eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Açık Tribünün Üstü Kapatılıyor mu ?

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 121122123124125 252>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
ugur1 Liste gör
Yazar

UĞUR
Yer: ESKİŞEH
Online Durum: Offline
  Alıntı ugur1 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Haz/2010 saat 20:33
Alıntı yapılan banner

Alıntı yapılan banner

Anladığım kadarı ile ortadaki iki direk localar için. Toplam 17 loca var. Bir loca 10 kişilik olsa, toplamda 170 kişi için 10.000 kişinin görüş açısını etkilemek efektif ve akılıcı bir yaklaşım değildir.

Yanlardaki duvar ve sütunlar en uçlardaki blokların ve onun yanındaki bloklarının yarısının kaleyi görmesini engeller. Alt kısımları da etkiler yandaki sütunlar. Zaten stadda seyirin iyi olduğu yer kısıtlı, böyle olursa bu bölümler daha da azalır.

5 Ağustosta açığın kapanması ile ilgili proje resimleri yayınlanınca bunları yazmıştım. Şimdi öğreniyoruz ki açığın kapanmasında sıkıntı localar olmuş. Locaların tuvaletinin olmaması, alanlarının dar olması, koridorlarının dar olması gibi taraftarın genelini ilgilendirmeyen ayrıntılarmış. Baştan şunu sorgulamak lazım: Açığa loca ne kadar mantıklı? Taş çatlasın 250 kişi rahat maç seyredecek diye 11.000 kişinin hakkını gaspetmek ne kadar mantıklı? Projede 2 tane sütun öngörülmüş ama yaklaşık 110 metre uzunluğundaki locaları 2 direk ile ayakta tutmak mümkün değildir. İş uygulamaya gelince bu sayının artacağı aşikar. Zaten açıkta seyri iyi olan yerler az. 250 kişinin rahatı için iyice azaltacaklar. Mantıklı ve efektif bir yaklaşım değil bu. Localardan vazgeçilsin, adam gibi direksiz şekilde açığın üstü kapansın.

Ayrıca belediye bu iş için 2 trilyon ayırmış. Çizilen projenin maliyeti 1 trilyon civarı imiş. Localar olmazsa maliyet daha da düşer. Bildiğimiz kadarı ile geçen sene Trabzon kale arkalarını 1,5-2 trilyon arası bir maliyete yapmıştı. Madem böyle bir para ayrılmış, kalan parayla da kale arkalarına başlansın. Genel kurulda bu yıl 55 trilyon gelir, 40 trilyon gider öngörüldü. Yani seneye 15 trilyon kar edeceğiz. Madem bu kadar para artacak adam gibi şu kale arkalarının yapımına da başlansın. Kimse kalkıp sit alan falan hikayesi okumasın, Büyükerşen kendisi açıkladı, bizi stadın içi ilgilendirmez, stadın alanında istediklerini yapabilirler, bizi ilgilendiren stadın çevresi diye. Artık laf değil icraat zamanı. 250 tane yönetim tanıdığı maç seyredecek diye taraftara zulmetmeyin.

BUDUR!!!!
Yukarı
ESfeverES Liste gör
Usta Yazar

Murat Soylu
Yer: Almanya/Voerde
  Alıntı ESfeverES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Haz/2010 saat 23:16
Alıntı yapılan eses şahin

Yaaa kardesim  acik tribun diye bir sey var. neden kapatilsinki.Sizde cok oluyorsunuz.Adi uzerinde acik,simdi kapatilsa eski acik denecek bu hic hos degil.Isteyen gitsin kapalida otursun.Hem ben yeni gunes gozlugu aldim ne zaman takacagim.Maclarda giymek icin aldigim yagmurluk ne olacak. Ben sosyete ayaga diye kime bagiracagim.Eger acigi kapatmak iyi bir sey olsaydi 65 ten bu yana kapatilirdi.Sonra 65 ten buyana islananlar,ayazlayanlar ne olacak.Lutfen uzerinize vazife olmayan islere karismayin.Gidin maclarinizi izleyin.Bizim acigimizlada ugrasmayin.Sizin baska isiniz yokmu.Sonra acigin uzeri kapanirsa sesten kulaklarimizi tikamak zorunda kaliriz gurultuden futbolcular top oynayamazlar.Neymis stad giris cikislari kotuymus,kuyrukta cok bekleniyormus.Siz o kuyruklarda beklemenin tadini bilmiyorsaniz ben ne yapayim.Ben bir cok arkadasimi o uzun kuyruklarda tanidim.Zahmetsizce maca gireceksiniz,zahmetsizce cikacaksiniz oldu elinize birde cay kahve istermisiniz. Beyler acigin kapanmasiyla kalsa iyi birde asansor istiyorlarmis yok loce istiyorlarmis, ohh suyundanda koy.Ne locasi burasi sinemami,tyatromu.Bana kalsa mutalip cayirina alirim stadi trubun falanda yok kale direkleri yerinede dort tane tas koydummu al sana stad hemde kompile acik.Masrafta yok.Maclardan sonra kavga dogus yapacak yerde cok isterseniz meydan savasi yapin.Tarihe Mutalip meydan savaslari diye geceriz.YETER YA KALDIRIN SU BASLIGI KAFAYI YIYECEGIMAngryConfusedEmbarrassedDeadWinkTongueShockedOuch

Ellerin dert görmesin agabey iyi güldürdün aksam aksam, keyfim yerine geldi. Big%20smileLOL
Yukarı
estuna Liste gör
Usta Yazar

ARMADA
Yer: ESKİLER BİLİR
  Alıntı estuna Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Haz/2010 saat 01:33
[QUOTE=ESEFE][QUOTE=inadına_eses]
Açık tribünün üstü devre arasını bulacak 
12 Haziran 2010 Cumartesi 

Eskişehirspor’da açık tribünün üstünün kapanması devre arasını bulacak. Yönetici Ahmet Yalçın "Açık tribünün üstü için yoğun çalışma içindeyiz" dedi. Dün tesislerde yapılan basın toplantısına katılan Eskişehirspor yöneticisi Ahmet Yalçın Açık tribünün üstünün kapanmasının sezon başına yetişmeyeceğini söyledi.
Yalçın "Açık tribünün üzerinin kapanması için Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e projeyi sunduk. Projede bazı değişiklikler yapılacak. Bunun prosedür işlemleri var. Nereden başlasanız bu işlemler iki ay sürecek. Bu nedenle açık tribünün üzerinin kapanması sezon başına yetişmeyecek. En kısa zamanda sezon ortasında bir aksilik olmaz ise stadın üzeri kapanmış olur "dedi.
Yalçın ayrıca Atatürk Stadı’nda çalışmaların devam ettiğini belirterek,"Atatürk Stadı şantiyeye döndü. 25 Haziran’da çimler serilecek. 31 Temmuz da hazır hale gelecek. Yedek kulübeleri orta alana yakınlaştırılıp, yerin altına gömülecek, stadın diğer bakım işlemleri yapılacak" dedi.
İstikbal gazetesi

Angry
AngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngry

CensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensored

herlade fizandaki sağır sultan duymuştur...
NEFER // SANA UZANAN KİRLİ ELLERİ SİLERİZ YER YÜZÜNDEN...            
Yukarı
KiLLaGe_2626 Liste gör
Deneyimli Yazar

Ahmet ARAS
Yer: Akdeniz-K.Deniz
  Alıntı KiLLaGe_2626 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Haz/2010 saat 01:45

Bana kalsa mutalip cayirina alirim stadi trubun falanda yok kale direkleri yerinede dort tane tas koydummu al sana stad hemde kompile acik.Masrafta yok.Maclardan sonra kavga dogus yapacak yerde cok isterseniz meydan savasi yapin.Tarihe Mutalip meydan savaslari diye geceriz. KAFAYI YIYECEGIM
Yönetim Görmesin bu yazıyı valla yaparmı yapar şahin abi
Canı cananı bütün varımı alsın da Huda, Etmesin tek ESES’imden beni dünyada cüda..!
Yukarı
dj_daghan Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
Yer: ist/eskişehir
  Alıntı dj_daghan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Haz/2010 saat 01:51

Yaaa kardesim  acik tribun diye bir sey var. neden kapatilsinki.Sizde cok oluyorsunuz.Adi uzerinde acik,simdi kapatilsa eski acik denecek bu hic hos degil.Isteyen gitsin kapalida otursun.Hem ben yeni gunes gozlugu aldim ne zaman takacagim.Maclarda giymek icin aldigim yagmurluk ne olacak. Ben sosyete ayaga diye kime bagiracagim.Eger acigi kapatmak iyi bir sey olsaydi 65 ten bu yana kapatilirdi.Sonra 65 ten buyana islananlar,ayazlayanlar ne olacak.Lutfen uzerinize vazife olmayan islere karismayin.Gidin maclarinizi izleyin.Bizim acigimizlada ugrasmayin.Sizin baska isiniz yokmu.Sonra acigin uzeri kapanirsa sesten kulaklarimizi tikamak zorunda kaliriz gurultuden futbolcular top oynayamazlar.Neymis stad giris cikislari kotuymus,kuyrukta cok bekleniyormus.Siz o kuyruklarda beklemenin tadini bilmiyorsaniz ben ne yapayim.Ben bir cok arkadasimi o uzun kuyruklarda tanidim.Zahmetsizce maca gireceksiniz,zahmetsizce cikacaksiniz oldu elinize birde cay kahve istermisiniz. Beyler acigin kapanmasiyla kalsa iyi birde asansor istiyorlarmis yok loce istiyorlarmis, ohh suyundanda koy.Ne locasi burasi sinemami,tyatromu.Bana kalsa mutalip cayirina alirim stadi trubun falanda yok kale direkleri yerinede dort tane tas koydummu al sana stad hemde kompile acik.Masrafta yok.Maclardan sonra kavga dogus yapacak yerde cok isterseniz meydan savasi yapin.Tarihe Mutalip meydan savaslari diye geceriz.YETER YA KALDIRIN SU BASLIGI KAFAYI YIYECEGIMAngryConfusedEmbarrassedDeadWinkTongueShockedOuch
Clap
Siyah ile Kırmızı Karışır...
Yukarı
btk_26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Burak Kaya
Yer: Eskişehir
  Alıntı btk_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Haz/2010 saat 08:09
sevgili yönetim,
zaman zaman kulağınız çınlıyor mu? ben hepinizi sevgiyle ve saygıyla bu başlığa her girişimde anıyorum da. ondandır çınlaması..
Başka ESKİŞEHİRSPOR yok!!!
Yukarı
ESEFE Liste gör
Deneyimli Yazar

Efe
Yer: EStanbul
  Alıntı ESEFE Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Haz/2010 saat 09:36
Alıntı yapılan zecapone

sevgili yönetim,
zaman zaman kulağınız çınlıyor mu? ben hepinizi sevgiyle ve saygıyla bu başlığa her girişimde anıyorum da. ondandır çınlaması..

Kulak mı ? O ne ? Kulak olsa biraz sesimiz duyulurdu..

Özgüven karşısına açılan "Lafta Kalmasın Açığın Üstünü Kapatın" pankartını asan arkadaşların protestosunu, Kendisine tezahurat yapıldığını sanıp, öpücük gönderen Halil Ünal'dan bahsediyoruz. LOL
Simssiyah - Kıpkırmızı
Yukarı
eses260 Liste gör
Usta Yazar

Muzaffer
  Alıntı eses260 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Haz/2010 saat 12:24
Açık kapanır yada kapanmaz kale arkaları yapılmadan bu stad birşeye benzemez.
Kırmızı Şimşek
Türk Gücü
Yukarı
kaansrdr Liste gör
Usta Yazar

kaan
  Alıntı kaansrdr Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Haz/2010 saat 12:53
Kardeşim hiç olmazsa Reşadiyeden bir çivi alıp çakın görelim.Cry
Yukarı
gudumen Liste gör
Yazar

Erhan
Yer: Eskişehir
  Alıntı gudumen Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Haz/2010 saat 12:58
Açıktan önce kale arkası şart. Geçen şehir dışından misafirim vardı. Kalenin arkasındaki evde kim kalıyor, dedi. Başkanın evi o, dedim.
Portatif tribünle de geçiştirmesinler. 2-3 şinanari sonra yıkılır, metal yorgunluğu diye bir şey var.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 121122123124125 252>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,559 saniyede hazırlanmıştır