eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKonumuz Sadece Referandum..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4950515253 183>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
kare_es Liste gör
Yazar

Ali
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 12/Ağu/2010 saat 13:14
Evet hayır diyorlar ama neye diyorlar, anayasa mahkemesi hakkında ne değişmiş, asker yargılanmalarıyla ilgili ne olmuş öğrenmek istiyorsanız karşılaştırmalı teklif tablosu (daha önce koyan olduysa affola):
http://docdownload.mynet.com/Anayasa.pdf  (özellikle benim dikkatimi çeken 69, 145, 146,159 ve geçici 15 var.)

Gazeteci ve okuyucu yorumlarını bu tablodan sonra tekrar okursanız bazı kampanyaların konuyla ne kadar alakasız yönde demagoji yaptığını çok rahat görebiliyorsunuz.

Kendimce çıkarttığım sonuç şu: bu anayasa tek bir şeyi değiştirmeye çalışıyor anayasa mahkemeleri TBMM nin sıkı gözetimi (ya da yönetimi) altında olsun mu olmasın mı?

12 eylül için hesap sorma başlar ama sonuç alınana kadar kim öle kim kala.

Askerlerin sivil mahkemede yargılanma olayı bence gayet yararlı (evet çıkarsa Taraf gazetesinin hergün manşetinde ayrı bir dava olayı bulur sanırım:) )

İşçi sözleşmeleriyle ilgili maddelerdense hiçbirşey anlamadım, sanki aynı şeyi başka türlü söylemişler. Farklıysa düzeltin lütfen..

Göz boyarız, evet kampanyasına destek olur diye de ilk birkaç maddeye güzel laflar eklenmiş.

Güzel bir anayasa değişikliği olabilirdi eğer birçok partinin uzlaşmasıyla yapılsaydı ancak sanırım Akp kendi geleceğine yatırım yapmış sadece. Bu da bana ters... 

Yukarı
simsek26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Barış
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 12/Ağu/2010 saat 13:16
refarandum için bu sıcaklarda utanmadan kömür dağıtıyorlar
gerekirse mezardaki ölüye bile oy kullandırtırız diyorlar..
yazık..
en ufak olaylar bile kararımızın HAYIRlı olmasına karar verdiriyor :)
saygılar...
ANKARA ESDER BAŞKANI BARIŞ BAŞ
Yukarı
Adnan26 Liste gör
Usta Yazar

Adnan Erden
Yer: Germany
Direct Link To This Post Tarih: 12/Ağu/2010 saat 13:17
Alıntı yapılan Herkese_Benden_Cay

Enigma1965 ;

Geçtiğimiz sayfalarda şöyle bir haberi kopyalamıştım daha sonra bir arkadaşımızda kopyalamış. Yanlış anlaşılmasın Akp' nin kömür yardımı yaptığınıda kopyalamıştık ama bu da gözünüzden kaçtığı için bunuda görmeniz lazım. İsmini bahsettiğiniz Atatürkçü Beyefendi mizahi bir yolla buna da değinseymiş keşke

Atatürkçü Düşünce Derneği Van Şubesi tarafından dağıtılan Ramazan yardım poşetlerinden 'referanduma hayır' bildirileri çıktı.

Ramazan paketinden bakın ne çıktı

http://haber.mynet.com/detay/yasam/ramazan-paketinden-bakin-ne-cikti/526715?utm_source=mynet&utm_medium=www&utm_campaign=home_haber_image

Sizce ikisi ayni degerde dagitimmi ?  Birileri dernek imkanlariyla gerceklestirdikleri yardim posetlerini, digerleri devlet malini dagitiyorlar.... Eger sizce aynisi ise bir sözüm yok.
Nice insanlar gördüm, üzerinde elbisesi yoktu.
Nice elbiseler gördüm, içinde insan yoktu.
Yukarı
Herkese_Benden_Cay Liste gör
Deneyimli Yazar

zfwr
Yer: hilal
Direct Link To This Post Tarih: 12/Ağu/2010 saat 13:18
ADD kaç gündür referanduma " hayır " diyen partilerle toplantı yapıyor. ADD' nin tarafı  zaten belli, eğer insani bir yardım yapılıyorsa bu siyasete alet edilmez. AKP' ye yakın olan bir dernek böyle birşey dağıtıp içine " evet " bildirileri koysa tutumunuz ne olurdu ?  Eleştireyimde nereden eleştireyim yada savunayımda nasıl savunayım mantığındasınız. Akp' nin yaptığı ne kadar yanlış ise ADD' nin yaptığı bir o kadar yanlış. Akp insanların zaaflarını kullanıp bunları yapıyor denilirse ADD' de aynısını yapıyor. Kısacası ikiside yanlış körü körüne birşeyleri savunmanın anlamı yok
Yukarı
excalibur26 Liste gör
Deneyimli Yazar

uğur
Yer: siz yurtsuz
Direct Link To This Post Tarih: 12/Ağu/2010 saat 13:46
Alıntı yapılan Herkese_Benden_Cay

ADD kaç gündür referanduma " hayır " diyen partilerle toplantı yapıyor. ADD' nin tarafı  zaten belli, eğer insani bir yardım yapılıyorsa bu siyasete alet edilmez. AKP' ye yakın olan bir dernek böyle birşey dağıtıp içine " evet " bildirileri koysa tutumunuz ne olurdu ?  Eleştireyimde nereden eleştireyim yada savunayımda nasıl savunayım mantığındasınız. Akp' nin yaptığı ne kadar yanlış ise ADD' nin yaptığı bir o kadar yanlış. Akp insanların zaaflarını kullanıp bunları yapıyor denilirse ADD' de aynısını yapıyor. Kısacası ikiside yanlış körü körüne birşeyleri savunmanın anlamı yok

Çok haklısınız politikanın bütün çirkinliklerini, sömürülerini bu ülkeye akp öğrettiği için o bahsettiğin diğer kuruluşlar da oyunu kuralına göre oynamak istiyorlar herhalde.. LOLSmile

GÖKYÜZÜNDEN BİR YILDIZ SEÇ, BÜYÜK VE PARLAK OLSUN. ADIDA ESES OLSUN...
Yukarı
zetone26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Eskişehirli
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 12/Ağu/2010 saat 13:49
Eskişehirspor İçin EVET Big%20smile
Biz Eskişehirliyiz...
Yukarı
rosinante Liste gör
Yazar

ERDEM
Yer: yunusemre
Direct Link To This Post Tarih: 12/Ağu/2010 saat 13:54

Eskişehirspor içinse  bin defa HAYIR Big%20smile

OLMAYA DEVLET, CİHANDA BİR NEFES BİR DE ESES GİBİ...
Yukarı
ades Liste gör
Usta Yazar

Ahmet
Yer: Kurtuluş/Esk.
Direct Link To This Post Tarih: 12/Ağu/2010 saat 13:56
Eskişehirsporumuzu siyasete karıştırmayalım arkadaşlar
ANADOLUNUN YIKILMAYAN TEK KALESİ
Yukarı
olumune_eses Liste gör
Usta Yazar

ÜNAL
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 12/Ağu/2010 saat 14:18
Alıntı yapılan excalibur26

[QUOTE=Herkese_Benden_Cay]ADD kaç gündür referanduma " hayır " diyen partilerle toplantı yapıyor. ADD' nin tarafı  zaten belli, eğer insani bir yardım yapılıyorsa bu siyasete alet edilmez. AKP' ye yakın olan bir dernek böyle birşey dağıtıp içine " evet " bildirileri koysa tutumunuz ne olurdu ?  Eleştireyimde nereden eleştireyim yada savunayımda nasıl savunayım mantığındasınız. Akp' nin yaptığı ne kadar yanlış ise ADD' nin yaptığı bir o kadar yanlış. Akp insanların zaaflarını kullanıp bunları yapıyor denilirse ADD' de aynısını yapıyor. Kısacası ikiside yanlış körü körüne birşeyleri savunmanın anlamı yok

Çok haklısınız politikanın bütün çirkinliklerini, sömürülerini bu ülkeye akp öğrettiği için o bahsettiğin diğer kuruluşlar da oyunu kuralına göre oynamak istiyorlar herhalde.. LOLSmile

Belkide AKP ye onlar öğretmiş olamazmı? Böyle yaklaşırsanız olmaz arkadaşlar bu forumda aynı forma altında birleşmiş tarftarlarımız içinde de akp li arkadaşlar olabailceği hiç gelmiyormu aklınıza?  herkesin düşüncesi kafasında kalsın evet ise evet desin hayırsa hayır ben mesela akp liyim var sayalım, chp'yi kötüleyecem, chp li akp yi kötüleyecek. kimse desteklediği siyasi partiye ak iken kara kara iken ak da demez onun için herkez düşüncelere saygılı olmak zorunda. saygılarımla..

https://twitter.com/olumune_eses
Yukarı
esesli_melih26 Liste gör
Yazar

melih
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 12/Ağu/2010 saat 14:30

forumda ayrı konu açılmış konuşuluyor, tartışılmaya çalışılıyor.

çıkıp "Eskişehirspor için evet ya da hayır deniliyor" ne akla mantık deniliyor bu anlamış değilimConfused

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4950515253 183>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,500 saniyede hazırlanmıştır