eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKonumuz Sadece Referandum..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3132333435 183>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
esesliugur26 Liste gör
Deneyimli Yazar

uğur
Yer: Tekirdağ
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 21:25
Alıntı yapılan gürcan

Alıntı yapılan HoLigaNeFeR26

<H1>BDP'yi şoke eden anket!</H1>
BDPyi%20şoke%20eden%20anket!

Dicle Üniversitesi'nin referandum anketinden ‘evet’ çıktı..

10 Ağustos 2010 / 16:07

Evet diyenler bdp,pkklılarla aynı oyu atınca vicdanınız rahat edecek mi?

bdp boykot edecekmiş hepsi hikaye hepsi evet diyecek, zaten buna kim inanır , bu hükümet de pkklılarda hayır diyo onlarla aynı grupta yer almayın diye halkı kandırmaya çalışıyo zaten kandıra kandıra geldiler buralara , az kaldı Allah'ım inşallah hepsinin işi bitecek.. Kandırılmaya hayır..Angry

bdp zaten akpyi seviyor acılım acılım diye diye adamlar şimdi bagımsızlık istemeye kalıkıyor akp yüzünden
ESKİŞEHİRSPOR
Yukarı
ESafa Liste gör
Usta Yazar

Safa
Yer: EStanbul
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 21:29
diasel(said) ve paşalı26(mustafa) arkadaşlarım bana bir takım sorular yöneltmişsiniz.cevapları aşağıdaki linkte(en altta pdf dosyasında).buraya kopyalayacaktım ama çok uzun zaman kaybetmemek adına linki veriyorum.cevaplar sizi tatmin eder yada etmez bilemem.karar sizin.
BKŞ-ÜniESES-Nefesimiz gurbette,gönlümüz ESES ile
Yukarı
rosinante Liste gör
Yazar

ERDEM
Yer: yunusemre
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 21:39
Alıntı yapılan Zeus26

Alıntı yapılan saeedES

Alıntı yapılan Zeus26

Alıntı yapılan saeedES

Alıntı yapılan Zeus26

Açıkça görülüyorki Forum üyelerinin %90' ı  HAYIR oyu kullanacak. Bu da forum üyelerinin son derece aydın ve demokrat olduklarının açık bir göstergesidir..

bu yorum senin ne kadar aydin ne kadar demokrat oldugunu gosteriyor. isterse yuzde 100u hayir desin forum uyelerinin onlari tenzih ederim. Tartismalari duzeyli sekilde yapmak varken provoke etmenin anlami yok. Eskisehirli gordugumuz yerde birbirimize sarilacak olmamiz gerekirken sen bu durumda aydin ve demokrat olmayan cahil insanlarla sarilmazsin ayni sevinci paylasmazsin. Dagdaki cobanin oyunu hakir gorenlerle bu durumda farkin olmuyor. Eger dersen ki benim icin ESESli oyunu suraya verenlerdir diye tamam sana diyecek sozum yoktur. Burada maddeleri tartismak varken forumdaki yuzde 10luk kismi hakir gormek hos degil. Saygilar.

Vay canına! Bu yorumla çobanların oyunu hakirmi görmüş oluyorum. Çok üzüldüm. Oysa bende ilk mektep bitirmiş bir çobanım.. Halen de Olimposun zirvelerinde koyunları otlatıyorum. 12 Eylul'da dağdan inip HAYIR diyeceğim..

Yok abi zorlamanın anlamı. Ben cobanin oyunu hakir goruyosun demedim bi ornek verdim. Coban hayir dese senin icin aydin demokrat olacak ama prof un biri evet dese senin icin kor, anti-demokrat olacak. Kendin ne dersen de istersen sov say ama forumda baskalarini tahrik edecek konusmalari yapma sen birine salak dersin o da sana salak der ortada ispat edecek bisey olmaz. Eskisehirli diye birbirimizi seviyorsak farkli dusuncelere de saygin olsun yoksa da icindekini disari vurmanin bi anlami yok. Olimposun zirvesinde de koyun otlatsan bu sekilde derdini anlatman hos degil. Olimposta adetler farkliysa diyecek bisey yokSmileWink

Bak aslanım, Bak saeedES;  Yanıtlarını okuyorum da pek bişey anlamıyorum. Bunu tedrisat (eğitim)  yokluğuna ver. Başta çobanız dedik ya..  Ancaaak  sen mütareke basını nedir bilirmisin?  Ali Kemal'leri bilirmisin?  M.Ali Birand'ları, Cengiz Çandar'ları, Hasan Cemal'leri, M.Barlas'ları, Engin Ardıç'ları, arkadaşları darağacına giderken lüks içinde viskiyi havyarla içen  bir sürü dönek şerefsizleri bilirmisin?  Ya da bu ülke için, bu topraklar için ömürlerinin en verimli  çağında canlarını, yüreklerini feda eden  Mumcu'ları, Hablemitoğullarını, Kışlalı'ları, Muammer Aksoy'ları, Bahriye Üçok'ları ve  daha nicelerini bilirmisin?

Bir de yazında prof. falan demişsin. Unutma ki her okumuş aydın değildir. En büyük dönekler bu prof. dediğin okumuşların içinden çıkmıştır..  Son olarak  Çetin Altan, Memet Altan, Amet Altan denen tosunlarının da prof olduğunu biliyormusun.. Allaha şükür ki olimpos'un çobanıyım, Mazallah  mektep medrese bitirmiş olsaydım acaba bu kutsal toprakları kanlarıyla vatan yapan başta M.Kemal Atatürk'e ve onun isimsiz kahraman mehmetçiklerine acaba ihanet edermiydim. Acaba satılıklar kervanına katılırmıydım?  Düşünüyorum da HAYIR, HAYIR. HAYIR... Bilmem anlatabildim mi?........

Alıntı yapılan ESafa

diasel(said) ve paşalı26(mustafa) arkadaşlarım bana bir takım sorular yöneltmişsiniz.cevapları aşağıdaki linkte(en altta pdf dosyasında).buraya kopyalayacaktım ama çok uzun zaman kaybetmemek adına linki veriyorum.cevaplar sizi tatmin eder yada etmez bilemem.karar sizin.

Şu linke baktım Tam da zeus26 'nın değindiği, ABD'nin TESEV eliyle beslediği satılık proflar tarafından hazırlanmış bir ihanet maddelerine benziyor...

OLMAYA DEVLET, CİHANDA BİR NEFES BİR DE ESES GİBİ...
Yukarı
eskişimşek65 Liste gör
Deneyimli Yazar

YILDIRAY
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 21:42
anayasa değişikliğinin temel amacı anayasa mahkemesi gibi ülkenin ve yargının temel taşlarından olan kurumları siyasetin oyuncağı haline getirmektir.arkadaşlar,şunu bilmeliyizki hukuk herşeyin temelidir,hukukuna güven olmayan bir ülkenin ayakta durması mümkün değildir.hukuk hepimizin gözbebeğidir,onun üstüne titremeli onu her türlü etkiden korumalıyız.

şimdi AKP li arkadaşlar evet propagandası yapıyorlar,çünkü biliniyorki evet çıkarsa AKP nin icraatlarının önü hukuki olarakta açılacak.ama bu arkadaşlar şunu unutmasınlarki hukuk birgün hepimize lazım olacak.yani gün gelir,devran dönüp iktidara başka görüşlü bir parti geldiğinde hukuku kendine göre yontursa bu kezde mağdur olan bu arkadaşlar olur.

onun için hepimiz tarafsız bir hukuğun yanında yer almalıyız.hukuk ne CHP NİN,NE MHP NİN NE AKP NE KARAPARTİNİN değil LAİK,ATATÜRKÇÜ TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN,Vatanı ve milletiyle bölünmez bir bütün olan TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN HUKUĞU olmak zorundadır.lütfen hepimiz aklımızı başımıza alalım,eğer hukuk taraflı olursa yıkılır ve bunun altında hepimiz kalırız.
Yukarı
KIRMIZIŞİMŞEK26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Ali
Yer: Trinidad and Tobago
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 21:44
anayasa değişikliği yalanlarla dolu.. işte bazıları
12 eylül darbesini yapanlar yargılanmayacak
memurlara toplu sözleşme var ama anlaşamazlarsa hükümetin belirlediği kurul son kararı verecek ve grev ve yargıya götürme hakkı yok
avrupa ülkelerinde yargı atamaları hiç bir şekilde hükümete bağlı değil , meclise bağlı olanlarda atamalar için 2/3 gibi yüksek çoğunlukla az sayıda üye atanıyor.
kısacası bence bu anayasa değişikliği aldatmacadır arkasında başka işler gizlidir onun içiN HAAYIRRRRRRRRR

ESKİŞEHİRSPORLUYUM..
TARAFTARIM...
DOĞRU BİLDİĞİMİ YAZARIM....
Yukarı
ESESLİ EMRE 26 Liste gör
Usta Yazar

Emre
Yer: altı
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 21:46
Bir madde çok dikkatimi çekti diyorki YAŞ kararıyla ordudan ihraç edilenler mahkemelerde hakkını araması için evet diyor yani irticai faaliyetten ötürü ordudan atılan hak arayacakmış vay canına ? Sen Atatürk ilke ve inkilaplarına karşı gel irtica suçu işle sonra hakkını ara ne hakkı varsa.Sırf TSK düşmanlığı içeren maddeler bunlar.
amatöre düşsende peşindeyiz seninleyiz her zaman her yerde.. biz kötü günde kavgayı seçtik.

Yukarı
santi Liste gör
Deneyimli Yazar

Sadullah
Yer: las vegas
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 21:54
kimse burda "evet", "hayır" icin birbiri kırmasın arkadaslar, herkesin kendi görüşü vardır benim kararım "hayır" herkesin kararına saygım sonsuz ama unutmayalım ki burası bütün eskisehirspor taraftarının ortak noktası " ne tayyip yüzünden nede akp yüzünden " birbirimizi kırmaya gerek yok benim gözümde "evet" diyen arkadaslarımda "hayır" diyen arkadaslarımda aynı değerde ama unutmayalım ki hukuk icin HAYIR!
Yukarı
eskişimşek65 Liste gör
Deneyimli Yazar

YILDIRAY
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 22:02
sanki 12 eylül den hesap sorulacakmış gibi bir hava yaratılıyor.12 eylülün yargılanacağı falan yok.12 eylülü yapanların yarısı zaten öbür tarafta yargılanıyor,kalan yarısıda bu dünyada bunamış halde resim yapıyor.

eğer darbe yapanlar yargılanacaksa 28 şubatta tank yürütenler daha önemlisi daha 3 yıl önce 28 nisanda e-muhtıra yayınlayanlar niye yargılanmazda,darbe girişimi ve fikrinde bulunuyor diye ülkenin en önde gelen asker,yazar,düşünür,gazeteci,bilimadamları aylardır haklarında bir delil olmamasına rağmen içeride tutulur anlamak mümkün değil.bu ülkede darbe yapmak,muhtıra vererek siyasete müdahale etmek suç değilde sözde darbe girişimini düşünmek mi suçtur anlaşılmaz.
Yukarı
gok26 Liste gör
Usta Yazar

Göktuğ
Yer: Ankara
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 22:03
Sonuna kadar hayır. Gerekli açıklamalar okuduğum 4-5 sayfada fazlasıyla mevcut. Böyle bilinçli Eskişehirspor taraftarlarının olmasından, ve ben de bu büyük Eskişehirspor camiasında bulunmaktan gurur duyuyorum.
Yukarı
paşalı_26 Liste gör
Deneyimli Yazar

:)
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 22:25
Alıntı yapılan ESafa

ben senden bütün anayasayı açıkla demedim sadece muhalefetin karşı çıktığı şu 3 maddeyi en ince ayrıntısına kadar açıklayın dedim hadi bakalım neden çekiniyorsunuz başka biri de cevap verebilir 3 madde nasıldı nasıl değişecek hadi kolay gelsin.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3132333435 183>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,645 saniyede hazırlanmıştır