eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKonumuz Sadece Referandum..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 89101112 183>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Onur26 Liste gör
Usta Yazar

Onur
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 09/Ağu/2010 saat 13:42
akp nin avantajı kriz döneminde biriken döviz altın rezervlerini kullanmak oldu bakarsanız menderes dönemine aynı şey ordada olmuştur bu paraların çoğuda batık bankara gitti.Özelleştirmeye gelince özelleştirilecek kurum var özelleştirilmicek kurum var Örneğin telekom çok yanlış bir özelleştirme.Referanduma oy verenler tayyip erdoğan ya da kılıçdaroğluna oy vermesin kafasına yatıyorsa evet ve ya hayır desin malesef herkes tuttuğu partinin tutumuna göre oy atıcak gibi gözüküyor...
Bir gün mutlaka güler şehrine ihanet etmeyenler...
Yukarı
Jack26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Cemil Çınar
Direct Link To This Post Tarih: 09/Ağu/2010 saat 13:43
Alıntı yapılan Atİ NeFeR

Yarın öbür gün bir savaş çıksa en çok ihtiyaç duyacağımız LİMANLARIMIZI(İzmir limanı ve Mersin limanı), KARAYOLLARINI, DEVLET DEMİR YOLLARINI, TÜRK TELEKOMU özelleştiren, bu güne süre gelen iktidar sürecinde Cennet vatanımıza pkkdan abd den ab den daha çok zarar veren, ülkemizde bunca muhtaç insan varken arap kankalarına şirin gözükmek için gazzeye gemiyle yardım gönderen amerikan emperyalizmine bu kadar ön ayak olan bir zihniyetin saltanatını sağlamlaştırmak için uydurduğu Kenan'dan olma tayyipten doğma bir anayasaya hala evet diyecek birileri varsa sözün bittiği yerdeyiz demektir.
İnanın devlet kurumlarını özelleştirmek gerçekten çok kötü birşey olsaydı buna zaten izin verilmezdi... Türkiye'de tabir-i caizse 'Polat Alemdar' gibi insanlar çok. Bu devlet kurumlarının özelleştirildiği için bizim geçmişte düşman olduğumuz ülkelere duyduğumuz kin ve nefret daha çok ön plana çıkmaktadır. Ben yediremiyorum bu durumu. Fakat düşünüyorumda böyle işler kolay olmuyor. Mutlaka işimize gelen birşeyler vardır. Ayrıca devlet kurumlarında çalışanlara ödenen ödenek devletimizi aşşağıya çekmekte diye düşünüyorum. Staj yaptığım devlet yerlerinde işçiler çok rahatlardı ve ' Devlet malı deniz yemeyen domuz' misali takılıyorlardı. Bence birazda bu yönden bakmak gerekir olaya. Torna, taşlama makinalarının başında akşama kadar gazete ile oturan işçiler biliyorum... Bu aralar biliyorsunuz ki Almanya'nın ne kadar çalıştığı vs. gündemde. Bu konu Mesut Özil'den gündeme taşındı birazda. İçimizden varsa yurtdışına giden ve ben kendi akrabalarımdan biliyorum bizimle aralarında dağlar kadar fark olduğu söyleniyor. Devlet adamları sırtımdan yük attım gibisinden düşünüyor birazda... Son olarak ' Devlet malı deniz yemeyen domuz' mantığı ile geçmişimizden bu yana geçimini sürdürenler olmasaydı özelleştirmeler olmazdı diye düşünüyorum.
Şampiyonluk görmeye yetmese de nefesim, Uğruna ölmeye değersin be Esesim!
Yukarı
atropin Liste gör
Deneyimli Yazar

Hakan
Yer: Ankara
Direct Link To This Post Tarih: 09/Ağu/2010 saat 14:01
Eğer gerçekten darbecilerle hesaplaşma amacı güdülseydi, 12 eylülün darbecileri kadar, e-muhtırayı ben yazdım ben hazırladım diyenlerle de hesaplaşılmalıdır. Ancak böyle bir irade sergilenmiyor, bunun yerine zımni (gizli) bir niyetle ve kapalı kapılar ardında, içeriği belli olmayan görüşmeler yapılıyor. Bu durum bile referandumdaki samimiyetsizliğin apaçık bir göstergesidir.

Maddeler teker teker ele alındığında evet denebilecek maddeler var ancak onlarda da çeşitli kandırmacalar var. Kamu çalışanları için grevsiz bir toplu sözleşme hakkı nasıl olacak anlayamadım? Çalışan neyle  işvereni zorlayacak, nasıl hakkını elde edecek tam bir muamma.

Özellikle üst yargı kurumlarının üyelerinin seçiminde yapılacak olan düzenlemeler, kuvvetler ayrılığı ilkesine taban tabana zıttır. Yargı üzerinde siyasetin vesayetini en üst düzeye çıkaracak ve bir anlamda son kale yargı da elde edilmiş olacak.

Bunları bilmeden evet ya da hayır demek, duygusal biraz da siyasi karar vermekten öte değildir. Gerçek niyetin ve ne yapılmak istendiğinin anlaşılması durumunda verilecek olan karar elbette hayır olacaktır.

ankaraESES / Hakan
Yukarı
since65 Liste gör
Usta Yazar

vehbi
Direct Link To This Post Tarih: 09/Ağu/2010 saat 14:08
 Milletvekilleri yemin ederken," hukukun üstünlüğüne" bağlı kalacağıma diyorlarsa; Anayasa Mahkemesi'nin 17 üyesinden 10'unu,HSYK'nın 21 üyesinden 17 sinin belirlenmesinde siyasilerin kararları etkili olacaksa,birazcık ettikleri bu yemin sulanmış olmayacak mı?
since1965
Yukarı
Sephodyrm Liste gör
Usta Yazar

Mehmet
Yer: EStanbul
Direct Link To This Post Tarih: 09/Ağu/2010 saat 14:16
Alıntı yapılan mecek

<FONT style=": #000000">Evet oyu atarsam sebebi babamı kırmamak içindir. Hayır oyunu ise bu anayasa değişikliğinin toplumun % 65-70 ini oluşturan kısmın temsilcilerinin hiçbir görüşüne önem vermeden yapılmasından dolayı bir azınlık anayasasının topluma kar sağlamayacağını düşündüğüm için veririm.

Babam değil 7 sülalem baskı yapsa,babamı kırarım ama Atalarımın kemiklerini sızlatmam.Göstere göstere HAYIR!
BKaldırıŞ - "Sensiz İstanbul'a Düşmanım !"
Yukarı
scetintas Liste gör
Usta Yazar

Suat ÇETİNTAŞ
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 09/Ağu/2010 saat 14:25
Burada Eskişehirspor tartışılmadığı sürece bu topiğin kalmasında bir sakınca yoktur...Eskişehirspor taraftarı demek siyasi fikirleri olmayan,siyaset yapmayan zümre demek değildir...Sadece Eskişehirspor üzerinden yapılan siyasetten uzak duralım yeter...Yoksa ben gibi herkesin de kendine ait siyasi görüşü vardır...Saygı duyulduğu sürece ve Eskişehirspor ismi karışmadığı sürece her konu,her demokratik platformlarda tartışılabilmelidir...
Fakat Ahmet abiden bir ricam şudur...Konu başlığını konunun tartışıldığı nokta Referanduma göre yeniden belirlerse daha anlamlı olur...Smile
Kulübe Üye Olalım,Yönetimleri Biz Seçelim
Yukarı
milkin0026 Liste gör
Usta Yazar

Mustafa
Direct Link To This Post Tarih: 09/Ağu/2010 saat 14:31
taraftar birleşmeye başlamışken burada gereksiz tartışmalar olacak..
Yukarı
26_26_26 Liste gör
Usta Yazar

A.Yurtsever
Yer: Eskişehir mrk.
Direct Link To This Post Tarih: 09/Ağu/2010 saat 15:10
Alıntı yapılan Esparta _yigit

Valla konu başlığını açan "26_26_26 Ahmet abim" belki bana kızacak ama bir spor sitesi olan bu forumda siyasetle alakalı başlık  açılması bana epey abes geldi.
Nerede olursa olsun, sporda siyaset istemiyoruz ,dolayısıyla forumda da Big%20smile
Yiğit kardeşim,burası aynı zamanda Eskişehir ve EsEs sevdalılarının paylaşım sitesi değilmi ! "Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular" başlığı bu gibi konular için değilmi
Fikir sahibi olmak kötümü,çoğu kitlelerde olduğu gibi buradada öyle çok ki fikir sahibi olmayan,enazından bilgi sahibi olan arkadaşların fikirleri hepimiz için aydınlatıcı olur,körü,körüne sandık başına gitmemiş oluruzSmile

Alıntı yapılan es08es26

bu neya böyle başlıkmı olur
Olmazmı..!,öncelikle düzgün yaz,sokak ağızlarını bırak, sonrada fikir sahibi ol,sadece yazmak için yazma...
Söz Eskişehir'le başlarsa,EsEs'le biter

Yukarı
26_26_26 Liste gör
Usta Yazar

A.Yurtsever
Yer: Eskişehir mrk.
Direct Link To This Post Tarih: 09/Ağu/2010 saat 15:14
Alıntı yapılan milkin0026

taraftar birleşmeye başlamışken burada gereksiz tartışmalar olacak..
Mustafa kardeşim burada sadece Referandumu sorguluyoruz,herkes fikrini söylerkende sitemize yakışır tarzda şu sayfaya kadar çok seviyeli şekilde geldiSmile
Burada Spor yok...YasakTongue
Söz Eskişehir'le başlarsa,EsEs'le biter

Yukarı
can uçar Liste gör
Deneyimli Yazar

CAN UÇAR
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 09/Ağu/2010 saat 15:25
Alıntı yapılan weswas

eskişehirspor la ilgili bir site de siyaset konuşulması kadar absürd bir şey olamaz.siyaset sonuna kadar bu plartform da bizden uzak olmalıdır.spor ve siyaset birbirine uzak kalması gereken iki şeydir...burada yapılacak tartışmanın da bir yere gideceği yoktur,ortak paydası eses olan renkdaşları başka kutuplara çekip ayırıştırmanın da kimseye fayda getirmeyeceği kanısındayım...
yaşayan her insanın kendini yönetenlerle ilgili görüşleri olmasından doğal hiçbişey olamaz.herkesin fikri vardır olmalıdır.bunu olgunlukla,karşımızdakinin fikrine saygıyla konuşmalıyız.herkes fikrini söylemeli.inş.ülkemiz demokratik olgunluğa ulaşır . bizde bunun güzel bi örneğini bu platformda gösterelim....spor la siyaset olmaz,ankaraspor örneği gibi...referenduma gelince 12 eylül 1980 den hesap sorma şansı yoktur.yaşı 40 dan yukarı olanlar bilir  herkes anayasaya evet demiş yüzde 90 evet çıkmıştır.o günün şartlarında akan kardeş kanı durmuştur.bu gün şartlar tamamen farklı demokrasinin kesilmesini hiç birimiz istemeyiz.ayrıca 12 eylül anayasası defalarca değişmiş hiç birisi bu seferki gibi konu olmamıştır...kendi kararıma gelince paket oylamaya karşıyım maddeler tek tek oylansa birkaçı hariç evet derdim bu şekilde paket,e hayır diyorum....eskişehirspor siyasetin üstündedir her zaman öyle kalacaktır...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 89101112 183>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,547 saniyede hazırlanmıştır