eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

2010-2011 Spor Toto Süper Ligi

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4849505152 63>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
eskisehirrr Liste gör
Yazar

UZAKLAŞTIRILDI

emre
Online Durum: Offline
  Alıntı eskisehirrr Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Tem/2010 saat 00:30
Yine turkcell superlig olur değişmez bu
TEk kALp TEk yuREk TEk REnk TEk SEvDA !
Yukarı
ESkisigibiES Liste gör
Usta Yazar

Cem E.
  Alıntı ESkisigibiES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Tem/2010 saat 21:14

Mehmet Demirkol: Pas, kaosa karşı

27 Temmuz 2010 

Ertuğrul Sağlam’ın Beşiktaş’taki Avrupa tecrübesi onun bakış açısını oldukça değiştirmiş belli ki. Avrupa kampı sırasında en ciddi rakiplerle karşılaşanlar onlar oldu. Bu maçlarda görünen o ki, sağlam oyun merkezini biraz daha geri çekmekten çekinmemiş. Şampiyonlar Ligi’nin mottosuna uygun bir tarz bu: Asla yenilme...

Kadro yapıları gereği hızlı hücuma oldukça yatkınlar. Dünya Kupası boyunca sık gördüğümüz bir akın modelini denediklerine şahit olduk. Rakip pas oyunuyla çıkarken kapılan topları uzun çapraz paslarla hücuma yönlendiriyorlar. Bunu iyi yapan oyunculara kulübeden bolca övgü geldi.

Bunun yanında zaman zaman kalabalık direkt akınları da yapıyorlar. Geri dönüşlerde oldukça başarılı ve plana uygun hareket ettiler. Tabi bu oyun geleneksel Türk kaos futbolunun üzerine inşa ediliyor.

Şampiyonlar Ligi’nin üzerine çalıştıklarını görmek sevindirici. Ertuğrul Sağlam hızla hedef büyütüyor. Başka bir teknik direktör bu şampiyonluğunun üzerine yatıp 20 yıl ekmek yerdi. Ama o öyle yapmıyor. Aynı hırsla bir sonraki hedefe kilitlenmiş. Saygım gün geçtikçe artıyor.

Bu durum aslında Türkiye’de “illa Türk teknik adam olsun” diyenlere de bir eleştiri. 50 yıldır 500 Türk hoca gelip geçti, onun yaptığını daha önce sadece 2 hoca yapabildi. Onlar da geleneği güçlü büyük takımlarda.

Sağlam, bir taraftan Türk hocalara büyük bir örnek olurken bir taraftan da onların yanından hızla uzaklaşıp istisnalaşıyor.

Önündeki tek soru işareti Türkiye Ligi’nde kazandığı başarıyla kendisini bile şok eden takımın, iki zorlayıcı kulvarı, mental ve fiziki olarak nasıl kaldıracağı.

Şu bir gerçek ki bu yol Manchester United için bile zor. Bizimkiler için daha acı bir serüven olabiliyor.

Takım başarılı olsa lige motive olmak zorlaşıyor. Başarısız olsa yaşanan yıkım sonrası toparlanmak... Bu neresinden baksanız büyük bir komutanlık ve geniş bir kadro gerektiren bir yol.

Bursa geçen yıl çok büyük bir iş, bir darbe yaptı. Bunu güçlü bir devrime çevirmeleri için önlerinde 2-3 yıl var. Bu, tarihin en büyük mücadelelerinden biri olacak.

3 büyükler pas peşinde
Fenerbahçe kısalıyor mu? Yapılan transferler 10 yıldır lig ortalamasının oldukça üzerinde bir boya sahip olan takımın bu yapısının dışına çıkmaya başladığını gösteriyor. Tabii daha transfer tamamlanmadı, beklemek lazım...

Bu durum bir yana Aykut Kocaman’ın takımı yapısal olarak değiştirmeye çalıştığı kesin. “Futbolun geleceği kontrataktır” diyen bir hocanın yerine “futbol bir pas oyunudur” diyen bir hoca geldi.

Pas oyunlarının bu ülkede çok tutmadığı bilinen bir gerçek... Çünkü burası bir fizik ligi... Sertliğe müsamaha var. Rakibi bozmak temel düstur...

Bu yapı içerisinde Fenerbahçe’nin derin bir bunalıma girmesini ne engelleyecek? Bunun tek yolu sürat...

Topu lig standardının çok üzerinde bir hızla çevirmek, kaos futbolunu gerçek bir kaosa sürüklemek, pas otomatiğini geliştirmek gerekiyor. Aksi taktirde sahada dayak yersiniz. Topa sonra oyuna, sonra da lige küsersiniz.

Geçen yılın lig 2.si olduğu için Fenerbahçe’yi Bursa’nın ardından kısaca değerlendirmeye çalıştım. Ama aslında zaten Galatasaray geçen yıl bu durumu yaşamıştı. Bu yıl da yine bir pas oyunu üstadı olan Schuster de yaşayacak.

Ligin İstanbullu büyükleri takımları için İspanyol tarzı futbolu uygun gördüler. Seri bir pas oyununu temel alan teknik futbol.

Ama halbuki Türkiye’ye gelen ne İspanyol hocalar ne İspanya futbolu kökenli oyuncular bugüne kadar rahat etti.

Türkiye’nin futbol mantalitesinin, oyuncularını yetişme tarzının tam tersi ne varsa İspanya odur.

Ve bugüne kadar bu tarz Türkiye’de hep bunalım yaşadı.

Bu yüzden bu yıl eğer 3 büyüklerin tamamı derin bir krize girerse ve yine bir Anadolu takımı zirveyi bulursa şahsen hiç şaşırmam.

“Herşeye rağmen Eskişehirspor kurulacaktır.''
M.Aziz BOLEL...
Yukarı
Baba Liste gör
Usta Yazar

Alper Uruş
Yer: EStanbul:)
  Alıntı Baba Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Tem/2010 saat 21:42

Bu yıl biz ve Trabzon'un kafaya oynayacağını düşünüyorum. Allah'ın izniyle ilk 5 ve GS bu sezon ligi altımızda bitirirse kimse şaşırmasın. İlk dört hafta inşallah 10 puan yaparız, inşallah. Gençler(3), Konya(1), GS(3), Bursa(3)... Sonrası gelir Allah'ın izniyle... Bir de Rıza hocayla geride bıraktığımız şu iki sezonda gördüğüm Kırmızı Şimşeğimizin ligin 2'nci yarısında daha derin çaktığı. İlk dört maç ve 10 puan... Benim hesap bu açıkçası.

Bursa'dan 3 puan alınır mı demeyin, iki sezon önce güle oynaya aldık ve biz ligin yeni ekibiydik, onların da durumları gayet iyiydi. Bir de Avrupa'yı ister istemez düşünecekler, ben Konya'yı önemsiyorum. Bildiğiniz gibi onları Bank Asya'ya ESESİMİZ gönderdi, bize karşı çok dirençli oynayacaklarına eminim. O yüzden Bursa ya da GS değil, Konya ilk dört hafta içinde gözüme batan rakip.

KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...
Yukarı
Arma İçin Liste gör
Usta Yazar

Murat
Yer: Eskişehir
  Alıntı Arma İçin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Tem/2010 saat 19:23
İlk maçta Gençlerbirliğini farklı yenersek ilk hafta liderliğe oturabiliriz ve bu moralle ligi iyi bir yerde bitiririz bence :) Gençler maçı iyi bir fırsat inşallah farklı skorla galip geliriz (:
22 Haziran 2013
Yukarı
yoncacı Liste gör
Deneyimli Yazar

Mehmet Emin Sungar
Yer: Turkey
  Alıntı yoncacı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Tem/2010 saat 22:36
Alıntı yapılan nörones

bir beşiktaşlı şöle bi yorum yapmış bir sitede okuyunca gururlandım paylaşmak istedim.
'' Eskişehir tartışmasız bir şekilde anadolunun en çok kıskanılan takımı.'' qua

Bu yıllardan beridir böyle. Altmışlı ve yetmişli yıllarda böyleydi, hatta takımımız üçüncü ligde oynarkende böyleydi, şimdide böyle.... gelecekte de hep böyle olacak.
İstanbulluyum, Eskişehirsporluyum.
Yukarı
hüsnü Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü
Yer: YHT hattı
  Alıntı hüsnü Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Tem/2010 saat 22:50
Alıntı yapılan Baba

Bu yıl biz ve Trabzon'un kafaya oynayacağını düşünüyorum.....

Haydi hayırlısı Baba, artık biz de ESelim beeee...

Wink
# Direnmüdavim....

Yukarı
mkizilarslan26 Liste gör
Yazar

mustafa
Yer: Balıkesir
  Alıntı mkizilarslan26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Tem/2010 saat 22:53
Alıntı yapılan yoncacı

[QUOTE=nörones]bir beşiktaşlı şöle bi yorum yapmış bir sitede okuyunca gururlandım paylaşmak istedim.
'' Eskişehir tartışmasız bir şekilde anadolunun en çok kıskanılan takımı.'' qua

ah birde şampiyon olsak bak o zaman tüm türkiye nasıl konuşacak es es'imi.  o zaman bursanın şampiyonluğunun nasıl sönük kaldığı ortaya çıkacak. 
abimin konyalı bir arkadaşı vardı o anlatmıştı. 70'lerde konyanın köyünde büyükleri çocuklarına es es çektirirlermiş.
birde erzincanı gezerken erzincansporlu biriyle tanışmıştım, anlattığına göre renkleri ve amblemi es es'imizi örnek alarak tasarlanmış o zamanlar. 
es es'imiz geçmiştede büyüktü şimdide büyük. ancak bu büyüklüğü şampiyonlukla taçlandırmak kaldı sadece.

Yukarı
spongeBOBmarley Liste gör
Usta Yazar

ahmet
Yer: ankara
  Alıntı spongeBOBmarley Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Tem/2010 saat 23:03
fenerbahçe galatasaray ve beşiktaşın öneleme maçlarını seyrettim bence bu3 takımında yaptıkları transferler abartılıdığı kadar iyi değil. biz çok iyi kadro kurduk bi stoperimiz eksik lig başlayana kadar o da alınacak bence ve bu sene kesinlikle ilk 5e gireriz bursayı ve trabzonu izlemedim ama geçen sene ikisinide yenmiştik birer maçta bizden çok üstün kadroları yok bu yıl evimizdeki maçlarda gösterdiğimiz başarıyı deplanmandada gösteririsek bence ilk 3 kesin şu öneleme maçlarını seyrettikten sonra rakiplerimizinde okadar güçlü olmadığını gördüm sevindim :D
Yukarı
Ati_Kaan Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Madrid
  Alıntı Ati_Kaan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Tem/2010 saat 01:53
Bu takımlar ligi de böyle sürdürürse,bu sene çok kötü şaşırtabiliriz...
Nefer
Yukarı
jazin26 Liste gör
Deneyimli Yazar

UZAKLAŞTIRILDI

Yasin
Yer: Belçika Esder
  Alıntı jazin26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 30/Tem/2010 saat 02:09
Markus Merk LigTV'ye transfer olmus, tartismali pozisyonlari ona soracaklarmis

http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=75822
Hani diyorduk ya ES ES,
Alayına isyan isyan...
Hani diyorduk ya ES ES,
Sensiz herşey yalan yalan...

ESterzi
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4849505152 63>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz