eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKonumuz Sadece Referandum..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1920212223 183>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Dorylaion Liste gör
Usta Yazar

Ersin ASLAN
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 09/Ağu/2010 saat 23:09

Bu kadar faşisanca hazırlanmış, amacı hükümetin ele geçiremedikleri yüksek mahkemeleri ele geçirmek olan, insanların evet demesi için sadece dini duyguların kullanıldığı bir referanduma HAYIR...

Halkın tamamını kapsayan ve ihtiyaçlara cevap veren bir anayasa değişikliği olsaydı bir saniye düşünmeden herkes Evet derdi zaten. Bu Halk anayasası değildir, bu askeri anayasa değildir, bu cumhuriyet anayasası değildir.. Bu Akp ve Yandaşları Anayasası'dır.
ŞAMPİYONLUK UZAK DEĞİL...
Yukarı
ESafa Liste gör
Usta Yazar

Safa
Yer: EStanbul
Direct Link To This Post Tarih: 09/Ağu/2010 saat 23:09
Adnan Menderes,Fatin Rüştü Zorlu ile birlikte idama gönderilen Eskişehir milletvekili ve maliye bakanı Hasan Polatkan hakkında eşi Mutahhara Hanım 60 yılındaki darbeyi ve eşine yapılan insanlık dışı muameleyi şöyle anlatıyor:

"83 kiloluk adam 16 ayda 38 kiloya düşmüştü. Elinin üzerinde bir ben olduğunu gördüm. O ne diye sordum. Yok, hiçbir şey dedi. Ve elini sakladı. Sonra arkadaşlarından öğrendim ki elinin üzerinde sigara söndürmüşler. Çok eziyet etmişler Hasan Bey'e. Yarı beline kadar gelen soğuk suyun içinde tutuyorlarmış. Sürekli hakaret ediyor ve dövüyorlarmış. Hasan Bey bir gün kumandana aynen şunları söylemiş: Bizi öldüreceksiniz hemen öldürün, ama lütfen bu hakaretleri durdurun. Artık tahammül edemiyorum"

işte 27 mayıs budur.Hasan Polatkan ve arkadaşlarının kemiklerini sızlatmamak için,kenan evrenin yargılanması için EVET.
BKŞ-ÜniESES-Nefesimiz gurbette,gönlümüz ESES ile
Yukarı
ES gülüm Liste gör
Yazar

Mehmet Barut
Yer: Eskisehir
Direct Link To This Post Tarih: 09/Ağu/2010 saat 23:10
EVET verecegim , AK Parti ilelebet iktidarda kalmayacak. Bu yasalarin Halka ne zarari olacak? En azindan kimse darbe yapmaya cesaret etmeyecek.10 sene öncesini bir düsünelim,tam kaos,ekonomi iflas,dünyada itibar 0 ... ya simdi? neyse keske ESESim Sampiyon olurda Evetciler ve Hayircilar hep beraber kutlariz
Yukarı
fatalrhymer85 Liste gör
Yazar

Fatih
Yer: Ankara,ESES
Direct Link To This Post Tarih: 09/Ağu/2010 saat 23:18
arkadaşlar gördüğüm kadarıyla bu konudaki en büyük sorun pek çok kişinin neyi oylayacağını bilmemesi...eminim ki forum üyelerimizin çoğu bunlardan haberdardır fakat yine de bilmeyenler öğrenmek isteyenler için çeşitli siyasi görüşlere sahip partilerin referandumla ilgili görüşleri...ben hepsini tek tek inceledim ve kararımı verdim...dikkatle ve özenle okunup iyice düşünüp karar verilmesini tavsiye ederim...

ESKİŞEHİRSPOR_-_BOZÜYÜKSPOR
Yukarı
deniz_hakan Liste gör
Yazar

Hakan
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 09/Ağu/2010 saat 23:24

İkinci 12 Eylül'e de HAYIR!

Hukuksuzluğa Hayır!
Sosyal devletin emekçiler lehine kazanımlarının yok edilmesine Hayır!
Patronlardan taraf olmaya Hayır!
Tayyip Sultan'a ve "Yeni Osmanlıcılığa" Hayır!
“12 Eylülcüleri yargılamanın yolunu açmak” yalanını savuran, ama 12 Eylül'ün devamı olan zihniyete Hayır!
“Evet demeyen cehenneme gider” diyenlerin dayatmalarına Hayır!
Kısacası;
Halkı aptal yerine koyanlara Hayır!
Yukarı
ES ES ES Liste gör
Usta Yazar

Mustafa Aydoğdu
Yer: ESkişehir
Direct Link To This Post Tarih: 09/Ağu/2010 saat 23:31
Alıntı yapılan ESafa

Adnan Menderes,Fatin Rüştü Zorlu ile birlikte idama gönderilen Eskişehir milletvekili ve maliye bakanı Hasan Polatkan hakkında eşi Mutahhara Hanım 60 yılındaki darbeyi ve eşine yapılan insanlık dışı muameleyi şöyle anlatıyor:

"83 kiloluk adam 16 ayda 38 kiloya düşmüştü. Elinin üzerinde bir ben olduğunu gördüm. O ne diye sordum. Yok, hiçbir şey dedi. Ve elini sakladı. Sonra arkadaşlarından öğrendim ki elinin üzerinde sigara söndürmüşler. Çok eziyet etmişler Hasan Bey'e. Yarı beline kadar gelen soğuk suyun içinde tutuyorlarmış. Sürekli hakaret ediyor ve dövüyorlarmış. Hasan Bey bir gün kumandana aynen şunları söylemiş: Bizi öldüreceksiniz hemen öldürün, ama lütfen bu hakaretleri durdurun. Artık tahammül edemiyorum"

işte 27 mayıs budur.Hasan Polatkan ve arkadaşlarının kemiklerini sızlatmamak için,kenan evrenin yargılanması için EVET.

Başbakan Erdoğan’ın Eskişehir mitinginde ve hemen onun öncesinde Aydın mitinginde 27 Mayıs dönemi ile Adnan Menderes, Hasan Polatkan ve Fatin Rüştü Zorlu’yu gündeme taşıyarak propaganda yapmaya çalıştığını belirten Cindoruk, "Aydın’da Menderes’in son sözleri, Eskişehir’de de Polatkan’ın yaşadıkları ile ilgili anlattıklarının tamamı hayal ürünü. Özellikle merhum Menderes’in ölmeden önceki son sözleri konusundakilerin hepsi yalan. Bu sözler zamanında tekzip edildi, yalanlandı. Ben rahmetli Polatkan’ın avukatıydım. En son gören insanlardan biriyim. Başbakan hem menderes’i hem de Polatkan’ı bu işe karıştırarak doğru yapmıyor. Çok sıkışıyorlar ki, rahmetli Hasan Polatkan’dan medet umuyor. Başbakan 27 Mayıs’tan medet ummasın. O dönem çok gerilerde kaldı. Bugün Türkiye’de 27 Mayıs Anayasası yok" şeklinde konuştu.
Ayrıca referanduma sunulan anyasaya göre de Evren  yargılanmayacak
Yeni  anayasa da amaç birilerinin yargılaması  degil,ileride yargılanmaktan kurtulmak.
Dokunulmazlıklara da , anayasa yada hayır.

3ES - 3Kİ - 2ESKİ - 1ES      ▒▓ E ▓ S ▓ K ▓ İ ▓ Ş ▓ E ▓ H ▓ İ ▓ R ▓ S ▓ P ▓ O ▓ R ▓▒
Yukarı
Arma İçin Liste gör
Usta Yazar

Murat
Direct Link To This Post Tarih: 09/Ağu/2010 saat 23:39
Allah Allah. Memleketi keşke halk yönetseymiş he. Amma çok muhalefet varmış. Bir kişi EVET diyor 10 kişi üzerine çullanıyo bir şeyler anlatıyo. Ya insanların fikirlerine saygı duymayanlar oldukça kimse fikrini özgürce dile getiremez burada.
22 Haziran 2013
Yukarı
esesliahmet2695 Liste gör
Deneyimli Yazar

Ahmet Unutulmazsoy
Direct Link To This Post Tarih: 09/Ağu/2010 saat 23:42
Referandumda oy kullanma hakkımız olmasa bile bizde gönülden HAYIR diyoruz ve bu yazıyı paylaşmak istiyorum.
‎1- Şehidinize hakaret ettim, ...anlamadınız....
2- Ermeni, Yahudi demeden ülke v...arlıklarını sattıp,egemenliğimizi devrettim, anlamadınız.
3- Kendi ülkemi bölen projenin Eş Başkanı'yım dedim,anlamadınız.(BOP)
4- Erbakan bile "AKP' yi siyonistler kurdurdu" dedi ki doğru,anlamadınız.
5- Türkiye'yi katmerli bir borcun altına soktum, toprakları sattım,anlamadınız.
6- Barzani ve Talabani ile kolkola girip kendi askerimizi dışladım, anlamadınız.
7- Din, müslümanlık,islam dedik 4 yıl boyunca rekor sayıda kilise açtırdım, bu nasıl müslümanlık demediniz ve yine anlamadınız.
8- Ogluma acık acık gemi aldım, alenen 4 senede onu da trılyoner yaptım anlamadınız.
9- Malıye bakanıyla elele verıp yedı sulalemıze yetecek paraları goturduk anlamadınız.
10- Teroristbasına sayın dedim anlamadınız.
11- Ulkeyi en yuksek faizle borçlandırdım anlamadınız.
12- 2002 dekı secım oncesi dokunulmazlıkları kaldıracam diye yalan soyleyıp sonra bı daha lafını bıle etmedım anlamadınız.
13- Derdini söyleyen vatandaşa ...iktir çektim anlamadınız...

Yukarı
ekinoks_26 Liste gör
Usta Yazar

ahmet
Yer: eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 09/Ağu/2010 saat 23:44

Bu Anayasa değişikliğinin asıl amacı yüksek yargı üyelerini de iktidara bağımlı kılmak. Böylece kapatma davası ile Yüce Divan korkusu ortadan kalkacağı gibi artık iktidarı elinde tutan parti istediği takdirde Anayasa ile keyfince oynayabilecek, ‘değiştirilemez’ maddelerini bile değiştirebilecektir.

“Ama orada olumlu maddeler de var” diyenler ise şunu düşünmeli: AKP eğer isteseydi CHP’nin teklifine razı olur, bu maddeleri onun desteğiyle TBMM’den geçirir, halkın kafası karışmadan sadece ‘yüksek yargıyla ilgili maddeleri’ oylamasını sağlardı. Bu olumlu maddelerin asıl sorunlu iki maddeyi gizlemek üzere orada tutulduğunu, bunun da açık seçik bir hile olduğunu, unutmamak gerekiyor.
KIZIL KARA BİR SEVDA
Yukarı
ES ES ES Liste gör
Usta Yazar

Mustafa Aydoğdu
Yer: ESkişehir
Direct Link To This Post Tarih: 09/Ağu/2010 saat 23:48
Alıntı yapılan Arma İçin

Allah Allah. Memleketi keşke halk yönetseymiş he. Amma çok muhalefet varmış. Bir kişi EVET diyor 10 kişi üzerine çullanıyo bir şeyler anlatıyo. Ya insanların fikirlerine saygı duymayanlar oldukça kimse fikrini özgürce dile getiremez burada.

Evet diyenler fikirlerini özgürce söylemiş oluyor , Hayır diyenler   fikirlerini yazınca saygısızca çullananlar oluyor.Nasıl bir mantık çözemedim?Sen lafı dolandırmadan  kısaca , ya evet deyin yada susun desene.
En az Evet diyenler kadar ,Hayır diyenlerin görüşeleri de saygıyı hakediyor.
3ES - 3Kİ - 2ESKİ - 1ES      ▒▓ E ▓ S ▓ K ▓ İ ▓ Ş ▓ E ▓ H ▓ İ ▓ R ▓ S ▓ P ▓ O ▓ R ▓▒
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1920212223 183>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,562 saniyede hazırlanmıştır