eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKonumuz Sadece Referandum..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4243444546 183>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
casablanca Liste gör
Yazar

BURHAN
Yer: ESKİŞEHİR
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2010 saat 17:52
Alıntı yapılan Baba

Burhanım genel olarak yeter dedim. Evet diyen hayır diyenin oyunu değiştiremez, hayır diyen de evet diyenin fikrini değiştiremez. Ama birbirimizin gözünü oymaktan zevk alıyoruz. Ben de bundan rahatsızlık duyuyorum. Konu sen değilsin yani, olay bu.

Baba sana olan sevgim ve saygımdan burada noktayı koyuyorum... Kim ne kadar tahrik ederse etsin  NOKTA...

Bir Eskişehirli' ye boyun eğdirecek tek şey, yere düşen "siyah kırmızı" atkısıdır...
Yukarı
esesozgur Liste gör
Usta Yazar

ozgur
Yer: Lİ
Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2010 saat 17:53
Alıntı yapılan casablanca

Alıntı yapılan Baba

Yeter ya vallaha yeter..

Baba kusura bakma .. Tahrik ediyorlar..

Tahrik mi ediyorlar yoksa yanlış bilgilerle sen mi insanları tahrik ediyorsun.Bu kadar insan senin fikirlerine katılmıyorsa bence sen tahrik ediyorsun insanları.
Parti sempatizanzılığı yapma bence bu forumda...
Hayatta 2 şeye güvenirim;biri aynaya baktığımda gördüğüme diğeri yukarı baktığımda göremediğime..
Sagopa
Yukarı
birisi26 Liste gör
Deneyimli Yazar

ömer faruk korkmaz
Yer: istanbul-üsküda
Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2010 saat 17:54
akp seçmeni değilim ancak fizanda da olsam oyumu gelip kullanacağım... tabiki "EVET" diyeceğim... çünkü bu millet darbecilerden, ideolojiye bulanmış hakimlerden ve yargıçlardan çok çekti...

mesele maalesef parti işine dönmüş durumda ama işin özü bu değil... akp'nin mahkemeyi elegeçireceğini de düşünmüyorum,  öle bişey olsaydı üyelerin ömür boyu olan görev süresinin 12 yıla düşürmez, atamaları da kurumlar arası üleştirmezdi...   kendi adamının oturduğu cumhurbşkanlığı makamına tayin hakkı verirdi o kadar, 82 anayasasında olduğu gibi...

yetmez ama "EVET" 
kibirle işimiz olmaz bizim... bu yüzden istanbul takımı tutmayız...
Yukarı
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2010 saat 17:58
Alıntı yapılan Herkese_Benden_Cay

İnsanın sayfaları okudukça kafası karışıyor :)

Ben geçmiş sayfalarda birşey sormuştum bilen yanıtlarsa sevinirim. Asker' in sivil mahkeme tarafından yargılanabilmesi maddesi var. Bu durumda polis asker' in ifadesini alabilecek mi ?Yoksa yine eskisi gibi asker'in ifadesini sadece asker alabilecek ama sivil mahkemede de yargılanabilecek mi denilmek isteniliyor

Askerin sivil mahkeme tarafından yargılanabilmesi askerlik dışı suçlarda geçerli. Yani bir asker sivil hayatta bir yaralamaya karıştıysa sivil mahkemede yargılanacak. Bu durumda da mantıken ifadesini polis alır. Anayasada genel çerçeve çizilir, uygulamanın nasıl olacağı çıkarılacak kanun ve yönetmeliklerle belirlenir. Anayasadan polisin ifade alıp almayacağını bilemeyiz ama mantık yürütebiliriz.
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
enES26 Liste gör
Usta Yazar

sinan
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2010 saat 18:01
son yazdıgım msj sildim..
bu konuda daha fazla diyaloğa girip seviyemi düşürmek istemiyorum..
sırf düşüncem EVET olacak diye 35 yıllık ESES li bir taraftara YALAKA ESES li dedin ya ne diyeyim  ben sana burhan kardeş.
Yukarı
casablanca Liste gör
Yazar

BURHAN
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2010 saat 18:03
Alıntı yapılan enES26

sırf düşüncem EVET olacak diye 35 yıllık ESES li bir taraftara YALAKA ESES li dedin ya ne diyeyim  ben sana burhan kardeş.

İnan ki üzgünüm . Etten kemikteniz işte . kusura bakma en azından aynı renklere sevdalıyız...

Bir Eskişehirli' ye boyun eğdirecek tek şey, yere düşen "siyah kırmızı" atkısıdır...
Yukarı
scorpio Liste gör
Deneyimli Yazar

Güçlü
Yer: Ireland
Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2010 saat 18:05
Alıntı yapılan banner

Referandumun bir kere tarihi sakat. Herkesin evinden ayrı olduğu Ramazan Bayramı'ndan bir gün sonra refenraduma gitmek ortada iyi niyet olmadığının, gerçekten vatandaşın fikirlerine başvurulmaya çalışılmadığının, işine gelecek sonucun çıkması için her türlü fırsatın zorlandığının göstergesidir. Şayet halkın iradesi alınmak istense idi bu şekilde maddeler paket halinde değil tek tek referanduma götürülürdü. Bu değişikliklerle neyin amaçlandığı gün gibi de aşikar. Yok çocuk istismarı, yok seyahat özgürlüğü falan filan hep yemlik maddeler. Asıl amaç ele geçirilemeyen son iki kuvvet olan asker ve yargıyı ele geçirip sosyal, laik, hukuk devletine son darbeyi vurmak. Bu anayasa değişirse birileri de Amerika'dan döner cumhurbaşkanı olur. RTE Cumhurbaşkanlığı hayalleri kuruyor ama o şartlarda da ona yedirmezler reisi cumhurluğu. Evet için bir taraflarını yırtıyorlar ama bu anayasa değişikliği AKP'nin de sonu olur farkında değiller.

Banner gene bir paragrafta çok şeyi özetlemiş.
Sivil anayasa aslında herkesin özlemi. Ama bu anayasa değişikliği  paket olarak gerçekleşirse, yıllardır süregelen "memleket elden gidiyor" söylemi gerçek olur.
Bu referandumun sonucu,  bundan sonra nasıl bir Türkiye'de yaşayacağımızın resmini çıkaracak.
İşte bu yüzden herkesin iyi düşünmesi ve büyük resime bakması gerekli... Umarım HAYIRlı bir referandum olur...

"BAŞKA" DİYE SORANLARA İNAT, SADECE SEN...
Yukarı
enES26 Liste gör
Usta Yazar

sinan
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2010 saat 18:08
Alıntı yapılan casablanca

Alıntı yapılan enES26

İnan ki üzgünüm . Etten kemikteniz işte . kusura bakma en azından aynı renklere sevdalıyız...

sende kusura bakma dediğin gibi renklerimiz ve sevdamız için buradayız.. 
vatanımız için bayrağımız için vatanın bölünmez bütünlüğü ve birlik beraberliği için hiç  bir zaman bu forumdan bir ES-ES lininde zaten farklı bir ses çıkaracağını sanmıyorum buda beni sevdama farklı bir manada kazandırıyor.. gerisiz zaten teferruattır benim için.. kalpleri kırmaya değmez..
Yukarı
AzTecK Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2010 saat 18:40
Referandumdan Ne Çıkacak?

Kamuoyu araştırma şirketi SONAR, 25 ilde 4 bin kişiyle yaptığı anket sonuçlarını açıkladı. Halka hem referandum, hem de "Bugün Seçim olsa kime oy verirsiniz" sorusu sorudu. AK Parti çıktı, CHP ve MHP düştü. Sonuçlar:

SONAR Araştırma Şirketi, referanduma 1 ay kala sokağın nabzım tuttu. Halkın yüzde 50.8'i Anayasa paketine "Hayır" derken, "Evet'ler yüzde 49.1'de kaldı.
Seçim anketinde de AK Parti yüzde 37.2, CHP yüzde 31.2, MHP yüzde 13.5 çıktı.

(Doğan Haber Ajansı)
Yukarı
esesozgur Liste gör
Usta Yazar

ozgur
Yer: Lİ
Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2010 saat 18:40

kilit gelmesi lazım bence artık.Birbirimizi yemeye başladık

Hayatta 2 şeye güvenirim;biri aynaya baktığımda gördüğüme diğeri yukarı baktığımda göremediğime..
Sagopa
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4243444546 183>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,485 saniyede hazırlanmıştır