eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKonumuz Sadece Referandum..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 7778798081 183>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
doktor66 Liste gör
Yazar

Hüseyin
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 18/Ağu/2010 saat 22:47
Forumda'ki seviyeyi aşağıya çekmeyelim "Konumuz sadece Referandum" evet, veya hayır diyip kısa açıklama yapalım, sen AKP'lisin sen CHP'lisin yok ben MHP'liyim diye birbirimizi kırmayalım burası eskisehirspor forumu her görüşe her konuya açık;

Referandum'a hayır diyorum...

Nedeni;
Ben Cumhuriyet çocuğuyum batılaşmayı örnek alıyorum İRAN'ı, CEZAYİR'i değil...
tek sevdam ES-ES
Yukarı
pasacocuk Liste gör
Deneyimli Yazar

oğuzhan
Yer: eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 18/Ağu/2010 saat 22:48

Bu sefer farklı bir şey var :Sandıktan evet çıkarsa demokrasi de bitecek. [/QUOTE] eyvahhh o zaman şeriat gelir
FOREVER-ESES
Yukarı
Arma İçin Liste gör
Usta Yazar

Murat
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 18/Ağu/2010 saat 22:56
Alıntı yapılan doktor66

Forumda'ki seviyeyi aşağıya çekmeyelim "Konumuz sadece Referandum" evet, veya hayır diyip kısa açıklama yapalım, sen AKP'lisin sen CHP'lisin yok ben MHP'liyim diye birbirimizi kırmayalım burası eskisehirspor forumu her görüşe her konuya açık;

Referandum'a hayır diyorum...

Nedeni;

Af edersiniz. Kararınıza saygılıyım ama nedeninizi pek anlayamadım. Referandumla nedeniniz arasında ne gibi bir alaka var?

Alafrangalık İran'a benzemekten daha doğrudur evet.
22 Haziran 2013
Yukarı
espala262 Liste gör
Deneyimli Yazar

ilker
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 18/Ağu/2010 saat 23:01

tabiki hayır referanduma 1 ay kala bdp nasıl dönüş yaptı acaba kocaman bir soru işareti.hani akp nin mitinglerde söylediği mhp+bdp+pkk+chp ittifakı akp+pkk+bdp şekline hızlı bir şekilde kayıyor.bugün bdp başkanı ismi lazım olmayan şahıs şartlarımız kabul edilirse  evet deriz diyor sen kimsinki Türkiye Cumhuriyetine şart koyuyorsun  recep bey bakalım bu duruma ne diyecek.

Yukarı
twenty6 Liste gör
Deneyimli Yazar

Emrah
Yer: İstanbul
Direct Link To This Post Tarih: 18/Ağu/2010 saat 23:11

renkdaşlarım benim sözlerimi alıntı yapmışlar. öncelikle olayı başka yerlere çekmeyin. Atatürk ölünceye kadar ne söylemişse doğru söylemiştir. bu ülkenin en değerli halkı halen köylüdür. ANCAAAAAAAAAAK.... işte olay burda başlıyo. benim yazımı anlamak istemeyenler hemen bana cephe almışlar. köylü vatandaşlarımızın saf,temiz duygularıyla oynanarak ve din istismar edilerek (hepiniz bilirsinizki köylü ninelerimiz,dedelerimiz biz şehirde yaşayanlara nazaran daha dinlerine bağlıdırlar) kandırılmıştır ve halen kandırılmaktadırlar. bu tayyip denen başbakan işte dini araya sokarak köylümüzün gözünde 'bu adam dinci bundan zarar gelmez, bunun yaptıkları doğrudur denerek' oy toplamıştır ve halen toplamaktadır. Benim eleştirdiğim nokta bu referandumda evetçilerin neden evet oyu verecekleri değil, anketlerde şu anda seçim olsa 1. parti %41 ile akp çıkması eleştirisidir. ha şöylede bişey var şu anda akp nin yanında destek verecek bir diğer partide bdp dir. burda sanırım ne demek istediğimi anladınız. sakın beni bilgisizlikle suçlayıp falanca ismin kitaplarını oku demekle nasihat çekmeyin. yaşınız gereği saygı duyuyorum ama ben bi üniversite öğrencisiyim ve hukuk, anayasa, siyasi olaylar vb konularla çok ilgiliyim. yani ne yaptığımı biliyorum. evet halen de diyorum ki at gözlüğü takmış bi milletiz ve ben bu ülke vatandaşlarına güvenmiyorum. hala ama hala bazı şeyleri görmekte güçlük çekiyoruz ya da hiç göremiyoruz...

Saygılar...
Boğazın Kırmızı Şimşekleri
Yukarı
poseidon Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Estanbul
Direct Link To This Post Tarih: 18/Ağu/2010 saat 23:14
Alıntı yapılan bandista

Alıntı yapılan poseidon

Alıntı yapılan twenty6

akp hükümeti bundan önceki seçimlerde olduğu gibi, seçimleri sürekli cahil, okumamış ve doğu kökenli vatandaşlar üzerinden topladı. bu referandumda da 'evet' oyu çıkacağını adım gibi biliyorum. geçen yıl yerel seçimlerde "van minut" şimdi ise 80 darbesinden kalan bi çocuğun mektubunu okuyarak ağlama numarası. malesef halkımız çok çabuk inanıyor. dün bunu arkadaşımla tartıştım. ben bu ülke vatandaşlarına güvenmiyorum. benim oyumda elbette hayır olacak ama dediğim gibi cahil cüheyla ve doğu kesiminin desteğiyle evet çıkacağına eminim. bizim Türk milleti..... alışmış malesef. aziz nesinin dediği gibi Türk milletinin %70 i aptaldır. adam ne kadarda doğru söylemiş. tayyip 8 yılda ülkede bişey bırakmadı, milli değerlerimizle oynayıp dinimizi sömürdü ama hala şu an seçim olsa %41 le 1. parti çıkıyosa bunu bağıra bağıra söylüyorum ki Türk milletinin %70 i gerçekten aptal...
Saygılarımla...

Bu ülkenin aynası, büyük insan Cemil Meriç der ki;

''Ne batıyı tanıyoruz ne doğuyu... en az tanıdığımızsa kendimiziz. biz müslümanlığından, doğululuğundan,türklüğünden utanan, tarihinden utanan, dilinden utanan şuursuz bir yığın haline geldik." 

''Ağaç köküyle yaşar,insanda öyle.bizse maziden koptuk, istikbale bağlanamadık.Türkiye bütün kütüphaneleri yakılan,bütün mazisi imha edilen 600 yılı cerrahi bir ameliyatla içtima-i uzviyetinden koparılıp atılan bedbaht bir ülke.oysa milletin ana vasfı devamlılık...Türk milleti... hangi millet? bu millet 10 senede bir değişen hafızasız nesiller amalgamı..."

Sana tavsiyem Cemil Meriç'in bütün kitaplarını oku yala yut... 

Hoş sana kızmaya da gerek yok, senin zihniyetindeki insanlar Halkçı partiyi, elitlerin,karanlık aydınların partisi ilan edip, kuruluş gayesine ihanet etmişken senin hiççççç kızılacak yanın yok...

Hangi cemil meriçi okuyalım aşırı dinci merici mi? şöven milliyetçisi mericimi ?sosyalist mericimi ?hindu hayranı merici mi ?osmanlıcı mericimi ?bence sende çok okuma dönmekten ne olduğunu nerde duracağını şaşırırsın.

Cemil Meriç okumaya yürek ister derlerdi de inanmazdım hakikaten yürek istermiş okumak...

Kendinde kimilk bunalımı yaşayan bir neslin suratına tokat gibi çarpan sözlerini göğüslemek illaki yürek ister...

Temelsizce, körükörüne bağlanıp, başkalarının nesnesi olacağıma, Cemil Meriç gibi bir üstadın kitaplarında, ışığında döne döne şaşırmayı yeğlerim...

Yukarı
çibörek26 Liste gör
Yazar

Tufan Demircan
Direct Link To This Post Tarih: 18/Ağu/2010 saat 23:18
İdealine ulaşmışsın zaten döne döne şaşırmışsın...
Sadece EsEs...
Yukarı
pasacocuk Liste gör
Deneyimli Yazar

oğuzhan
Yer: eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 18/Ağu/2010 saat 23:21
Alıntı yapılan espala262

tabiki hayır referanduma 1 ay kala bdp nasıl dönüş yaptı acaba kocaman bir soru işareti.hani akp nin mitinglerde söylediği mhp+bdp+pkk+chp ittifakı akp+pkk+bdp şekline hızlı bir şekilde kayıyor.bugün bdp başkanı ismi lazım olmayan şahıs şartlarımız kabul edilirse  evet deriz diyor sen kimsinki Türkiye Cumhuriyetine şart koyuyorsun  recep bey bakalım bu duruma ne diyecek.

senaryo olabilirmi acaba bdp'nin son anda dönüşü,pkk'nın ateş kes veya eylemsizlik muhabbetleri ismi lazım olmayan bi bdp'li kadında bas bas hayır diye bağırıyodu bugün...
FOREVER-ESES
Yukarı
tatarinho Liste gör
Usta Yazar

Deniz B.
Yer: Brazil
Direct Link To This Post Tarih: 18/Ağu/2010 saat 23:35

Nedeni;
[/QUOTE]

Clap
Clap
Etle Rakı Tatar'ın hakkı..
Yukarı
poseidon Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Estanbul
Direct Link To This Post Tarih: 18/Ağu/2010 saat 23:37
Alıntı yapılan çibörek26

İdealine ulaşmışsın zaten döne döne şaşırmışsın...

Ya cevap yazayım diyorum da ne yazıcam onu bilmiyorum..:)

İlla ikili polemiklere, illa sataşmalara çekeceksiniz olayları... 

Eğer derdin referandum tartışmaksa tartışırız... Eğer Türk Düşünce Tarih'i tartışmaksa tartışırız...  Eğer Cemil Meriç'se tartışırız... Eğer Sosyalizmse tartışırız... Eğer Milliyetçilikse tartışırız... Ne istersen tartışırız...

He yok derdin laf olsun diye yazayım da ne olursa olsun demekse orada ben yokum....

Allah seni şaşırtmasın gönüldaş...

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 7778798081 183>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,313 saniyede hazırlanmıştır