eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKonumuz Sadece Referandum..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3940414243 183>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
enES26 Liste gör
Usta Yazar

sinan
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2010 saat 15:19

'Üstünlerin Hukukundan Hukukun Üstünlüğüne" geçmek için  EVET

Yukarı
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2010 saat 15:23
Alıntı yapılan askavesevgiyedair

Boykot demek sandığa hiç gitmemek demek..Nasıl bir mantıktır ki Bdp nin boykokotu evetçilere yarar demek.O sandığa gideceklerin bir çoğu evet diyecekti belkide..Bu durumda ülkenin genelinde hayır çıkarsa o zamandamı evetçilerin işine yarayacak?He şunu demek istediysen :"ülke genelinden evet çıkacak zaten".O zamanda derimki daha çok çalışmnız ve milleti kandıracak palavralar bulmanız,daha çok Atatürk'ü istismar etmeniz,şehitleri istismar etmeniz,yapılan hizmetleri görmemezlikten gelip çamur atmanız gerekmekte.Ancak aynı şeyi 22 temmuzda yaptığınızda tokat gibi cevabınızı almıştınız.

BDP'nin oyu yüzde kaç? 5-6 civarı. Şayet onlar evet dese halkı nasıl kandıracaksınız bakın BDP'liler hayır diyor siz evet diyin diye? Bu şekilde gelecek oy BDP'nin oyundan daha fazladır. Danışıklı bir dövüş olduğunu anlamamak için kör olmak lazım.
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
enES26 Liste gör
Usta Yazar

sinan
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2010 saat 15:31
BDP'lilerden  gelecek EVET oyu hiç gelmesin daha iyi .
 kararları isabet olmuş.
Yukarı
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2010 saat 15:59
Alıntı yapılan enES26

BDP'lilerden  gelecek EVET oyu hiç gelmesin daha iyi .
 kararları isabet olmuş.
Ah bir de anlatılmak isteneni anlasanız. Diyoruz ki BDP'liler evet diyecek, lakin BDP'lilerin evet demesi AKP'ye en az %15 kaybettirir. AKP ve BDP anlaşıp BDP referandumu boykot edecek açıklaması yapıyor. Böylece AKP'nin eli güçleniyor. Herkes biliyor ki BDP tabanlı seçmen referandumda evet kullanacak. Açıklanan boykot kararı sadece AKP'yi zor duruma düşürmemek için yapılan bir açıklama. Referandum sonuçlarında görürüz BDP tabanının ne dediğini doğuda çıkacak oylardan.
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
Zeus26 Liste gör
Yazar

CEM
Yer: Olimpos
Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2010 saat 15:59
Alıntı yapılan enES26

Tam bir aldatmaca, tam bir palavra.. Mert insan, dürüst insan, alnı ak insan önce şu dokunulmazlık  denen ucubeyi kaldırır..

hayat "siyah kırmızı" dır..
Yukarı
d0rli0n Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2010 saat 16:17
bdp niye evet desin ki? çok mantıksız değil mi?  senelerdir 1921 anayasası vurgusu yapıyorlar. o anayasa da kürt kelimesinin geçtiğini fakat 1924'ten bu yana bütün anayasalarda kürt halkının görmezden gelindiğini savunuyorlar. adamların anayasaya bakışı bu. şimdi yeni anayasada da 1921 anayasasına dönüş benzeri bir şey olmayacağı için bdp'nin bu referandumdan evet çıkmasını istemesi bence mantıksız.
--------------------------------
türkiye bir hukuk devleti olsa idi  ve ben anayasayı normal koşullarda oylayacak olsa idim evet derdim. ama anaysanın daha kendimle alakalı herhangi bir soruna bile çare olamdığını görünce (örnek olarak anayasa da düşünceyi yayma, sanatı yayma vb. hürriyetler var, ama kullanınılmıyor.) içimden boykot etmek geliyor. fakat o tarihler sanırım bayram ertesine geliyor ailemin sandığa gitmem yönünde ısrar edeceğinden ve türkiye'de siyasi bir alt üst oluş yaşanmasını istediğimden dolayı hayır oyu kullanacağım.
tahminime göre  %60'tan fazla evet gelecek bu arada.
sar tribünleri haykır öfkeni bizans yenilecek zafer yakında.
Yukarı
esesozgur Liste gör
Usta Yazar

ozgur
Yer: Lİ
Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2010 saat 16:26
Alıntı yapılan Zeus26

Alıntı yapılan enES26

Tam bir aldatmaca, tam bir palavra.. Mert insan, dürüst insan, alnı ak insan önce şu dokunulmazlık  denen ucubeyi kaldırır..

Dokunulmazlık olayını kaç hükümet kaldırmak istedi ama başaramadı.Çünkü hem muhalefet kesiminin hem de iktidar kesiminin milletvekillerinin işlerine geliyor.İnsan bindiği dalı kesermi?
Hayatta 2 şeye güvenirim;biri aynaya baktığımda gördüğüme diğeri yukarı baktığımda göremediğime..
Sagopa
Yukarı
Zeus26 Liste gör
Yazar

CEM
Yer: Olimpos
Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2010 saat 16:27
Alıntı yapılan d0rli0n

bdp niye evet desin ki? çok mantıksız değil mi?  senelerdir 1921 anayasası vurgusu yapıyorlar. o anayasa da kürt kelimesinin geçtiğini fakat 1924'ten bu yana bütün anayasalarda kürt halkının görmezden gelindiğini savunuyorlar. adamların anayasaya bakışı bu. şimdi yeni anayasada da 1921 anayasasına dönüş benzeri bir şey olmayacağı için bdp'nin bu referandumdan evet çıkmasını istemesi bence mantıksız.
--------------------------------
türkiye bir hukuk devleti olsa idi  ve ben anayasayı normal koşullarda oylayacak olsa idim evet derdim. ama anaysanın daha kendimle alakalı herhangi bir soruna bile çare olamdığını görünce (örnek olarak anayasa da düşünceyi yayma, sanatı yayma vb. hürriyetler var, ama kullanınılmıyor.) içimden boykot etmek geliyor. fakat o tarihler sanırım bayram ertesine geliyor ailemin sandığa gitmem yönünde ısrar edeceğinden ve türkiye'de siyasi bir alt üst oluş yaşanmasını istediğimden dolayı hayır oyu kullanacağım.
tahminime göre  %60'tan fazla evet gelecek bu arada.

Şu ülkede  şu plebisitte  %60'ın üstünde evet oyu alayım, Cumhuriyetle hukukla, gugukla falan işim olmaz.  Bu isimlerin gölgesinde padişahlığımı ilan ederim..

hayat "siyah kırmızı" dır..
Yukarı
civileng Liste gör
Deneyimli Yazar

emrah
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2010 saat 16:30
Alıntı yapılan ati26

40 sayfa olmus, kendinizi bir an icin bu olanlardan soyutlayip, disardan bir goz olarak ikili tartismalara bakin. Herkes bir birine dusman olmus.

AKP bu ulkeyi bolmuyorda, ne yapiyor?
Clap
Yukarı
olumune_eses Liste gör
Usta Yazar

ÜNAL
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2010 saat 16:33
Alıntı yapılan civileng

Alıntı yapılan ati26

40 sayfa olmus, kendinizi bir an icin bu olanlardan soyutlayip, disardan bir goz olarak ikili tartismalara bakin. Herkes bir birine dusman olmus.

AKP bu ulkeyi bolmuyorda, ne yapiyor?
Clap

Akpli Değilim ama ne alaka sevgili kardeşim neyi bölüyorlar, herkezin bir siyasi görüşü var o görüşünün peşinden koşuyor. Herşeye rağmen anayasa EVET. Şimdi ben akp ci oldum kesin evet dedim ya..
https://twitter.com/olumune_eses
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3940414243 183>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,563 saniyede hazırlanmıştır