eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKonumuz Sadece Referandum..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3435363738 183>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Dorylaion Liste gör
Usta Yazar

Ersin ASLAN
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2010 saat 02:24
      Panel'de parti temsilcileri işleri gereği siyaset yaptı ama hukuk hocası Ümit Kocasakal çoğu maddeyi tek tek ele alarak maddelerin saçmalığından bahsetti. Yök konusunda çok durdu ve keşke burada hükümetten biri olsa, bu söylediklerime cevap verebilecek mi acaba dedi. En çok alkışı zaten o aldı.Gese ünisinde olduğu için ben alkışlamadım.LOL
       Yukarıdaki haberde hiç bahsetmemiş ama, Oktay Vural konuşurken çıktım, o söyledimi bilmiyorum, diğer 3 konuşmacıda bu anayasayı F.G'ye bağladılar direkt isim vermeden. 
ŞAMPİYONLUK UZAK DEĞİL...
Yukarı
exespor Liste gör
Deneyimli Yazar

yiğidov26
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2010 saat 03:55
  Hayır hayır 100 bin kere hayır , inanmıyorum SANA ...Angry
es es es gol gol gol , şimşekler çak çak çak...
Yukarı
nogay Liste gör
Yazar

İsimsiz
Yer: eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2010 saat 03:55
Alıntı yapılan poseidon

Yazılanları dikkatle okudum, katıldığım noktalar olmakla beraber katımadığım noktalarda mevcut... Öncelikle herkeste şu mantık oluşmuş akp ilanihaye iktidarda kalacak ve bu anayasa değişikliği ile devletin bütün kurumlarını ele geçirerek bunu perçinleyecek...

Şimdi demkoratik ülkelerde seçilmişler ile atamışlar arasında bir fark vardır... Türkiye'de şimdiye kadar atanmışlar sürekli kendilerini siyasi erkin önünde görme gibi bir eğilim içindelerdi... Anayasa mahkemesi şimdiye kadar hep suistimal edilimiş bir kurum olmuştur... Benim bildiğim Türkiye Cumhuriyet'inde en büyük güç TBMM'dir... Buradan çıkan her karar muhalefet için iyi bir şey olmayıp sürekli Anayasa Mahkemesine gidip iptal edilmesi ya da iptal edilmemesi gibi bir karar çıkıyosa burada bir süistimal var demektir... O zaman buradan şu sonuç çıkar Türkiye Cumhuriyet'ini Anayasa mahkemesi yönetiyor... Türkiye bir yargıçlar ülkesi ve atanmışların ülkesi...Bu mahkeme muhalefetin ya da herhangi bir partinin arkabahçesi olamaz bu akp içinde chp içinde geçerlidir...

Demokrasilerde seçilmişlerin cezasını millet sandıkta verir... Ve Türk halkı gerçekten ama gerçekten çok akıllı bir seçmendir... Köydeki insanından şehirdeki insanına gerçekten çok akıllı seçmen ve bilinçli bir oy kullanıcıdır... Bunu 1994 seçimlerinden 2007 seçimlerine kadar iyi analiz edebilirsiniz ve bu seçimlerdeki oy artışlarının veya oy düşüşlerinin nelere tepki olduğunu o seçimlerden önce olan olaylara bakarak anlayabilirsiniz... En basit örnek son seçimdeki % 47'nin neye bir tepki olduğu..?

Benim ne akp ne chp umrumda değil ben anayasa paketini şahsım adına beğendim özellikle eleştirilen yargı maddelerini... Şimdiye kadar Anayasa Mahkemesine cumhurbaşkanı atama yapıyordu... Şimdi 4 doğrudan olmak üzere 10 'da TBMM'nin seçtiği kişilerden seçeceği 14 kişiyi cumhurbaşkanı atayacak kalan 3 kişide diğer kurumlardan gelecek...

Şimdi olaya tersten bakalım simdi deniyor ki yargı ele geçirilecek... Eğer bu madde eski haliyle kalır değişmeze,  Anayasa mahkemesi tamamen Cumhurbaşkanını elinde olacak peki cumhurbaşkanı bundan sonra nasıl seçilecek Türkiye'de, halk seçimiyle... Önceden TBMM'nin seçtiği Cumhurbaşkanı halkın seçimiyle başa gelecek ve Anayasa Mahkemesine üye ataması tamamen Cumhurbaşkanını insiyatifinde kalacak ve TBMM'nin bu mahkemenin seçiminde bir insiyatif alması söz konusu olmayacak...

Şimdi en baştaki sözüme yani akp nin ilanihaye iktidar olacağı gibi bir kanının oluşması ve bu anayasanın akp anayasası olduğu... bu önümüzdeki seçimde chp ya da mhp'nin iktidar olması 0 bir ihtimalmidir ki bu anayasa sadece akpye yarasın... Bu gün tayyp erdoğanın oturduğu kotukta kemal kılıçdaroğlu, abdullah gülün koltuğunda deniz baykal pekala oturabilir... Buna engel olan ne ya da olacak olan ne bu Anayasa değişikliği mi...?

Eğer bu anayasa değişikliği gerçekten çok kötü akpnin sivil bir dikta anayasası olsaydı... Anayasa Mahkemesinden geçmezdi... Chp bu paketi Anayasa mahkemesine götürdü... Denetleyici olan Anayasa Mahkemesi neden bu paketi İptal etmedi...?  Sosyal, Hukuk devletine aykırı bir değşikliktir diye...?

Türkiye son yıllarda gerçekten alışık olmadığı şeyler yaşıyor... Uzun senelerden sonra yaş atmasına bir başbakanın müdahalesi gibi... Ki bence bu krizin nedeni başbakan değil askeri kanattır... Atanan kesim seçilmiş kesime anayasal olarak kendisinden üstün bir güce herhangi bir isim dayatamaz... Demokrasilerde bu böyledir...

Son olarak; Selahattin abiye şu noktada katılmadığımıda belirtmek istiyorum... Bu anayasaının %51 le  geçmesi halkın anayasası olmayacağının kanıtı değildir... Böyle bir mantıkla bakarsannız % 47 ile başa gelmiş bir iktidarı bu ülkenin iktidarı kabul etmemekle aynı anlama gelir ki bu da hoş bir şey olmasa gerekir...

Diğer bir şeyde şu; şimdiden söylüyorum bunu eğer bu anayasa %51 ile hayır oyu alırsa bütün muhalefet halk bu anayasayı istemedi halkımız doğru kararı verdi diyecek... Tam tersi %51 ile kabul edilirse halk bunu takdir etti hayırlı olsun denmeyerek ve halkın yarısının istemediği bir anayasa olmaz diyerek  derhal erken seçim isteyecek... İşte bence muhalefetin kaybettiği nokta bu yaklaşımdır...

kardeşim çok güzel yamışsın tebrikler. şu ülkede ne köşe yazarları var senin bu yazın gibi yazamıyorlar. anayasalar kışlada değil mecliste yazılır. meclisin yazdığı anayasaya EVET.
Seneye ŞAMPİYON anadoludan
Küfüre HAYIR!
Yukarı
frkneses Liste gör
Deneyimli Yazar

Furkan
Yer: Ankara
Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2010 saat 05:21
Alıntı yapılan banner

Alıntı yapılan frkneses

chpden de mhpden de hazzetmeyen eden biri olarak şunu söyleyebilirim ki, iki parti de uzlaşma çağrısına kulak vermemekte haklı. uzlaşalım diyenlerin uzlaşma anlayışı şu, biz böyle bir paket düşündük siz de evet derseniz seviniriz. chp veya mhpden ya da başka bir partiden gelen uzlaşmaya sıcak bakacaklarını mı zannediyorsunuz ? verecekleri cevap aynen şu, biz halk iradesinin %47si ile iktidara geldik, halk bizden yana senin önerin de neymiş ? akpnin bu %47 mevzusu galatasaraylıların takımları hakkında olumsuz konuşuludğunda direkt olarak, ama biz uefa kupasını aldık demelerine döndü. uzlaşma mı istiyorlar, kaldırsınlar barajı, milletvekilliği dokunulmazlığını, her gelen siyasi partinin kendi adamlarını doldurduğu yökü feshetsinler, herkes evet desin. amaç demokratikleşmeyse en önemli adımlar bu saydıklarımdır, seçim barajı denilen, halk iradesiniin bir kısmının mecliste temsil edilmemesini sağlayan saçmalık demokratikleşme önünde en büyük engeldir. peki kalkacak mı bu paketle ? hayır. dokunulmazlık denen şey ne işe yarar ? haklarında açılmış birmem kaç tane soruşturma olan adamların milletvekilliğine devam etmesine. akpdee bugün kaç tane doknulmazlık dosyası olan millevtekili var. peki bu adamların iktidara gelirken en büyük iddiası neydi ? dokunulmazlık kalkacak. ee nerde bu pakette dokunulmazlğın kalkması ? o da yok. sonra biz demokratikleşme için çalışıyoruz diyorlar. kim neden uzlaşma sağlasın böyle bir pakette ?

Genç kardeşim seni alnından öpüyorum. Dediklerine ilaveten zorunlu din dersinin kalkması, Diyanet İşleri Başkanlığının durumunu, memura grev hakkı verilmesini ekliyorum. Demokrat olan bunları yapar. Asker, Anayasa mahkemesi ve HSYK ile uğraşmaz. Bunlarla uğraşanın amacı demokrasi değil sivil darbedir. Darbenin siviline de askerisine de hayır.

teşekkür ederim yorumunuz için.
Yukarı
ayyıldız Liste gör
Deneyimli Yazar

Tuğra SANCAKTEPE
Yer: Warendorf
Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2010 saat 06:07
Eskişehir'den hayır, ülke genelinden evet kararının çıkacağını düşünüyorum..
Yukarı
Sephodyrm Liste gör
Usta Yazar

Mehmet
Yer: EStanbul
Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2010 saat 06:27
En basit şekilde, Demokrat olan ne yapar biliyor musunuz?Maddeleri ayrı ayrı sunar halkın önüne.İşte o zaman sileriz darbeyi tarihten.Ama bu şekilde yapılınca;bırakın darbeye karşı birşey olmayı , TÜRKİYENİN İLK SİVİL DARBESİ budur benim gözümde...
BKaldırıŞ - "Sensiz İstanbul'a Düşmanım !"
Yukarı
askavesevgiyedair Liste gör
Yazar

recep
Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2010 saat 06:30
    Ayrıca CHP ve MHP'den de ünlü simalar vardı. 3 parti de tek noktada birleşmişler: "Bu anayasa sadece yüksek mahkemeleri ele geçirme anayasasıdır. Yarın Akp gider biz geliriz, biz adamlarımızı koyarız.Eee bunun sonu ne olacaktır. Bizde o yüksek mahkemelere adam koysak birşey farketmez, biz bağımsız bir yargı istiyoruz" dediler.
[/QUOTE]
Bide Selahattin Demirtaş'ı alsaydılar yanlarına tam süper olacakmış.Nede olsa bu konuda aynı fikirdeler..
Yukarı
esesim Liste gör
Usta Yazar

Selahattin ERDOĞAN
Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2010 saat 06:59
Alıntı yapılan askavesevgiyedair

Ayrıca CHP ve MHP'den de ünlü simalar vardı. 3 parti de tek noktada birleşmişler: "Bu anayasa sadece yüksek mahkemeleri ele geçirme anayasasıdır. Yarın Akp gider biz geliriz, biz adamlarımızı koyarız.Eee bunun sonu ne olacaktır. Bizde o yüksek mahkemelere adam koysak birşey farketmez, biz bağımsız bir yargı istiyoruz" dediler.

Bide Selahattin Demirtaş'ı alsaydılar yanlarına tam süper olacakmış.Nede olsa bu konuda aynı fikirdeler..
[/QUOTE]

Halen aynı safsatayla besleniydrsunuz be arkadaş. Adamlar seçimi boykot ediyoruz diyor. Boykot etmek kimin işine yarar. EVET'in işine mi yarar HAYID'ın işine mi yarar. Eysetteki sizin dediğiniz gibi HAYID oyu verseler Hayır cephesinin işine yarar ama boykot ettikleri için sadece ve sadece EVET cephesinin işine yarar....

SENİ TAHTINA OTURTMADAN ÖLMEK, HARAM OLSUN BİZE ESESİM!..

ESKİŞEHİRSPOR YÖNETİMİNDE PAVYONCU ZİHNİYETE SON!
Yukarı
corcovado Liste gör
Yazar

Bora
Yer: Rio de Janeiro
Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2010 saat 09:55

Güne merhaba diyerek, Evetçi ve HAYIRCI  renkdaşlarla aşağıdaki şu güzel şiiri paylaşmak istedim.

RECEP BEY – 5

Evren’den Özal’a bu günlere gelmedik mi?
Anayasamızı delik delik delmedik mi?
Ağlanacak halimize düşünmeden gülmedik mi?
Baydemir “piyon” ise, at – şah kimdir Recep Bey?

Temel sarsması eksen kayması
Kardeşin kardeşi düşman sayması
Milletin önüne sandık konması
Güven oylaması mı, Gülen oylaması mı Recep Bey?

ABD etkisi, AB baskısı
Barzani çorbası, Apo tatlısı
Birlik yemeğine zehir katkısı
Yer misin yemez misin Recep Bey?

Meşelidir engin dağlar meşeli
Millet endişeli, liboş neşeli
Yurttaş dümdüz oldu yandaş köşeli
Güler misin ağlar mısın Recep Bey?

Hüzünlendi ayyıldızlı albayrak
Sancaktarı bağladılar kıskıvrak
Millet yoksul, borsa coştu son çeyrek
Göstergeler iyi de, durum kötü Recep Bey

Suçladılar Generali, Albayı
Hapsettiler Haberal’ı Balbay’ı
Ne Yargıtay dinlediler ne Danıştayı
Hukuk mudur, guguk mudur Recep Bey?

Kadrolaşan yandaş bürokrat mıdır?
Sağlık Bakanı’nız Hipokrat mıdar?
Balbay “Darbeci”, Baydemir “demokrat” mıdır?
Yandaş medyanın gazına gelme Recep Bey

Batırdın esnafı, kasap- manavı
Bu kafayla geçemezsin sınavı
Haksız yere suçluyorsun YARSAV’I
Hukukçuya saygılı ol Recep Bey

İşbirlikçi kalleş kıydı canıma
“Kelle” deme halkın kahramanına
Bizden selam söyle Nazlı Hanıma
Kadrolu yandaşlar gördük Recep Bey

Waşhinton’a Brüksel’e güvenme
Kuşatmaya baskılara eğilme
Yönlendiren alkışlara sevinme
Metiner’e hiç güvenme Recep Bey

Yanlış yola devam eden yolcudan
Avlarına tuzak kuran avcıdan
“Emret Başbakanım” diyen savcıdan
Yağcılardan fayda gelmez Recep Bey

ABD işgalci AB wicdansız
İşbirlikçi onlardan da wicdansız
Yandaş banka aldı millet cüzdansız
Mustafa gerçeği gördü Recep Bey                                                                      07.08.2010
Biz uyandık sende uyan Recep Bey .                                                             MUSTAFA DURNA

ANTALYA

"Kendi kişisel çıkarları için yabancılarla işbirliğine giren ve gücünü halktan almayan küçük bir azınlığın dışındaki tüm güçler ; Aralarındaki Etnik, Dini ve Siyasi ayrımları ERTELEYEREK Ulusal Kuruluş Mücadelesi yolunda birleşmelidir."
M.Kemal ATATÜRK (2 Ekim 1919.İrade-i Milliye )

Yukarı
emin Liste gör
Yazar

İsimsiz
Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2010 saat 10:22
Çürük domates dolu bir kasanın içine bir iki tane taze domates konulmuş.Denilmiş ki alın size güzel bir hap hazırladık, buyrun bu hapı yutun..
Muhalefet partileri ve bazı sivil toplum kuruluşları baştan uyarmış taze dometesleri ayıralım ve hep beraber evet bunlar iyidir,güzeldir diyerek hayatımıza sokalım; sadece çürükleri ayırıp referanduma götürelim.
Bu hapı hazırlayanlar ilk önce bu akılcı öneriye ''tabii neden olmasın'' diyerek cevap vermişler ve samimi,dürüst bir yaklaşım sergilemişler.Ancak daha sonradan ''eğer öyle yaparsak kasadaki çürük domatesleri taze gibi nasıl gösterebiliriz, elimizde insanları kandırmak için hiçbirşey kalmaz'' diye düşünerek çark etmişlerdir.
%95'i zehir olan bu hapı yutmayacağız...
Yargının siyasallaşmasına HAYIR...
akp anayasasına HAYIR...
HERKESE HAYIRLI RAMAZANLAR...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3435363738 183>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,594 saniyede hazırlanmıştır