eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

2016 Avrupa Şampiyonası Ve Eskişehir

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 164165166167168 171>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Esparta _yigit Liste gör
Usta Yazar

Ygt
Yer: Yıldıztepe Loj.
Online Durum: Offline
  Alıntı Esparta _yigit Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/May/2010 saat 23:31
Alıntı yapılan RyL

Yinede Uefa başkanının lobi faaliyetlerinde büyük etkisi olduğunu düşünüyorum tabi bu bize verilmeyecek anlamadında değil elbette bizde alabiliriz ama Avrupalıların Türkiye' ye karşı olumsuz bir düşünceye sahip olduklarını ve işin içinde siyaset olduğunu yani bizim devamlı ikinci planda olduğumuzu düşünüyorum. Biz tabiki hazırlıklara devam edelim, 2016 olmassa 2020 olmassa 2040a kadar yolu var :)

Murat abi , Uefa başkanının lobisi var da bizim yok mu..Uefa Asbaşkanımız Şenes Erzik bunu oylama sonrası konuşmasında da söyledi, 6 ülkeden oyumuz vardı diye..Tamam kabul bu işlerde lobisi güçlü olan kazanıyor ancak senin elinde de ülke olarak somut bişeyler yoksa kalkıpta böylesine bir organizasyonu vermezler..Kaldı ki zaten yakın zamanda  yaşadıkları 2012 Polonya-Ukrayna endişesi varken...

Fifa maceraperesttir, daha önce hiç bir organizasyona ev sahipliği yapmamış Güney Afrika'ya dünya kupası organizasyonu verir.
Uefa garanticidir, stadlar yetişecek mi yetişmeyecek mi endişesi taşımaz, 3 kere evsahipliği yapmış bir ülkeye yine organizasyon verir...

ÇUFF ÇUFF HEEY..
Yukarı
Martin_Mistre Liste gör
Usta Yazar

Mert E. YILMAZ
Yer: Turkey
  Alıntı Martin_Mistre Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/May/2010 saat 23:32
Sevgili Murat ve Erman, topal karga erken ucar.. elbette sartlar esit degil ama 3. kez turnuva duzenlemeye aday olmussun ki bu surec olarak 12 yil eder... hala ergonomik hatalarla dolu Kayseri ve yarisi yeni bitmis Turk Telekom stadi disinda turnuva adayi olabilecek bir stadyumun yok... Bu noktadan bakinca alirsak yapariz demekten baska birsey degil o verilen garantiler... bu kez umarim turnuva alinmadigi halde sozlerin buyuk kismi tutulup yapilir... Hani AB'nin uyum yasalarini AB'ye girsekte girmesekte yerine getiririz diyen hukumet var ya.. simdi bu turnuvayi alsakta almaksakta sozlerini yerine getirmeliler.. yoksa hersey cok fazla secime endeksli Turk işi oldugu ortaya net cikacak...  
Yukarı
gürcan Liste gör
Deneyimli Yazar

gürcan
Yer: Gökmeydan
  Alıntı gürcan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/May/2010 saat 23:51
aga bu platiniyi ben var ya.. neyse bizim stad hayali yatar şimdi kafayı çekmekten başka yapacak bişey yok sağlık olsun
Yukarı
Dorylaion Liste gör
Usta Yazar

Ersin ASLAN
  Alıntı Dorylaion Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/May/2010 saat 23:53
Kaybetmemizin nedeni sorular değiştirilerek sorulursa doğru cevap bulunur bence.

1- Kaybetmemizin nedeni şu anda doğrudüzgün stad-otel-ulaşım olmayışıdır.( Peki aynı dosya ve planlarla Yunanistan başvursaydı kabul edilir miydi?)
2- Kaybetmemizin nedeni Platini'nin Fransız oluşu değildir. (Eğer Platini Fransız değil de Japon olsaydı yine kaybeder miydik ?)
3- Fransa'nın hem statları var, hemde tecrübeli, Uefa riske girmemek için Fransaya verdi.( Fransa ile bizim herşeyimiz ters olsaydı. Biz daha önce 2 kere düzenlemiş olup Fransa'nın bu kazanan dosyasıyla başvursaydık, Fransa da bizim dosyamızla başvursaydı kim kazanırdı ?)

Bu sorulara bütün cevaplarım: KAZANAN PLATİNİ... Ne Fransa kazandı ne Uefa. Platini orada durdukça biz değil kim olursa olsun kazanamazdı. Bu benim şahsi fikrim ve bugün oylama öncesi ve sonrası yaşananlar beni bu fikre itti. Platini'den korkuyordum ama bu kadar da olacağını tahmin etmiyordum.
ŞAMPİYONLUK UZAK DEĞİL...
Yukarı
RyL Liste gör
Usta Yazar

Murat
  Alıntı RyL Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/May/2010 saat 23:56
Alıntı yapılan Esparta _yigit

Murat abi , Uefa başkanının lobisi var da bizim yok mu..Uefa Asbaşkanımız Şenes Erzik bunu oylama sonrası konuşmasında da söyledi, 6 ülkeden oyumuz vardı diye..Tamam kabul bu işlerde lobisi güçlü olan kazanıyor ancak senin elinde de ülke olarak somut bişeyler yoksa kalkıpta böylesine bir organizasyonu vermezler..Kaldı ki zaten yakın zamanda  yaşadıkları 2012 Polonya-Ukrayna endişesi varken...

Fifa maceraperesttir, daha önce hiç bir organizasyona ev sahipliği yapmamış Güney Afrika'ya dünya kupası organizasyonu verir.
Uefa garanticidir, stadlar yetişecek mi yetişmeyecek mi endişesi taşımaz, 3 kere evsahipliği yapmış bir ülkeye yine organizasyon verir...

İki mesaj önce Fransanın hazırda olan stadyumlarını, bizim olmayan stadyumlarımızdan bahsetmiştim, adamların hali hazırda bizim olmayan stadyumların 2 kat kapasitesi seyirci alabilecek stadyumları var. Bu konuda bizden iyi olabilirler ama Avrupalı' nın şu iyi düzenler bu iyi düzenler yada tanıtım filmlerini izleyipte sırf buna göre karar vereceklerinede inanmıyorum. Bir kere adamlarda bir ön yargı var, internet sitelerinde dolaşırken ben Türküm dediğinde çoğu uzaklaşır senden, bugün bu oy verenlerde muhakkak bunu düşünmüşlerdir. Bugün bir İngiliz, Alman vs. haber sitelerine gir Platininin bu oylamadaki etkisinin haber yapıldığını görebilirsin.

Birde şöyle düşünün Fransa' nın herşeyi hazır ama oylar 7-6 yani 1 kişinin oyu kararı vermiş.

Bu durumda Uefa' da garantici sayılmıyor. Senin yazdığında çürüyor benimkiside :) Nereye çekersen oraya gidilebilecek şey oluyor ve sen o tarafa çekmişsin bende diğer tarafa :)

Bizede mutlaka verecekler birgün ama doğru veya yanlış ben bu işin içinde Türk düşmanlığı ve kendi ülkesini kayırma durumları seziyorum
Yukarı
Esparta _yigit Liste gör
Usta Yazar

Ygt
Yer: Yıldıztepe Loj.
  Alıntı Esparta _yigit Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/May/2010 saat 00:10
Ersin , ne yazık ki  " yapsaydı, olsaydı" şeklinde yürümüyor. Varsayımlarla hareket etmek birşey kazandırmıyor. Yukarıda Mert abi'nin de dediği gibi 3 turnuvaya adaylık için başvurmuşsun , bu demektir 10 yıllık bi süreç, bu süre zarfında senin ülkende elle tutulur sadece 3,5 stadın varsa ( Şükrü Saracoğlu, KadirHas, Olimpiyat , Yarım Türk Telekom Arena ) birazda hatayı kendimizde aramalıyız...

Ülkemizde ne zaman herşey 4-4'lük olur, stadlar tam anlamıyla yenilenir, ulaşım,konaklama iyileştirilir , emin ol işte o zaman  biz bu organizasyonları söke söke alırız...

Unutmayalım ki , ülkemiz  Şampiyonlar Ligi  ve Uefa kupası finali gördü. Bu organizasyonların düzenlendiği stadlar gibi 10 stadımız daha olursa bakalım o zaman da vermiyolar mı..Eğer öyle bi düşünce olsaydı, o finalleri de bize vermezler, Paris'te Madrid'de Münih'te oynatırlardı...
ÇUFF ÇUFF HEEY..
Yukarı
alves26 Liste gör
Deneyimli Yazar

MESUT
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı alves26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/May/2010 saat 00:13
bakıyomda coğunluk beceriszlikten erziğe kızıyo arkadaşlar nezamndır hiristiyan kulubune müslüman girmiş kendimizi  kandırmayalım
mesut
Yukarı
yankee2222 Liste gör
Usta Yazar

atilla
Yer: Habur-Silopi
  Alıntı yankee2222 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/May/2010 saat 00:24
statlar biter yollar tamamlanır, konaklama sorunu bu şehirlerde 2020 adaylık sürecine kadar biterse kesin alırız 2020 yi.
KIZILCIKLI
Sınırın Kırmızı Şimşeği
Yukarı
poseidon Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Estanbul
  Alıntı poseidon Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/May/2010 saat 00:57
Can sıkıcı ve üzücü bir durum, eğer alabilseydik Türkiye çağ atlatacak ve ev sahibi olan şehirlere ciddi getirisi olacak bir organizasyondan mahrum kaldık... Acı olan şu ki bu tip yerlerde güçlü lobiler yapamıyoruz... Birilerine rağmen böyle turnuvaları alamıyoruz... Platininin yaptığı kıyak gün gibi aşikar... Yazık oldu çok haketmiştik... Ama vaad edilen şeyler yapılırsa 2016 ya kadar ondan sonra değil avrupa kupası dünya kupasını bile alırız...
Yukarı
asaka Liste gör
Yeni Yazar

Adem SAKA
Yer: Turkey
  Alıntı asaka Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/May/2010 saat 01:41
Kazanmış olsaydık her açıdan çok iyi olacaktı. Türkiye sportif,siyasi,sosyal,kültürel,coğrafi,ekonomik vb. birçok açıdan Avrupa Şampiyonası,Dünya Kupası, hatta Olimpiyat düzenlemeye layık bir ülke. Hem müslüman dünyayı, hem Türk dünyasını, hem ordadoğu'yu, hem ortaasya'yı temsil ediyor. Batı dünyası son 10 yılda gerek futbolda, gerek diğer spor branşlarında, gerekse daha değişik dallarda pekçok organizasyonu pek istekli olmasada Türkiye'ye vermek zorunda kaldı. Eğer biz ülke olarak azmimizi kaybetmez isek ki azmimizin artarak devam edeceğine inanıyorum önümüzdeki yıllarda pek çok önemli organizasyonu ülkemize vermek zorunda kalacaklar.
Son söz : Korkunun ecele'de Avrupa'yada faydası yok.

Saygılarımla,
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 164165166167168 171>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,578 saniyede hazırlanmıştır