eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKonumuz Sadece Referandum..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 45678 183>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
ccigarr Liste gör
Usta Yazar

hakan
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 09/Ağu/2010 saat 11:59
Alıntı yapılan alikula

Bir siyasi parti(adını yazdığım zaman mesaj silineceğinden yazmıyorum) referandumun ertelenmesi için YSK'ya başvurdu.

Gerekçelerini ise şöyle açıkladılar:

"YSK'YA DiLEKÇE VERiYORUZ: 12 EYLUL'DE OYLANACAK ANAYASA DEĞiŞiKLiĞi KANUN METNiNiN SON ŞEKLiNi TBMM DEĞiL, ANAYASA MAHKEMESi BELiRLEDi, OYSA ANAYASANIN 7. MADDESi "KANUNLARI TBMM YAPAR, BU YETKi DEVREDiLEMEZ" DiYOR. BU GEREKÇEYLE YÜKSEK SEÇiM KURULUNA, YENi METNi MECLiS OYLAYANA KADAR "REFERANDUM ERTELENSiN" TALEBiMiZLE DiLEKÇE VERiYORUZ."

Başvurularını yaptılar, ama YSK tarafından kabul edilir mi? zor, ama millet "evet"çi-"hayır"cı kavgası yapadursun, bu ayrıntıyı gözden kaçmış, bu referandum anayasaya aykırıdır ve ertelenmesi gereklidir, "EVET" veya "HAYIR" diye mührü vurmadan evvel bunu da düşünün.

Anayasa ya aykırılığı karara bağlayan kurum siyaseten kararlar verdiğinden olsa gerek anayasaya aykırı olarak anayasada istediği değişikleri yaparak anayasaya aykırı eylemlerde mi bulunmuş oldu şimdi hadi buyur burdan yak...
haramilerin saltanatını yıkacağız...
Yukarı
arslankaya_26 Liste gör
Deneyimli Yazar

ARSLANKAYA
Yer: KIRIM
Direct Link To This Post Tarih: 09/Ağu/2010 saat 12:00
Alıntı yapılan efar26

pkk cılar hayır diyosa...... BİN KERE EVET........

şehide kelle diyenler evet diyorsa yüzbin kere HAYIR
ÜNİESES (ANADOLU)
http://www.unieses.org/
Yukarı
esesim Liste gör
Usta Yazar

Selahattin ERDOĞAN
Direct Link To This Post Tarih: 09/Ağu/2010 saat 12:00
EVET ve HAYIR oyu vereceklerin büyük bir kısmının neden bu oyları vereceklerini bilmedikleri yönündeki görüşe katılmıyorum. EVET oyu verecek olanlar büyüm bir çoğunlukla partilerinin tasarısı olduğu için EVET verecekler. Ancak, HAYIR oyu verecek olanlar hem çevremizdeki hem de buradaki HAYIRcı kesimin yorumlarını incelediğimizde oldukça bilinçli olduklarını görüyoruz.

Öncelikle toplumsal mutabakatın sağlanamadığı bir anayasa asla ve asla sivim anayasa olamaz. Bu benim en öncelikli HAYIR nedenim.

Anayasa değişiklik maddelerine ve AKP söylemlerine baktığımız vakit Siyasi irade Başta yargı ve askeri kademeler olmak üzere her şeye her yere ve herkese dokunacak. Ancak iş siyasilere dokunmaya gelince onlara hiç kimse dokunamayacak. Bu gün meclis çatısı altında bulunanların bir çoğunun hakkında sayısız dava dosyası varken bunlar hakkında hiç bir işlem yapılamıyor fakat görev başındaki her rütbeden  asker, bürokrat, yargı mensubu istenildiği anda SANIK sıfatıyla hapse atılabiliyor ve senelerdir haklarında hiçbir hüküm verilememesine rağmen içerde tutulabiliyor.

Bugün insanların yatak odaları dahi gözetlenebiliyor. çekimler yapılabiliyor ve bunlar birer santaj vesilesi olarak kullanılabiliyor.

Senelerdir askerimize, halkımıza türlü terör saldırıları düzenleyenler ZAFER kutlamaları içinde HABUR sınır kapısından giriş yapabiliyor ve devletin hakimi savcısı bu teröristlerin ayağına kadar gönderiliyor. O teröristler istedikleri gibi ZAFER kutlamaları yapsınlar diye devletin güvenlik güçleri orada güvenlik tedbirleri alıyor.

Bu ülkenin sınırları bir başka ülkeye kiraya veriliyor.
Bu ülkenin sınırlarını korumak için TSK dışında Polis Akademileri bünyesinde yetiştirilecek yeni elemanlardan oluşturulacak ve ağır silahlarla donatılacak bir birim kuruluyor.

Tüm bunlara mevcut anayasa dahi yol veriyor fakat HAKLARINDA BİR ÇOK YOLSUZLUK DOSYASI BULUNAN siyasetçilere kemsi dokunamıyor. Ne mevcut anayasa buna müsaade ediyor ne de SİVİL ANAYASA olarak bizlere sunulan yeni anayasa....
SENİ TAHTINA OTURTMADAN ÖLMEK, HARAM OLSUN BİZE ESESİM!..

ESKİŞEHİRSPOR YÖNETİMİNDE PAVYONCU ZİHNİYETE SON!
Yukarı
meliheses Liste gör
Usta Yazar

melih
Direct Link To This Post Tarih: 09/Ağu/2010 saat 12:01
PKK lılar sandığa gitmeyerek boykot yapacaklar. tabi bu durumda evet oylarının hayır oylarından  daha  fazla olacağı kuvvtle mutemel olduğu için, evet oylarının yüksek çıkma olasılığını arttıracak. yani evetçilerin işine yarayacak
Yukarı
esesim Liste gör
Usta Yazar

Selahattin ERDOĞAN
Direct Link To This Post Tarih: 09/Ağu/2010 saat 12:02
Alıntı yapılan yedek_parçacı

rejimlerde kuvvet ayrılığı ve dengelerin gözetilmesi adına hayır vermeyi düşünüyorum..

fakat sivil anayasa ve özgürlükler içinde evet vermeyi düşünüyorum..

galiba benim oyum  HAVET olacak...ConfusedLOL

İşte vatandaşın durumunu çok net anlatan güzel bir yorum. Clap

Yukarı
Volkan Liste gör
Usta Yazar

Volkan
Direct Link To This Post Tarih: 09/Ağu/2010 saat 12:02
Her HAYIR'da vardır bir HAYIRR ..
Akp Anayasasına HAYIR..
Eskisehirspor

YÖNETİM İSTİFA !
Yukarı
esesim Liste gör
Usta Yazar

Selahattin ERDOĞAN
Direct Link To This Post Tarih: 09/Ağu/2010 saat 12:03
Alıntı yapılan meliheses

PKK lılar sandığa gitmeyerek boykot yapacaklar. tabi bu durumda evet oylarının hayır oylarından  daha  fazla olacağı kuvvtle mutemel olduğu için, evet oylarının yüksek çıkma olasılığını arttıracak. yani evetçilerin işine yarayacak

Bu durumda da AKP lilerin CHP ve MHP BDP ile işbirliği yapıyor kandımacası tersin dönmüştür. AKP, BDP ile işbirliği yapıyor...

Yukarı
meliheses Liste gör
Usta Yazar

melih
Direct Link To This Post Tarih: 09/Ağu/2010 saat 12:04
peki referandum günü dünya basketbol şampiyonası finali var. referandum günü toplu şekilde hiçbir faaiyet yapılamaz, yasak deniyor. FİBA da final maçının gün ve saati hiç bir şekilde  değiştirilemez diyor. NE olacak acaba bu durum
Yukarı
besyo26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Ceylan
Yer: Esk.
Direct Link To This Post Tarih: 09/Ağu/2010 saat 12:20
Alıntı yapılan arslankaya_26

Alıntı yapılan efar26

pkk cılar hayır diyosa...... BİN KERE EVET........

şehide kelle diyenler evet diyorsa yüzbin kere HAYIR
Güzel kontra olmuşWink
'Meftunuyuz Hayranıyız '
Yukarı
esesliugur26 Liste gör
Deneyimli Yazar

uğur
Yer: Tekirdağ
Direct Link To This Post Tarih: 09/Ağu/2010 saat 12:21
HAYIRRR
ESKİŞEHİRSPOR