eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Türkiye'de ve Dünya'da Futbol
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Tebrikler Bursaspor

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3334353637 56>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Baba Liste gör
Usta Yazar

Alper Uruş
Yer: EStanbul:)
Online Durum: Offline
  Alıntı Baba Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/May/2010 saat 15:37
O da onların ayıbı olur o zaman Muratcım... Wink Biz Eskişehirliyiz, Eskişehirsporluyuz; başarının gereği "Olgunca" mesafeli de olsak bir camiayı tebrik etme erdemini fazlasıyla taşıyan BÜYÜK ES ES TARAFTARIYIZ... 1965'TE DE, BUGÜN DE, AHİRETTE DE... Takmayın artık Bursa'nın şampiyonluğunu... Ne hissediyorsanız, emin ol, and olsun aynısını hissediyorum... Ama biz ES ESLİYİZ... Eziklik, büzüklük bizde yok.

YAŞASIN ESKİŞEHİRSPOR

Üzülecekse Fener üzülsün... Çarşı pazar Beşiktaşlılar üzülsün... Bursa'nın şampiyonluğuna yine üzülecekse iplemedikleri Trabzonlular üzülsün... Biz bu kavgada üzülmemeliyiz, inancımızı pekiştirip şampiyon olmalıyız. Olacağız da Allah'ın izniyle... Yazın bunu... Bursa'nın şampiyon olduğu bir ligde geçmişte açtığımız deftere en güzel tarihi yazacak olan yine ES ESLER olacak!
KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...
Yukarı
ESKİÇerkES Liste gör
Deneyimli Yazar

Melih
Yer: ESPARTA
  Alıntı ESKİÇerkES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/May/2010 saat 15:42
Harika yazmışsın turcios...Kelimelere dökemediğimiz duygularımıza tercüman olmuşsun..
YASTAYIZ...UZAKTAYIZ...///ESPARTA///
Yukarı
optimus Liste gör
Deneyimli Yazar

Semih
Yer: Eskişehir
  Alıntı optimus Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/May/2010 saat 15:56
bu davayı biz başlattık ve şampiyonlugun en çok yakısıcagı klüpte biziz. dün çok üzüldüm televizyon karsısında kırmızı siyahın değilde, yeşil beyazın parlamasını. bu şehir bekliyor 1965'ten beri vuslat yakındır bunu yakın yapanda Bursanın Şampiyonluğu değil bizim şampiyoluğa olan özlememizdir. Şimdi Bursasporu sanki sevgilimden ayrılımışım gibi içim sızlayarak tebrik ediyorum. Kesinlikle kıskanmıyorum çünkü bu ülkede şampiyonluk hiç bir klübe yakışmayacak kadar bize yakışacaktır...
eskisehirliyiz biz oley
Yukarı
MuratHoca Liste gör
Usta Yazar

Murat Kiracı
Yer: Turkey
  Alıntı MuratHoca Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/May/2010 saat 16:01
Alıntı yapılan ES_Kadir

Bursa'ya sadece CL'den 23 trilyon para gelecekmiş . Bursa kurumsal olarak bizden çok öndeydi şimdi maddi olarakta fark attı . Artık şampiyonlukta Avrupa'ya gitmekten eskisinden zor olacak . Millet diyor ya yol açıldı falan bazı yönlerden doğruluk payı olsada asıl önü açılan Bursa oldu . Tabiki tebrik edeceğiz ama bize en yakın rakip olan Bursa'nın bize büyük fark atmasına zil takıp sevinenleri de hayretle izliyorum .

Fark atmış görünüyor Kadircim...Sen işletme okumuyor musun? Önemli olan paranın çokluğu değil...önemli olan parayı iyi yönetmek...Tebrik ediyoruz Bursayı bir Tabuyu yıktığı için....
Anadolu takımlarına yıldız futbolcularını satmamasını,
Türk teknik adamına güvenilmesi gerektiğini,
hatırlattığı için...Artık istanbul takımları transfer piyasasında bonkör davranamayacak, gelecekte bütçelemiş oldukları gelirler azalıyor, günümüzde de kimse cebinden çıkartıp para vermek istemiyor.
Biz nasıl şampiyon oluruz ??Cevabı basit kulübün parasına kendi parası gibi SAHİP ÇIKAN yönetim olduğu zaman şampiyon oluruz.
üniESES-Karanlık ve ayaz gecelerde içimizde yanan ateştir, Eskişehir...
Yukarı
pepino Liste gör
Deneyimli Yazar

Ethem
  Alıntı pepino Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/May/2010 saat 16:03
Bursalı olan Levent Kızıl şuan TFF de görev yapıyor ve bu sene Bursa aleyhinde hatırladığınız net bir hata var mı? yok bide bize bakın lobi faaliyetlerinde hiçbir hükmümüz yok futbol sadece sahada kazanmakla olmuyor ne yazıkki lobini de kuracaksın başta tam kurumsallaşma olmadan Şampiyonluk hayalleri kurmayalım Uefa hedefi kafidir bu senede..Çünkü önümüzde lobi faaliyetlerini bizden daha iyi becerebilen 5 takım daha var..  
sevdan bir ateş...
Yukarı
Baba Liste gör
Usta Yazar

Alper Uruş
Yer: EStanbul:)
  Alıntı Baba Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/May/2010 saat 16:06
Emin olun bizim şampiyonluğumuz TÜRKİYE'NİN HER YERİNDE DAHA COŞKULU KUTLANACAK... Ne üzüyosunuz kendinizi gönüldaşlar... Bırakın sevinsinler, biz daha çok sevineceğiz. Biz Taksim'in altını üstüne getireceğiz. EStanbul'un Boğaz'ına ŞANLI ARMA'yı asacağız. SEN BÜYÜK ES ES TARAFTARISIN...

Ne Trabzon ne Bursa ne de üç büzüklerin taraftarı.... HANGİSİ SENİN KADAR ÇİLE ÇEKTİ 2. ve 3. ligde? Biz küllerinden doğanlarız beyler... Siyah ile Kırmızı bizim rengimiz... Özellikle kanı hızlı akan gençlerimiz, Bursa'nın yaptığını Trabzon 6 defa yaptı... Olsunlar ya... Biz de olacağız... Bunu bir, bir buçuk ay önce söyledim. ES ES ŞAMPİYON OLACAK...

5. BÜYÜK DEĞİLİZ... TEK BÜYÜĞÜZ...
ÇEKTİĞİMİZ CEFA İLE... YÜREKTEKİ ARMA İLE...

KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...
Yukarı
ŞaHiN Liste gör
Usta Yazar

Şahin ÖZMEN
  Alıntı ŞaHiN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/May/2010 saat 16:07
Forumda üyeliği olmayan, Çok değerli bir dostumdan bir mail aldım..
aynen aktarıyorum..

Bursaspor'un şampiyonluğu bende acaip hayal kırıklığı ve can sıkıntısı yarattı.Forumu devamlı takip eden birisi olarak acaba neler yazılmış diyerek forumu açtım."Tebrikler Bursaspor" başlığını görünce ironiyle yazıldığını düşünerek okumaya başladım ama baktımki herkes hakikaten tebrik ediyor.Anadolu için olumlu olduğunu düşünüyor.Üç-beş sayfa sonrası devamını okumak canımı acıttı.Belki devamında benim hislerimi yaşayan ve yazan olmuştur ama ben onları okumadan önce hislerimi yazmak istedim.

İlkokul çağlarında başladı Eskişehirspor'a sevgim.80'li yıllarda da 1.ligdeydik ama çocuk aklımda hatırladığım ortalarda olsak ne ala mantığı vardı basında,yönetimde,taraftarda.Sonra düşüş başladı 90'lı yıllarda.Alt liglerde yıllarca süründük durduk tabiri caizse.Ama gönlüm başka hiç bir kulübe kaymadı.Şehir dışında bulundum yıllarca,gerek okul,gerek iş icabı.Eskişehirsporluyum dedikçe 20'li,30'lu yaş grupları benle dalga geçiyor ama yaşça daha büyüklerim "Amigo Orhan" efsanesini anlatıyor,Kırmızı Şimşeklerin hegomanyaya yıllarca nasıl karşı geldiğini,şampiyonlukların elinden nasıl çalındığını anlatırlardı.Kişilerin anlatımlarının yanısıra,eski futbolcu-yönetici-gazeteci-camia içindeki kişilerden sorar,araştırır öğrenirdim geçmişi.

Ağabeylerim, kardeşlerim,,, Eskişehirspor bi ideolojidir.Bir destandır,bir başkaldırıdır.yaşım 70'li yılları bizzat tanık olmuşluğa müsait değil.Ama 67-74 yılları arasındaki destanı sahadaki futbolcu kadar yaşamışlığa inancım tamdır.Şunuda söylemeden edemeceğim,denirki o dönem amatör ruh vardı,forma aşkı vardı vs... Hepsi hikaye.O dönemde para vardı.1.Ligde başarlı olduğumuz 67-74 yılları arasında transfere en çok para harcıyan bir-iki kulüpten biriydik.O yılların gazetelerini bizzat okudum,transfer için milyon lira barajını aşan birkaç kulüpten biri olmuşuz hep.Ne zaman Yalçın Kılıçoğlu vefat etmiş,para musluğu kesilmiş,o dönem futbolcuları emekliye ayrılmaya başlamış, o zaman bizde günlük başarılarla avunmuşuz.

İstanbul dükalığına son veren Trabzonspor olmuş,bununla gurur duyuyorum,ama aradan 40 sene geçmiş olsada ne zaman Trabzon başarısı konuşulsa,gazetelerde ve köşe yazılarında, muhakkak Eskişehirspor ismide zikredilirdi.Çünkü ilk başkaldırı,ilk korku salan,ilk başarılar hep Eskişehirspor sayesinde başlamıştı.

Sonra 2010 senesine kadar Samsunspor,Malatyaspor,G.Birliği,Kocaelispor,G.Antepspor,Kayserispor,Manisaspor,Sivasspor gibi takımlar günlük,sezonluk başarılar elde ettiler.Ama hep tozlu raflarda kaldı anlık başarıları.İlkler unutulmaz derler,mesela ilk okula başladığınız günü,sevgilinizle ilk masum öpücüğü,ilk askerlik gününü kolaylıkla unutabilir misiniz?

Eskişehirspor destanı da çoğu ilklerin yaşanmışlığıyla başladı.Tarihimizle övündüm durdum,beni duyan dinleyen kişide zanneder ki o zamanları yaşadım.Alt lig şampiyonlukları hariç,asıl övgüyle ballandıra ballandıra anlattığım hiçbir başarıyı yaşamadım oysaki.

İstanbul takımlarını günahım kadar sevmem,memleketimizin her şehri bizim.Ordaki oyuncu da bizim ama ne bileyim sevmem işte ya.Zannederdim ki Anadoludan biri şampiyon olsa sevinirim.Değilmiş işte öyle.Dün Fenerbahçe galibiyeti için Fenerliden daha çok Fenerli oldum ben!!!

Bu sene Süper Ligde Anadolu üstünlüğü çok bariz.Şampiyon Anadolu'dan,Türkiye Kupası Anadolu'dan,gol kralı Anadolu'dan,hatta Süper Kupada kim kazanırsa kazansın Anadolu'dan.

Peki biz nerdeyiz? Ligi 7.sırada bitirmişiz.Son haftalarda adilane maçlar olsa 5. olabilirdik.Eldeki tüm mevcut şartlara göre -kim ne derse desin- biz çok başarılıyız.55 puan toplamak çok başarı.(Kimse havadan 6 puan aldık da demesin.Her takım 6 puan aldı.Hatta Bursa havadan +3 puan daha aldı) Ligde üstümüzde bitiren 6 takımın beşine karşı galibiyetimiz var.

Bursa'nın başarısını inkar etmiyorum ama Eskişehirspor'lu olarak tebrik edesim hiç yok.Çünkü bizim geçmiş başarılarımıza gölge düşürüleceğine inanıyorum.Çünkü biz Anadolu'nun ilki diyorduk hep kendimize.Maalesef o ünvanımız daha başarılı bir sezon geçirene kadar askıda kalacak.Forumda şampiyonluk harici başarı bizi kesmez diye yazılar başlamış.İşin doğrusu artık benide kesmez ama Bursa'nın şampiyonluğu hakikaten 50 yılda bir olacak birşeydi ve oldu.Artık şu saatten sonra lobiler daha ağır olmaya başlayacak.Biliyorsunuz şampiyonluk yaşayan takımlara havuzdan daha fazla pay veriliyor.Bursa seneye düşmemeye oynasa bile artık devamlı daha fazla pay alacak,üstünlük hep olacak yani.

Bursa'dan ne eksiğimiz vardı diye içinden geçirenlere de birkaç satır yazayım.Elindeki kadro bizden daha iyi,oturmuş,iskeleti sağlam.Ayrıca parasal sorun yaşamamış.Maçbaşı,transfer taksiti,peşinat gibi ödemeler belki tam yapılmamış ama bunlar garanti sayılacak para olduğu için durumdan şikayetçi olanda yok.Moral motivasyon amaçlı verilen primler 2 katına çıkmış.Galibiyet sonrası iki gün içinde hesaplarına yatmış.Bu büyük bir motivasyondur.Sercan gibi bir futbolcusuna devre arası 14 trilyona yakın para teklif edilmesine rağmen satılmamış,bu da demek oluyorki parasal açıdan sağlam kaynakları var.O yüzden kendimizle mukayese etmeyelim.

67-74 yıllarında bizim şampiyonluklarımız engellenmiş.Bunu o dönemin futbolcusu,gazetecisi her lafı açıldığında bahseder.(Zamanında Erman Toroğlu, "Açtırma ağzımı Şansal,anlatırsam yer yer yerinden oynar diye" canlı yayında bile dile getirmişti.
Bursa'nın şampiyonluğu kendisi için olduğu kadar Eskişehirspor içinde milat olmuştur.İşte ben buna üzülüyorum sevgili dostlar.Bursa kendi kazandıklarıyla değil,rakiplerin kaybettikleriyle şampiyon olmuştur.

Süper Ligde başarı mevcut gelir kaynakları ve parasal imkanlarla sağlanabiliyor.Dört şampiyon takım,hatta artık beş şampiyon takımın gelirleriyle,Eskişehirspor'umuzun gelirlerini mukayese bile edemeyiz.Eğer sportif başarı istiyorsak herkes öncelikle kendisine şu soruyu sorması lazım: "Ne verdim ne istiyorum?"

Bilmiyorum demek istediğimi anlatabildim mi ama "göğsümde beni acıtan koca bir hançer saplı"...
Yukarı
scetintas Liste gör
Usta Yazar

Suat ÇETİNTAŞ
  Alıntı scetintas Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/May/2010 saat 16:10
Bırakın bu üzüntü hallerini,bizim bundan ders alacak çok şeyimiz vardır...En azından bir Anadolu takımının da şampiyon olabileceğini biliyoruz...

Altın çamura düşmekle değerini yitirmez...Üstelik tüm otoritelerin de söylediği gibi bundan  sonra Eskişehirspor'da olmalıdır deniliyorsa biz şimdiden kamuoyunun desteğini alarak yola çıkmışızdır...

Güzel günler,umutlu günler yakındır...
Kulübe Üye Olalım,Yönetimleri Biz Seçelim
Yukarı
SRKN Liste gör
Usta Yazar

SRKN
Yer: Eskişehir
  Alıntı SRKN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/May/2010 saat 16:10
Tebrikler Bursaspor, dün akşam caddedeydik fbli görmedik ancak kafelerde izleyen formasızlar vardı,bursaspor formalı bir arkadaşı gördük arabadan  tebrik ederiz dedik sağolun dedi...
yüzüm asık asık eve gittim,antibizans fakat ne yalan Bursanın şampiyonluğuna üzülmedim ama sevinmedimde... peki yüzümdeki asık ifade neydi?
Bilemiyorum....
ES-ES'i SEV KIRMIZI GİY!
" BİZ BÜYÜK ESES'İZ KIRMIZI ŞİMŞEĞİZ " #esesisevkırmızıgiy
Yukarı
foti Liste gör
Yazar

Fatih
  Alıntı foti Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/May/2010 saat 16:11
Alıntı yapılan Turcios

Taraftarlığın boyutları çok farklıymış bunu anladım ben bu sezon.

Varsa,yoksa ESES ti benim için, herkesi de öyle bilirdim.

Meğerse Eskişehirsporlu değil, Anadolusporluymuş bazıları, yada AntiBizanssporlu.

Ya da ben taraftar değilmişim onlar gibi, Mecnunmuşum,Aşık mışım siyahıma-kırmızıma,taraftarlık değil tutkuymuş benimkinin adı.

Yıllarca peşinden koştuğum, aşk masallarına nispet ha kavuştum, ha kavuşacağım derken bu zamana kadar son anda elimden kayıp giden, hep rüyalarıma giren mahallenin güzel kızını, dün akşam komşunun oğlu aldı gitti elimden.

Dün sabah hala tarih sayfasında bir paragraftı benim şanlı geçmişim, o sayfanın bir satırında 17 yazıyorken 18 yazsaydı çok etkilemeyecekti ama dün paragrafımın üzeri adeta çizildi, ufak bir dipnot haline geldi, üzerine yeni bir sayfa yazıldı. Ve benim taraftarım sevinç çığlıkları attı Anadolu,AntiBizans diye diye.

Kusura bakmayın tadım tuzum kalmadı benim, seneye yada 3 sene sonra şampiyon olsak ne olacak, Bursa nın açtığı yoldan ilerleyen Eskişehir de şampiyon oldu yazacak o tarih. Takımını 10 kat daha sahiplenen, 10 kat daha şehir takımı olan bana yakışırdı bu onur,yapamadık,çok üzgünüm.

Bu aşamadan sonra yönetimin bu kongrede önümüze çarşaf çarşaf alacak listesi çıkartmasının mümkünatı kalmamıştır,o kongre yıkılır başlarına,hesap kitap ortada. Ezeli rakibinin şampiyonluğunu gören yönetim olarak sakın ha başarıdan da bahsetmeyin, transferde harcadığınızı iddia ettiğiniz trilyonlardan da, artık yemezler…

Sadece ESES…

Bence birçok taraftarımızın düşüncelerini çok güzel bir biçimde anlatmakta...
Artık şampiyonluk falan hiç hevesim kalmadı, yavan geliyor... Belki geçicidir bilemiyorum... Ağustos da göreceğim... Yazsam mı yazmasam mı dedim ama kim ne düşünürse düşünsün, bizden önce oldular diye üzüntüden kalbim ezildi resmen mengenede... Haklarıyla aldılar takım olarak, ama taraftar ve şehir olarak biz daha çok haketmiştik... Ben 17 yıldır, Bursanın dün gece yaşadıklarını yaşama hayali ile geldim mabedimize... Bir gün olacak diye inanarak geldim... Ben bu sevdada, bu aşkı yaşarken buna bel bağladım... " Seni tahtına oturtmadan ölmek haram olsun bize ESES im " lafıyla yaşadım ben... Ama o tahta başkası oturdu arkadaş... 65 lilerden maçdan çok çoğu zaman açığı izledim. Yav şampiyon olsak kimbilir ne olur dedim dedim durdum... Ama olamadık... Şimdi 5 kere olsak yıldız alsak 4' den sonraki ilk olma kadar haz vermez herhalde... Son derece depresif bir haldeyim... 13-14 yaşımdan beri ben bu geceyi yaşamak için geliyordum. Dün gecede ağladım arkadaş... İçimden bir parça koptu sanki arkadaş... Sarsıldım resmen...
Aynı şevkle gelebilecek miyim stada zaman gösterecek....
Kişisel ruh halimi, psikolojimi özetledim... Lütfen kimse bir yere çekip yorum yazmasın... Paylaşım olarak görün... Yorumsuz...

Aşağıdaki mesajda çok anlamlı;

Alıntı yapılan private_boy

bırakalım geçmişle yaşamayı artık... evet tarihimiz hiçbir Anadolu kulübünün yetişemeyeceği bir tarih bununla övünmek de haklıyız ama maalesef tarihiniz iyi diye sizi kimse kupayla taçlandırmıyo... günümüze bakmadığımız geçmişimi övdüğümüz sürece de bu iş olmaz... önemli olan geçmişi unutmadan geleceğe bakabilmektir.... bakalım bu sezona neler yapmışız? Bursa İnönüde Beşiktaşı 3-2 yenerken aynı hafta biz evimizde küme düşen Diyarbakırla berabere kalıyoruz, Bursa Kadıköyde Feneri 3-2 yenerken biz evimizde Gençlerle berabere kalıyoruz.. bugüne birşey koyamazsak daha çooook Fethilerimizle Enderlerimizle Nihatlarımızla ve hatta Amigo Orhanımızla övünürüz... neden? çünkü daha ötesini yapamadık daha ileriye gidemedik... yaptığım geçmişimizi lekelemek değil sakın yanlış anlamayın aksine geçmiştekileri onore etmektir öyle bir yerde bayrağı teslim ettiler ki daha da oranın üstüne çıkamadık maalesef...  bu tamamen kendime ve takımıma yaptığım bir özeleştridir...  tarihi bizim tarihimizin üçte biri etmeyen takımların bizleri geçmesini içime sindiremiyorum ama bazıları gibi de "ay ayol" deyip, iki sayfada bir aynı pankartı koyarak (ki o pankartı kimlerin hazırladığını bile bilemiyoruz kişisel bir girişim mi yoksa taraftar gurubu mu koydu belli değil) ve bu şekilde davranarak BENİM DEPLASMANA GİDEN TARAFTARIMI zor durumda bırakacak laf da söylemem, bizim insanlarımızı galeyana getirip Bursasporlu birisinin BENİM ŞEHRİMDE bıçaklanmasına da ön ayak olmam (umarım asılsız bir haberdir hala inanmak istemiyorum) burda yazılan her kelimenin farklı kesimlerce okunduğunu unutmadan yazmak gerektiği görüşündeyim... adamlar hakettiler ve oldular Eskişehirsporu büyük yapan saygısı ve sevgisi değil mi? tebrik etmeyeni anlarım onlar da benim gibi içlerine sindiremiyolar ve HAKLILAR ama kalkıp da rakibi küçümseyici milleti kışkırtıcı yazıların olmasına da karşıyım... dost olmayalım ama kanlı bıçaklı olmanın da bize getirisi yok bunu anlayalım... herkese saygılar...

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3334353637 56>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,516 saniyede hazırlanmıştır