eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıTürkiye'den Haberler

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 102103104105106 156>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
olumune_eses Liste gör
Usta Yazar

ÜNAL
Yer: ESKİŞEHİR
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 21/Haz/2010 saat 01:09
Evi soyuldu

Eskişehirspor Kulübü Menajeri Kerem Atılmaz´ın, evi soyuldu. Geçtiğimiz günlerde ailesiyle birlikte günü birlik Ankara ya giden Atılmaz, döndüğünde ise evinin soyulduğunu gördü. Atılmaz´ın, Eti Caddesi üzerinde bulunan evinde TV, kamere, fotoğraf makinesi ve diğer elektronik malzemelerin yanı sıra, eşine ait takıların çalındığını, zararın ise 15 Bin TL´ye yakın olduğu öğrenildi. Hırsızların başta TV olmak üzere diğer malzemeleri evden nasıl çıkardığına şaşıran Atılmaz, Emniyet görevlilerinin, hırsızları kısa sürede yakalayacağına inandığını söyledi.  
sakarya gazetesi
https://twitter.com/olumune_eses
Yukarı
efsane_eses Liste gör
Usta Yazar

Ergin K.
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 21/Haz/2010 saat 01:56
Nerdesiniz?

FİLİSTİN için yırtındınız da...
Şimdi niçin ortalıkta yoksunuz?..
Niçin sesiniz çıkmıyor?..
Niçin televizyonları çağırıp iki parmağınızı birden sallamıyorsunuz?.. Niçin dünyayı ayağa kaldırmıyorsunuz?..
Nerdesiniz?..
*
Dün kadın okurum, attığı e-mail’de “Yaban güvercinlerini vurdular yine” diyordu...
Her şartta Mavi Marmara gemisinde ölenlerden kat be kat fazla gelen ilk haberlere göre vurulan Mehmetçiklerin sayısı...
Tabii ki onlara da yanmıştı yüreği, vicdanı olan herkes gibi... Ama yaban güvercinleri; bir pis siyasi planın, gemiye doldurulmuş kurbanları olarak ölmediler...
Ya da Filistin toprakları için...
Onlar; yurt topraklarını beklerken, Türkiye rahat uyusun diye, o gece karanlığında vatanları için canlarını verdiler...
*
İyi ama niçin o yeşil bayraklı kalabalıklar Kızılay’a-Taksim’e çıkıp bağırmıyorlar?..
Niçin yurdun dört bir yanında aynı anda mitingler başlamıyor?..
Niçin dinci yazarlar megafonları alıp tepinmiyorlar?..
Niçin toplu gıyabi namazlar kılınmıyor?..
Niçin sesi çıkmıyor mollanın?..
*
Niçin “Dünyayı başlarına yıkarız” diye parmağını dört bir yana sallamıyor ve acele hastanelere koşmuyor Başbakan?..
Hani “van minüt” mü ne?..
Bülent Arınç niçin televizyona çıkıp ağlamıyor?..
Dün “Genelkurmay’dan açıklama bekliyorum” diyebilen TBMM Başkanı, niçin o açıklamayı “açılım”ın mimarı Başbakan’dan isteyemiyor?..
O iktidar milletvekilleri niçin gözlerini sile sile koşup birer çılgına dönmüyorlar?..
Niçin acil kriz toplantıları yapılmıyor?..
Niçin belediye otobüsleri, şehirlerin meydanlarına sembolik “cihat” için bedava insan taşımıyorlar?..
Nerdesiniz?...
Nerde?..

Bekir Coşkun / Habertürk Gazetesi
http://www.haberturk.com/yazarlar/525130-nerdesiniz
Benim sevdam KIRMIZI!
Yukarı
alikula Liste gör
Deneyimli Yazar

Ali KULA
Direct Link To This Post Tarih: 21/Haz/2010 saat 10:37
Şu andaki hükümetten çok da memnun değilim açıkcası(memnun olduğum yönleri var ama az), aynı şekilde şu andaki askerlik mantığının da, özellikle de terör bölgesindeki mantığının da yanlış olduğunun kanaatimdeyim.

Ancak Genelkurmay Başkanı Org. İlker BAŞBUĞ'un Başbakanı da alıp sıfır noktasına gitmesi, orada görev yapan ister acemi er olsun, isterse profesyonel harekat timi olsun, onların yanında bulunması çok doğru bir hareketi, işte fotoğraflar:

30 senedir bu terör sürüyor, ilk defa bir başbakan sıfır noktasında gördüm, bu hem orada görev yapan askerlere hem de Türk Milletine olumlu bir enerji verdiğini düşünüyorum, keşke daha önceden yapılsaydı, o kadar şehitler verdik, büyük olaylar oldu, o kadar Başbakan, Cumhurbaşkanı, Bakanlar geçti maalesef kimse böyle bir görüntü vermedi. Genelkurmay Başkanları zaman zaman sıfır noktasına giderler, ama ilk defa bir komutanın başbakanı alıp gittiğini gördüm, bu cesareti gösteren İlker BAŞBUĞ'u da kutluyorum. Ama bunun devamı gelmeli, Cumhurbaşkanı, Başbakan en azından ayda bir o sıfır noktasını ziyaret etmeli, kendileri gidemiyorlara bile Bakanlardn birisi yine üst düzey komnutanlarla birlikte gitmeli. Yarın birgün bu iktidar el değiştirebilir, başka bir parti veya partiler iktidarda olsa dahi bu gelenek haline gelmeli, taa ki ne zamana kadar terör tam anlamıyla bitene kadar. BDP milletvekilleri ikide bir bölgeye giip hlkı galeyena getiriyorlardı, yürüyüşler düzenleyip mitingler yapıyorlar, terör örgütünün propagandsını yapıyorlardı, ortalığı resmen boş bulmuşlardı, bu görüntülere onlar da şaşırdılar, bu ziyretler tekrarlanmalı, terör örgütü ve BDP oranın sahipsiz olmadığını anlamalı, ona göre ayağını denk almalı.

Yukarı
RyL Liste gör
Usta Yazar

Murat
Direct Link To This Post Tarih: 21/Haz/2010 saat 11:37
Benim anlamadığım noktu şu bu Ülke' de bir tane yürüyüş kolu mu var, Gazze için 30-40 bin kişi yürüyor Şehitlerimiz için neden yürümüyorlar deniliyor da siz necisiniz, ben neciyim, yürünecekse yürüyelim, onları takip edeceğimize biz de yürüyelim. Bunları organize eden dernekler var. Madem bu yürüme konusunda bir kıyaslama yapılacaksa hatayı kendimizde de arayalım. Kimileri Gazze için yürüsün, kimileri Kırgızistan' da ki çatışmalar için yürüsün, Şehitlerimiz için yürüyelim ama biz burada yürüyenleri takip ediyoruz. Tepki gösterilecekse en azından herkes evine, camına, dükkanına Türk Bayrağı asabilir evden çıkıp 5 kilometre yol yürüsem sokaklarda tek tük Türk Bayrağına rastlayabiliyorum. Hiç yoktan herkes bir Türk Bayrağı asmalı, en basitinden bireysel olarak tepkini göstermiş olursun ama bakıyorsun her yerde aynı muhabbet bilmem neresi için yürüyenler şimdi niye yürümüyor. Sadece burada ki renktaşlarım için değil dışarıda da durum böyle Şehitlerimiz için bir yürüyüş düzenlense yürüyüşe gelmeyenler evinin camına bir Türk bayrağı asma zahmetini göstermeyenler yok bilmem neresi için yürüdüler de Şehitlerimiz için niye yürünmüyor diye konuşmaları bana garip geliyor.

Hükümet bir açılım yapmaya kalktı eline yüzüne bulaştırdı, son zamanlar da çok sayıda Şehit verdik, göz göre göre askerlerimiz ölüyor ve bu şerefsizlerin saldırılarının devam edeceği biliniyor. Saldırılara başlayacağız dedikten sonra İskenderun da ki birliğe saldırdılar, Tsk açıklama yaptı daha o gün Hakkari de ki birliğe saldırı oldu. Açıklamalarında Büyük şehirlere de saldırı olacağını söylüyor ve bunların hepsi bu açılım politikalarından sonra başladı, bunun için şu an ki hükümet' in bu olaylarda büyük payının olduğunu düşünüyorum. Her Şehidimizden sonra aynı açıklama Terörü bitirmeye karşı kararlılığımız şiddetle devam edecek ama bakıyorsunuz bir gün sonra yine Şehit haberi, bilmiyorum neler yapılabilir ama artık dönüşü zor bir yoldayız ve Şehit haberlerini her an yine duyabiliriz. Şehitlerimize de bakıyorum büyük çoğunluğu gariban aillerin evlatları.Artık daha etkili birşeyler yapılmalı da bunun için ne bekleniyor bilmiyorum.
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
Direct Link To This Post Tarih: 21/Haz/2010 saat 23:09
Yine iki karakol baskini  1 er sehit ve yarali askerler,yettiki ne yettiAngryAngryAngry.......
Kral hem ciplak,hem gerzek...
Yukarı
ades Liste gör
Usta Yazar

Ahmet
Yer: Kurtuluş/Esk.
Direct Link To This Post Tarih: 22/Haz/2010 saat 09:37
Halkalı'da Patlama
İstanbul Halkalı'da askeri lojman yakınlarında askeri otobüsün geçişi sırasında meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 6 kişi yaralandı.
ANADOLUNUN YIKILMAYAN TEK KALESİ
Yukarı
ades Liste gör
Usta Yazar

Ahmet
Direct Link To This Post Tarih: 22/Haz/2010 saat 09:39
Halkalı'daki Paklamada Yaşamını Yitirenlerin Kimlikleri Belirlendi
İstanbul Halkalı'da yaşamını yitiren üç kişinin isimleri belirlendi.
Mehmet Akif Ersoy Hastanesi'nin başhekiminin verdiği bilgilere göre, patlamada biri çocuk 3 kişi hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden 3 kişinin isimleri şöyle: Çağlar Bölükbaşı, Uğur Ekiz ve Buse Sarıyer.
Hayatını kaybeden küçük kızın bir askerin çocuğu olduğu ifade edildi. (ANKA/DEVAM)
İstanbul Halkalı'da yaşamını yitiren üç kişinin isimleri belirlendi.

Mehmet Akif Ersoy Hastanesi'nin başhekiminin verdiği bilgilere göre, patlamada biri çocuk 3 kişi hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden 3 kişinin isimleri şöyle: Çağlar Bölükbaşı, Uğur Ekiz ve Buse Sarıyer.

Hayatını kaybeden küçük kızın bir askerin çocuğu olduğu ifade edildi

Yukarı
ades Liste gör
Usta Yazar

Ahmet
Direct Link To This Post Tarih: 22/Haz/2010 saat 09:45
Adiler hortladı yine.Şerefsiz köpekler  yazık ya çok yazık 2 şehit ve bir sivil hayatını kaybediyor.Bitirin artık şu pkk yı asın şu apo denen iti
Yukarı
espala262 Liste gör
Deneyimli Yazar

ilker
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 22/Haz/2010 saat 10:03

asın bu şerefsizi nasıl olsa birgün gebericek.geberdiğindede bunlar apo geberdi gibi bahaneler ile olay çıkartmıycaklarmı.çıkartacaklar.biran önce gebertin şu pisliği

Yukarı
RyL Liste gör
Usta Yazar

Murat
Direct Link To This Post Tarih: 22/Haz/2010 saat 10:15
Asmak mı ? Eminimki bazıları onunla uzlaşmak için yol arıyordur, saldırıların durdurulması emrini vermesi için
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 102103104105106 156>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,578 saniyede hazırlanmıştır