eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKonumuz Sadece Referandum..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2324252627 183>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
samet26eses Liste gör
Yazar

samet
Yer: eskişehir
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 11:58
Tabiki HAYIR diyecez başka bir seçenek düşünülemez bile. Sonuna kadar HAYIRR
Sadece ESES
Yukarı
Onur26 Liste gör
Usta Yazar

Onur
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 11:59
http://www.haberturk.com/gundem/haber/538597-evet-mi-hayir-mi
Bir gün mutlaka güler şehrine ihanet etmeyenler...
Yukarı
mito_es Liste gör
Yazar

Mithat
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 12:09
12 Eylül 2010 tarihinde referanduma gideceğiz.Kısmi anayasa değişikliğini onaylayacağız.Yorumların hemen hemen hepsini okudum.Gördüm ki parti sempatizanlığı,yandaşlığı refarandumun önüne geçmiştir.Refarandum kamuoyunu yoklaması denilen bu işlemde halka başvurma,bir kanun yada ÜLKE için önemli bir konuda kamunun oyunu ve desteğini almadır.Referandum bir hükümetle hesaplaşma yada iktidarı değiştirme aracı değildir.Bunun yolu genel seçimlerdir.AKP,CHP,MHP ve diğerlerinin yaptıkları icraatlere göre değerlendirir karar verir gider genel seçimlerde oy kullanırsın Anayasa değişiklikleri için partileri değerlendirip evet veya hayır demek bu ülkeye atılacak en büyük kazıktır.Herkes araştırsın bu ülkenin menfaatinemi değilmi vicdan muhasebesi yapsın particilikle anayasa oylanmaz.
sen dünyanın 1.harikasısın esesim
Yukarı
esesim Liste gör
Usta Yazar

Selahattin ERDOĞAN
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 12:17
Alıntı yapılan mito_es

12 Eylül 2010 tarihinde referanduma gideceğiz.Kısmi anayasa değişikliğini onaylayacağız.Yorumların hemen hemen hepsini okudum.Gördüm ki parti sempatizanlığı,yandaşlığı refarandumun önüne geçmiştir.Refarandum kamuoyunu yoklaması denilen bu işlemde halka başvurma,bir kanun yada ÜLKE için önemli bir konuda kamunun oyunu ve desteğini almadır.Referandum bir hükümetle hesaplaşma yada iktidarı değiştirme aracı değildir.Bunun yolu genel seçimlerdir.AKP,CHP,MHP ve diğerlerinin yaptıkları icraatlere göre değerlendirir karar verir gider genel seçimlerde oy kullanırsın Anayasa değişiklikleri için partileri değerlendirip evet veya hayır demek bu ülkeye atılacak en büyük kazıktır.Herkes araştırsın bu ülkenin menfaatinemi değilmi vicdan muhasebesi yapsın particilikle anayasa oylanmaz.

Arkadaş şimdi ben araştırıyorum. misal 20 madde için EVET diyeceğim ama 4 maddeye kesinlikle Hayır demeliyim. Ne yapacağım ben? Dünyanın hangi demokrasisinde böyle bir referandum örneği vardır. Çıkarsın maddeleri tek tek referandum edersin, o zaman ortaya çıkan anayasa sivil bir anayasa olur. Böyle yapılırsa, toplumsal mutabakatın sağlanamadığı bir dayatma anayasası olur. Diyelim ki %51 - %49 gibi bir sonuç çıktı. Mlletin yarısı evet dedi yarısı hayır. Bu nasıl olacakta halkın anayasası olacak?
SENİ TAHTINA OTURTMADAN ÖLMEK, HARAM OLSUN BİZE ESESİM!..

ESKİŞEHİRSPOR YÖNETİMİNDE PAVYONCU ZİHNİYETE SON!
Yukarı
lord of eses Liste gör
Usta Yazar

Sermet
Yer: Altından :)
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 12:23
bu referandumu parti sempatizanlıgı haline getirenler yine partilerin kendisidir sehir sehir gezip birbirlerine hakaretlere varacak kadar laf atmaktansa sadece refarandumun bu ülkeye neler kazandırıp neler kaybettirecegini anlatsalar durum böyle olmayabilirdi ancak referandumun içerigini anlatmaktansa buraya gelipte hızlı treni biz yaptık gibi bir dahaki secimler için oy propagandası yaparcasına konusmalarla zaten konu hakkında bilgi sahibi olmayan halkımızın beynini daha cok bulnadırarak bişeyler yapamaya calısıyolar ne yazıktırki halkımızın bir cok kesimi o yapıyosa dogrudur yada kesinlikle yanlıstırcı 12 eylülde sandıga gidecek olan halkımızdan kaç kişi sizce bu konuyu arastırdı ve bilgi sahibi bence cok az kişi bizim halkımızın en buyuk sorunlarından biriside körü körüne savunmak neyi niçin savundugunu bilmeyen bir toplumuz
umarım halkımız bir an önce uyanır ve kendine gelir ve herseyi sorgulamaya baslar
MECNUN BİLSEYDİ ESES SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ=KIZILCIKLI=kom no 0504
Yukarı
lord of eses Liste gör
Usta Yazar

Sermet
Yer: Altından :)
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 12:27
ayrıca selahattin abinin dedigi gibi bence her madde ayrı ayrı oylanmalıdır böylesi daha mantıklıdır ancak bunu yapmak demek gerçek sivil anayasayı olusturmak demektir buda bazı kesimlerin işine gelmeyecektir cünki onlar gercek sivil anayasayı degil sivil anayasa adı altında kendi anayasalarını dayatmaya calısıyorlar
MECNUN BİLSEYDİ ESES SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ=KIZILCIKLI=kom no 0504
Yukarı
Atİ NeFeR Liste gör
Yazar

çağrı çetinoğlu
Yer: sol kapalı
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 12:39
AKP = (A)daletten (K)açanların (P)artisi nin tahtını sağlamlaştırmak için uğdurduğu anayasaya yüz bin kere HAYIR!
Hayallerimiz Elbet Bir gün Gerçek Olacak Eskişehir Bayrağı Boğazda Dalgalanacak!!! //inadına nefer
Yukarı
e_s_e_s Liste gör
Yazar

fatih
Yer: Alperen
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 13:08

Bu başlıkta aslında Türk insanının profilini oluşturuyor.Referandumla genel seçimin farkına varmalı insanımız.Akp yi Chp yi oylamıyoruz anayasa maddelerini oyluyoruz.25 sayfa olmuş şu maddeden dolayı evet ya da hayır oyu kullancam diyen insan sayısı  çok az.Yeni anayasayı okuyan ve bilen insan sayısına hiç girmiyorum.Başımızdaki insanlar referandum sürecini genel seçim havasına sokarlarsa böyle olması gayet normal.Benim görüşüm anayasa maddeler halinde oylanmalıydı.Çok doğru bir anayasa olacağını sanmıyorum ama bu haliyle şimdikinden daha iyi olacağı kanaatindeyim.. 

OSMANLI İMPARATORLUĞU...

"Düz yaşayacağız, düz duracağız, düz yürüyeceğiz. Dik duracağız, doğru gideceğiz. "Şehid lider Muhsin YAZICIOĞLU
Yukarı
mito_es Liste gör
Yazar

Mithat
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 13:10
Selahattin bey Türkiye Cumhuriyetinin Anayasasının 2.maddesinde Türkiye cumhuriyeti demokratik laik ve sosyal bir hukuk devletidir ifadesi yer almaktadır.Eğer bu ülke demokratikse seçimlerde refarandumlarda olacaktır halkada sunulacaktır tek tek oylanma işi yanlıştır veya doğrudur onu bilemem neticede halk başımıza akp hükümetini görevlendirdi onlarıda halk seçti %40 veya %45 oy aldı sonuç olarak %51 evette çıksa %51 hayır da çıksa razı olacağız demokrasi var ya ülkede...
sen dünyanın 1.harikasısın esesim
Yukarı
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 13:20
Alıntı yapılan mito_es

Selahattin bey Türkiye Cumhuriyetinin Anayasasının 2.maddesinde Türkiye cumhuriyeti demokratik laik ve sosyal bir hukuk devletidir ifadesi yer almaktadır.Eğer bu ülke demokratikse seçimlerde refarandumlarda olacaktır halkada sunulacaktır tek tek oylanma işi yanlıştır veya doğrudur onu bilemem neticede halk başımıza akp hükümetini görevlendirdi onlarıda halk seçti %40 veya %45 oy aldı sonuç olarak %51 evette çıksa %51 hayır da çıksa razı olacağız demokrasi var ya ülkede...
Demokrasi böyle birşey değil, bizi kandırıyorlar. Bu çoğunluğun azınlığa dikta rejimidir. Demokrasi uzlaşı rejimidir, başkalarının düşüncelerine, yaşam tarzına saygı rejimidir. Bizden olmayan vatan hainidir ne hali varsa görsün deniyor ülkemizde.  Bunu sadece AKP'de yapmıyor yanlış anlaşılmasın. Türkiye'de her iktidar böyledir, kendi çıkarlarına, kendi dünya dünya görüşüne çalışırlar, diğerlerini yok sayarlar. Sonra da bunu bize demokrasi diye yutturmaya çalışırlar.
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2324252627 183>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,578 saniyede hazırlanmıştır