eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Türkiye'de ve Dünya'da Futbol
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Tebrikler Bursaspor

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3435363738 56>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
es_HaKaN_es Liste gör
Yazar

HaKaN
Yer: maç.nerde.orda
Online Durum: Offline
  Alıntı es_HaKaN_es Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/May/2010 saat 16:13
ES ES DİYE İNLEYECEEEEK TÜRKİYE
ŞAMPİYON BİZ OLACAĞIIIIZZ.....

ES ES DİYE İNLEYECEEEEK TÜRKİYE
ŞAMPİYON BİZ OLACAĞIIIIZZ.....         ELBETTTTT BİRGÜNNNNNNN!!!! :(

ALLAH BİR ESES İKİ GERİSİNİN ANASINI.....!!!!!!
Yukarı
poseidon Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Estanbul
  Alıntı poseidon Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/May/2010 saat 16:15
Dünden beri içim yanıyor... Acayip doluyum... Kerhen tebrik ettim. Hiç istemedim olmalarını...
Şimdiden herkes bursa yaptı bizde yapabiliriz hallerine girdi... Bizim örneğimiz bursa mı olmalıydı yoksa biz mi onlara örnek teşkil etmeliydik...

Ama yukarıda bir arkadaş çok güzel yazmış...
Biz Es-Es olasıya kadar anadoludan şampiyon çıkmasın dedikçe bizanslı olduk ama gördük ki bazıları Es-Es ten ziyade Anadolucu, Anti bizansçı olmuşlar... İçim kan ağlıyor...

Ben anadolucu değilim antibizansçı değilim ben Eskişehirsporluyum....
Yukarı
eskioğuzeses Liste gör
Usta Yazar

oğuz özkara
Yer: kktc
  Alıntı eskioğuzeses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/May/2010 saat 16:25
Alıntı yapılan ŞaHiN

Forumda üyeliği olmayan, Çok değerli bir dostumdan bir mail aldım..
aynen aktarıyorum..

Bursaspor'un şampiyonluğu bende acaip hayal kırıklığı ve can sıkıntısı yarattı.Forumu devamlı takip eden birisi olarak acaba neler yazılmış diyerek forumu açtım."Tebrikler Bursaspor" başlığını görünce ironiyle yazıldığını düşünerek okumaya başladım ama baktımki herkes hakikaten tebrik ediyor.Anadolu için olumlu olduğunu düşünüyor.Üç-beş sayfa sonrası devamını okumak canımı acıttı.Belki devamında benim hislerimi yaşayan ve yazan olmuştur ama ben onları okumadan önce hislerimi yazmak istedim.

İlkokul çağlarında başladı Eskişehirspor'a sevgim.80'li yıllarda da 1.ligdeydik ama çocuk aklımda hatırladığım ortalarda olsak ne ala mantığı vardı basında,yönetimde,taraftarda.Sonra düşüş başladı 90'lı yıllarda.Alt liglerde yıllarca süründük durduk tabiri caizse.Ama gönlüm başka hiç bir kulübe kaymadı.Şehir dışında bulundum yıllarca,gerek okul,gerek iş icabı.Eskişehirsporluyum dedikçe 20'li,30'lu yaş grupları benle dalga geçiyor ama yaşça daha büyüklerim "Amigo Orhan" efsanesini anlatıyor,Kırmızı Şimşeklerin hegomanyaya yıllarca nasıl karşı geldiğini,şampiyonlukların elinden nasıl çalındığını anlatırlardı.Kişilerin anlatımlarının yanısıra,eski futbolcu-yönetici-gazeteci-camia içindeki kişilerden sorar,araştırır öğrenirdim geçmişi.

Ağabeylerim, kardeşlerim,,, Eskişehirspor bi ideolojidir.Bir destandır,bir başkaldırıdır.yaşım 70'li yılları bizzat tanık olmuşluğa müsait değil.Ama 67-74 yılları arasındaki destanı sahadaki futbolcu kadar yaşamışlığa inancım tamdır.Şunuda söylemeden edemeceğim,denirki o dönem amatör ruh vardı,forma aşkı vardı vs... Hepsi hikaye.O dönemde para vardı.1.Ligde başarlı olduğumuz 67-74 yılları arasında transfere en çok para harcıyan bir-iki kulüpten biriydik.O yılların gazetelerini bizzat okudum,transfer için milyon lira barajını aşan birkaç kulüpten biri olmuşuz hep.Ne zaman Yalçın Kılıçoğlu vefat etmiş,para musluğu kesilmiş,o dönem futbolcuları emekliye ayrılmaya başlamış, o zaman bizde günlük başarılarla avunmuşuz.

İstanbul dükalığına son veren Trabzonspor olmuş,bununla gurur duyuyorum,ama aradan 40 sene geçmiş olsada ne zaman Trabzon başarısı konuşulsa,gazetelerde ve köşe yazılarında, muhakkak Eskişehirspor ismide zikredilirdi.Çünkü ilk başkaldırı,ilk korku salan,ilk başarılar hep Eskişehirspor sayesinde başlamıştı.

Sonra 2010 senesine kadar Samsunspor,Malatyaspor,G.Birliği,Kocaelispor,G.Antepspor,Kayserispor,Manisaspor,Sivasspor gibi takımlar günlük,sezonluk başarılar elde ettiler.Ama hep tozlu raflarda kaldı anlık başarıları.İlkler unutulmaz derler,mesela ilk okula başladığınız günü,sevgilinizle ilk masum öpücüğü,ilk askerlik gününü kolaylıkla unutabilir misiniz?

Eskişehirspor destanı da çoğu ilklerin yaşanmışlığıyla başladı.Tarihimizle övündüm durdum,beni duyan dinleyen kişide zanneder ki o zamanları yaşadım.Alt lig şampiyonlukları hariç,asıl övgüyle ballandıra ballandıra anlattığım hiçbir başarıyı yaşamadım oysaki.

İstanbul takımlarını günahım kadar sevmem,memleketimizin her şehri bizim.Ordaki oyuncu da bizim ama ne bileyim sevmem işte ya.Zannederdim ki Anadoludan biri şampiyon olsa sevinirim.Değilmiş işte öyle.Dün Fenerbahçe galibiyeti için Fenerliden daha çok Fenerli oldum ben!!!

Bu sene Süper Ligde Anadolu üstünlüğü çok bariz.Şampiyon Anadolu'dan,Türkiye Kupası Anadolu'dan,gol kralı Anadolu'dan,hatta Süper Kupada kim kazanırsa kazansın Anadolu'dan.

Peki biz nerdeyiz? Ligi 7.sırada bitirmişiz.Son haftalarda adilane maçlar olsa 5. olabilirdik.Eldeki tüm mevcut şartlara göre -kim ne derse desin- biz çok başarılıyız.55 puan toplamak çok başarı.(Kimse havadan 6 puan aldık da demesin.Her takım 6 puan aldı.Hatta Bursa havadan +3 puan daha aldı) Ligde üstümüzde bitiren 6 takımın beşine karşı galibiyetimiz var.

Bursa'nın başarısını inkar etmiyorum ama Eskişehirspor'lu olarak tebrik edesim hiç yok.Çünkü bizim geçmiş başarılarımıza gölge düşürüleceğine inanıyorum.Çünkü biz Anadolu'nun ilki diyorduk hep kendimize.Maalesef o ünvanımız daha başarılı bir sezon geçirene kadar askıda kalacak.Forumda şampiyonluk harici başarı bizi kesmez diye yazılar başlamış.İşin doğrusu artık benide kesmez ama Bursa'nın şampiyonluğu hakikaten 50 yılda bir olacak birşeydi ve oldu.Artık şu saatten sonra lobiler daha ağır olmaya başlayacak.Biliyorsunuz şampiyonluk yaşayan takımlara havuzdan daha fazla pay veriliyor.Bursa seneye düşmemeye oynasa bile artık devamlı daha fazla pay alacak,üstünlük hep olacak yani.

Bursa'dan ne eksiğimiz vardı diye içinden geçirenlere de birkaç satır yazayım.Elindeki kadro bizden daha iyi,oturmuş,iskeleti sağlam.Ayrıca parasal sorun yaşamamış.Maçbaşı,transfer taksiti,peşinat gibi ödemeler belki tam yapılmamış ama bunlar garanti sayılacak para olduğu için durumdan şikayetçi olanda yok.Moral motivasyon amaçlı verilen primler 2 katına çıkmış.Galibiyet sonrası iki gün içinde hesaplarına yatmış.Bu büyük bir motivasyondur.Sercan gibi bir futbolcusuna devre arası 14 trilyona yakın para teklif edilmesine rağmen satılmamış,bu da demek oluyorki parasal açıdan sağlam kaynakları var.O yüzden kendimizle mukayese etmeyelim.

67-74 yıllarında bizim şampiyonluklarımız engellenmiş.Bunu o dönemin futbolcusu,gazetecisi her lafı açıldığında bahseder.(Zamanında Erman Toroğlu, "Açtırma ağzımı Şansal,anlatırsam yer yer yerinden oynar diye" canlı yayında bile dile getirmişti.
Bursa'nın şampiyonluğu kendisi için olduğu kadar Eskişehirspor içinde milat olmuştur.İşte ben buna üzülüyorum sevgili dostlar.Bursa kendi kazandıklarıyla değil,rakiplerin kaybettikleriyle şampiyon olmuştur.

Süper Ligde başarı mevcut gelir kaynakları ve parasal imkanlarla sağlanabiliyor.Dört şampiyon takım,hatta artık beş şampiyon takımın gelirleriyle,Eskişehirspor'umuzun gelirlerini mukayese bile edemeyiz.Eğer sportif başarı istiyorsak herkes öncelikle kendisine şu soruyu sorması lazım: "Ne verdim ne istiyorum?"

Bilmiyorum demek istediğimi anlatabildim mi ama "göğsümde beni acıtan koca bir hançer saplı"...

Abi arkadaşınıza söyleyin iyiki foruma üye değilmiş.Yoksa mesajları silinir,bizanslı olurdu..Malesef foruma olan güvenim çok sarsıldı.Burada farklı düşüncelere,yorumlara sahip olabiliriz.Ben yıllardır kimseye burada ne bir hakaret ettim ne bir futbolcumuza yöneticimize salladım.Ama burada mesaj silinmesini hala anlamaıyorum.Demek ki burada artık istenmeyen insanların mesajları siliniyor.
Şampiyonluk umrumda değil,sen yeterki yürekten oyna Eskişehir
Yukarı
Fanatik26 Liste gör
Usta Yazar

Münür
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı Fanatik26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/May/2010 saat 16:30
Başarıyı tebrik etmek gerekir bu olayı iyice duygusallaştırmaya gerek olmadığını düşünüyorum kendi adıma artık sıkıldık hep Gsnin Bjknin fbnin şampiyon olmasına he Bursa yerine Ksk Körfez Sakarya vs falan diğer takımlar olsaydı aynı içtenlikle sevinirdim vede tebrik ederdim.

Yukarı
sevincberat Liste gör
Yazar

berat
  Alıntı sevincberat Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/May/2010 saat 16:38
Tarih boyunca şampiyonluları kıl payı kaçıran tek takım bizdik... şampiyon olmak en çok bize yakışırdı malesef ki acı gerçek bursaspor oldu... bana göre  çooooook can sıkıcı bir durum... anadolu kulüpleri içerisinde ilkleri başaran hep biz olduk... ilk şampiyonluk bize yakışırdı....
Yukarı
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
  Alıntı banner Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/May/2010 saat 16:46
Sporun en ana olayı kazananı, başarılı olanı tebrik etmektir. Bu kadar basit ve masum birşeyden daha değişik anlamlar çıkmarmaya çalışmak gereksizdir.

Bursa zor olanı başararak şampiyon olmuştur, tebrik ederim. Ama bu tebrikle benim ne Eskişehirsporluluğum zedelenir, ne Eskişehirspor'a sevgim azalır ne de Eskişehirspor yerine Bursa'yı koymuş olurum. Bazı arkadaşlar bazı şeyleri acayip abartıyor. Zamanında bizim her açıdan durumumuz Bursa'da iyiydi. Maddi olarakta, altyapı olarakta. İleride de daha iyi olma ihtimalimiz fazla. Ama bunu başarmanın yolu başkalarının başarısını küçümsemek, yok saymak, kıskanmak değil, doğru neler yapmışlar onlara bakıp uygulamaktır.

Her zaman yapılan bir hata var. Orda kalkmış 5-10 tane kendini bilmez pankart yaptırmış, biz burda tüm Bursalılara sallıyoruz. Bizde o tür adamlardan yok mu ve her zaman onlardan yakınmıyor muyuz? O 5-10 adam yüzünden bize laf söylenince kızmıyor muyuz?

Eskişehirspor büyüktür, en büyüktür ama başkalarının başarılarını tebrik edebilmekte bir erdemdir, sporun ruhudur.
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
Baba Liste gör
Usta Yazar

Alper Uruş
Yer: EStanbul:)
  Alıntı Baba Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/May/2010 saat 16:48
Yaşa be Banner bu kadar ya... Clap
KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...
Yukarı
ali_9292 Liste gör
Usta Yazar

Ali Özen
Yer: Manisa
  Alıntı ali_9292 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/May/2010 saat 16:49

Fazla abartılıyor bence.Biz olamadık işte.Daha 2.senemiz bu.Olmamız da çok ekstra bir iş olurdu zaten.Bursaspor kazandı şampiyonluğu.Onlara antipati toplamaya gerek yok.Herkesin amacı buydu.Onlar başardı.Bize de tebrik etmek düşer kanımca.Çünkü bu da büyüklüğün bir göstergesidir.Forumdaki herkes isterdi dün akşam kutlama yapanların bizler olmasını.Tabii Es-Es'imin şampiyonluğu ilk alması anlamlı olurdu ama olmadı işte yapamadık.Şimdi günün galibini tebrik edip geleceğe daha ümitli bir şekilde ilerleme zamanı.

Her Zaman Her Yerde En Büyük Es-Es
Yukarı
ForzaEskisehir Liste gör
Usta Yazar

Oğuzhan
Yer: Eskişehir
  Alıntı ForzaEskisehir Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/May/2010 saat 16:52
Site yöneticilerine teşekkürler,Eskişehirsporlu duruşunuda anasayfada göstermiş olduk..
Sadece Eskişehirspor.

YÖNETİM İSTİFA !
Yukarı
Ati_Kaan Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Madrid
  Alıntı Ati_Kaan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/May/2010 saat 16:59
Alıntı yapılan ForzaEskisehir

Site yöneticilerine teşekkürler,Eskişehirsporlu duruşunuda anasayfada göstermiş olduk..
Nefer
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3435363738 56>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,500 saniyede hazırlanmıştır