eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKonumuz Sadece Referandum..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3738394041 183>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
esesli_melih26 Liste gör
Yazar

melih
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2010 saat 13:50
Alıntı yapılan esesozgur

Bİrde Türkiye'de Yabancılara satılan en çok toprak CHP ve DSP iktidarında satılmıştır.Yani sadece akp yabancılara toprak satıyor diye bir görüş oluşmasın diye söyledim.Siyasetçilerin hiç birine güvenmiyorum.

Türkiye'de büyük oy potansiyeline sahip partilerin hepsinde özelleştirme zaten var.Büyük iş adamlarıyla basınla yakın temasta.Zaten basın şişirmesiyle, şovenist söylemlerle, ağız dalaşıyla, laf kalabalığıyla yürüyor bu işler Türkiye'de.Yoksa o oy potansiyeline sahip parti olmaları biraz zor bu ülkede.İktidara gelince  orada kalma formülleri  de kurumları peşkeş çekmek oluyor.Asıl önemli olan insanların bilinçlenmesi birinin işaret ettiği değil de özgür bir ortamda karar verebilmesidir.
Yukarı
mermerciresit Liste gör
Yazar

resit
Yer: haremeyn
Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2010 saat 13:51
 Referandumda evet oyu vermekle Atatürk ün ne alakası var. Rahmetlinin chpe politikaları yüzünden kemikleri sızlıyor.
alkol bütün kötülüklerin anasıdır
Yukarı
casablanca Liste gör
Yazar

BURHAN
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2010 saat 14:06
Alıntı yapılan esesozgur

Beyler mailinize gelen şeyleri buraya forward lamayın Kendi fikriniz varsa söyleyin.Birde 7 milyon kişi gördü diyorsunuz.Google arat 7 milyon sonuç çıkıyor zaten.Bütün sitelerde var.Big%20smile

Arkadaşın buraya forwardladığı maile gelirsek çoğu şirketin %51 lik hisseleri türklerdedir.

Türk telekom arapların (evet devletin olduğu zaman internete bağlanamıyorduk sürekli internet kopuyor hem telefon parası hemde internet parası ödüyorduk.Özelleşti aylık 26 TL ödüyoruz. )
Kuşadası Limanı İsrailli' nin.(Mehmet Kutman %50 ve İsrailli işadamı Sami Ofer %50 ortaklığı)
Telsim İngilizlerin (Evet Uzanların olduğu zaman havuzun altından kontör çıkarıyorduk.Şehir merkezinde telefon çekmiyordu.) 
Araç muayene işi Alman' ın (Devlette olduğu zaman rüşvetle yürümeyen aracı bile geçiriyorlardı.)
Gelelim saydğın bankalara Garanti Bankası (evet %50 si amerikalıların)
TEB (%51 hissesi Çolakoğlu Metalurji ye ait %49 u dünyanın en büyük bankası olan bnp Pariba ya ait.ve bu banka dünyadaki bütün fortis bankalarını alarak isimlerini bnp olarak değiştiriyor ve sadece Türkiyedeki Fortis banka şubeleri Türk Ekonomi Bankası Olarak değişecek.)
Zaten bu bankalardan bahsetmen komik çünkü bu bankalar şahıs ve şirket  bankaları devlet bankaları değil.Bu bankaları satan Türk şirketleri hisselerini neden sattı bunu sormak lazım.Devlete değil.Sen bence Gelirlerinin %50 si Atatürk tarafından Chp ye hibe edilen İş bankasını sorgula.Chp bu paraları ne için kullanıyor acabaWink
Tamam bu şirketlerin hepsi bir zamanlar Türk'tü ama Niye satıldı Onu bir düşün.Çünkü hepsi ya battı yada batmaya doğru emin adımlarla ilerliyordu.Devlete dünya kadar vergi borçları vardı.
Sana tek tek cevap veririm ama daha fazla yer meşgul etmek istemiyorum.
Evet mi hayır mı dersen ben oy kullanmayı düşünmüyorum.Tek tek maddeler halinde olsaydı oy kullanırdım.

Bana bak  esesözgür herhalde sen kırım tatarı falan değilsin olsan olsan bu yazılarını okuduktan sonraki düşüncem ya akp avukatı  yada soros çocuğu falan olmalısın o ne güzel savunma öyle.. Yalnız herkesin mailine forwardına fazla burnunu sokma. sadece önünden ye.. Kırım tatarları vatan sevgisinin ve özgürlüğün ne olduğunu herkesden iyi bilirler..

Bir Eskişehirli' ye boyun eğdirecek tek şey, yere düşen "siyah kırmızı" atkısıdır...
Yukarı
ZEFEX Liste gör
Deneyimli Yazar

ZAFER ADIGÜZEL
Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2010 saat 14:08
Alıntı yapılan esesli_melih26

herkesin düşüncesi var denilmiş keşke olsa.
Evet diyene bakıp hayır demek yerine
hayır diyene bakıp evet demek yerine
birilerinin peşine takılıp sorgusuz sualsiz denileni yapmak yerine
keşke düşünerek kendi fikrini ortaya koyabilse....

Alıntı yapılan UĞUR6666

bu ülkeye hiçbir icraatı faydası olmayan adamın hayır dediğine ben evet derim
bu ülkenin mafyalaşmasının gelişmesine yardımcı olanın hayır dediğine ben evet derim
veee bu ülkenin hain teröristlerinin hayır dediğine ben koşulsuz şartsız evet derim..

İki farklı bakış açısı.Peki Uğur bey bu adamlar sizin adınız Uğur derse hayır ben Uğur değilim Mahmutum!! mu diyeceksiniz???

18 yaşında ki Melih bir çok büyüğünden daha doğru bir bakış açısıyla yaklaşıyor olaya ne mutlu ona.
SENİN SEVGİNDİR BİZİ YAŞATAN

Yukarı
goethe_minder Liste gör
Deneyimli Yazar

MCMLXV
Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2010 saat 14:11
http://www.marksist.org/dosyalar/1466-anayasa-degisiklik-paketinin-son-hali
hangi maddeler değişiyor, merak edenler için. yorumsuz bir yazıdır, sadece maddeleri yazmışlar.
sezer bizim, sezaryen bir doğum çeşidi, jülyen ise bir hıyar doğrama biçimidir. hırvat sırp birer boydur, bunu bilmeyen gameboydur. heleheöeö
Yukarı
EsSerdar26 Liste gör
Yazar

Serdar
Yer: Estanbul
Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2010 saat 14:13

Sonuna kadar HAYIR....Çünkü adamlar samimi değiller,YAŞ kararları arifesi 102 kişiye tutuklama emri çıkart istediğin atamaları gerçekleştirdiğinin ertesi günü tutuklama emirlerini kaldır,sonrada YARGI'nın kararıdır biz yagının işine karışmayız de.İnsanların gözünün içine baka baka yalan söyle sonrada gel benden oy iste,bu anayasa ile 12 EYLÜL insanlarını yargılayacaklarmış 30 YIL önceki adam şu an enaz 80 yaşında zaman aşımı diye bir şeyde var tabii bu adamları yargılasan ne olur 30 sene sonunda en fazla ortalık daha çok karışı o olur,inşallah hayırlısı olu ama benim oyum sonuna kadar HAYIR............

Anadolu İhtilali Bizimle Başladı,Bizimle Tamamlanacak...
Yukarı
Berkay ÇİFTER Liste gör
Usta Yazar

Berkay
Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2010 saat 14:13
Alıntı yapılan goethe_minder

http://www.marksist.org/dosyalar/1466-anayasa-degisiklik-paketinin-son-hali

hangi maddeler değişiyor, merak edenler için. yorumsuz bir yazıdır, sadece maddeleri yazmışlar.
Link çalışmadı
Yukarı
goethe_minder Liste gör
Deneyimli Yazar

MCMLXV
Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2010 saat 14:15
düzelttim berkay
sezer bizim, sezaryen bir doğum çeşidi, jülyen ise bir hıyar doğrama biçimidir. hırvat sırp birer boydur, bunu bilmeyen gameboydur. heleheöeö
Yukarı
kayılı Liste gör
Usta Yazar

ahmet arısoy
Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2010 saat 14:28
gençlerin duyduğu yaşlıların ise yaşayarak bildiği üzere 3 ekim 1990 tarihinde demokratik almanya ile federal almanya birleşmiş ve berlin duvarı yıkılmıştır.

demokratik almanyanın son devlet başkanı olan evgen krenz birleşme sonrası yargılanmak istenmiş ve mahkemeye çıkarılmıştır. ilk duruşma itibarıyla evgen krenz 80 yaşın üstündedir ve ciddi sağlık sorunları vardır. alman mahkemesi kararını ilk duruşmada 80 yaşını aşmış ve ciddi sağlık sorunu olan birisini yargılamak insanlık onuru ile bağdaşmaz. şeklinde verir.

gelelim bize, 12 eylül olalı 30 sene oldu. darbeyi yapanların çoğu öldü gitti. geriye 90 yaşını devirmiş biz kenan evren kaldı.  kenan evreni yargılamak,

fiilen mümkünmüdür.

fiilen mümkünse yargılama ne derece sağlıklı olur, 

90 yaşını aşan bir adam geçmişi ne oranda hatırlar ve kendini nasıl savunabilir.

yargılama sonunda mahkumiyet çıkarsa bunun uygulanma şansı varmı.

90 yaşını aşan ve sağlık sorunu olan neredeyse bunamış bir adamı yargılamak insanlık onuru ile bağdaşırmı.

böyle bir yargılama yaparsak avrupa ülkeleri ve abd nezdinde itibarımız kalırmı.

12 eylül darbecilerinin yargılanma ihtimali yoktur. anayasa değişkliği ile darbeyi yapanlar gençleşmez ve ölenler sağlığına kavuşmazsa bu kişilerin yargılanması mümkün olmaz.
tartışmaya gerek yok, en büyük ESES
Yukarı
atropin Liste gör
Deneyimli Yazar

Hakan
Yer: Ankara
Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2010 saat 14:30
Şunun evet dediğine ben hayır derim,
Bunun hayır dediğine ben evet derim..

Şu iki cümledeki "şu" ve "bu" diye tarif edilen taraflar hangi taraf olursa olsun, bu şekilde düşünerek oy vermek hem bir kuş beyinlilik örneği hem de demokrasiye ihanettir.

Kardeşim sizin aklınız beyniniz yok mu? Teker teker hangi maddelerin değiştirilmek istendiği sayfalarca yazılmış. Açar okursun, düşüncelerine uyarsa evet dersin uymazsa hayır dersin. Ortada apaçık bir dezenfermasyon var. bdp nin bu değişikliğe karşı çıkması mümkün değildir. Gizli olarak evet diyecekler ama bu sefer de akp ile işbirliği yapmış olacakları için tabanlarıyla ters düşecekler. Bu yüzden bunu en çirkin yöntemlerden biri olan vatandaşı kandırarak yapmaya çalııyorlar. Maalesef bu hapı yutacak yeteri kadar da cahil vatandaşımız var.

Herkes körü körüne değil, araştırarak bilerek kendi kararını verip ona göre evet ya da hayır dese buna herkes saygı duyacaktır.
ankaraESES / Hakan
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3738394041 183>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,563 saniyede hazırlanmıştır