eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKonumuz Sadece Referandum..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 5657585960 183>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
kayılı Liste gör
Usta Yazar

ahmet arısoy
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 13/Ağu/2010 saat 16:32
fakir insanlara yardım edilmesi, gıda ve giyecek dağıtılması, kömür yardımı vs. güzel eylemlerdir. buna karşı çıkan zaten yok. tartışma konusu olan devlet imkanları ile yapılan bu yardımların kime ve ne şekilde yapıldığının belli olmamasıdır.

bir yönetmelik yapılır ve şu koşulları taşıyan insana şu kadar kömür verilir denir. bu koşulları taşıyan adamda gider kömürünü alır ve allah devlete zeval vermesin der. bu kömürü sadaka olarak değil, sosyal bir hak olarak alır.

mevcut sistemde dağıtımın neye göre yapıldığı belil değil. kendisine dağıtım yapılmayan adamın bana niye yardım etmiyorsunuz deme hakkı yok.

eleştiri ve tartışma konusu olan budur. ancak tartışma kunusunun bu olduğu açık olmasına rağmen bu şekilde yardım dağıtanlar ısrarla yapılan yardımın nesi var yardım yapmıyalımmı diyerek konuyu saptırmaktadırlar.

tuncelide dağıtılan beyaz eşya, acaba eskişehirin fakir köylerinde niye dağıtılmadı. fakir bir köylümüz banada buzdolabı verin  demek istiyorsa bu müracaatı nereye yapacaktır. bu kişinin buzdolabı alması için hangi koşulları yerine getirmesi gerekmektedir.

Alıntı yapılan olumune_eses

Burda akp yi magdur ve kahraman göstercek bir oyun sergilenecek diyor sanırım, bu kömür dağıtımı olmasa gerek değilmi çağrı kardeşim. Ayrıca kömürü belediyeler valiler sosyal yardımlaşmalar dağıtıyor diye biliyorum. Ama ceplerinden veriyorlarsa helal olsun derim ayrıca varsın gariplere kömür dağıtılsın neden bu durumdan rahatsız oluyorsunuz adam alır kömürünü vermez oyunu olay budur.  yoksula herzaman kömür dağıtılsın öğrencilere burslar verilsin. böyle şeylere herzaman destek veririm.
tartışmaya gerek yok, en büyük ESES
Yukarı
İRRASYONEL Liste gör
Deneyimli Yazar

Kamuran yalaz
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 13/Ağu/2010 saat 16:34
Öncelikle koçum tabirin çok yanlış sayın abicim.  sen anlaşılan akp karşıtı bir zihniyet olduğun için o kafandaki soru işaretleri hiç değişmez. Ayrıca ben de tam aksine sayın abicim bu hayırı sana ısıtıp yediyorlar derim ki sen benim için dediğinden dolayı aynısını bende sana geri idae ediyorum.  Kimseninin siyasi görüşü değişmediği için sen ak'a kara demessin bende karaya ak bu böyle gider. herkezin kendine göre doğruları vardır senin doğrun benim yanlışım, benim doğrum senin yanlışın  bu hep böyle uzar gider çünkü bizim seninle kafa yapımız % yüz ters sevgili abicim. sana inat evet... 

Ünal kardeşim sen inadına devam et.  Evet oyunu kullan.. 13 Eylül günü  güney illerinde tulum çıkacak evetlerle  seninkini birleştirip bayram yaparsınız..

Hayatta yapılacak o kadar çok hata var ki ;
Aynı hatayı yapmakta ısrar etmenin anlamı yok...!
Yukarı
olumune_eses Liste gör
Usta Yazar

ÜNAL
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 13/Ağu/2010 saat 16:42
Kamuran abi ben bayram falan yapmam giderim vatandaş olarak üstüme ne düşüyorsa vatandaşlık görevi yapar oyumu kullanırım. evet yada hayır hangisi çıkarsa sandıkta bizde saygı duyarız vatandaşın verdiği karara. Ne evet çıkarsa sevinirim nede haıyr çıkarsa üzülürüm herşeyin hayırlısı olsun der geçerim abi. saygılarımla. sizi kırdısyam af ola iyi ramazanlar.
https://twitter.com/olumune_eses
Yukarı
poseidon Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Estanbul
Direct Link To This Post Tarih: 13/Ağu/2010 saat 17:44

Yargıyı ele geçirlecek diyenler bir şeyi ya atlıyor ya da görmezden geliyor ya da neden evet veya hayır diyeceklerini bilmiyorlar...

Şu an mevcut anayasaya göre Anayasa mahkemesi üyeleri 65 yaşında emekli oluyorlar yani emekli olasıya kadar orada kalıyorlar, yeni anayasa teklifinde görev süresi 12 yıl ve bir üye olan bir daha üye olamıyor... 12 yıl doldurmadan yaşı 65'e gelincede zorunlu olarak emekli oluyor...

Ayrıca unutmayın ki bundan sonra Cumhurbaşkanı halk tarafından seçilecek, yani Cumhurbaşkanıda siyasallaşıcak, parti lideri gibi meydanlarda oy isteyecek, partilerin kitlelerini çekmeye çalışacak, böyle bir Cumhurbaşkanının yapacağı atama ile TBMM'nin Mahkmeye üye seçmesi arasında ne fark kalır ki...? Pekala herhangi bir ideolojiden birisi cumhurbaşkanı seçilip anayasa mahkemesine üye atayabilir...  Bunda bir tehlike yoktur da TBMM'de üye atamasında mı bir telike vardır...?

Diğer bir taraftarn Yasama'nın yüksek mahkemelere üye göndermediği ender ülkelerden birisiyiz... Diğer ülkelere bakacak olursak;

Almanya, Belçika, Polonyada atama yetkisi tamamen yasamada,

ABD,Rusya, Fransa, Güney Kore,Slovenya, Slovakya gibi ülkelerde yasama ve yürütme beraber,

İtalya, İspanya da ise yasama, yürütme ve yargı atıyor,

Türkiye'de Yasama'nın mahkemeye üye atama yetkisi yoktur... Ama Askeri yargıdan 2 aday mahkeme üyesi olabiliyor.... Madem Asker siyasetten uzak durması gerekiyor, böylesine önemli bir kuruma Askerin üye atayabilmesinin mantığı nereden geliyor...? Dünyanın diğer ülkelerinde böyle bir askeri üye bulunmuyor... (Ülkelere ait bilgiler, Koç Üniversitesi Anayasa Doçenti Kemal Gözler'in bir araştırmasından)

Bu anayasa teklifi çok aman aman bir anayasa değildir bu değişimler yetmez ama kötünün iyisidir..

Bu referandumda siyasi ideolojilerinizi bir kenera bırakarak pakette neler var neler yok diyerek tek tek inceleyerek ondan sonra bir karar verin...  Ne birisine inatla evet ne de birisine inatla hayır demeyin...

Cemil Meriç'in çok güzel bir sözü vardır; ''İzm'ler idraklerimize giydirilmiş deli gömlekleridir..''
Yukarı
esesim Liste gör
Usta Yazar

Selahattin ERDOĞAN
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 13/Ağu/2010 saat 19:31
Alıntı yapılan olumune_eses

Bdp nin kökünü tek kazıyacak partinin akp olduğunu düşünüyorlar ondan hükümeti düşürmek için varını yorunu kyuyor bu bdp sende kalkmışsın akp bunları seçer diyosun çamur at izi kalsın. 

Bu söylem gerçekten bana komik geldi. Şöyle bir düşünün. bdp tarihinin en rahat dönemini bu iktidar döneminde geçirmiştir. Ülkemizde ilk kez sayın Başbakan pkk ve onun siyasi uzantılarının hiç kimseye söyletmeyi beceremediği "Kürt Sorunu" söylemini bizzat Diyarbakır'da "Kürt sorunu vardır ve bu sorun benim sorunumdur" sözleriyle kabullendi. pkk nin sözcüsü gibi bu söylemi TC Devletinin bir başbakanı olarak bizzat kendileri söylediler.

Yerel seçimler sonrasında bir bdp millekvekili çıkıp, brp'nin oy yoğunluğunun bulunduğu bölgeyi kastederek Kürdistan'ın sınırları çizilmiştir dedi...

30 yıldır bu ülkenin askerlerini vatandaşlarını katleden teröristler muzaffer asker edasıyla Habur kapısından onbinlerce kişinin zafer şarkıları eşliğinde ülkemize gidiş yaptılar.

pkk uzantısı bir belediye başkanı çıktı ben belediye binamın önüne kendi bayrağımı da asarım, demokratik özerklik isterim dedi.

Ve bütün bunları akp iktidarında söylediler, yaptılar ve daha neler söyleyecekler neler yapacaklar tahmin bile edemiyoruz. En duyarlı insanlarımızdahi artık şehit haberlerini önemsemiyor bile. Çok olağan bir hal aldı artık 20 yaşında çocuklarımızın her gün üçer beşer şehit edilmesi.

pkk sempatizanları her gün yakıyor yıkıyor öldürüyor kimsenin gıkı çıkmıyor. sokaklarda eylemler yapıyorlar, esnafın camını çerçevesini indiriyorlar, polis araçlarını devirip parçalıyorlar, otobüslere bombalar atıyorlar, polisi taş yağluruna, molotou yağmuruna tutuyorlar kimsenin gıkı çıkmıyor. İnegöl'de Hatay'da milletin canına tak ediyor, sokaklara dökülüyor millet... VAY ŞEREFSİZLER (!) VAY SİZ KİMSİNİZ BÖYLE EYLEM YAPIYORSUNUZ!
Hemen araştırma komisyonları kurulsun, tutuklamalar başlasın, televizyon programında ülkenin aydın (!) ve dekotrat (!)lara çıkıp canına tak depi sokaklara dökülen millete FAŞİST yakışktırmaları yapsın... Oh ne ala memleket... Homise taş ve molotof atan çocuklar (!) masum her gün üçed beşer memleketin yigitlerinin şehit edilmesine tahammül edemeyen vatandaş FAŞİST...

Tüm bunlar bir kenarda dururken bdp nin kökünü kazıyacak tek parti akp'dir demek ne kadar KOMİT duruyor....
SENİ TAHTINA OTURTMADAN ÖLMEK, HARAM OLSUN BİZE ESESİM!..

ESKİŞEHİRSPOR YÖNETİMİNDE PAVYONCU ZİHNİYETE SON!
Yukarı
İRRASYONEL Liste gör
Deneyimli Yazar

Kamuran yalaz
Direct Link To This Post Tarih: 13/Ağu/2010 saat 19:53
pkk sempatizanları her gün yakıyor yıkıyor öldürüyor kimsenin gıkı çıkmıyor. sokaklarda eylemler yapıyorlar, esnafın camını çerçevesini indiriyorlar, polis araçlarını devirip parçalıyorlar, otobüslere bombalar atıyorlar, polisi taş yağluruna, molotou yağmuruna tutuyorlar kimsenin gıkı çıkmıyor. İnegöl'de Hatay'da milletin canına tak ediyor, sokaklara dökülüyor millet... VAY ŞEREFSİZLER (!) VAY SİZ KİMSİNİZ BÖYLE EYLEM YAPIYORSUNUZ!
Hemen araştırma komisyonları kurulsun, tutuklamalar başlasın, televizyon programında ülkenin aydın (!) ve dekotrat (!)lara çıkıp canına tak depi sokaklara dökülen millete FAŞİST yakışktırmaları yapsın... Oh ne ala memleket... Homise taş ve molotof atan çocuklar (!) masum her gün üçed beşer memleketin yigitlerinin şehit edilmesine tahammül edemeyen vatandaş FAŞİST...

Tüm bunlar bir kenarda dururken bdp nin kökünü kazıyacak tek parti akp'dir demek ne kadar KOMİT duruyor....    

Sadece bunlarmı ?

Daha yakın zamanda  tüm tv lerin karşısına geçen Baydemir şerefsizi   bütün ülkeye hastirrrr çekti..   benim akepem  yarabbi şükür dedi.  Hiç soruşturma dahi açıldığını duyan varmı?

Dersim isyanının asılan elebaşısının heykelini açan aynı şerefsiz ne dedi her halde kimse duymadı; ben bir kez daha hatırlatayım.. Şu bayrağınızın yanında bizim "paçavrada" dalgalansın dedi.. Sadece bir akepeli yanıtladı o da  Cemil Çiçek  "organları yer değiştirmiş kişi"  dedi. Başka bir ses  neredeeeeeeeeee  tıssssssss aslan akepem benim..

Hayatta yapılacak o kadar çok hata var ki ;
Aynı hatayı yapmakta ısrar etmenin anlamı yok...!
Yukarı
Onur26 Liste gör
Usta Yazar

Onur
Direct Link To This Post Tarih: 13/Ağu/2010 saat 19:55
http://www.haberturk.com/gundem/haber/541821-iste-referandum-ile-degisecek-maddeler
Bir gün mutlaka güler şehrine ihanet etmeyenler...
Yukarı
ysn26 Liste gör
Yazar

yasin
Yer: eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 13/Ağu/2010 saat 20:10

FETHULLAH GÜLEN NEDEN KORKUYOR?..
Vural SAVAŞ

Yüzlerce yazı ve konuşmalarımda;

" (F) tipi örgüt'ün ABD güdümünde bir casusluk örgütü olduğunu, sızdıkları her kurumu dejenere ettiklerini, ülke bütünlüğümüz ve ayayasal düzenimiz bakımından en büyük tehlikeyi oluşturduğunu; bu örgüte mensup kişilerin ordu mensuplarımızı ve gerçek Türk aydınlarını 'düşman' gibi gördüklerini, PKK'dan daha tehlikeli bir örgüt haline geldiğini"
ısrarla vurgulamışımdır.

Necip Hablemitoğlu 2002 yılında yazdığı Köstebek adlı eserinde; düzmece belgeler düzenleyen ve her türlü sahtekarlığı rahatlıkla yapan kişilerden oluşan bu örgüt'ün kullandığı metodlar nedeniyle geleceğimizi karartacağını ve savunma reflekslerimizi yok etme misyonunu yüklendiğini belgelemiş ve günümüzde olanları anlamamıza en büyük yardımı yapmıştı.

Önce ki MİT başkanlarımızdan Şenkal Atasagun bile "Fethullah Gülen cemaatini en tehlikeli grup olarak görüyorum.
Bunlar sonunda devletin pek çok kademesinde yer etmişler.
Belki size ters gelecek bu söylediğim, ama şöyle yumruğu vurmadan bu temizlenemez mi?"  demiştir. ( Radikal Gazetesi 29 Mart 2009

Son olarak Fethullah Gülen cemaati'ne yakınlığı bilinen Prof. Dr. Hakan Yavuz'un, Leyla Tavşanoğlu ile yaptığı söyleşisinde ki açıklamalara kulak verelim.( Cumhuriyet- 25 Temmuz 2010)

Ergenekon, Muhalefeti susturmak için insanlara yapıştırılan bir yafta.
Bu da AKP ve Fethullah cemaati'nin ortak işidir......
Geçmişte tüm siyasal hareketlere eşit mesafede duran bir cemaat vardı.
Bugün ise tamamıyla AKP'yle koalisyon içinde iktidarı hedeflemiş, öç  isteyen bir cemaat karşımızda duruyor.

Cemaat kısa dönemde olmasa bile uzun dönemde Tanrı'nın mezarını kazıyor...
Cemaati anlamak için biraz da Opus Dei hareketini bilmek lazım.
Opus Dei birçok katoliği rahatsız eder.
İktidara endekslenmiştir.

İktidara endekslendiiği ölçüde de Tanrı'dan, dinsel kaygılardan ve adalet duygularından uzaklaşmıştır.
Böylece burada da Opus Dei benzeri bir hareket ortaya çıkıyor.

Bakın bir grup üst düzey emniyetçiye ne diyor Fethullah Gülen.

" Cinler ile konuşmanın sağlanması emniyet teşkilatınında işine yarayabilir..
Kimbilir belki o zaman cinlerden de komiser ve emniyet müdürleri olacaktır.
Sanıyorum Polis de o zaman benim dosyamda olduğı gibi, bir çok hata yapmayacaktır.
2002 yılında AKP tek başına iktidar olduğundan beri " Cinler" in en çok Adalet bakanılığı ve özel yetki verilen hakim ve savcılar arasında yoğunlaştığı ve bu "cinler"e Türkiye Cumhuriyeti'ni  bir "korku imparatorluğu" haline getirmek ve "sivil darbe ( karşı devrim) yi gerçekleştirmek için ellerinden gelen her şeyi yapmaları talimatının ve yaptıkları kanunsuzluklar ne olursa olsun soruşturma izni verilmeyerek cezalandırılmalarınının önleneceği garantisi verildiği anlaşılıyor.

Fethullah Gülen'in, güdümünde ki kişilere yargı ile ilgili olarak verdiği genel talimatı da unutmayalım:

"Adliyelerin altını üstüne getireceksiniz...
Önemli olan mahkum ettirmektir...
Hakim kiralayın..."
Bugünlerde yine ön plana çıkan Zekariye Öz'ü tanımak; olan biteni anlamamıza yetecektir sanıyorum..
Teyzesinin oğlu Seyrullah Vatansever: "Zekariye Öz Atatürk düşmanıdır ve Fethullaçıdır" deyince, başına gelmedik şey kalmamıştı.
Seyrullah Vatansever'in söylediklerinin doğruluğuna ilişkin bana gönderdiği mesajları, birgün bana da lazım olabilir diye cep telefonumdan silmedim.

Özel yetki verilen savcılar içinde, en kıdemsiz olanlardan biri Zekeriya Öz...
Sicili parlak bir savcı olmadığı da anlaşılıyor...
Birinci sınıf'a ayrılma talebi bile kabul edilmemiş bir savcı...

Düşünün böyle bir savcıya Recep Tayyip Erdoğan zırhlı aracını tahsis ediyor ve hakkıında hepsi de ciddi yüzden fazla suç duyurusu yapılmasına rağmen Adalet Bakanı soruşturma izni vermiyor.
Verdiği an meslekten atılması bile gündeme gelecek...
Ergün Poyraz'ın son kitabı " Takunyalı Führer" de şu bilgiye yer verilmiş ( S 153.)

" Hukuk dışı tasarrufları nedeni ile Mutki'ye sürüldüğü iddia edilen Zekariye Öz , Ümraniye savcısı yapılıyordu...
Tayini çıkınca, zamanın Adalet bakanı bir koşu Hakimler ve Savcılar yüksek kurulunun yanına varır.
'Bu savcının tayinini durdurun, bu savcı çok önemli bir soruşturmayı yönetecek'der..."
Görüyorsunuz her şey nasıl planlanmış ve uygun kişi nasıl bulunmuş.

1 Agustos 2010 tarihli zaman gazetesi, manşetten Fethullah Gülen'in şu sözlerine yer verdi.

" ...kadınıyla erkeğiyle, dünyanın dört bir yanına dağılmışıyla hayatta olan herkesi, imkan olsa mezardakileri bile kaldırarak o refarandumda 'evet' oyu kullanmak lazım..."
Fethullah Gülen'in korkusundan doğan bir çığlık bu...

Çünkü refarandumda halkımızın çoğunluğu Hayır derse ve HSYK onun istediği biçimde oluşmazsa ( F) Tipi örgüt'ün yargıdaki uzantılarını artık koruyamayacağını biliyor.
Karşı devrim sürecinin ve "korku imparatorluğu" nun sona ermesi refarandumda HAYIR oylarının çoğunluk sağlamasına bağlı...
Bu bilinçle sandık başına gidenleri çoğaltmamız lazım...

VURAL SAVAŞ 10-08-2010

Yukarı
marcus Liste gör
Usta Yazar

UGUR
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 13/Ağu/2010 saat 21:20
Abilerim kardeşlerim vatanınızı seviyorsanız HAYIRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR.....
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
Direct Link To This Post Tarih: 13/Ağu/2010 saat 21:34
Yasin(ysn28)paylastigin yazi icin tesekkürler.Müftü eskisinin bu ülkeye verdigi zarar ,hic bir sahsin veya gruplarin veremeyecegi kadar büyüktür.Bundan önceki secimlerde malum partinin  mezarliktaki ölüleri bile "secmen listesine eklediklerinden"ilham almis olacakki  müritlerini yönlendirme cabasinda.Ne yazikki bu ülkede Cumhuriyet ve Laiklik düsmani olan bu sahsiyetsizin oldukca devletin icine sizmis oldugu gün gibi ortada.Esasinda ülkemizdeki karmasa ,insanlarin birbirine olan güvensizligi,korku milleti haline gelisimiz,Türk Silahli Kuvvetlerin son zamanlardaki sempati kaybi ve buna benzer olumsuzluklar hepsi müftü eskisinin ekmegine yag sürülmekte .Yurt disinda bu namertin etkinliklerini daha rahat yapabilmenin rahatligini yasamaktalar ve eger bir gün peygamber ilan edilirsede sasilmaz ki son propangandalari oraya dogru gidiyor......
Benim sahsi arzum ve dilegin tez zamanda Allah ona "mezardakileri bile kaldırarak o refarandumda 'evet' oyu kullanmak lazım..."sözünün kendisi icin gerceklesmesidir........
Kral hem ciplak,hem gerzek...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 5657585960 183>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,578 saniyede hazırlanmıştır