eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKonumuz Sadece Referandum..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 7273747576 183>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
bozüyük26 Liste gör
Usta Yazar

Akın TUNÇ
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 18/Ağu/2010 saat 16:00
Alıntı yapılan olumune_eses

Akıncım bence bırak fetullahı falan. o insanın binlrece müridi var adama iananları var saygı duyanları var buna hakan şükürde dahil. Konumuz anayasa fetullah hoca değil.

"Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır."...

M.K Atatürk
Yukarı
oner Liste gör
Usta Yazar

öner
Yer: Doktorlar
Direct Link To This Post Tarih: 18/Ağu/2010 saat 16:00
Alıntı yapılan mermerciresit

halkımızı bu kadar hor ve hakir gören zihniyetin sonu geldi zamanında askeri okul sınavlarında polis kolejlerinde namaz kılıyormusun oruç tutuyormusun annenin başı kapalı mı diye sorular duymadın galiba . ne demişler gün olur devran döner

Kusura bakma ama cahilsin, işin kötüsü senin  gibi sömürülen insanlardan yüzbinlerce var bu ülkede. Cevap vermeye de değecek biri değilmişsin.
Cennettir Bu Dünya Seni Sevene, Gerçek Olur Her Rüya ES-ES'liyim Diyene...
Yukarı
scorpio Liste gör
Deneyimli Yazar

Güçlü
Yer: Ireland
Direct Link To This Post Tarih: 18/Ağu/2010 saat 16:07

...........  ne demişler gün olur devran döner

Hah şöyle... dökün eteğinizdeki taşları...Çıksın gerçek yüzünüz ortaya... Takunyalar hazır mı?

Ama şundan emin olun. Atatük'ün gölgesi bu ülkenin üstünden hiç eksilmeyecek. Gün de olmayacak, devran da dönmeyecek Wink
"BAŞKA" DİYE SORANLARA İNAT, SADECE SEN...
Yukarı
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
Direct Link To This Post Tarih: 18/Ağu/2010 saat 16:33
Başbakan tehditlere başladı. Taraf olmayan bertaraf olurmuş. İşte size özgürlük, işte size demokrasi. Yerseniz.

SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
esesozgur Liste gör
Usta Yazar

ozgur
Yer: Lİ
Direct Link To This Post Tarih: 18/Ağu/2010 saat 16:35
Alıntı yapılan bozüyük26

Hangi görüşten olursanız olun, hangi düşünceye sahip olursanız olun farketmez ama gelip de burada Fethullah Gülen denen şarlatanı övmeyin! O kadar da geniş değiliz.

Valla cemaat ile fethullah ile işim olmaz ama Adamın yaptıkları bazen beni düşündürüyor.Yaklaşık dünya üzerinde 100 Ülkede 350 e yakın okul ve kültür merkezi 5 Üniversite açmak oralarda Türk Bayrağının dalgalandırmak pek şarlatanlık gibi gelmiyor bana. Basında bu kadar yer bulunca Bir ara baya bir takmıştım Fethullah gülen'e araştırıp okudum yaptıklarını olumsuz yönleri var ama olumlu yönleride yok değil.

Neyse konumuz refarandum.
Hayatta 2 şeye güvenirim;biri aynaya baktığımda gördüğüme diğeri yukarı baktığımda göremediğime..
Sagopa
Yukarı
since65 Liste gör
Usta Yazar

vehbi
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 18/Ağu/2010 saat 16:36
10.,20.,41.,51.,53.,54.,74.( kamu görevlileri hakem kurulunun atanmasındaki belirsizliğe rağmen) ,84.,94.,125.,128.,129.,144. ( madenin içeriğinde bir değişiklik yok ,sadece ifade biçimi değişmiş),145.,147.,148.,149.,156.,157. maddelerde yapılan değişikliklere kimsenin itiraz edeceğini sanmıyorum. Aslında bu maddelerde yapılan değişiklikler ayrıntılardan ve biçimden öteye gitmiyor.Bir miktar iyileştirmenin yapılacağını da söylemek mümkün. Eski anayasadaki maddelerin özü de hemen hemen aynı. Bu maddeler TBMM 'de yarım saat içinde oylanıp yasalaşabilirdi.
 146. VE 159. maddelerde yapılmak istenen değişiklikler diğer 19 maddenin arasına gizlenerek millete dayatılıyor. Esas değiştirilmek istenen ve bence tehlikenin gizli olduğu maddeler bunlar.
 146. maddede; AYM nin 17 üyesinden 15 ini cumhurbaşkanı atayacak. Bunların bir kısmını yargıtay,danıştay,askeri yargı,askeri yüksek idare ve baronun önerdiği adaylar arasından atayacak. Üç kişiyi yök ten ( birinin hukukla ilgisi olmayabilirmiş),4 kişiyi de üst kademe yöneticilerin arasından ( yani kim olursan ol ,yeterki üst düzey ol)atayacak.
 Buradan şu sonucu çıkarmak mümkün .Türkiye de siyasi iktidar kim olursa yargı onun borusunu öttürecek.
 159.maddede de buna benzer bir durum sözkonusu. HSYK'nin 22 üyesinden dördünü cumhurbaşkanı istediği gibi atayabilecek ,iki kişde hükümetten(adalet bakanı ve müsteşarı),diğerlerini ise Adli yargı(7), İdari Yargı(3),Yargıtay(3),Danıştay(2)Adalet Akademisi(1) atayacak. HSYK nın eskisinden daha karmaşık bir yapılanması olacak.
 Sonuç olarak HSYK da iktidarın borusunun öttüğü bir kuruma dönüştürülecek.
 Yargı organları yasama organları tarafından atandığı sürece kaçınılmaz olarak iktidarların çıkarlarını kollayacaklardır. Böyle bir işleyişte de rejim kaçınılmaz olarak diktatörlüğe doğru gider. Hiç kimse yaptığı suçtan dolayı kendini yargilamayacağına göre iktidarların her yaptıkları yanlarına kar kalacak ,olan Türkiye halkına olacak.
 Bu referandum ülkemizde demokrasi umudunun devamı için bir fırsattır.Diktatörlük özlemi içinde olanlara dur demek için iyi düşünüp oyumuzun rengini ona göre belirlemeliyiz.
since1965
Yukarı
binbaşı Liste gör
Yazar

BATURAY
Yer: KAYSERİ
Direct Link To This Post Tarih: 18/Ağu/2010 saat 16:37

din adamının görevimi  yol baraj yapmak  hem sayın başbakanımız yaptı da ne oldu memleketi şantiye ye çevirdi de teşekkürmü eden oldu hakaretin alasını gördü . şükür ki halkımız uyandı gaflet uykusundan 12 eylülde halkın egemenliği başlıyor

Bana bak Reşit Efendi.Bazı çevrelere yalakalık yaptığın belli.Ben sana gerekeni yazardım ama burası yeri burası değil...
Adamlar bu foruma bile sızdı ya.Korkulur bunlardan.
İSTİKBAL GÖKLERDEDİR
Yukarı
Onur26 Liste gör
Usta Yazar

Onur
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 18/Ağu/2010 saat 16:41
Tadı kaçtı bu başlığın ne referandum kaldı ne siyaset....
Bir gün mutlaka güler şehrine ihanet etmeyenler...
Yukarı
oner Liste gör
Usta Yazar

öner
Yer: Doktorlar
Direct Link To This Post Tarih: 18/Ağu/2010 saat 16:41
Abi adamlar devletin tüm kademelerini ele geçirdiler, forumlara sızmışlar çok mu? :)

Cennettir Bu Dünya Seni Sevene, Gerçek Olur Her Rüya ES-ES'liyim Diyene...
Yukarı
esesozgur Liste gör
Usta Yazar

ozgur
Yer: Lİ
Direct Link To This Post Tarih: 18/Ağu/2010 saat 16:46
Ah Osmanlı Ah şu matbaayı 200 yıl önce soksaydın yurda şimdi bu hallerde değilde Dünyanın en güçlü Ülkesi Konumunda olacaktık belkide...

Ne Matbaaymış arkadaş..
Hayatta 2 şeye güvenirim;biri aynaya baktığımda gördüğüme diğeri yukarı baktığımda göremediğime..
Sagopa
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 7273747576 183>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,531 saniyede hazırlanmıştır