başbakanın, bir politikacının, bir generalin sözlerinden daha küçük görürsek sayfamızda, o gün bize lanet edin.

Ama emin olun öyle bir gün olmayacak.

Ey bu ülkenin sahipsizleri...

Biz olduğumuz sürece sahipsiz değilsiniz.

Sizinle biz birbirimizin sahibiyiz.

Babası bir iyileşsin, Hasan’ın kapısının önünde karpuzunu yerken bir resmini çektirip altına da “Hasan’a dokunanı yakarız” diye yazacağız.

Yedi yaşındaki Hasan sizden değil, siz Hasan’a dokunmaktan korktuğunuzda biz rahat edeceğiz.

ahmetaltan111@gmail.com

biz Eskişehirliyiz...
Yukarı
Baba Liste gör
Usta Yazar

Alper Uruş
Yer: EStanbul:)
Direct Link To This Post Tarih: 19/Ağu/2010 saat 00:08
Haftasonu BDP'nin kogresinde S.Demirtaş boykot kararının gözden geçirilebileceğini yineleyip isteklerini açıklayacak.
Federatif yapıyı Öcalan ağzınıza almayın dedi. PKK neden 20 Eylül'e kadar eylemsizlik kararı aldı?
Ardından Erdoğan'ın 3 Eylül'de Diyarbakır mitingi olacak. 12 Eylül ve Diyarbakır Cezaevi'ndeki ağır işkenceleri anlatacak.
BDP Evet'e açıktan ya da üstü kapalı destek verecektir... Bu % 5 artı gibi algılansa da - % 10 olmayacağını kimse söyleyemez...
Neyse  EN BÜYÜK ES ESSmile
KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...
Yukarı
Atİ NeFeR Liste gör
Yazar

çağrı çetinoğlu
Yer: sol kapalı
Direct Link To This Post Tarih: 19/Ağu/2010 saat 00:32
Referandum Öncesi Rüşvette Sınır Tanımıyorlar..
Vatandaştan ''EVET'' oyu alabilmek için 100'er lira dağıtıyorlar
Yazın ortasın da kömür dağıtıp ''evet'' istediler. İftar çadırında çorba verirken ''evet'' istediler.Şimdide paraya döndüler.Başbakanlığa bağlı Sosyal Yardımlaşma Vakfı'ndan yardım adı altında altında paradağıtmaya başladılar.
İlaç Gibi Geldi !
Tekirdağ Çorlu'daki para dağıtımında izdiham yaşandı. Vatandaş 100 lirayı alabilmek için sıcakta saatlerce kutrukta bekledi. Parayı alanlar ise çıkışta, '' Geçinmek için parayı almaya mecburduk. Ama parayla aklımızı çelemezler. Oyumuz ''Hayır '' olucak dediler.
Akpnin seçim oyunlarını merak edenlere.. Yazı Sözcü gazetesinden alıntıdır.
Hayallerimiz Elbet Bir gün Gerçek Olacak Eskişehir Bayrağı Boğazda Dalgalanacak!!! //inadına nefer
Yukarı
askavesevgiyedair Liste gör
Yazar

recep
Direct Link To This Post Tarih: 19/Ağu/2010 saat 00:48
Alıntı yapılan Atİ NeFeR

Yazın ortasın da kömür dağıtıp ''evet'' istediler. İftar çadırında çorba verirken ''evet'' istediler.Şimdide paraya döndüler.Başbakanlığa bağlı Sosyal Yardımlaşma Vakfı'ndan yardım adı altında altında paradağıtmaya başladılar.
İlaç Gibi Geldi !
Tekirdağ Çorlu'daki para dağıtımında izdiham yaşandı. Vatandaş 100 lirayı alabilmek için sıcakta saatlerce kutrukta bekledi. Parayı alanlar ise çıkışta, '' Geçinmek için parayı almaya mecburduk. Ama parayla aklımızı çelemezler. Oyumuz ''Hayır '' olucak dediler.

İyide sırf muhalefet yapmak için masa başında yapılmış bir haber.Ve sözcü gazetesinin zihiniyetine uygun bir haber.Bu yardım her sene bayramdan önce veriliyor.Sadece bu seneye mahsus bişey değil.Böyle haberlerde artık baydı yani.Yeni masa başı haberler bularak milleti gaza getirmeyi deneyin belki başarırsınız Big%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smile
Yukarı
Onur26 Liste gör
Usta Yazar

Onur
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 19/Ağu/2010 saat 00:50
ne güzel işte vatandaşı cebine para girmiş oyununda değişmiyeceğini söylemişler
Bir gün mutlaka güler şehrine ihanet etmeyenler...
Yukarı
Atİ NeFeR Liste gör
Yazar

çağrı çetinoğlu
Yer: sol kapalı
Direct Link To This Post Tarih: 19/Ağu/2010 saat 00:51
Alıntı yapılan askavesevgiyedair

Alıntı yapılan Atİ NeFeR

İlaç Gibi Geldi !

İyide sırf muhalefet yapmak için masa başında yapılmış bir haber.Ve sözcü gazetesinin zihiniyetine uygun bir haber.Bu yardım her sene bayramdan önce veriliyor.Sadece bu seneye mahsus bişey değil.Böyle haberlerde artık baydı yani.Yeni masa başı haberler bularak milleti gaza getirmeyi deneyin belki başarırsınız Big%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smile

abicim biraz at gözlüğünü çıkarıp baksan diyorum ne dersin? Yardım dağıtılmasına bir şey dediğimiz yok madem o yardımı yapıyosun neden evet oyu istiyosun düzgünce yap yardımını.
Hayallerimiz Elbet Bir gün Gerçek Olacak Eskişehir Bayrağı Boğazda Dalgalanacak!!! //inadına nefer
Yukarı
enES26 Liste gör
Usta Yazar

sinan
Direct Link To This Post Tarih: 19/Ağu/2010 saat 00:58
kaynak SÖZCÜ gazatesiymiş :)
bozacının şahidi şıracı hesabı olmuş bu haber.. :)))
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 7879808182 183>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,328 saniyede hazırlanmıştır