eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Türkiye'de ve Dünya'da Futbol
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Tebrikler Bursaspor

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3637383940 56>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
eskioğuzeses Liste gör
Usta Yazar

oğuz özkara
Yer: kktc
Online Durum: Offline
  Alıntı eskioğuzeses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/May/2010 saat 18:07
Alıntı yapılan eskioğuzeses

Adminler,neden bu konudaki önemli mesajlarım silinmiştir.Silinme olayını yada mesajlarıma ne olduğunu açıklamanızı  yoksa üyeliğimi silmenizi istiyorum....
Şampiyonluk umrumda değil,sen yeterki yürekten oyna Eskişehir
Yukarı
es-be-eses Liste gör
Deneyimli Yazar

Emre
Yer: Turkey
  Alıntı es-be-eses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/May/2010 saat 18:34
Bursaspor'u sonuna kadar tebrik ediyorum. Bu şampiyonluğu sonuna kadar hak ettiler. Darısı bizim başımıza.

http://www.youtube.com/watch?v=2igee3ar_MA
Gerçekçi ol, imkansızı iste!
Yukarı
efsanegeridöndü Liste gör
Yazar

YILMAZ KIVIRCIK
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı efsanegeridöndü Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/May/2010 saat 18:47
Alıntı yapılan lord of eses

yazık cok yazık forumlarda sitelerde trabzonu kutluyoruz ''BAZILARI GİBİ RUHSUZ OYNAYIP MAÇI SATMADIKLARI İÇİN'' diyen bir camianın şampiyonluguna sevinenlere

Bunu söyleyen küçük beyinlilerdir. Bu sene biz Fenerbahçeyide Galatasarayıda yenmedik mi, biz onları yenmeseydik Bursa şampiyon olabilirmiydi, can ciğer dostları Ankaragücü ne yapmış bi onlara baksınlar...
EFSANE KOLAY OLUNMUYOR...
Yukarı
gKy_1965 Liste gör
Yazar

Gökay ÖLÇ
Yer: Eskişehir
  Alıntı gKy_1965 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/May/2010 saat 19:12

Bursaspor bugün tabuların yıkılmasına sebep olup, çoğu kişinin ihtimal vermediği bir başarıyı güzel futbollarıyla takım olarak inançlarıyla başardılar.Bize düşen tebrik etmekti ve ağırlıklı olarak ta bunu yaptık.Ama bursanın şampiyon olması bizim EFSANE'liğimizi büyüklüğümüzü tartışılacak bir duruma sokmaz.ESKİŞEHİRSPOR'un büyüklüğü sıfatlarda değil yüreklerdedir..Efsaneliği ise kendisi tarafından değil Türk halkı tarafından Anadolu insanı tarafından benimsenmiştir..Yeni yeni tribün gören ufaklıkların sözleriyle değil,Anadolunun herhangi bir yerinde amcaların ,dedelerin 60 ların 70 lerin ESES kadrosunu hala ezberlerinde yaşatmalarıyla değerlendirilir..Şimdi bizden önce 10 tane farklı anadolu takımı şampiyonda olsa ,oldukları zaman muhakkak bi yerde ESKİŞEHİRSPOR geçecektir.

İşte bu yüzden de bugün bursa şampiyon olmuşsa da , ilelebet Anadoludan çıkacak şampiyonluğun  en büyük adayı HeR ZaMaN Eskişehirspor'dur...

Tebrikler Bursaspor ve ESKİŞEHİRRR SEN ÇOK YAŞAAAA.....
Bir Siyah Kırmızı bilirim,binlercesinden bir NEFER'im,seninle ölüme giderim ESES'im.

Eğilmez başımızla,ölümsüz düşümüzle,bambaşka bir nesiliz bu Şehir'de
Yukarı
bigstorm26 Liste gör
Yazar

Emre SIRASÖĞÜT
  Alıntı bigstorm26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/May/2010 saat 19:33
Bursaspor'u tebrik ediyorum, kısıtlı bütceyle de olsa şampiyon oldular. Bu başarının en büyük pay bence Ertuğrul Sağlam'dır. Zoru başardılar, şampiyonluk halkasını kırdılar. Darısı Es-Es'imin başına...
Yukarı
esgüvenes Liste gör
Deneyimli Yazar

Güven
  Alıntı esgüvenes Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/May/2010 saat 19:40
bursasporu tebrik ediyorum ama kıskanıyorum buna da engel olamıyorum acaba biz olsak şampiyon kaç kişi porsuğa atlardı diyorum...
RENKLERİMİZ KENDİMİZİN TA KENDİSİDİR
Yukarı
es_es-26_26 Liste gör
Yazar

yasin
Yer: Turkey
  Alıntı es_es-26_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/May/2010 saat 19:43
bence bursa şampiyonluğu haketmedi  şansları artı hakemden şampiyon oldular
ESKİŞEHİRSPOR
Yukarı
civileng Liste gör
Deneyimli Yazar

emrah
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı civileng Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/May/2010 saat 19:44
Gerçekten mutlu oldum, İnşallah ES-ES'im de bu başarıyı elde eder...
Tebrikler Bursa...
Yukarı
darling eses Liste gör
Deneyimli Yazar

deniz
Yer: eskişehir
  Alıntı darling eses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/May/2010 saat 19:44
Alıntı yapılan eskioğuzeses

Alıntı yapılan ŞaHiN

Forumda üyeliği olmayan, Çok değerli bir dostumdan bir mail aldım..
aynen aktarıyorum..

Bursaspor'un şampiyonluğu bende acaip hayal kırıklığı ve can sıkıntısı yarattı.Forumu devamlı takip eden birisi olarak acaba neler yazılmış diyerek forumu açtım."Tebrikler Bursaspor" başlığını görünce ironiyle yazıldığını düşünerek okumaya başladım ama baktımki herkes hakikaten tebrik ediyor.Anadolu için olumlu olduğunu düşünüyor.Üç-beş sayfa sonrası devamını okumak canımı acıttı.Belki devamında benim hislerimi yaşayan ve yazan olmuştur ama ben onları okumadan önce hislerimi yazmak istedim.

İlkokul çağlarında başladı Eskişehirspor'a sevgim.80'li yıllarda da 1.ligdeydik ama çocuk aklımda hatırladığım ortalarda olsak ne ala mantığı vardı basında,yönetimde,taraftarda.Sonra düşüş başladı 90'lı yıllarda.Alt liglerde yıllarca süründük durduk tabiri caizse.Ama gönlüm başka hiç bir kulübe kaymadı.Şehir dışında bulundum yıllarca,gerek okul,gerek iş icabı.Eskişehirsporluyum dedikçe 20'li,30'lu yaş grupları benle dalga geçiyor ama yaşça daha büyüklerim "Amigo Orhan" efsanesini anlatıyor,Kırmızı Şimşeklerin hegomanyaya yıllarca nasıl karşı geldiğini,şampiyonlukların elinden nasıl çalındığını anlatırlardı.Kişilerin anlatımlarının yanısıra,eski futbolcu-yönetici-gazeteci-camia içindeki kişilerden sorar,araştırır öğrenirdim geçmişi.

Ağabeylerim, kardeşlerim,,, Eskişehirspor bi ideolojidir.Bir destandır,bir başkaldırıdır.yaşım 70'li yılları bizzat tanık olmuşluğa müsait değil.Ama 67-74 yılları arasındaki destanı sahadaki futbolcu kadar yaşamışlığa inancım tamdır.Şunuda söylemeden edemeceğim,denirki o dönem amatör ruh vardı,forma aşkı vardı vs... Hepsi hikaye.O dönemde para vardı.1.Ligde başarlı olduğumuz 67-74 yılları arasında transfere en çok para harcıyan bir-iki kulüpten biriydik.O yılların gazetelerini bizzat okudum,transfer için milyon lira barajını aşan birkaç kulüpten biri olmuşuz hep.Ne zaman Yalçın Kılıçoğlu vefat etmiş,para musluğu kesilmiş,o dönem futbolcuları emekliye ayrılmaya başlamış, o zaman bizde günlük başarılarla avunmuşuz.

İstanbul dükalığına son veren Trabzonspor olmuş,bununla gurur duyuyorum,ama aradan 40 sene geçmiş olsada ne zaman Trabzon başarısı konuşulsa,gazetelerde ve köşe yazılarında, muhakkak Eskişehirspor ismide zikredilirdi.Çünkü ilk başkaldırı,ilk korku salan,ilk başarılar hep Eskişehirspor sayesinde başlamıştı.

Sonra 2010 senesine kadar Samsunspor,Malatyaspor,G.Birliği,Kocaelispor,G.Antepspor,Kayserispor,Manisaspor,Sivasspor gibi takımlar günlük,sezonluk başarılar elde ettiler.Ama hep tozlu raflarda kaldı anlık başarıları.İlkler unutulmaz derler,mesela ilk okula başladığınız günü,sevgilinizle ilk masum öpücüğü,ilk askerlik gününü kolaylıkla unutabilir misiniz?

Eskişehirspor destanı da çoğu ilklerin yaşanmışlığıyla başladı.Tarihimizle övündüm durdum,beni duyan dinleyen kişide zanneder ki o zamanları yaşadım.Alt lig şampiyonlukları hariç,asıl övgüyle ballandıra ballandıra anlattığım hiçbir başarıyı yaşamadım oysaki.

İstanbul takımlarını günahım kadar sevmem,memleketimizin her şehri bizim.Ordaki oyuncu da bizim ama ne bileyim sevmem işte ya.Zannederdim ki Anadoludan biri şampiyon olsa sevinirim.Değilmiş işte öyle.Dün Fenerbahçe galibiyeti için Fenerliden daha çok Fenerli oldum ben!!!

Bu sene Süper Ligde Anadolu üstünlüğü çok bariz.Şampiyon Anadolu'dan,Türkiye Kupası Anadolu'dan,gol kralı Anadolu'dan,hatta Süper Kupada kim kazanırsa kazansın Anadolu'dan.

Peki biz nerdeyiz? Ligi 7.sırada bitirmişiz.Son haftalarda adilane maçlar olsa 5. olabilirdik.Eldeki tüm mevcut şartlara göre -kim ne derse desin- biz çok başarılıyız.55 puan toplamak çok başarı.(Kimse havadan 6 puan aldık da demesin.Her takım 6 puan aldı.Hatta Bursa havadan +3 puan daha aldı) Ligde üstümüzde bitiren 6 takımın beşine karşı galibiyetimiz var.

Bursa'nın başarısını inkar etmiyorum ama Eskişehirspor'lu olarak tebrik edesim hiç yok.Çünkü bizim geçmiş başarılarımıza gölge düşürüleceğine inanıyorum.Çünkü biz Anadolu'nun ilki diyorduk hep kendimize.Maalesef o ünvanımız daha başarılı bir sezon geçirene kadar askıda kalacak.Forumda şampiyonluk harici başarı bizi kesmez diye yazılar başlamış.İşin doğrusu artık benide kesmez ama Bursa'nın şampiyonluğu hakikaten 50 yılda bir olacak birşeydi ve oldu.Artık şu saatten sonra lobiler daha ağır olmaya başlayacak.Biliyorsunuz şampiyonluk yaşayan takımlara havuzdan daha fazla pay veriliyor.Bursa seneye düşmemeye oynasa bile artık devamlı daha fazla pay alacak,üstünlük hep olacak yani.

Bursa'dan ne eksiğimiz vardı diye içinden geçirenlere de birkaç satır yazayım.Elindeki kadro bizden daha iyi,oturmuş,iskeleti sağlam.Ayrıca parasal sorun yaşamamış.Maçbaşı,transfer taksiti,peşinat gibi ödemeler belki tam yapılmamış ama bunlar garanti sayılacak para olduğu için durumdan şikayetçi olanda yok.Moral motivasyon amaçlı verilen primler 2 katına çıkmış.Galibiyet sonrası iki gün içinde hesaplarına yatmış.Bu büyük bir motivasyondur.Sercan gibi bir futbolcusuna devre arası 14 trilyona yakın para teklif edilmesine rağmen satılmamış,bu da demek oluyorki parasal açıdan sağlam kaynakları var.O yüzden kendimizle mukayese etmeyelim.

67-74 yıllarında bizim şampiyonluklarımız engellenmiş.Bunu o dönemin futbolcusu,gazetecisi her lafı açıldığında bahseder.(Zamanında Erman Toroğlu, "Açtırma ağzımı Şansal,anlatırsam yer yer yerinden oynar diye" canlı yayında bile dile getirmişti.
Bursa'nın şampiyonluğu kendisi için olduğu kadar Eskişehirspor içinde milat olmuştur.İşte ben buna üzülüyorum sevgili dostlar.Bursa kendi kazandıklarıyla değil,rakiplerin kaybettikleriyle şampiyon olmuştur.

Süper Ligde başarı mevcut gelir kaynakları ve parasal imkanlarla sağlanabiliyor.Dört şampiyon takım,hatta artık beş şampiyon takımın gelirleriyle,Eskişehirspor'umuzun gelirlerini mukayese bile edemeyiz.Eğer sportif başarı istiyorsak herkes öncelikle kendisine şu soruyu sorması lazım: "Ne verdim ne istiyorum?"

Bilmiyorum demek istediğimi anlatabildim mi ama "göğsümde beni acıtan koca bir hançer saplı"...

Abi arkadaşınıza söyleyin iyiki foruma üye değilmiş.Yoksa mesajları silinir,bizanslı olurdu..Malesef foruma olan güvenim çok sarsıldı.Burada farklı düşüncelere,yorumlara sahip olabiliriz.Ben yıllardır kimseye burada ne bir hakaret ettim ne bir futbolcumuza yöneticimize salladım.Ama burada mesaj silinmesini hala anlamaıyorum.Demek ki burada artık istenmeyen insanların mesajları siliniyor.
çok iyi anlatmışsınız, aynen benimde düşüncelerime tercuman olmuşsunuz, ağzınıza yüreğinize sağlık.
senin sevdan benim sabıkam esesim
Yukarı
es_gokhan_es Liste gör
Usta Yazar

Gökhan Çelik
Yer: Ankara
  Alıntı es_gokhan_es Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/May/2010 saat 19:52
Tebrik etmek lazım tabii ama.......

Ah be Es-Esimmmmm
Es - Es
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3637383940 56>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,484 saniyede hazırlanmıştır