eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Açık Tribünün Üstü Kapatılıyor mu ?

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 134135136137138 252>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
kesdal Liste gör
Usta Yazar

mehmet kesdal
Yer: istanbul
Online Durum: Offline
  Alıntı kesdal Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Haz/2010 saat 14:03
Yönetim para verip bir inşaat şirketine proje çizdirmedikten sonra bu iş olmaz. Laf aramızda ,yönetim proje için sponsor aramaya başlarsa ona da şaşmam.
Oyun bitince,şah da piyon da aynı kutuya konur.
Yukarı
darknESS Liste gör
Usta Yazar

Onur
Yer: Turkey
  Alıntı darknESS Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Haz/2010 saat 14:12
Alıntı yapılan kesdal

Yönetim para verip bir inşaat şirketine proje çizdirmedikten sonra bu iş olmaz. Laf aramızda ,yönetim proje için sponsor aramaya başlarsa ona da şaşmam.
  yeni transferlerin imza töreni stadta olursa oraya gelecek iş adamları yada siyasilerden birine patlatabilirde bu proje işini sayın başkan. tabi geçen seneki olaylardan sonra biri gelmeye cesaret edebilirse :)
dusmanlari kardes yapan ESES
Yukarı
gogo26 Liste gör
Usta Yazar

gökhan
Yer: eskişehir
  Alıntı gogo26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Haz/2010 saat 16:29
şurada yüzlerce arkadaşımız ,binlerce mesaj yazıyor.yani insan hayretler içinde kalıyor.45,yıl kutlamasında yine söylendi stad yapılacak ,kale arkaları iiçin sayın vali göüşmeler yapacak vs...gibi.ancak bizler bu kadar çok takımımızı seviyoruz ki bu söylenenlerin doğru olduğunu düşünüyoruz.kimseyew kötü söz söylemek istemiyoruz.ancak murat diri nin de söylediği gibi artık oyalama taktikleri had safhaya ulaştı.yani bu basiretsizlik bizim bütün sezon daki taraftar performansımıza yansıyacaktır.yönetim ve yönetici kudretine sahip insanların bazı işleri başarabilmesi bu kadar zor olmamalı.inanın artık insanlar kamyonları ,inşaat vinçlerini ve çalışan insanları stadın içnde görmek istiyor.ama bekliyelim bakalım elbette her şeyin faturasının ödeneceği zaman gelecektir.ligin ilk maçında bu insanlar taraftarın önünde çıkıpta protokol trübününde nasıl bu beceriksizliğin vermiş olduğu rahatlıkla oturacaklar merak ediyorum.zaten şu kesin ki bu stad bu seneye yetişmez ,taraftarımız yine kar çamur altında rezil olur.birde şu var demekki biz uefaya gidemedik iyi oldu yoksa bunlar bu stadı uefa kriteerlerine uygun halede getiremiyeceklerdi.milletin maskarası olacaktık.
Yukarı
kalender 26 Liste gör
Usta Yazar

Kalender
Yer: Bosnia Hercegovina
  Alıntı kalender 26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Haz/2010 saat 18:07
   Yerel basınımız bu konuyu ne zaman manşetlerine taşıyacak, Eskişehir halkının ve taraftarının çilesi ne zaman bitecek.

Taraftarlığı bir kenara bırakın, şu şartlar bir insana yakışıyormu. 
kalender
Yukarı
enes94 Liste gör
Yazar

Enes
Yer: Eskişehir
  Alıntı enes94 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Haz/2010 saat 18:24
2-3 maç dışında vip dolmazken localara ne gerek var. projenin masrafını belediye üstlenmiş yönetimde zahmet olmazsa adam gibi bir proje çizdirsin.bu camiaya yakışmıyor bu stad...
sevmek suçsa cezam idam olsun
cezam idamsa cellatım ES-ES olsun
cellatım ES-ES ise canım feda olsun

şişen köfteler
Yukarı
Zenci Liste gör
Usta Yazar

Devrim
  Alıntı Zenci Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Haz/2010 saat 00:42
‘Başkan, kapalının üstünü aç!’

Soner Uçak'ın yorumu
Tribünün üstünün kapanmasından umudunu kesen taraftarlar Halil Ünal’a sesleniyor: “Kapalı tribünün üstünü aç.” Taraftarlar, yönetimin aynı şartlarda maç izlemesi halinde harekete geçeceğini umuyor.
Stat üstü kapansın, destan yeniden yazılsın
Yazın güneş, kışın kar. Eziyet çeker taraftar
Büyük başkan kapalının üstünü aç
Slogan, atasözü, deyim, kara mizah…
Ne derseniz deyin.
Eskişehirspor taraftarları açığın üstünün kapatılması konusunda yiten inançlarını bunlarla dışa vuruyor.
Eskişehirspor ile Büyükşehir Belediye arasında yaşanan proje krizi ardından. Eskişehirspor taraftarları ile kısa süreli sohbetler yaşadık. Bu sohbetlerin hepsinde stadın üstünün kapatılmasına duyulan inanç neredeyse sıfırdı.
Bitmedi. Bunların yanı sıra forumlarda da ilginç diyaloglar yer alıyor. Bu diyaloglardan Büyükerşen de nasipleniyor. “2 trilyondan 100 lira verip proje çizdirse ya” diyen de var, “Yok efendim bu para çıkmasın diye hiçbir projeyi beğenmez” diyen de.

O sözler herkesin önünde istendi
Eskişehirspor’da bu sorun nasıl çözülür, bilmem. Ama sorunun nasıl başladığını hatırlatayım.
Ümit Karan imza töreni, sözler istenir. Hemen imza sonrası Başkan Halil Ünal, Harun Karacan ve Yılmaz Büyükerşen’den söz istiyordu. Otobüsü Karacan’dan istedi Ünal. Olmadı. Büyükerşen’den ise stadın üstünün kapatılmasını istedi. Büyükerşen 5000 kişi önünde söz verdi.
Sözüm ona futbolu sevmeyen Büyükerşen, ivedilikle 2 trilyonluk bütçe ayırdı. Ve kabul için meclise gönderdi. Şimdi alınan sözün yerine getirilmesi için gerekli olan bir proje...
O herkesin önünde alınan sözün akıbetini okudunuz gazetemizde.
Devam ediyor bu hikâye

Sonuç
Valla yönetimden bu konuya bir açıklama bekliyorum bende, hepiniz gibi. Ve umuyorum ki açıklama bu kez sözle olmaz. Alınır ele bir proje “böyle yaptıracağız” denir.
Zaten stadın üstünün kapanması da hikaye. İsterseniz kapalının üstünü de açın. Biliyorum ki; o stat yine dolacak ve o sesler yine yankılanacak. Sorun taraftarın stada gelip, gelmeme sorunu değil. Sorun yönetimin taraftarı ile kurduğu bağ sorunudur. “Onlar müşteri değil, taraftarım” diyorsan, yani kader ortaklığı içinde olduğuna inanıyorsan, yapılması gerekenler basit onlar koşulsuz destek verirken, sende çaba harcayacaksın.
Eee yani
Eskişehirspor’un önümüzdeki sezon üst sıralara oynayacağına kesinlikle inanıyorum. Ama yönetim ile taraftarın arası açılırsa bu hedefin zora sokulacağı da kesin. Bunu önlemenin yolu nereden geçiyor derseniz. Ya tatmin edici bir açıklama, samimi bir şekilde yapılacak. Ya da efendiler kapalının üstünü de açın.
Ortaokul çağlarımda İbrahim Tatlıses’in “Bu da gelir. Bu da geçer“ türküsü ile avuttuğum tarafımı öldürerek zamanın her türlü dert, keder ve olumsuzluğun ilacı olduğu inancından sıyrıldım. Gelenin pek de bizden bağımsız olmadığı ve beraber ilerlediğimizi görünce, “Bu da gelir. Biz gidiyoruz” diyesi geliyor insanın. Bu gidişat umarım zamanla değil, eylemle çözülür ve gerekli adımlar bir an önce atılır.

23.06.2010

Yukarı
oner Liste gör
Usta Yazar

öner
Yer: Doktorlar
  Alıntı oner Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Haz/2010 saat 00:49
2-Kemal AYDOĞMUŞ (ESKİŞEHİR KAMUOYU)   

ATATÜRK STADYUMU… 
24 Haziran 2010 Perşembe 

Uzunca bir zaman,
2016 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın Türkiye’de, dolayısıyla Eskişehir’de de düzenleneceği,
Ve Eskişehir’e "dünya standartlarında bir stadyum" yapılacağı haliyle yaşadık…
Ama olmadı…
Organizasyonu Fransa’ya verdiler ve tüm Eskişehirsporluların yeni stadyum hayali de böylelikle suya düştü…
Bu işin, var olan Atatürk Stadyumuyla devam edeceği gerçeğiyle yeniden yüz yüze kaldık…
Sonra da,
Daha uzun zaman yazıp çizeceğe benzediğimiz "açık tribünün üzerinin kapatılması" konusu gündeme geldi yeniden…

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen,
Geçen yıl, Kulüp Başkanı Halil Ünal’dan gelen teklifle,
Açık tribünün üzerinin kapatılacağı, daha doğrusu bu işin finansmanının Büyükşehir Belediyesi bütçesinden karşılanacağı sözünü vermişti…
Büyükerşen halen bu sözünün arkasında…
Elbette, Eskişehirspor için verdiği bu sözden vazgeçeceğini hiç kimse düşünmüyor…
Ancak…
"Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır" atasözü, bu süreçte sıkça karşımıza çıkacak gibi…
Hatırlarsanız,
Eskişehirspor Kulüp Yönetimi, açık tribünün üzerinin kapatılacağı haberini yerel basına aktarırken, beraberinde "temsili bir fotoğraf " göndermişti…
Fotoğrafta, açık tribünün üzeri kapatıldığında nasıl bir görüntü olacağı temsil ediliyordu…
Temsili fotoğrafta,
Açık tribünün üzeri bir beton heyulasıyla kapatılmış, dört beton ayakla da zemine tutturulmuştu…
O temsili fotoğraftaki görüntü bile,
Temsili olsa da, projenin nasıl gelişigüzel bir bakış açısıyla ele alınacağını herkese gösteriyordu…
"Kapattık mı kapattık, daha ne olsun" anlayışının, estetikten ve modern mimariden yoksunluğu betimleyen "temsili bir fotoğraftı…"

Sonra gün döndü, zaman geldi ve kulüp yönetimi talebini yineledi…
Büyükerşen, söz verdiği gün, "projesini hazırlayıp getirin, zamanı gelince ihaleye çıkalım" demişti…
Ancak kulüp yönetimi, Büyükerşen’in Eskişehir’e kazandırdığı bunca projede "nasıl ince eleyip sık dokuduğunu"
Nasıl projelerin en ince ayrıntıları üzerinde bile hassasiyetle durduğunu
Ya bilmiyor ya da bilmezden geliyordu…
"Bir proje!" hazırlayıp Büyükerşen’e geldiler ve "hadi yapalım" dediler…
Büyükerşen projeyi beğenmedi…
"Olmaz" dedi…
"Ben sizden statik hesaplamaları dahil, en ince ayrıntısına kadar hazırlanmış, Eskişehir ve Eskişehirspor’a yakışacak bir proje istiyorum…" dedi…
Ertesi gün, bazı gazetelerde açıklamalar;
"Biz projeyi hazırladık, top Büyükerşen’de…"

Yılmaz Büyükerşen’in, kente kazandırılan küçük bir park projesinde bile nasıl hassas davrandığını, nasıl incelediğini ve Eskişehir’in bugünkü halinin "bu hassasiyetten kaynaklandığını" bilenler;
Projenin Yılmaz Büyükerşen’e kabul ettirilmesinin çok kolay olmayacağını biliyorlardı elbette…
Olmadı da…
Olmayacaktır da…
Büyükerşen, bir sürü örneği olan, standartları ve güvenliği üst seviyede olan bir proje olmadan bu işe tamam demeyecektir…
Dememelidir de…

Yok eğer proje, tüm bu nitelikleri içeriyorsa,
Eskişehirspor Kulübü projeyi Büyükerşen’e ve kamuoyuna eşzamanlı olarak sunar,
"Biz projeyi hazırladık, top Büyükerşen’de" gibi, boşa zaman harcanacak bir tartışma ortamı da ortadan kalkar…
Yoksa, hiç bir mimarlık ve mühendislik normunu taşımayan, dört ayak bir de tavandan oluşan projeyi, bilgisayarda grafik uygulamalarını kullanabilen herkes çok değil, 15 dakikada yapabilir…

Bir de şu sorun var ki, hepsinden önemli bence…
Atatürk Stadyumu, kale arkaları, açık ve kapalı tribünleri ve çevre düzenlemeleri konusunda "tümden bir yenilenme" içine girmezse,
Kale arkaları bile bir kasaba stadyumu hatırlatan bu haldeki bir stadyumun açık tribününün üzerinin kapatılması;
Beyhude bir iş olacaktır…
Hatta bu konuda, burada yazamayacağım bir sürü atasözümüz de vardır… 
http://www.istikbalgazetesi.com/?sec=2&yazarid=303&newsid=59753
Cennettir Bu Dünya Seni Sevene, Gerçek Olur Her Rüya ES-ES'liyim Diyene...
Yukarı
26_26_26 Liste gör
Usta Yazar

A.Yurtsever
Yer: Eskişehir mrk.
  Alıntı 26_26_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Haz/2010 saat 00:57
Alıntı yapılan darknESS

Alıntı yapılan kesdal

yeni transferlerin imza töreni stadta olursa oraya gelecek iş adamları yada siyasilerden birine patlatabilirde bu proje işini sayın başkan. tabi geçen seneki olaylardan sonra biri gelmeye cesaret edebilirse :)
Şahsen ben işadamı olsam gitsemmi,gitmesemmi deyip dururum kendi,kendime...
-Bizdende söz isterse,söz veripte yapamazsam diye LOL
Allah'dan Büyükerşen hocamız sözünün arkasında ve 6.cı aydayız,daha 6 ayımız var,yani ödeneğimiz 6 ay daha garantide.Bu altı ayda giderse hepsinin üstüne Fatiha okuruz...100-200 binlik proje hazırlatmayanlardan 1-2 trilyonluk stat tamiri "amele ağzıyla" beklemek anca hayalcilik olur..
Söz Eskişehir'le başlarsa,EsEs'le biter

Yukarı
KiLLaGe_2626 Liste gör
Deneyimli Yazar

Ahmet ARAS
Yer: Akdeniz-K.Deniz
  Alıntı KiLLaGe_2626 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Haz/2010 saat 01:01
Şu Halimize Bakın Ya İçler Acısı Yarında Yönetim Çıkar bir açıklama yapar, bu böyle gelmiş bu böyle gider. ağlasammı,gülsemmi alay konusu olduk artık basında iyice..
Canı cananı bütün varımı alsın da Huda, Etmesin tek ESES’imden beni dünyada cüda..!
Yukarı
esk_26 Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
  Alıntı esk_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Haz/2010 saat 01:07
Yonetım loca loca diye tutturunca acıgı kapatmak haylice zor oluyor
Benim aklım ermiyor zaten acık tribüne loca yapmak
Yılmaz Hocada belirtmis güvenlik onlemlerin ne kadar zor olucagını
Acıgı locasız sekilde kapatın kale arkasıda yapın
Kapalıya ister loca yapın ister havuz yeterki yapın bıseyler artık.
Bu cimlerin bile yeni sezona yetisicegini supleniyorum   
Bursa tadilatı bitirir biz cimleri yerine dikemeyiz
2 antreman sahası bile 1 senede bitti (umarım bitmistir)
Bu kadar amator bu kadar aciz bir yonetım olamaz
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 134135136137138 252>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,547 saniyede hazırlanmıştır