eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıTürkiye'den Haberler

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 106107108109110 156>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Ekin Liste gör
Deneyimli Yazar

Ekin
Yer: Ankara
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 07/Tem/2010 saat 03:23
Arkadaşlar
Ankarada Ego büyük bir servis mi başlatmış yoksa ben mi yanlış görüyorum?

http://web.ego.gov.tr/

(sol menüde Yukarıdan aşağıya doğru 6.hizmete bakarmısınız)

"ankaralı hemşehrilerimizi huzur ve güven içerisinde hayata taşımak için varız..." demiş bide sayın İ.Melih Gökçek

Cennettir bu vatan seni sevene
Yukarı
alyans999 Liste gör
Usta Yazar

serkan nalbant
Yer: İrlanda
Direct Link To This Post Tarih: 07/Tem/2010 saat 03:27
 Ekin kaça yolluyorlarki,memleket boy kilo farkediyormuBig%20smile 
S.nalbant
Yukarı
Ekin Liste gör
Deneyimli Yazar

Ekin
Direct Link To This Post Tarih: 07/Tem/2010 saat 03:33
Serkan abi 10lu Ego Kartı basıyoruz galiba binmeden önce
Yukarı
alyans999 Liste gör
Usta Yazar

serkan nalbant
Direct Link To This Post Tarih: 07/Tem/2010 saat 03:41
 Ucuzmuş ya sürümden kazancak deseneBig%20smile
S.nalbant
Yukarı
Ekin Liste gör
Deneyimli Yazar

Ekin
Direct Link To This Post Tarih: 07/Tem/2010 saat 03:43
Büyük ihtimalle Sayın İ.Melih Gökçek'in bir mesleği daha tescillendi
Yukarı
emrah_eli Liste gör
Usta Yazar

Emrah
Yer: İzmir
Direct Link To This Post Tarih: 07/Tem/2010 saat 03:48
LOL  Yok böyle birşey LOL  Adamda ne cevherler varmış da bizim haberimiz yokmuşLOL
Yukarı
alyans999 Liste gör
Usta Yazar

serkan nalbant
Direct Link To This Post Tarih: 07/Tem/2010 saat 03:53
 Telefon numarası varsa arıyalım hemen ,isteyelim bakalım ne diyeceklerBig%20smile
S.nalbant
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
Direct Link To This Post Tarih: 08/Tem/2010 saat 22:42
Bu ülke her türlü tehlikeyle savasirda  böyle icimizde yasayan serefsizlerin bel alti vuruslari insani bezdiriyor,al bir uzaktan güdümlü yazar müsvettesi.......Angry
Kral hem ciplak,hem gerzek...
Yukarı
askavesevgiyedair Liste gör
Yazar

recep
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 08/Tem/2010 saat 23:35
Alıntı yapılan köfteci

Bu ülke her türlü tehlikeyle savasirda  böyle icimizde yasayan serefsizlerin bel alti vuruslari insani bezdiriyor,al bir uzaktan güdümlü yazar müsvettesi.......Angry

Bu ülkede doğruları  yazdınmı vatan hainisin, şerefsizsin..Kendi siyasi görüşüne uymuyo diye de milleti şerefsiz yapma köfteci.
Yukarı
alikula Liste gör
Deneyimli Yazar

Ali KULA
Direct Link To This Post Tarih: 09/Tem/2010 saat 09:15
Şöyle bir haber var, sizinle paylaşmak istedim:

Haberin özeti şu:

Bir çocuk var, lise öğrencisi, ABD'de düzenlenen proje fuarına katılmış ve orada birinci olmuş. Ancak hem proje ile uğraştığından hem de Amerika'a bayağı bir zaman harcadığından dolayı derslerinden devamsızlıkla kalmış haliyle.

Haber aslında bu değil, haber şu: danışmanı olduğu öğretmen karnesindeki yorum kısmına aynen şunu yazmış: "Gelecek yıllarda sadece derslerinle ilgilenmeli, gereksiz işlerle uğraşmadan, saygılı, güvenilir, sorumluluk sahibi biri olmaya çalışmalısın" demiş.

Ben bunu niye sizinle paylaştım biliyor musunuz, ben okul zamanında, ilk, orta, lise zamanımda bu tür hocalardan çok çektim, bu zihniyette öğretmenlerin günümüzde de olması beni üzdü. İyi, anlayıışlı, köstek değil destek olan tek tük iyi hocalarımız tabii ki vardı, ama onların sayıları çok azdı, bakıyorum bugün de az.

Aramızda mutlaka öğretmenler, akademisyenler vardır, lütfen kendi üzerlerine alınmasınlar, ama ben bu zihniyette olan öğretmenlerin okulla bağlantılarının kesilmesi gereğini düşünüyorum. Bakın "İşlerine son verilmeli" demiyorum, bu tür zihniyetteki eğitimciler maaşlarını yine alsınlar, çünkü ailesi vardır, bakmak zorunda oldukları hasta yakınları vardır, okuyan çocukları vs.   bunların bir günahı yok sonuçta, ama evde otursunlar, o öğretmene, hocaya desinler ki: "sana yine maaşını vereceğiz, ama sen bir daha öğretmenlik yapma, bir daha okula gelme..."

İnanın bundan büyük ceza olmaz, bizim kuşağın(yani 80 lerin başlarında doğanlardan bahsediyorum) çoğunun gelişimini bu tür öğretmenlein anlayışları engelledi. "Yapma", "sen anlamazsın", "sen yapamazsın", "sen ...sın", "boş işlerle uğraşıyorsunuz", "terbiyesizlik etme" daha yazarım da neyse. Bugün ülkemizde yaşadığımız terör sorunu, ekonomik sorunlar, işsizlik, hırsızlık, dolandırıcılık gibi sorunların kaynağında maalesef bu tür zihniyette olan öğretmenlerin etkisi çok maalesef.

Eğitim sistemimizde boş ve yanlış bilgiler malesef öğrenciye dikte ettiriliyor, asker gibi tek bir üniforma (önlük, takım elbise gibi) içinde tek tip düşüncede öğrenci yetiştiriliyor, öğretmenin öğrenciye hakaret etmesi ve dayak atması sıradan bir olay haline gelmiş(ki dayakçı zihniyetteki öğretmenlerin ben işten atılmalarını ve hatta hapis cezsı almalarını da isiyorum), yaratıcı düşünce , bireysel davranma, öğrenmeyi öğrenmek gibi konular hiç öğretilmiyor,  yada yok denecek kadar az,  zaten sınavlar yüzünden öğrenci öğrenmeye değil ezbere zorlanıyor, arada çıkan farklı öğrencilere de "boş işlerle uğraşma" diye çıkışılıyor.

Alt tarafı ilkokul, ortaokul demeyin, bunun üst tarafında üniversiteler var, temel sağlam olmayınca bugün yükseköğretim deki eğitimin de durumu ortada, üniversiteye girmesi bir dert, çıkması ayrı bir dert, iş bulması bambaşka bir dert, bu dertlrin kynağında bu tür zihniyetteki hocalar var maalesef.

Eğitim sistemimizde köklü reform şart, bu gidişatın sonu iyi değil söyleyeyim. Benim 15-20 sene evvel yaşadığım travmaya neden olan olaylar hala bugün yaşanıyorsa, eğitim sistemimiz çoktan ölmüş, cenazesini kaldıran yok...AngryAngryAngry

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 106107108109110 156>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,539 saniyede hazırlanmıştır