eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Takım
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Rodrigo Tello Alvaro Valenzuela

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3738394041 228>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Martin_Mistre Liste gör
Usta Yazar

Mert E. YILMAZ
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı Martin_Mistre Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Ağu/2010 saat 16:10
Bir Şili sitesinde Tello'nun bize transferiyle ilgili haber var..

Besiktas Schuster'i getirdi ve Tello Eskisehirspor'a gitti

Haberi kısaca ozetlersek, hersey cok hizli gelisti. Schuster'le hic yuz yuze gorusemedik. Sadece telefonda antrenmanlarin 20 Temmuz'da baslayacagi soylendi ama sonra bir mesaj geldi ve "en iyisi kendine bir kulup bul" seklindeydi..

"Herkes icin benim takimdan ayrilmam surpriz oldu.. Ozellikle de taraftarlar icin.. Ama bu futbol. Yeni bir hoca geldi ve kendi getirdigi yabancilari oynatmak isteyecektir. Ben de koca bir sezonu futbolsuz geciremezdim." diyor Tello..

Sonra sitenin haberinde bize transferinden bahsedilmis; kisa surede hemen bir takim buldu ve bu takim gecen sene ligde iyi işler yapti seklinde yazilmis...Tello'nun Eskisehir hakkindaki aciklamasi ise şu: " Yükselişte olan bir takim,gecen ligi 6. sirada bitirdiler (burda 7. oldugumuzu atlamis) Anadolu da ve oldukca sakin bir şehir. "Küçük Fransa" olarakta biliniyor..Cok sayida universite ogrencisinin yasadigi bir yer ve ucakla Istanbul'a 20 dakika uzaklikta" demis..

Ayni siteyi ve devamında bazı siteleri filan biraz kurcaladim.. daha once transfer basliginda da onerdigim Waldo Ponce'nin hala Şili dısında bir takıma gitmeye calıştıgını gordum... Acıkcası son Dunya Kupasında Waldo Ponce ve Gary Medel turnuvanın en basarılı defans ikililerinden biri olarak gosterilmisti. Ozellikle Castrol index'ine gore ceyrek final sonrasi en saglam defans sıralamasında en tepedeydiler...

Waldo Ponce ve Tello milli takımdan arkadas oldukları gibi şili'de de aynı takımın altyapılarından yetişmişler.. Tello'nun Sporting'e gectigi sezon Waldo Ponce'de A takıma çıkmış.. Son Dunya Kupası'nda milli takımda banko oynayıpta ulkesi takımlarında bulunan belki de tek oyuncu Waldo Ponce'nin kariyerinde Velez Sarsfield'la Arjantin sampiyonlugu da bulunuyor.. Yine yaşı gencken kısa sureli bir Wolfsburg macerasi da bulunuyor.. Yine bir siteye gore bonservis miktarı 1 milyon euro civarıymıs. Kendisiyle bir ara Wigan bir arada Everton ilgileniyormus ama son olarak Meksika'nin Cruz Azul takımıyla gorusmleri var.. Avrupa'da bir lige gitmek istedigini acıklıyor ve "Şili de kalmak istemiyorum" diye de net bir beyanatı var.. 27 yasındaki oyuncu, 1.82 boyunda olmasına ragmen hava toplarında oldukca iyi  ve kesiciliği, surati ve hucuma cıkışları, uzun pasları yanı sıra frikikleri de gayet etkili.. Bu kadar gecikilmesinden dolayı bence alınacaksa boyle hazır ve milli takım kariyerli bir oyuncu alınmalı.. Asagıdaki linklerde sadece en iyi oldugu zamanları degil, hata da yaptıgını goreceksiniz.. Hırslı ve cesur bir oyuncu.. bana gore tam bizim takımın karakterine uygun bir isim...

(youtube'u acamayanlar linkleri www.ktunnel.com sitesindeki ilgili yere ekleyerek acabilirler..)
Video 1
Video 2

Yukarı
emrah_eli Liste gör
Usta Yazar

Emrah
Yer: İzmir
  Alıntı emrah_eli Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Ağu/2010 saat 17:10
Gerçekten müthiş bir stopermiş. Keşke alabilsek. Böyle adama 1 milyon değil 2 milyonda verilir...
Yukarı
menderes26 Liste gör
Usta Yazar

birkan
Yer: eskişehir
  Alıntı menderes26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Ağu/2010 saat 17:20
bu oyuncuların alınması için yönetime baskı yapmalıyız.stoper transferi şart
http://www.facebook.com/group.php?gid=50079368890

facebooktaki espana sayfası
Yukarı
serdareses Liste gör
Usta Yazar

serdar
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı serdareses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Ağu/2010 saat 17:21
süper adammış gerçekten harika
KI KI KIZILCIKLI...
Yukarı
Arma İçin Liste gör
Usta Yazar

Murat
Yer: Eskişehir
  Alıntı Arma İçin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Ağu/2010 saat 17:34
Alıntı yapılan Martin_Mistre

Bir Şili sitesinde Tello'nun bize transferiyle ilgili haber var.. Besiktas Schuster'i getirdi ve Tello Eskisehirspor'a gittiHaberi kısaca ozetlersek, hersey cok hizli gelisti. Schuster'le hic yuz yuze gorusemedik. Sadece telefonda antrenmanlarin 20 Temmuz'da baslayacagi soylendi ama sonra bir mesaj geldi ve "en iyisi kendine bir kulup bul" seklindeydi.."Herkes icin benim takimdan ayrilmam surpriz oldu.. Ozellikle de taraftarlar icin.. Ama bu futbol. Yeni bir hoca geldi ve kendi getirdigi yabancilari oynatmak isteyecektir. Ben de koca bir sezonu futbolsuz geciremezdim." diyor Tello..Sonra sitenin haberinde bize transferinden bahsedilmis; kisa surede hemen bir takim buldu ve bu takim gecen sene ligde iyi işler yapti seklinde yazilmis...Tello'nun Eskisehir hakkindaki aciklamasi ise şu: " Yükselişte olan bir takim,gecen ligi 6. sirada bitirdiler (burda 7. oldugumuzu atlamis) Anadolu da ve oldukca sakin bir şehir. "Küçük Fransa" olarakta biliniyor..Cok sayida universite ogrencisinin yasadigi bir yer ve ucakla Istanbul'a 20 dakika uzaklikta" demis..Ayni siteyi ve devamında bazı siteleri filan biraz kurcaladim.. daha once transfer basliginda da onerdigim Waldo Ponce'nin hala Şili dısında bir takıma gitmeye calıştıgını gordum... Acıkcası son Dunya Kupasında Waldo Ponce ve Gary Medel turnuvanın en basarılı defans ikililerinden biri olarak gosterilmisti. Ozellikle Castrol index'ine gore ceyrek final sonrasi en saglam defans sıralamasında en tepedeydiler... Waldo Ponce ve Tello milli takımdan arkadas oldukları gibi şili'de de aynı takımın altyapılarından yetişmişler.. Tello'nun Sporting'e gectigi sezon Waldo Ponce'de A takıma çıkmış.. Son Dunya Kupası'nda milli takımda banko oynayıpta ulkesi takımlarında bulunan belki de tek oyuncu Waldo Ponce'nin kariyerinde Velez Sarsfield'la Arjantin sampiyonlugu da bulunuyor.. Yine yaşı gencken kısa sureli bir Wolfsburg macerasi da bulunuyor.. Yine bir siteye gore bonservis miktarı 1 milyon euro civarıymıs. Kendisiyle bir ara Wigan bir arada Everton ilgileniyormus ama son olarak Meksika'nin Cruz Azul takımıyla gorusmleri var.. Avrupa'da bir lige gitmek istedigini acıklıyor ve "Şili de kalmak istemiyorum" diye de net bir beyanatı var.. 27 yasındaki oyuncu, 1.82 boyunda olmasına ragmen hava toplarında oldukca iyi  ve kesiciliği, surati ve hucuma cıkışları, uzun pasları yanı sıra frikikleri de gayet etkili.. Bu kadar gecikilmesinden dolayı bence alınacaksa boyle hazır ve milli takım kariyerli bir oyuncu alınmalı.. Asagıdaki linklerde sadece en iyi oldugu zamanları degil, hata da yaptıgını goreceksiniz.. Hırslı ve cesur bir oyuncu.. bana gore tam bizim takımın karakterine uygun bir isim...(youtube'u acamayanlar linkleri www.ktunnel.com sitesindeki ilgili yere ekleyerek acabilirler..)Video 1Video 2

Tebrikler çok güzel araştırma yapmışsınız ama şunun şurasında 14 gün kaldı yönetim çabuk olsun diye yanlış bir karar almaz umarım.
22 Haziran 2013
Yukarı
karargah Liste gör
Usta Yazar

ERGİN ÜNSALAN
Yer: Balıkesir
  Alıntı karargah Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Ağu/2010 saat 17:39
bu adam alınabilir biraz araştırdım çok savaşçı, yılmayan bi yapıya sahip, teknik ve yaratıcılık yönü zayıf ama maliyeti 1100000 euro civarında
SÖZDE DEĞİL ÖZDE ES-ES Lİ
Sizin karanlıklarınız varsa bizimde sevdamızın yangınları var..!
Yukarı
esesosman26 Liste gör
Usta Yazar

Osman
  Alıntı esesosman26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Ağu/2010 saat 18:16
Alıntı yapılan menderes26

bu oyuncuların alınması için yönetime baskı yapmalıyız.stoper transferi şart

Yönetime hiç bir şekilde baskı yapamadığımızı artık anlamak lazımOuch Ama araştırma çok başarılı olmuş teşekkürler abiThumbs%20Up
Bulutlar Birleşmeden Şimşekler Çakmaz
Yukarı
night_raider Liste gör
Usta Yazar

Emre
Yer: Eskişehir
  Alıntı night_raider Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Ağu/2010 saat 11:24
Ne bir İnat Ne Bir Heves Her Sevdalının Yüreğindedir O Ses Kalsada Son Nefes Her Zaman Her Yerde En büyük ESES
Yukarı
gündüzlerli26 Liste gör
Usta Yazar

Mehmet
Yer: Germany
  Alıntı gündüzlerli26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Ağu/2010 saat 16:17

Beşiktaş'tan ayrılacağım belliydi

7 Ağustos 2010 Hürriyet
Beşiktaştan%20ayrılacağım%20belliydi

Beşiktaş’tan ayrılarak Eskişehirspor’a transfer olan Rodrigo Tello, verdiği kararı Radyospor’da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’nda açıkladı.

BEŞİKTAŞ’TAN AYRILMA KARARI ÇOK ZORDU

“Eskişehirspor’da çok mutluyum. İyi bir çalışma ortamı buldum. Önümüzdeki hafta yapacağımız ilk maça hazır olacağımızı düşünüyorum” diyen Şilili futbolcu, ayrılma kararı almanın kendisi için çok zor olduğunu belirterek, “Dünya Kupası’ndan sonra beni zor bir karar bekliyordu.  Ben, Beşiktaş’ta kalmak istedim; fakat ortada bir problem vardı. Tam anlamıyla belirsiz bir ortam. Bu arada Eskişehirspor bana 3 yıllık iyi şartlar içeren bir kontrat sundu. Yaklaşımları iyiydi. İyi bir ortam, başarıyı arzu eden bir takım olduğu için Beşiktaş’tan ayrılıp Eskişehirspor’a gittim” şeklinde konuştu.  

GELECEĞİMİ DÜŞÜNMEK ZORUNDAYDIM

Eskişehirspor’dan çok iyi bir teklif aldığını vurgulayan Tello, “Ben geleceğimi düşünmek zorundaydım. Eskişehirspor’un bana teklifi gerçekten iyi bir teklifti. Ben Beşiktaş’ta inanılmaz günler geçirdim. Ayrılmak ve bu ayrılık kararını vermek benim için çok zor oldu. Ama artık önümüze bakacağız. Umuyorum ki Eskişehirspor’da bütün yıl boyunca çok başarılı olacağız” dedi.

BEŞİKTAŞ TARAFTARINI ÇOK ÖZLEYECEĞİM

Beşiktaş taraftarını çok özleyeceğini belirten Şilili futbolcu, “Elbette ki Beşiktaş taraftarını çok özleyeceğim. Onlar beni çok seviyorlardı. Hâla eski maçları izliyorum. Beni ne kadar çok sevdiklerini bir kez daha anlıyorum. Beni çok özleyeceklerini biliyorum; ama inanın ben de onları çok özleyeceğim. Onların kalbimde her zaman özel bir yeri olacak” diye konuştu.

AYRILACAĞIM ÇOK ÖNCEDEN BELLİYDİ

Beşiktaş’tan ayrılma kararının sezon bitmeden alındığını belirten Tello, “Ben hiçbir Beşiktaşlı yöneticiyle görüşmedim, başkanla da görüşmedim. Menajerim tüm görüşmeleri yaptı. Benim ayrılacağım çok önceden belliydi. Serdar Özkan’ın ayrılma döneminden önce bu durum ortaya çıkmıştı. Ama artık bunu konuşmamalıyız. Yeni bir başlangıç yapmam gerekiyordu. Beşiktaş’tan güzel hatıralarla ayrıldım. Önemli olan bu” dedi. 

QUARESMA’NIN BAŞARILI OLMASINI UMUYORUM

Beşiktaş’ın iyi transferler yaptığını düşündüğünü ifade eden Rodrigo Tello, “Quaresma ile Sporting Lizbon’da birlikte oynadık. İnanılmaz yeteneklere sahip. Onun başarılı olmasını dilemekten başka bir yorum yapamam; çünkü ben kendi takımım Eskişehirspor’la ilgilenmek zorundayım. Şu anda takımımın başarısını düşünmek her şeyden önemli. Ama şu kadarını söyleyebilirim Beşiktaş taraftarı, bu transferlerden çok etkilendi. Umarım her şey istedikleri gibi olur” şeklinde konuştu.

ESKİŞEHİRSPOR’UN BAŞARISI İÇİN HER ŞEYİ YAPACAĞIM

Tello lig yarışı için de iddialı konuşarak, “Ligde artık her yıl farklı şeyler olabilir. Geçen sezon üç büyük takım başarısız oldu. Bursaspor şampiyon oldu. Dolayısıyla bu sene büyük takımlar için çok daha zor olacak. Sadece Bursaspor değil, Eskişehirspor da zirveyi zorlayacak. Bunun için çok mücadele edeceğim. Ligde hiçbir şey eskisi kadar kolay olmayacak” dedi.

DIRENIS YILIMIZ
Yukarı
yellowonur Liste gör
Yazar

İsimsiz
  Alıntı yellowonur Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Ağu/2010 saat 14:25
http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/h/20100808/eskisehirde_mutluyum.html#yorumlaroku
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3738394041 228>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,578 saniyede hazırlanmıştır