eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKonumuz Sadece Referandum..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3233343536 183>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
paşalı_26 Liste gör
Deneyimli Yazar

:)
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 22:37
Alıntı yapılan eskişimşek65

sanki 12 eylül den hesap sorulacakmış gibi bir hava yaratılıyor.12 eylülün yargılanacağı falan yok.12 eylülü yapanların yarısı zaten öbür tarafta yargılanıyor,kalan yarısıda bu dünyada bunamış halde resim yapıyor.

eğer darbe yapanlar yargılanacaksa 28 şubatta tank yürütenler daha önemlisi daha 3 yıl önce 28 nisanda e-muhtıra yayınlayanlar niye yargılanmazda,darbe girişimi ve fikrinde bulunuyor diye ülkenin en önde gelen asker,yazar,düşünür,gazeteci,bilimadamları aylardır haklarında bir delil olmamasına rağmen içeride tutulur anlamak mümkün değil.bu ülkede darbe yapmak,muhtıra vererek siyasete müdahale etmek suç değilde sözde darbe girişimini düşünmek mi suçtur anlaşılmaz.

28 şubat kimlere yaradı? e- muhtıra verenler ve verdirenler anlaşmanız neydi ? 12 eylül den hesap sorulacak bir kişi var marmariste nü resim yapıyor  neyin hesabını soracaksın sen?

12 eylülde darbe solcuların ve sağ cıların üzerinden buldozer gibi geçerken her nedense siz lerin sırtı sıvazlandı .şu amerikada ki hocanın 1980 yılında sızıntı dergisindeki köşe yazısını bi okuyun kahraman türk askerinin postalının karşısında selam duruyoruz.
   darbe olmuş selam duruyor 30 sene geçmiş şimdi hesap soruyor bu ne perhiz bune lahana turşusu.
Yukarı
santi Liste gör
Deneyimli Yazar

Sadullah
Yer: las vegas
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 22:39

%90 hayır diyor forumda ki taraftarımız Clap

Yukarı
kraleses Liste gör
Usta Yazar

Özer
Yer: Çorlu
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 22:41
Alıntı yapılan ESafa

....cevaplar sizi tatmin eder yada etmez bilemem.karar sizin.

Tatmin ediciliğin yanından geçmez ama, çok şiirsel bulduğumu söylemek isterim. Böyle dolambaçlı cümleler sadece kulağa hoş gelir..
Hayır diyeceğimi daha öncede söylemiştim, ama gün geçtikçe evet çıkmasınında güçlü bir ihtimal olduğunu daha iyi anlıyorum. Dün izledim, Tv'de muhabir bir vatandaşa ne diyeceğini soruyor, evet dediğini farzedelim, tv'de hiç rastlamadım evet diyipte bu değişiklik maddelerini okumuş olan birine. Sebebi soruluyor, yok eskiden biz tüp kuyruklarında beklerdik, yok efendim biz taşlı kumlu dağ yollarında giderdikde şimdi yeni yollar yapıldı. Çok insan var böyle. Bu da beni çok düşündürüyor. Şuan sadece HAYIRlısı olsun diyorum..

Yukarı
paşalı_26 Liste gör
Deneyimli Yazar

:)
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 22:42
Alıntı yapılan eskişimşek65

anayasa değişikliğinin temel amacı anayasa mahkemesi gibi ülkenin ve yargının temel taşlarından olan kurumları siyasetin oyuncağı haline getirmektir.arkadaşlar,şunu bilmeliyizki hukuk herşeyin temelidir,hukukuna güven olmayan bir ülkenin ayakta durması mümkün değildir.hukuk hepimizin gözbebeğidir,onun üstüne titremeli onu her türlü etkiden korumalıyız.

şimdi AKP li arkadaşlar evet propagandası yapıyorlar,çünkü biliniyorki evet çıkarsa AKP nin icraatlarının önü hukuki olarakta açılacak.ama bu arkadaşlar şunu unutmasınlarki hukuk birgün hepimize lazım olacak.yani gün gelir,devran dönüp iktidara başka görüşlü bir parti geldiğinde hukuku kendine göre yontursa bu kezde mağdur olan bu arkadaşlar olur.

onun için hepimiz tarafsız bir hukuğun yanında yer almalıyız.hukuk ne CHP NİN,NE MHP NİN NE AKP NE KARAPARTİNİN değil LAİK,ATATÜRKÇÜ TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN,Vatanı ve milletiyle bölünmez bir bütün olan TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN HUKUĞU olmak zorundadır.lütfen hepimiz aklımızı başımıza alalım,eğer hukuk taraflı olursa yıkılır ve bunun altında hepimiz kalırız.

Wink
Yukarı
Baba Liste gör
Usta Yazar

Alper Uruş
Yer: EStanbul:)
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 22:50
Alıntı yapılan Enigma1965

Alıntı yapılan 26_26_26

Alıntı yapılan Baba

Ama komisyon da Anayasa Mahkemesi ve HSYK üyelerinin ES ESLİ olmasına karar versin...LOL

Sevgili Alper, senin gibi içi dışı bir aydın görüşlü güzel bir insanın Ulusumuz için neredeyse hayati bir önem arzeden konudaki işi, gırgıra almasını açıkça yadırgıyorum...!

Ahmet bey,  Sevgili Alper'in o kendine özgü esprili mesajlarını aman yanlış anlamayın. Kendisi ulusal medyanın mutfağında olması nedeniyle konulara bazen ironik şekilde yaklaşabiliyor.  Yoksa demokratlığından, sevecenliğinden, yüreğindeki ESES sevdasından ve genç kardeşlerimize karşı sürekli yapıcı, birleştirici ve bütünleştirici  tavırlarından en ufak kuşkumuz yok. Aman ! özellikle şu günlerde böyle kardeşlerimizi incitmeyelim...

Değerli ağabeyim açmış olduğunuz konu başlığının ilk sayfalarında tercihimi 2 defa yazdım. Ancak aynı tribünde omuz omuza gelen hatta 12 Eylül günü aynı otobüsle Bursa'ya gidecek olan gönüldaşlarımın birbiriyle girdiği polemiğin ardından rahatsızlık duymaya başladım. Önceki sayfalarda(dün gece) konuyu dağıtmak için önce ''ESESİZM'' ardından ''Estanbul'da nem felaket bu gece de uyunmaz'' bile dedim. 

Ben sevdiğim insanların tartışmasına tahammül edemiyorum ağabey. Dahası 5 vaktini kılan kardeşimle devrimci demokrat kardeşimin (BKŞ'den bu örnek) siyasi tartışmaya girmesinin bize de camiaya da zarar vereceğini düşünüyorum. Evet ya da Hayır deyip bırakmadığımızı gırtlağa kadar tartıştığımızı siz de taktir edersiniz. Ben konuyu ya da başlığı gırgıra almadım. Umarım yanlış anlaşılmamı düzeltebilmişimdir. Sağlıcakla hürmetler Ahmet ağabey.
Sizin de geceniz güzel olsun Osman ağabey...

KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...
Yukarı
bravoes Liste gör
Deneyimli Yazar

erdogan
Yer: eskısehır
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 23:05
Alıntı yapılan santi

kimse burda "evet", "hayır" icin birbiri kırmasın arkadaslar, herkesin kendi görüşü vardır benim kararım "hayır" herkesin kararına saygım sonsuz ama unutmayalım ki burası bütün eskisehirspor taraftarının ortak noktası " ne tayyip yüzünden nede akp yüzünden " birbirimizi kırmaya gerek yok benim gözümde "evet" diyen arkadaslarımda "hayır" diyen arkadaslarımda aynı değerde ama unutmayalım ki hukuk icin HAYIR!
ClapClapClap
karanlık gecelerımın yıldızı sensın
Yukarı
neziheses26 Liste gör
Yazar

Nezih Karagöz
Yer: Germany
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 23:29
ESKİŞEHİR HALKI ÖZELDIR. Arkadaşlar benim oyum HAYIR. Çünkü AKP nin sayesinde yavaş yavaş iç savaş başlıyor. Kendini şimdiden geleceğin Cumhurbaşkanı gören Erdoğan Anayasayı ve Yargıyı eline almaya çalışıyor. Abdullah Gül zaten Tayyipin kuklası. Tayyip ne derse Gül onaylıyor.
Yukarı
scetintas Liste gör
Usta Yazar

Suat ÇETİNTAŞ
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 23:45
Anayasa oylamasındaki sıkıntı oylamanın bir paket halinde sunulmasıdır...Bende sivil bir anayasamız olsun istiyorum...Fakat 4 madde var ki bunların hepsi Yargıyı ele geçirme ve Cumhuriyeti tehdit eden,Askeri gücü yok eden maddelerdir...

Bunu herkesin anlaması için şu örnekle açıklayabiliriz...

Şimdi önümüzde 1 kg kıyma var,buna 100 gr domuz eti karıştırıp köfte yapıyoruz...Şimdi biz bu köftede domuz eti yemiş olur muyuz,olmaz mıyız...??

Yine Yargıyı ele geçirme gibi maddeleri de şöyle açıklamakta fayda vardır...

Federasyon üyeleri seçiliyor,bunlardan 4 tanesi BJK,FB,GS,TS asil üye olarak alınıyor,geriye kalan üyeleri ise Fedarasyon Başkanının ataması üzerine seçiliyor...Şimdi biz bu Federasyona demokratik ve adil bir Federasyon diyebilir miyiz..??
Kulübe Üye Olalım,Yönetimleri Biz Seçelim
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 23:56
Alıntı yapılan scetintas

domuz eti karıştırıp köfte yapıyoruz...
Misali verecek baska nimet kalmadimi Suat....ConfusedConfused
Kral hem ciplak,hem gerzek...
Yukarı
Sephodyrm Liste gör
Usta Yazar

Mehmet
Yer: EStanbul
Direct Link To This Post Tarih: 11/Ağu/2010 saat 00:50
Alıntı yapılan scetintas

Anayasa oylamasındaki sıkıntı oylamanın bir paket halinde sunulmasıdır...Bende sivil bir anayasamız olsun istiyorum...Fakat 4 madde var ki bunların hepsi Yargıyı ele geçirme ve Cumhuriyeti tehdit eden,Askeri gücü yok eden maddelerdir...

Bunu herkesin anlaması için şu örnekle açıklayabiliriz...

Şimdi önümüzde 1 kg kıyma var,buna 100 gr domuz eti karıştırıp köfte yapıyoruz...Şimdi biz bu köftede domuz eti yemiş olur muyuz,olmaz mıyız...??

Yine Yargıyı ele geçirme gibi maddeleri de şöyle açıklamakta fayda vardır...

Federasyon üyeleri seçiliyor,bunlardan 4 tanesi BJK,FB,GS,TS asil üye olarak alınıyor,geriye kalan üyeleri ise Fedarasyon Başkanının ataması üzerine seçiliyor...Şimdi biz bu Federasyona demokratik ve adil bir Federasyon diyebilir miyiz..??

Şu tabloyu daha iyi açıklayabilecek daha iyi bir başlık yok.Yine Suat abim ..
BKaldırıŞ - "Sensiz İstanbul'a Düşmanım !"
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3233343536 183>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,688 saniyede hazırlanmıştır