eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKonumuz Sadece Referandum..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4748495051 183>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
atropin Liste gör
Deneyimli Yazar

Hakan
Yer: Ankara
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2010 saat 23:31
Alıntı yapılan ~ERHAN~

2 bin kişinin katıldığı bir anket ne kadar doğrudur bilemem ama tek bildiğim TÜRKİYE BÖLÜNEMEZ,, bir evetle bir hayırlar onlarda biliyordur bir şey kazanmayacağını

Alıntı yapılan Arma İçin

Alıntı yapılan HoLigaNeFeR26

http://haber.mynet.com/anket/DIYARBAKIRMynetteki ankete bakın şehir şehir çok güzel şekilde herşey ortaya çıkmış. bdp,pkk hayır diyo diyenlerde baksın bakalım bdpnin belediye sahibi olduğu şehirlere hepsi evet diyor

2 bin kişinin katıldığı anketi mi baz alıyorsunuz?

Seçimler öncesinde araştırma şirketlerince tüm Türkiye'yi temsil ettiği söylenen anketlerin kaç kişiyle yapıldığını biliyor musunuz? Yaklaşık 4-5 bin kişi. Bir şehir için 2.000 rakamı bu açıdan oldukça iyi bir rakamdır.

Örneğin aşağıda SONAR kamuoyu araştırma şirketinin yaptığı son anketlerden biri var. 4 bin kişiyle yapılmış.
http://www.aksam.com.tr/2010/08/11/haber/siyaset/7876/sonar_in_son_secim_anketi.html

aşağıda da 3 büyük şirketin anket sonuçları var. Örneğin PollMark araştırma şirketi yaptığı ankette 5 bin 39 kişiye sorup Türkiye geneli için yorumlamışlar.
http://www.milliyet.com.tr/3-buyuk-sirketin-referandum-anketi/siyaset/sondakika/26.03.2010/1216671/default.htm?PAGE=1

Bir fikir öne sürmeden önce biraz araştırma yapılıp ona göre konuşulsa daha iyi olur diye düşünüyorum.

ankaraESES / Hakan
Yukarı
paşalı_26 Liste gör
Deneyimli Yazar

:)
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2010 saat 23:32
ya bizi açılımlarla sen sucusun sen bucusun diye kutuplaştırdılar ayırmaya çalıştılar bence şimdide evetçiler hayırcılar diye ayırıyorlar bizi kimse bölemez hepimiz biriz oyuna gelmeyelim .
Yukarı
poseidon Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Estanbul
Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2010 saat 23:47
Sevgili Mustafa(  paşalı_26) bu söylediklerimin referandumla alakası yok ama Ahmet Hakan'dan referans vermeden önce Ahmet Hakan kimdir necidir bence bir araştır... Bunu evet demiş hayır demiş diye söylemiyorum... Sen yanlışsın diye de söylemiyorum... Sakın yanlış anlama...
Yukarı
Arma İçin Liste gör
Usta Yazar

Murat
Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2010 saat 23:57
Alıntı yapılan atropin

Alıntı yapılan ~ERHAN~

2 bin kişinin katıldığı bir anket ne kadar doğrudur bilemem ama tek bildiğim TÜRKİYE BÖLÜNEMEZ,, bir evetle bir hayırlar onlarda biliyordur bir şey kazanmayacağını
Alıntı yapılan Arma İçin

Alıntı yapılan HoLigaNeFeR26

http://haber.mynet.com/anket/DIYARBAKIRMynetteki
ankete bakın şehir şehir çok güzel şekilde herşey ortaya çıkmış.
bdp,pkk hayır diyo diyenlerde baksın bakalım bdpnin belediye sahibi
olduğu şehirlere hepsi evet diyor

2 bin kişinin katıldığı anketi mi baz alıyorsunuz?
Seçimler öncesinde araştırma şirketlerince tüm Türkiye'yi temsil ettiği söylenen anketlerin kaç kişiyle yapıldığını biliyor musunuz? Yaklaşık 4-5 bin kişi. Bir şehir için 2.000 rakamı bu açıdan oldukça iyi bir rakamdır. Örneğin aşağıda SONAR kamuoyu araştırma şirketinin yaptığı son anketlerden biri var. 4 bin kişiyle yapılmış. http://www.aksam.com.tr/2010/08/11/haber/siyaset/7876/sonar_in_son_secim_anketi.htmlaşağıda da 3 büyük şirketin anket sonuçları var. Örneğin PollMark araştırma şirketi yaptığı ankette 5 bin 39 kişiye sorup Türkiye geneli için yorumlamışlar. http://www.milliyet.com.tr/3-buyuk-sirketin-referandum-anketi/siyaset/sondakika/26.03.2010/1216671/default.htm?PAGE=1Bir fikir öne sürmeden önce biraz araştırma yapılıp ona göre konuşulsa daha iyi olur diye düşünüyorum.

Peki bu anketin profesyonel bir kuruluşla yapılmasıyla bir internet sitesinde yapılması arasında farkı görebiliyor musunuz ?
Profesyonel kuruluşlar her kesimden farklı görüşlü ve farklı fikirlere sahip olan vatandaşlarla yapıyorlar. Şimdi bu internet sitesindeki anketten kimler haberdar? İnternette aktif olan kişiler. DAĞDAKİ ÇOBANın bu anketten haberi var mı? 60-70 yaşındaki insanların bu anketten haberi var mı?
Oldu olacak nüfus sayımı da internet sitelerinde yapılsın.
22 Haziran 2013
Yukarı
atropin Liste gör
Deneyimli Yazar

Hakan
Yer: Ankara
Direct Link To This Post Tarih: 12/Ağu/2010 saat 00:02
Murat sen sadece sayıya yönelik bir eleştiri getirmişsin, ben de ona istinaden cevap verdim. Yoksa araştırmanın teknik detaylarına girecek olursak, işim gereği buna benzer saha araştırmaları ve anketleri bizzat yapan biri olarak, devletin resmi kurumu TÜİK'in  anketlerine bile eleştiri yapılacak onlarca nokta olduğunu söyleyebilirim. 
ankaraESES / Hakan
Yukarı
paşalı_26 Liste gör
Deneyimli Yazar

:)
Direct Link To This Post Tarih: 12/Ağu/2010 saat 00:14
Alıntı yapılan poseidon

Sevgili Mustafa(  paşalı_26) bu söylediklerimin referandumla alakası yok ama Ahmet Hakan'dan referans vermeden önce Ahmet Hakan kimdir necidir bence bir araştır... Bunu evet demiş hayır demiş diye söylemiyorum... Sen yanlışsın diye de söylemiyorum... Sakın yanlış anlama...

tamam kardeşim anlıyorum seni  ahmet hakanı az çok tanıyorum ama bu yazı hoşuma gitti paylaşmak istedim .
Yukarı
otomatikkapi Liste gör
Usta Yazar

Selim Demircioglu
Yer: Türkiye
Direct Link To This Post Tarih: 12/Ağu/2010 saat 00:59
Hayırdır inşallah :)...
Anayasamız yenilenmeli buna kesinlikle katılıyorum...
Geniş tabanlı bir mutabakat ile bu gayet mümkün...

Geçmişe duyulan özlem ve geleceğe olan umuttur bizi yaşatan...
Yukarı
tango26tr Liste gör
Deneyimli Yazar

EMRE
Yer: Karamürsel
Direct Link To This Post Tarih: 12/Ağu/2010 saat 01:28
Alıntı yapılan köfteci

Alıntı yapılan sedefes

Bu konu kilitlenmeli bence .
Cok dogru sirf kilitlemekle kalmamali bir kac tane yorumcuyuda ibreti alem icin sallandiracaksinki akillari baslarina gelsin....Referandum basliginda yasaklama kilitlemeden bahsediyorsun Angry ve ne yazikki verirsen senin oyunda sayilacakAngry.....

ClapClapClap
Hüsnü abi bide imzan için :
ClapClapClap
Eskişehir, Eskişehir Anadolu Yıldızı
Helal olmaz, saldırmazsan; hakkı bu taraftarın.

Bu şehirde doğanların, tek aşkısın Es-Es'im,
Başka renge yer yok kalpte; tek sen varsın Es-Es'im..
Yukarı
Erman Liste gör
Usta Yazar

Erman Kayışdağ
Direct Link To This Post Tarih: 12/Ağu/2010 saat 02:11
Bu referandumun özetini Suat abi 4-5 sayfa önce yapmıştı.1 kg köftenin 200 gramı domuz kıymasıyla yapılıyorsa ve sende bunu yersen domuz eti yemedim demeye hakkın olmaz.Ya da bazı arkadaşların anlayabileceği bir dille yazalım 1 litre sütün içine biraz da aslan sütü karışmışsa sen bunu içtin mi aynı zamanda aslan sütü de içmiş olursun.
Es Es/ermanka26

www.unieses.org    
Yukarı
goethe_minder Liste gör
Deneyimli Yazar

MCMLXV
Direct Link To This Post Tarih: 12/Ağu/2010 saat 02:31
sezer bizim, sezaryen bir doğum çeşidi, jülyen ise bir hıyar doğrama biçimidir. hırvat sırp birer boydur, bunu bilmeyen gameboydur. heleheöeö
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4748495051 183>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,953 saniyede hazırlanmıştır